Jump to content

[Επίσημο] Nokia N79


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είδα σήμερα στο "THE MALL".

Τα αριθμητικά πλήκτρα πολύ περίεργα.Πατάς το 3 και κουνιέται και το 1 μαζί.

Γενικά,πολύ ωραίο κινητάκι και μικρό αλλά να είχε άλλο πληκτρολόγιο.

Θα ήταν καλύτερα να μην εννώνονται τα κουμπιά μεταξύ τους.

Ήθελα να το πάρω αλλά....

Link to comment
Share on other sites

To χειρίστηκα σήμερα ζωντανά στο Πλαίσιο....Στα αριθμητικά πλήκτρα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα, άμεση και γρήγορη πληκτρολόγηση χωρίς μπερδέματα....Εκεί που θέλει λίγο προσπάθεια είναι στο πολυπλήκτρο και στην κατεύθυνση αριστερά δεξιά....Στα πλήκτρα του C και του μενού δεν συνάντησα επίσης κάποιο πρόβλημα...Τα πλήκτρα της κλήσης είναι μικρά και λίγο σκληρά, αλλά συνηθίζονται....Το κινητό γενικά είναι πολύ συμμαζεμένο και ελαφρύ, τεχνολογικά κορυφαίο, έχει πλέον μόνο 100 Ευρώ διαφορά από το πολύ υποδεέστερο 6220 κλασικ και το σκέφτομαι πλέον πολύ σοβαρά....Αλήθεια κυκλοφορεί στο ασημί χρώμα ή μόνο στο άσπρο;
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κυκλοφορεί στο ασημί χρώμα ή μόνο στο άσπρο;

 

Κυκλοφορει.Εγω το αγορασα απο το Multirama 385 στο ασημι.Πολυ γαματο.Πολυ ωραια οθονη.Προς το παρων δεν τριζει καθολου.Ωραια καμερα.Καλος ηχος και καλο σημα.Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα.Δεν το εχω περιεργαστει ακομα πολυ αλλα σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλο κατα την γνωμη μου παντα.

 

Ειναι λογος αυτος να το σκεφτεις δευτερη φορα για να το αγορασεις?!

Υπαρχουν ηδη 6 διαφορετικα καλυμματα (3 σε καθε χρωμα- γκριζο,ασπρο). Οι κατοχοι κινητων που δεν αλλαζουν καλυμματα τι να πουν δηλαδη?:cry:

 

Φιλικα;)

 

----------------------------------------------------------------------

ΥΓ: Καποιο mini-review εχουμε?

Ναι αλλα δεν ειναι και κανενα φυσιολογικο χρωμα οπως το μαυρο το οποιο ειναι κλασικο και επρεπε οπωσδηποτε να το εχουν βγαλει.Τα αλλα κινητα συνηθως εχουν πιο συμβατικα χρωματα μπρος πισω π.χ ασημι ή μαυρο.Τελως παντων το αγορασα σε γκρι με κοκκινο ασπρο και καφε καλυμμα τα οποια ειναι πολυ ωραια και του ταιριαζουν ειδικα το καφε.;):D

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει.Εγω το αγορασα απο το Multirama 385 στο ασημι.Πολυ γαματο.Πολυ ωραια οθονη.Προς το παρων δεν τριζει καθολου.Ωραια καμερα.Καλος ηχος και καλο σημα.Για την μπαταρια δεν ξερω ακομα.Δεν το εχω περιεργαστει ακομα πολυ αλλα σε γενικες γραμμες παρα πολυ καλο κατα την γνωμη μου παντα.

Μεγιά σου! Προφανώς είναι το παραεισαγωγής με το λατινικό πληκτρολόγιο, έτσι, κάτι όχι κατ΄ανάγκη κακό, βέβαια...Πάντως χθες το Πλαίσιο το είχε 399 (σαφώς το ελληνικό) το δοκιμής ήταν στο άσπρο χρώμα, δεν ρώτησα -κακώς- αν το είχε και στο ασημί....Επίσης να σημειώσω πως το Πλαίσιο παίζει με ανταγωνιστικότερες τιμές αλλά όχι πλέον με 12 άτοκες δόσεις, για όσους χρησιμοποιούν κάρτα...

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

το αγορασα χθες απο το πλασιο στο ασπρο και κατευθειαν το εβαλα στη δουλεια!!!

