Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε σε ένα nokia shop και ζήτα τους να στο καθαρίσουν (χωρίς χρέωση βέβαια).

 

Λες; Επειδή τους θεωρώ κάπως άχρηστους, φοβάμαι πως αντί να μου το καθαρίσουν θα μου το γεμίσουν με ακόμη περισσότερες σκόνες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ειναι τιποτα συμαντικο για να φοβασαι. Εαν δεν τους εμπιστευεσαι καθαρισε το μονος σου εγω σε ολα τα κινητα μου οταν πιανει σκονη τα καθαριζω μονος.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν τους εμπιστεύομαι αρκετά.. συγκεκριμένα στο νοκια σοπ της Ξάνθης. Είχα πάει το Ν81 μου να φτιάξουν ένα πλήκτρο που είχε χαλάσει και για να το ανοίξουν το πληκτρολόγιο άφησαν σημαδάκια.. ενώ το έχω ανοίξει πολλές φορές χωρίς να κάνω το παραμικρό σημάδι!
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.Έχω ενα πρόβλημα με το Ν85 μου.Έκανα ενα hard format (*#7370#) και μετά όταν πήγα να ξαναπεράσω κάποια παιχνίδια και εφαρμογές ο nokia application installer μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "The application installer on the Nokia device doesn't support the file format of the application that was tried to be installed". Μου βγάζει αυτο το μήνυμα και με jar και με sis αρχεία.Μήπως παρέλειψα να κάνω κάτι μετά το format?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους.Έχω ενα πρόβλημα με το Ν85 μου.Έκανα ενα hard format (*#7370#) και μετά όταν πήγα να ξαναπεράσω κάποια παιχνίδια και εφαρμογές ο nokia application installer μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "The application installer on the Nokia device doesn't support the file format of the application that was tried to be installed". Μου βγάζει αυτο το μήνυμα και με jar και με sis αρχεία.Μήπως παρέλειψα να κάνω κάτι μετά το format?

 

Προσπαθησε να περασεις καποιες εφαρμογες απο το nokia beta labs.

Aν συνεχισει και με αυτα τα αρχεια sis να σου κανει το ιδιο τοτε δεν ειναι θεμα εφαρμογων.

Μετα δοκιμασε να του περασεις ξανα την αναβαθμιση με το software update μηπως και εφαγε καποιο κολλημα.

Κατι αλλο δεν μου ερχεται να σκεφτω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ότι μου είπες.Πήγα στη σελίδα του nokia beta labs και προσπάθησα να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές όμως χωρίς αποτέλεσμα.Έκανα update και πάλι τίποτα... Δεν νομίζω να είναι θέμα εφαρμογών πάντως γιατί τις εφαρμογές αυτές τις είχα περασμένες και πρίν το format. Μάλλον θα πρέπει να το πάω για service.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ξανά hard format!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέκανα format και αυτή τη φορά έβγαλα την κάρτα μνήμης απ'τη συσκευή και όλα δουλεψαν μια χαρά :) οταν όμως ξαναέβαλα την κάρτα άρχισε να μου κάνει πάλι τα ίδια.Θα δοκιμάσω να κάνω format και στην κάρτα μνήμης μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Το πρόβλημα λύθηκε.Έκανα format την κάρτα μνήμης και τώρα όλα δουλεύουν άψογα.Ευχαριστώ για την βοήθεια.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ειμαι νεο μελος της κοινοτητας Myphone και προσφατα αποκτησα το nokia n85 το οποιο τυνχανει και το πρωτο μου nokia. Μετα απο πολλες προσευχες κατα την παραγγελια μου ετυχε ευτυχως ενα κινητο χωρις προβληματα με την ποιοτητα(βλεπε τζογος, τριξιματα κλπ.). Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω οπου και θε εκτιμουσα ιδιαιτερα την βοηθειας σας ειναι οτι στο μητρωο κλησεων ολα τα τηλεφωνα μιας επαφης κινητα ή σταθερα εμφανιζονται με το ιδιο εικονιδιο αυτο του κινητου. Με αποτελεσμα να μην μπορω να ξεχωρισω απο ποιο αριθμο με καλεσανε. Υπαρχει καποια λυση για το προβλημα αυτο ????? Υποψιν εχω κανει το τελευταιο uptade.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Ειμαι νεο μελος της κοινοτητας Myphone και προσφατα αποκτησα το nokia n85 το οποιο τυνχανει και το πρωτο μου nokia. Μετα απο πολλες προσευχες κατα την παραγγελια μου ετυχε ευτυχως ενα κινητο χωρις προβληματα με την ποιοτητα(βλεπε τζογος, τριξιματα κλπ.). Το μονο προβλημα που αντιμετωπιζω οπου και θε εκτιμουσα ιδιαιτερα την βοηθειας σας ειναι οτι στο μητρωο κλησεων ολα τα τηλεφωνα μιας επαφης κινητα ή σταθερα εμφανιζονται με το ιδιο εικονιδιο αυτο του κινητου. Με αποτελεσμα να μην μπορω να ξεχωρισω απο ποιο αριθμο με καλεσανε. Υπαρχει καποια λυση για το προβλημα αυτο ????? Υποψιν εχω κανει το τελευταιο uptade.

