Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς!!

Η δεύτερη είναι Alpha Copy.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Brief: Nokia N85 firmware v20.175 Released (Hackable)

http://www.symbian-freak.com/news/009/05/n85_firmware_v20_released.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μολις αναβαθμισα στην εκδοση v20.175 οι πρωτες αλλαγες που ειδα ειναι οτι εμφανιστηκε το λεξικο που πριν δεν υπηρχε,η εκθεση παει πιο γρηγορα αποτι πριν και υπαρχουν περισσοτερες επιλογες στις ρυθμισεις αισθητηρα αυτα ως τωρα:D
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Πηγα να παραγγειλω το Ν85 απο καταστημα Wind καθως εχω και μια αρκετα μεγαλη προσφορα για αναβαθμιση και μπορω να παρω το κινητο με 210 ευρα. Ζητησα λοιπον να εχω το δικαιωμα να μπορω να το ανοιξω το πακετο και να τσεκαρω το κινητο πριν το παραλαβω και αν δε μου κανει να μπορω να το επιστρεψω και να μου φερουν καινουριο. Η απαντηση ηταν οχι. Οσοι το καταφερατε πως το καταφερατε ρε παιδια? Μου λεγανε για εγγυηση και οτι αν εχει προβλημα το slide μπορω να το παω για αλλαγη κλπ κλπ κλπ. Επειδη δεν το εχω ψαξει η Νοκια αλλαζει το κινητο για προβληματα στο slide?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα μεταχειρισμενο και το κοιταξα πριν το παρω(ειχα τρομαξει με αυτα που ακουγα εδω),αποσο ξερω οι καινουργιες παρτιδες δεν εχουν προβλημα και αυτο που πηρα ειναι 2 μηνων αγορασμενο και το slide ειναι πολυ στιβαρο και γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

αποτι ειδα το δικο μου αγορασμενο απο καταστημα wind ειναι,παντως σιγουρα οι τωρινες παρτιδες ειναι καλυτερες απο τις αρχικες γιατι ειχα ακουστει ΤΑ παραπονα ενω τωρα δειχνουν να εχουν φτιαξει σε σημαντικο βαθμο
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Brief: Nokia N85 firmware v20.175 Released (Hackable)

http://www.symbian-freak.com/news/009/05/n85_firmware_v20_released.htm

 

στο αρθρο απο το symbian freak αναφερει οτι η αναβαθμιση μπορει να γινει μεσω FOTA..οταν ομως το κινητο μου κανει αναζητηση ενημερωσεων δεν βρισκει τπτ:blink:ξερει κανεις γιατι..?:confused:

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο αρθρο απο το symbian freak αναφερει οτι η αναβαθμιση μπορει να γινει μεσω FOTA..οταν ομως το κινητο μου κανει αναζητηση ενημερωσεων δεν βρισκει τπτ:blink:ξερει κανεις γιατι..?:confused:

 

Μολις τωρα την εκανα κανονικα με αυτο τον τροπο.Για ξαναδοκιμασε....

Link to comment
Share on other sites

στο αρθρο απο το symbian freak αναφερει οτι η αναβαθμιση μπορει να γινει μεσω FOTA..οταν ομως το κινητο μου κανει αναζητηση ενημερωσεων δεν βρισκει τπτξερει κανεις γιατι..?

Τι product code έχεις;

Μήπως η συσκευή σου είναι παρα-εισαγωγής;

Δες εδώ τι πρέπει να κάνεις για να μάθεις ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τι product code έχεις;

Μήπως η συσκευή σου είναι παρα-εισαγωγής;

Δες εδώ τι πρέπει να κάνεις για να μάθεις ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

λοιπον ακου τι εκανα!!!αν μπορεις βοηθησε με..

το κινητο ηταν vodafone live του αλλαξα product code se 0560508.και τωρα δεν δουλευει το πληκτρο αριστερα απο το κοκκινο που κλεινει...:wacko::wacko:αν πατησω *#0000#μου βγαζει το καινουργιο f/w αλλα τωρα δεν δουλευει το κουμπι και οταν μπαινω στις εφαρμογες εχει ακομα ενα εικονιδιο που γραφει vodafonelive... ελεος δηλαδη..μα γιατι εγινε αυτο..?υποτιθεται οτι οποια αναφορα σε vodafone live θα εφευγε..

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως έκανες αναβάθμιση μέσω fota.

Κάνε hard format και αν δεν "έρθει στα ίσα" του, προχώρα σε επανεγκατάσταση μέσω του NSU και μετά hard format εκ νέου!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως έκανες αναβάθμιση μέσω fota.

Κάνε hard format!

 

οχι την αναβαθμιση την εκανα με τον κλασσικο τροπο...θα κανω τωρα hard format και θα σου πω...

δεν δουλευει ρε γμτ!!!του κανα hard format...