καταρχας το gps λειτουργει πολυ ωραια και κλειδωνει στους δορυφορους σχετικα γρηγορα.το πληκτρολογιο λειτουργει αψογα και μετα απο λιγα λεπτα το συνηθίζεις ανετα.οι οθονη ειναι πολυ ωραια καθαρη με καλη φωτεινότητα.το music player ειναι ικανοποιητικο(οσο μπορει να ειναι για ενα νοκια..)αν και μου μπλοκαρε τη πρωτη φορα(restart και τετοια)γιατι ακουγα μουσικη ενω εστελνα με bluetooth κατι αλλα μετα δεν το εκανε δευτερη φορα, το ηχείο βγαζει καλο δυνατο ήχο.το ασυρματο ιντερνετ ειναι γρηγορο και βολικο.ο τροπος που δειχνει τις εικονες με το navi wheel ειναι πολυ τελειος!αα τωρα που το θυμήθηκα το navi λειτουργει καλα αν και κολλαει μερικες φορες αλλα επανερχεται γρηγορα.το σπαστικο ειναι αυτο με την οθονη που πηγαινει πλαγια που αλλαζει μερικες φορες χωρις να κραταω το κινητο πλαγία(μαλλον θα το απενεργοποιησω αυτο).Και τελος η αναπνοη οταν κλειδωνει το πληκτρολογιο με εχει ξετρελανει!!!Ειδικα οταν εχει μνμ και αναπνει ποιο γρηγορα...αυτα προς το παρον και μεγια σε εμας που το πειραμε:D:D

 

παω τωρα να ψαχτω με εφαρμογες και τετοια:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μεγιά σου! Προφανώς είναι το παραεισαγωγής με το λατινικό πληκτρολόγιο, έτσι, κάτι όχι κατ΄ανάγκη κακό, βέβαια...Πάντως χθες το Πλαίσιο το είχε 399 (σαφώς το ελληνικό) το δοκιμής ήταν στο άσπρο χρώμα, δεν ρώτησα -κακώς- αν το είχε και στο ασημί....Επίσης να σημειώσω πως το Πλαίσιο παίζει με ανταγωνιστικότερες τιμές αλλά όχι πλέον με 12 άτοκες δόσεις, για όσους χρησιμοποιούν κάρτα...

ποιες οι διαφορες ενος παραεισαγωγής με ενα απο Alpha copy π.χ μου εξηγη κανεις τοσο καιρο εχω αυτη την απορεια

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι το κινητο το οποιο προερχεται απο αλλη χωρα..εννοω οτι δεν εχει φτιαχτει για την ελλαδα(για αυτο δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο)

δεν ειναι κακο αυτο απλα μπορει να εχεις προβλημα με την ελληνικη γλωσσα σε τυχον αναβαθμιση

αν λεω κατι λαθος διορθώστε..;)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι το κινητο το οποιο προερχεται απο αλλη χωρα..εννοω οτι δεν εχει φτιαχτει για την ελλαδα(για αυτο δεν εχει ελληνικο πληκτρολογιο)

δεν ειναι κακο αυτο απλα μπορει να εχεις προβλημα με την ελληνικη γλωσσα σε τυχον αναβαθμιση

αν λεω κατι λαθος διορθώστε..;)

 

φιλε μου πηρα το 82, 310 ενω το ελληνικο παιζη 370-390, ουτε που το σηζητησα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι παραεισαγωγης.Πως το καταλαβαινουμε αυτο;Το πληκτρολογιο παντως ειναι ελληνικο και τα γραματα που εχει τυπωμενα πανω ειναι ελληνικα και απο κατώ αγγλικα.Παρεπιπτωντος πολυ βολικο και εχει στις σωστες θεσεις τα γραματα το λεω γιατι πριν ειχα ενα HP και τα γραματα ηταν αλλα ντι αλλων.Απο αυτο σας γραφω τωρα.Και το μενου ειναι ελληνικο.Τα παντα ολα.Συμφωνω πραγματικα σε ολα με τον φιλο cute_eyes και θελω να προσθεσω οτι ο explorer της Nokia φυσαει.Εμενα δεν μου κολησε καθολου.Μεχρι στιγμης ειναι τα παντα αριστα.Και η αναπνοη φοβερη.Πολυ βολικο σαν κινητο κατα την γνωμη μου.Μεγεια σε οσους το αγορασαν.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καθολου ελληνικα αν και αυτο που εκθετουν στο satourn εχει, αυτα που πολουνται δεν εχουν, το πηρε και ενας φιλος απο εκει και ειναι χωρης ελληνικα και εκηνου.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει καθολου ελληνικα αν και αυτο που εκθετουν στο satourn εχει, αυτα που πολουνται δεν εχουν, το πηρε και ενας φιλος απο εκει και ειναι χωρης ελληνικα και εκηνου.