Καλορίζικο και καλώς ήρθες!!

Δυστυχώς για το πρόβλημα που αναφέρεις δεν υπάρχει λύση ακόμα. Το ίδιο bug έχουν όλες οι συσκευές με Symbian S60 3rd & 5th Edition. Θα πρέπει να περιμένουμε να λυθεί με κάποια αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι και η πρώτη series 60 συσκευή, να διαβάσεις οπωσδήποτε το S60 3rd Edition Platform FAQ. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ στα πρώτα σου αυτά βήματα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μολίς παρατήρησα οτι όταν με καλούν ο ήχος κλήσης ακούγεται κυκλικά δλδ κάτι σαν surround με αποτέλεσμα να μην ακούγεται τελείως δυνατά. υπάρχει καμία ρυθμιση να το αλλάξω??

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

μολίς παρατήρησα οτι όταν με καλούν ο ήχος κλήσης ακούγεται κυκλικά δλδ κάτι σαν surround με αποτέλεσμα να μην ακούγεται τελείως δυνατά. υπάρχει καμία ρυθμιση να το αλλάξω??

 

Καλησπερα !

 

Διαβασε το manual της συσκευης σου ..

 

Ήχοι 3-D

Πατήστε , επιλέξτε Εργαλεία > Βοηθήματα >

Ήχοι 3D.

Με τους ήχους 3-D μπορείτε να ενεργοποιήσετε

58 τρισδιάστατα ηχητικά εφέ για ήχους κλήσης. Δεν

υποστηρίζουν όλοι οι ήχοι κλήσης τρισδιάστατα

εφέ.

Για να ενεργοποιήσετε τα εφέ 3-D, επιλέξτε Εφέ

ήχων κλήσης 3D > Ενεργοποιημένα. Για να

αλλάξετε τον ήχο κλήσης, επιλέξτε Ήχος κλήσης

και τον επιθυμητό ήχο κλήσης.

Για να αλλάξετε το εφέ 3-D που εφαρμόζεται στον

ήχο κλήσης, επιλέξτε Διαδρομή ήχου και το εφέ

που επιθυμείτε.

Για να τροποποιήσετε το εφέ, επιλέξτε μια από τις

ακόλουθες ρυθμίσεις:

● Ταχύτητα διαδρομής — Κάντε κύλιση προς τα

αριστερά ή προς τα δεξιά για να ρυθμίσετε την

ταχύτητα με την οποία κινείται ο ήχος από τη μια

κατεύθυνση στην άλλη. Αυτή η ρύθμιση δεν

είναι διαθέσιμη για όλους τους ήχους κλήσης.

● Αντήχηση — Επιλέξτε τον τύπο της αντήχησης.

● Φαινόμενο Doppler — Επιλέξτε

Ενεργοποιημένο για να ηχεί δυνατά ο ήχος

κλήσης όταν είστε πιο κοντά στη συσκευή σας

και χαμηλότερα όταν είστε πιο μακριά. Όταν

πλησιάζετε τη συσκευή σας, ο ήχος κλήσης

φαίνεται να γίνεται πιο δυνατός και πιο ασθενής

όταν μετακινείστε μακριά από αυτήν. Αυτή η

ρύθμιση δεν είναι διαθέσιμη για όλους τους

ήχους κλήσης.

