Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά παιδιά!

 

Να ρωτήσω, αξίζει να πάρω αυτό το κινητό σήμερα;

Ρωτάω επειδή είναι 2 χρόνων+ παλιό και επειδή από τα λίγα που διάβασα (δεν την πάλεψα 132 σελίδες...) είδα διάφορους να λένε για προβλήματα.

Η τιμή που το βρίσκω είναι στα 150.

 

Ευχαριστώ!

νομιζω οτι για 150 ευρω ειναι αυτο που λεμε value for money

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φίλε mol, δεν είναι αισθητικό το θέμα. Προφανώς θα πρέπει να μου αρέσει για να το πάρω αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο για να διαλέξω.

 

Βασικά είναι το value for money που λέει ο pexths. Αλλά από όσο έψαξα σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει κάποιο σήμερα που να δίνει αυτά που δίνει το N85. Δεν με ενδιαφέρει να έχω high end, να κάνει πέντε πράγματα θέλω κι από ότι βλέπω τα κάνει.

Η αλήθεια είναι λίγο κόλωσα επειδή διάβασα εδώ για διάφορους με προβληματάκια παρόλο που από ότι είδα στα reviews το έβγαζαν πολύ καλό.

 

Ισχύει ότι μπορείς να βάλεις τους χάρτες ovi 3.03(νομίζω και 3,04 πλέον) με πατέντα; Το έχει κάνει κανένας, γιατί υποστήριξη δεν έχει δώσει η Nokia.

 

thanx!:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε mol, δεν είναι αισθητικό το θέμα. Προφανώς θα πρέπει να μου αρέσει για να το πάρω αλλά αυτό δεν είναι κριτήριο για να διαλέξω.

 

Βασικά είναι το value for money που λέει ο pexths. Αλλά από όσο έψαξα σε αυτή την τιμή δεν υπάρχει κάποιο σήμερα που να δίνει αυτά που δίνει το N85. Δεν με ενδιαφέρει να έχω high end, να κάνει πέντε πράγματα θέλω κι από ότι βλέπω τα κάνει.

Η αλήθεια είναι λίγο κόλωσα επειδή διάβασα εδώ για διάφορους με προβληματάκια παρόλο που από ότι είδα στα reviews το έβγαζαν πολύ καλό.

 

Ισχύει ότι μπορείς να βάλεις τους χάρτες ovi 3.03(νομίζω και 3,04 πλέον) με πατέντα; Το έχει κάνει κανένας, γιατί υποστήριξη δεν έχει δώσει η Nokia.

 

thanx!:)

 

Εγω για 150 το βρισκω ακριβο,το πηρα πριν 1,5 μηνα στα 70ε κομπλε,μεχρι 100ε το βρισκω νορμαλ τιμη.Οι χαρτες μπαινουν τους ειχα περασει στο Ν85 με πατεντα

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ένα nokia n85 κ μου έχει γεμίσει η μνήμη τηλεφώνου.

εικονεσ κ τραγούδια αυτα είναι μόνο 2mb.

ελεύθερα είναι 7mb

εφαρμογές sis 5mb

αλλά αρχεία 66mb

υπάρχει κανα πρόγραμμα καλό για να μπορώ να σβησω εφαρμογές ακόμα κ του κινητού όπως το radio;θέλω να ελευθερώσω μνήμη αλλά δεν ξέρω πως.υπάρχει κάποιος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

να σβησεις το ραδιο? ακατορθωτο μου ακουγεται αυτο που λες.

 

γιατι δεν παιρνας τις εφαρμογες στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Πως να μεταφέρω της εφαρμογές στην κάρτα μνήμης με ποιο πρόγραμμα; ψάχνω πάντως κάτι για να σβησω εφαρμογές από την μνήμη τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

Πως να μεταφέρω της εφαρμογές στην κάρτα μνήμης με ποιο πρόγραμμα; ψάχνω πάντως κάτι για να σβησω εφαρμογές από την μνήμη τηλεφώνου;
Δεν υπάρχει τρόπος να μεταφέρεις από την μνήμη της συσκευής τις εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει στην μνήμη flash ή στην κάρτα μνήμης. Ο πιο σίγουρος τρόπος για να καθαρίσει το κινητό είναι να κάνεις hard format.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο μονος σιγουρος τροπος για να ελευθερωσεις τη μνημη ειναι με Hard format, με προγραμμα ολα κατι θαφησει στη μνημη του κινητου, μετα ξαναπερνας τα προγραμματα στη καρτα μνημης
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
βρηκα απο ενα παιδι ενα Ν85 που το πουλαει γιατι απο οτι λεει κανει συνεχεια boot loop.αν το παρω και του ξαναπερασω το fw με φοινικα μπορει να επανελθει??
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Ανασταίνω αυτό το αρχαίο θέμα μια κι έπεσε ένα Ν85 στα χέρια μου.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
On 28/10/2018 at 7:35 ΠΜ, nikosxeng3 said:

Ανασταίνω αυτό το αρχαίο θέμα μια κι έπεσε ένα Ν85 στα χέρια μου.

Μια απ τα ιδια.

Οποιος εχει τα αρχεια+οδηγο για νουμπα ας βοηθησει!

Το δικο μου ειναι Vodafone με εκδοση λογισμικου 11.047,προσαρμοσμ.εκδ.λογισ.11.047.53.1,με γλωσσα 007.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marmagas said:

Μια απ τα ιδια.

Οποιος εχει τα αρχεια+οδηγο για νουμπα ας βοηθησει!

Το δικο μου ειναι Vodafone με εκδοση λογισμικου 11.047,προσαρμοσμ.εκδ.λογισ.11.047.53.1,με γλωσσα 007.

 

Εχω στην κατοχή μου  ένα 700 και σύντομα ένα Ν8 πως θα το αναστήσω και εγώ ξέρει κάποιος ας μας βοηθήσει? 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αν τυχόν έχετε συσκευές, γράψτε είτε στα γενικά νήματα με Symbian εδώ στο myphone, είτε μπείτε στις διεθνείς ομάδες στο Telegram, π.χ. Symbian World που είναι του τελευταίου δημιουργού του Delight

https://t.me/symbian_world

 

Εδώ στο νήμα που γράφετε, πρέπει κάποιος να έχει την συκεκριμένη συσκευή και να το παρακολουθεί, κάτι εξαιρετικά απίθανο...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...