Στο ελληνικά satourn και το πουλάνε χωρίς καν ελληνικό μενού;; εντύπωση μου κάνει...

Eγώ χθες πάντως πέρασα από τη fnac και το χειριστικα λίγο αλλά δε με ενθουσίασε, βασικά δε μου έκανε αυτό το κλικ η εμφάνιση του, τα κουμπιά ήταν βολικά αρκετά έτσι όπως το περιέγραφα όλοι είχα ανησυχήσει μόνο κάποια συγκεκριμένα όπως πχ το 3 δε πατούσε εύκολα και ήταν σα να πατιώταν όλη η δεξιά πάνω μεριά και ήθελε πιο πολύ πίεση. Μέσα σα κλασικό n series αρκετά γρήγορο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πηρα σημερα και ειναι εξαιρετικο κατα τη γνωμη μου.:D Άψογο μεχρι στιγμης. Λιγο δυσκολο το πατημα μερικων κουμπιων αλλα ενταξει. Επειδη ειμαι λιγο αρχαριος εχω καποιες ερωτησεις:

 

1) Τι ειναι το κλειδι wep?

2)Μπορω να μεταφερω επαφες απο το se στο Νοκια?

3) Οσον αφορα το N-gage μπορω να κανω install ενα παιχνιδι μονο?

 

Αυτα για τωρα... Ευχαριστω!:p

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διαφορες ενος παραεισαγωγής με ενα απο Alpha copy π.χ μου εξηγη κανεις τοσο καιρο εχω αυτη την απορεια

Εγγύηση:

Αν προέρχεται από αγορά εντός της Ε.Ε. είσαι καλυμμένος από την πανευρωπαϊκή εγγύηση.

Αν είναι εκτός, δεν θα έχεις εγγύηση.

 

Ελληνικά:

Αν κάνεις αναβάθμιση στο μέλλον, θα χάσεις τα ελληνικά. Υπάρχει οδηγός μέσω του οποίου βάζεις το ελληνικό product code και έχεις και πάλι ελληνικά.

 

ΥΓ: Έχει αναφερθεί δεκάδες φορές, αποκλείεται να μην βρήκες απάντηση.

 

 

Δεν νομιζω να ειναι παραεισαγωγης.Πως το καταλαβαινουμε αυτο;

Διαπιστώνεις αν έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο. Αν έχει είναι επίσημης εισαγωγής της Alpha Copy.

Επίσης διασταυρώνεις το product code της συσκευής με τα ελληνικά product codes.

Πάντως το πρώτο αρκεί για να διαπιστώσει κάνεις περί τίνος πρόκειται..

 

Να επισημάνω εδώ πως το να έχει ελληνικό μενού αλλά όχι πληκτρολόγιο είναι δείγμα κλασσικής παράλληλης εισαγωγής (παραεισαγωγή).

 

 

Παιδια το πηρα σημερα και ειναι εξαιρετικο κατα τη γνωμη μου. Άψογο μεχρι στιγμης. Λιγο δυσκολο το πατημα μερικων κουμπιων αλλα ενταξει. Επειδη ειμαι λιγο αρχαριος εχω καποιες ερωτησεις:

 

1) Τι ειναι το κλειδι wep?

2)Μπορω να μεταφερω επαφες απο το se στο Νοκια?

3) Οσον αφορα το N-gage μπορω να κανω install ενα παιχνιδι μονο?

 

Αυτα για τωρα... Ευχαριστω!

1) Είναι ο κωδικός ενός δικτύου WiFi. Google it για περισσότερα...

2) Μπορείς. Πρώτα θα μεταφέρεις με το πρόγραμμα της SE στον υπολογιστή τις επαφές και μετά μέσω του PC Suite θα μεταφέρεις από το pc σου στο N79.

3) Μπορείς περισσότερα. Διάβασε το αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικά satourn και το πουλάνε χωρίς καν ελληνικό μενού;; εντύπωση μου κάνει...