Για να ακούσετε τον ήχο κλήσης με εφέ 3-D,

πατήστε Επιλογές > Αναπαραγωγή ήχου. Εάν

ενεργοποιήσετε τους ήχους 3-D αλλά δεν επιλέξετε

κανένα εφέ 3-D, εφαρμόζεται στον ήχο κλήσης

στερεοφωνική διεύρυνση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γω είμαι %#@%$ επειδή δεν κατάλαβα τπτ.απο αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω κανένα δεν λέει την διαδρομή..............

 

πχ. Για να ενεργοποιήσετε τα εφέ 3-D, επιλέξτε Εφέ

ήχων κλήσης 3D > Ενεργοποιημένα

ςραία και που είναι τα εφέ 3δ οέο??????

 

σορρυ άκυρο το παραδειγμα για το drobler εννούσα

 

συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω το Ν81 βρίσκεται στα εργαλεία -> βοηθήματα

Δεν είναι και πολύ δύσκολο να βρεις κάτι τόσο απλό!!! Επίσης για να είναι ενεργό μάλλον είχες μπει το πείραξες και το ενεργοποίησες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση σχετικα με το κινητο. Παρατηρησα πως οταν εχω ανοικτο το πληκτρολογιο και παω να μπω στο μενου του κινητου το φως του πληκτρολογιου (με τους αριθμους) αναβοσβηνει στιγμιαια το ιδιο γινεται και οταν παω να ανοιξω οποιαδηποτε εφαρμογη εκτος απο απλους φακελους. Να πω εδω οτι γινεται μονο στο πληκτρολογιο και οχι στα ειδικα πληκτρα που βρησκονται κατω απο την οθονη. Εχει παρατηρησει καποιος κατι τετοιο στην δικη του συσκευη;;;;;;; Αν ναι ειναι φυσιολογικο;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

 

Θα ηθελα να κανω αλλη μια ερωτηση σχετικα με το κινητο. Παρατηρησα πως οταν εχω ανοικτο το πληκτρολογιο και παω να μπω στο μενου του κινητου το φως του πληκτρολογιου (με τους αριθμους) αναβοσβηνει στιγμιαια το ιδιο γινεται και οταν παω να ανοιξω οποιαδηποτε εφαρμογη εκτος απο απλους φακελους. Να πω εδω οτι γινεται μονο στο πληκτρολογιο και οχι στα ειδικα πληκτρα που βρησκονται κατω απο την οθονη. Εχει παρατηρησει καποιος κατι τετοιο στην δικη του συσκευη;;;;;;; Αν ναι ειναι φυσιολογικο;;;;;;;

 

 

Ακριβως το ιδιο γινεται και στο δικο μου.Μαλλον φυσιολογικο πρεπει να ειναι...:O

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέξεις την καθετη μπάρα με τα εικονίδια απο δεξιά μπορείς να τα αλλάξεις σειρά ή να αφαιρέσεις και να προσθεσεις κάποιο; Το έψαξα πολύ αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία πόσο σας πάει?

 

όπως καταλαβαίνεις η ερώτηση είναι πολύ σχετική και θα σου απαντήσω κι εγώ σχετικά. 3 μέρες περίπου. Αν αρχίσει με πλοήγηση με προγράμματα και μουσικές και σε μιά μέρα την τελιώνεις.

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πέντε μήνες έχω αγοράσει ένα νοκια Ν85 . Οταν μπαίνω στο μενού κάνει επανεκκινήσεις το έχω στείλει για service δυο φόρες σύνολο τρεις μήνες και ακόμα περιμένω !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ενάμιση μήνα στο κρατάνε κάθε φορά...;

Που το έδωσες;

Πριν το δώσεις είχες δοκιμάσει να κάνεις αναβάθμιση λογισμικού μήπως και καλυτέρευε η κατάσταση;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...