εκανα reinstall.στο f/w και ξανα format και παλι τα ιδια δεν γινεται αυτο...!!μηπως να το γυρισω στο παλιο product code...?

 

εβαλα και το παλιο Product code αλλα τιποτα δεν υπαρχει ενημερωση ...ειναι ακομα στην εκδοση 11..ι θα κανω ρε παιδια εχω ενα κουμπι που δεν δουλευει..!!και το κινητο ειναι μολις δυο μερων...

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

NIO21 την αλλαγη product code πως την εκανες;Εισαι σιγουρος οτι εχει αλλαξει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

NIO21 την αλλαγη product code πως την εκανες;Εισαι σιγουρος οτι εχει αλλαξει;

 

την εκανα μεσω του nemesis..ειναι σωστη ειχα κανει και την διαδικασια πιο παλια στο N73...3ο reinstall του f/w τιποτα..!υπαρχει λογικη εξηγηση..?

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και το παλιο Product code αλλα τιποτα δεν υπαρχει ενημερωση ...ειναι ακομα στην εκδοση 11..ι θα κανω ρε παιδια εχω ενα κουμπι που δεν δουλευει..!!και το κινητο ειναι μολις δυο μερων...

Κακώς έβαλες το παλιό και πάλι.

Δεν έχει νόημα... αν υπήρχε αναβάθμιση γι αυτό θα ήταν και πριν διαθέσιμη.

Βάλε το ελληνικό και προσπάθησε να περάσεις ξανά την αναβάθμιση μέσω του NSU. Ελπίζω να σου δίνει τη δυνατότητα αυτή το NSU.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κακώς έβαλες το παλιό και πάλι.

Δεν έχει νόημα... αν υπήρχε αναβάθμιση γι αυτό θα ήταν και πριν διαθέσιμη.

Βάλε το ελληνικό και προσπάθησε να περάσεις ξανά την αναβάθμιση μέσω του NSU.

 

το χω κανει 3 φορες και τιποτα μηπως φταιει η καρτα μνημης ακυρο λιγο αλλα τι να πω πια...ολες οι αλλες αλλαγες εχουν γινει δηλαδη κατι προσθετα στον αισθητηρα κινησης..!οταν παταω ομως το κουμπι κανει πως παει να ανοιξει και κλεινει...

μηπως εχει απενεργοποιηθει ως πληκτρο και πρεπει να το ενεργοποιησω απο καπου,,?αλλα τοτε δεν θα κανε οτι παει να ανοιξει..

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουμπί δεν δουλεύει; Λες τωρα δεν δουλευει το πληκτρο αριστερα απο το κοκκινο που κλεινει..., ποιο είναι αυτό το κουμπί;

 

Βγάλε τη κάρτα μνήμης, κλείσε το κινητό και κάνε hard format με τον τρόπο: με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα κι εγω με το Ν78 που εχω και δεν εχω καταφερει ποτε να το αναβαθμισω. Εχω βαλει το ελληνικο product code αλλα ουτε απο FOTA βρισκει αναβαθμιση ουτε μεσω καλωδιου. @#$!@!Voda.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουμπί δεν δουλεύει; Λες τωρα δεν δουλευει το πληκτρο αριστερα απο το κοκκινο που κλεινει..., ποιο είναι αυτό το κουμπί;

 

Βγάλε τη κάρτα μνήμης, κλείσε το κινητό και κάνε hard format με τον τρόπο: με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

φιλε εισαι τεραστιος μετα απο τρεις προσπαθειες με αυτον τον τροπο δουλεψε!!!:D:D:Dδεν ξερω μαλλον ειχε κολλησει...:worry:χιλια ευχαριστω και λιγα ειναι...!!!σε ζαλισα και ολας..:p

ηταν το πληκτρο το οριζοντια αναμεσα στο κεντρικο κουμπι και το κοκκινο που κλεινει...

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, να 'σαι καλά!:)

Γι αυτό είμαστε εδώ!:D

 

Προφανώς δεν έπιανε το hard format που έκανες πριν μέσω της εισαγωγής του #7370#.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα η αναβαθμιση μέσω FOTA μου δημιουργει πρόβλημα στην πρωτη οθόνη (δεν εμφανιζει τον παροχο και τις ειδοποιησεις του ημερολογίου).

Αλλαξα θεματα (τα original παντα) και μετα καπως εστρωσε.Οταν το εσβησα και το ξανανοιξα μου έχασε την ημερομηνια ωρα και μετα ολα καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέσαι καλό θα ήταν να κάνεις ένα hard format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τη κάρτα μνήμης, κλείσε το κινητό και κάνε hard format με τον τρόπο: με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

 

Όσες φορές και αν έχω προσπαθήσει (σαν χταπόδι) να ανοίξω το κινητό με αυτό τον τρόπο για να κάνω format, δεν τα έχω καταφέρει.

Σαν format έχει διαφορά από αυτό που γίνεται με *#7370# ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...