Eγώ χθες πάντως πέρασα από τη fnac και το χειριστικα λίγο αλλά δε με ενθουσίασε, βασικά δε μου έκανε αυτό το κλικ η εμφάνιση του, τα κουμπιά ήταν βολικά αρκετά έτσι όπως το περιέγραφα όλοι είχα ανησυχήσει μόνο κάποια συγκεκριμένα όπως πχ το 3 δε πατούσε εύκολα και ήταν σα να πατιώταν όλη η δεξιά πάνω μεριά και ήθελε πιο πολύ πίεση. Μέσα σα κλασικό n series αρκετά γρήγορο.

μηλαω για τα πληκτρα ρε παιδια και οχι για το μενου αυτο ειναι ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν εχει ελληνικα γραμματα στο πληκρολογιο η συσκευη ειναι παραεισαγωγης. Σου απαντησε πιο επανω ο Itchrist86[/member]

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2626027#post2626027

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μεγιά σου! Προφανώς είναι το παραεισαγωγής με το λατινικό πληκτρολόγιο, έτσι, κάτι όχι κατ΄ανάγκη κακό, βέβαια...Πάντως χθες το Πλαίσιο το είχε 399 (σαφώς το ελληνικό) το δοκιμής ήταν στο άσπρο χρώμα, δεν ρώτησα -κακώς- αν το είχε και στο ασημί....Επίσης να σημειώσω πως το Πλαίσιο παίζει με ανταγωνιστικότερες τιμές αλλά όχι πλέον με 12 άτοκες δόσεις, για όσους χρησιμοποιούν κάρτα...

το πλαισιο το εχει και στα 2 χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Και τελος η αναπνοη οταν κλειδωνει το πληκτρολογιο με εχει ξετρελανει!!!Ειδικα οταν εχει μνμ και αναπνει ποιο γρηγορα...αυτα προς το παρον και μεγια σε εμας που το πειραμε:D:D

 

 

δεν το ειχα παρατηρησει αυτο που λες!!! οταν εχει μηνυμα αναπνεει ποιο γρηγορα???

 

δεν γινεται να μην αναβοσβηνει στο standby παρα μονο αν εχει αναπαντητη η μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται να μην αναβοσβηνει στο standby παρα μονο αν εχει αναπαντητη η μηνυμα?

μπα δεν νομίζω...

 

 

Εχω μερικές απορίες..

1)που είναι τα smilies gia sms;

2)είναι ανάγκη να έχουμε το πιστοποιητικό για να βάλουμε εφαρμογές;δηλ. δεν γίνεται να της βρούμε ήδη υπογεγραμμένες;

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο το εχει και στα 2 χρωματα

 

Και το Multirama εγω απο εκει το πηρα και ειναι κανονικη εισαγωγη απο την Alpha Copy και οχι παραεισαγωγη μιας και εχει κανονικα τυπωμενα ελληνικα γραμματα στο πληκτρολογιο και μεσα στο μενου.:):DΠαρεπιπτωντος πριν παω να το παρω στο Multirama πηγα και ρωτησα στ Nokia shop στο Μαρουσι και μου ειπε οτι θα του ερθει σε κανα 2+ εβδομαδες.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

1)που είναι τα smilies gia sms;

2)είναι ανάγκη να έχουμε το πιστοποιητικό για να βάλουμε εφαρμογές;δηλ. δεν γίνεται να της βρούμε ήδη υπογεγραμμένες;

1. Αν θες να προσθέσεις smilie το κάνεις χειροκίνητα.

2. Μερικές μόνο εφαρμογές θέλουν υπογραφή. Καλό είναι όμως να ζητήσεις ένα πιστοποιητικό από το αντίστοιχο θέμα γιατί ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή να βάλεις εφαρμογή που θέλει υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

στο N79 εμφανίζονται στην οθόνη τα εξής :

 

1. Αναζ.: Διαδύκτιο και Αρχεία

2. Καμία καταχωρ. σήμερα

3. Απενεργ. σάρωσης WLAN

4. Κοινό online

 

ερώτηση

μπορεί να γίνει με κάποιο τρόπο να μην εμφανίζονται τα 3 κ 4 μόνο? ή είναι όλα ή τίποτα?

 

tnx

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.:)

Όλα ή τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε οολους

 

νεος και ευτυχισμενος κατοχος....

για να δουμε θα παραμεινει αυτη η εντυπωση .....

 

τι καλες εφαρμογες αξιζει να περασουμε ???

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...