Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα.πως μπορω να κανω φορματ στην κάρτα μνήμης του κινητου,δε μπορω να βρώ το εικονιδιο που αναφερεται στην κάρτα μνήμης για να κάνω μορφωποιηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στο FP2 δεν υπάρχει το γνωστό εικονίδιο πλέον.

Θα πας στη Διαχείριση αρχείων, θα μπεις στη κάρτα μνήμης και θα πατήσεις Επιλογές > Επιλογές κάρτας μνήμης > Μορφοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περασει το τελευταιο firmware κ μου συχνα ενω μιλαω μου αναβοσβηνει τι να κανω? Πως κανω reset ? Επισης δεν δικαιουμαστε ενα παιχνιδι full απο το NGAGE πως το παιρνουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253385#post2253385

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να παει σε νοκια shop και ναλλαξει μονο το εξωτερικο περιβλημα της οθονης? Εχετε καθολου υποψιν κοστος?

Φυσικά και μπορείς. Το κόστος είναι πολύ μικρό αλλά καλό είναι να κάνεις μια έρευνα αγοράς πριν πας σε κάποιο Nokia shop γιατί έχω δει πολύ μεγάλες διαφορές για το ίδιο ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Και ένα συγκριτικό με το Ν86 8MP.

 

The Nokia N85 and N86 8MP Side by Side

 

http://farm4.static.flickr.com/3235/3288369785_7bae331838.jpg

 

As a result of the differences discussed above, I expect the N86 8MP may well have a greater appeal to those looking to upgrade from the N95 (all variants) than the N85 did.

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/The_Nokia_N85_and_N86_8MP_Side_by_Side.php

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη του forum, έχω το N85 από τις αρχές του 2009.

 

Κάποια μειονεκτήματα:

- Το κινητό χωρίς να πέσει κάτω και γενικά έχοντας την απαραίτητη προσοχή έχει καταγρατσουνιστεί στην οθόνη και μόνο, λόγω της κακής ποιότητας του προστατευτικού πλαστικού. Γενικά όλη η συσκευή είναι πλαστική, όπως τα κινητά παιχνίδια - κινητά.

 

- Όταν συνδέομαι στο internet και μένω για ώρα κολλάει και δεν εμφανίζει τη δυνατότητα επιλογής του τρόπου σύνδεσης (Wireless, WAP, κτλ).

 

- Δεν μπορώ να αλλάξω αυτόματα τη γλώσσα γραφής από αγγλικά σε ελληνικά, πράγμα που είναι πολύ, εξαιρετικά πολύ σπαστικό όταν γράφω στο internet ή στο SMS (παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει τρόπο για αυτό να με ενημερώσει).

 

- Tα buttons play/stop στο πάνω μέρος του κινητού δε λειτουργούν όταν δεν παίζει τραγούδι ή δεν είναι ενεργός ο player. Τα buttons που αναφέρω γενικά δεν χρειάζονται γιατί τόσο στη λήψη φωτογραφιών όσο και στη μουσική οι αντίστοιχες λειτουργίες εκτελούνται και από άλλα buttons (π.χ jog dial)

 

- Ο Media Player κολλάει συνέχεια και εν συγκρίσει με SE Walkman phones, η λειτουργία είναι τραγική.

 

- Το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί πάντα (!) όταν το τηλέφωνο είναι κλειστό. Αν δε λειτουργήσει και το ανοίξω μετά, εμφανίζει το alarm και κολλάει. Σήμερα έβγαλα 3 φορές την μπαταρία και μόνο όταν πάτησα Αναβολή αντί για Διακοπή ξεκόλλησε.

Μπορεί να φανεί αστείο αυτό αλλά για όσους δουλεύουν το ξυπνητήρι είναι σημαντικό. Επίσης στα SE και τα Samsung η αφύπνιση λειτουργούσε πάντα, είτε το κινητό ήταν ενεργοποιημένο είτε όχι.

 

- Τo GPS του δεν μπορώ να το συγκρίνω με βάση το GPS άλλων κινητών. Σίγουρα όμως ένα GPS με 120 ευρώ είναι ανώτερο του GPS του κινητού.

 

Αντιμετωπίζουν και άλλοι τα προβλήματα σχετικά με το λογισμικό; Ευχαριστώ, butters

Link to comment
Share on other sites

γινεται να ααλλαξουμε τα fonts?? πολυ κακομοιρικα ειναι τα αρχικα που εχει το τηλεφωνο.

:blink:

 

Υπαρχει σχετικο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181602

 

Mαλλον δεν λειτουργει στο Ν85:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2665439#post2665439

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω το κινητο σε καμια 10ρια μερες,ξεκινησα να διαβαζω το θεμα και σκεφτομουνα οτι ειναι πολυ καλο,αλλα τωρα προς το τελος ολο προβληματα διαβαζω,τοσο χαλια ειναι δλδ?τωρα εχω ενα κ850i κ δεν κολλαει καθολου,και ειπα να παω σε νοκια να δω τι παιζει γιατι τορα τελευταια ολο σονυ επαιρνα,ολα τα nokia ετσι ειναι?βασικα ειμαι αναμεσα στο n85 και στο n79 ,ποιο μου προτεινεται να παρω?
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω το κινητο σε καμια 10ρια μερες,ξεκινησα να διαβαζω το θεμα και σκεφτομουνα οτι ειναι πολυ καλο,αλλα τωρα προς το τελος ολο προβληματα διαβαζω,τοσο χαλια ειναι δλδ?τωρα εχω ενα κ850i κ δεν κολλαει καθολου,και ειπα να παω σε νοκια να δω τι παιζει γιατι τορα τελευταια ολο σονυ επαιρνα,ολα τα nokia ετσι ειναι?βασικα ειμαι αναμεσα στο n85 και στο n79 ,ποιο μου προτεινεται να παρω?

 

Eιναι το 2ο Ν85 που παιρνω και δεν ειχα(ουτε με το 1ο) ποτε προβλημα restart.

Το μονο προβλημα ηταν(κυριος στο 1ο) αλλα και ακομα ειναι σε μικροτερο βαθμο ομως η ποιοτητα κατασκευης!

 

Απλα τα πληκτρα γυρω απ το κεντρικο πολυπληκτρο κουνιουντε λιγο και κυριως πολλες φορες τριζουν σα..τριζονια!!:p

Το σλαιντ στο 1ο ηταν κουδουνι,σε αυτο που εχω ειναι μια χαρα!

 

Παντως εγω στο προτεινο αν και καλο ηταν να ανοιξης το κουτι να δεις τη ποιοτητα του πριν το παρεις!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

 

τι γινεται με κολλα το εχουν κολησει το καπακι?αυτο φτιχνεται?το εχει παθει κανεις?αυτο με την πρωτη καλη πτωση θα ανοιξει στα 2

 

 

μια ερωτηση ακομα,βιντεο απο το ιντερνετ δεν παιζει καθολου?πχ απο youtube?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίζει. Απλά ανοίγεις την σελίδα του youtube (την κανονική και όχι την mobile version), κάνεις κλικ πάνω στο βίντεο και στο αναπαράγει σε πλήρη οθόνη. Δεν χρειάζεσαι ούτε πρόγραμμα ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένας τρόπος να αλλάζω άμεσα από ελληνικά σε αγγλικά και αντίστροφα τη γλώσσα γραφής; Άμεσα = χωρίς να το κάνω από τις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στα μηνύματα ή γενικά όπου υπάρχει πεδίο εισαγωγής γραμμάτων μπορείς να αλλάζεις γλώσσα πατώντας το αστεράκι (*).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πάντως με τα ελαττώματα που έχετε αναφέρει όπως "τριζάτο", "τρελός τζόγος" , κολλήματα......μας έχετε όλους τους υποψήφιους αγοραστές αποτρέψει από την αγορά του κινητού. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε πάντως με τα ελαττώματα που έχετε αναφέρει όπως "τριζάτο", "τρελός τζόγος" , κολλήματα......μας έχετε όλους τους υποψήφιους αγοραστές αποτρέψει από την αγορά του κινητού. ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ

 

 

καλα κανουν νομιζω,ξερουμε απο πριν τα προβληματα,παντως παρολα αυτα τα προβληματα εγω σκεφτομαι να το παρω και να το προσεχω(εχω βρει μια θηκη σιλικονης).

 

αλλα για πειτε κ τα θετικα του.

Link to comment
Share on other sites

φίλε piasonas το έχω κολλήσει εγώ μια φορά το πάνω πληκτρολόγιο. οταν όμως το πήγα για service (κάηκε το επάνω ηχείο) και ρώτησα αν υπάρχουνε προβλήματα με το πληκτρολόγιο μου ειπανε οτι όντως ετσι ειναι. τούς ειπα για την κόλλα που έβαλα και μου είπανε οτι αν το πήγαινα στην αντιπροσωπεία θα έχανα για πάντα την εγκηιση. ετσι το ξεκώλησα μόνος μου το πηγα για φτιάξιμο,και εκει διαπίστωσα οτι το πληκτολογιο χωρίζεται σε 2 μερη ειναι το κουμπωτό και το αυτοκολητο που ειναι απο πανω.τεσπα ολη η διαδηκασια κοστησε 10 ευρο. και μου ειπανε οτι καποια στιγμη πάλη θα αρχίσει να χαλαρώνει πάλη και να ξεκωλαει.

σημειωση στο πρωτο δεν ειχα καθωλου τριξημο στο δευτερο εχω.την επομενη φορα κολλα και αντε$#%$#%

Link to comment
Share on other sites

το τελευταιο διαθεσιμο firmware ποιο ειναι?

 

μολις πηρα την συσκευη και λεω πριν περασω προγραμματα να κανω ενα τσεκ με ποιο firmware εχετε εσεις.

 

νεωτερα για ποιοτητα εντος ολιγου :lol:

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο :)

 

Πας Εδω βαζεις το Product Code της συσκευης σου και βλεπεις..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι!

 

Το γραφει επανω στην συσκευη σου κατω απο την μπαταρια εκει που λεει code.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ χθες και θέλω να περάσω τις επαφές κατευθείαν από τον υπολογιστή. Μην τις διορθώνω μία μία από τη sim και μετά αντιγραφή στη συσκευη. Από ποια εφαρμογή το κάνω αυτό; Δεν το βρήκα πουθενά;
Link to comment
Share on other sites

Αν τις έχεις στο pc περασε τες στο outlook και μετα μεσω του nokia pc suite κανε συγχρονισμο με το κινητο.

Αλλιως δημιουργησε τες μεσα απο το outlook και υστερα κανε συγχρονισμο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...