Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιά σας παιδιά το πείρα και γω το κινιτάκι τελικά πολυ καλώ φένεται

αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι πώς βάζω προφύλαξη οθόνης την εμερομηνία και την ώρα

και μένουν πάντα αναμένα???

Link to comment
Share on other sites

Γιά σας παιδιά το πείρα και γω το κινιτάκι τελικά πολυ καλώ φένεται

αυτό που δεν μπορώ να βρώ είναι πώς βάζω προφύλαξη οθόνης την εμερομηνία και την ώρα

και μένουν πάντα αναμένα???

Θα πας στα θέματα και εκεί που λέει Εξοικονόμηση Ενέργειας θα διαλέξεις τι θες. Επίσης μπορείς να περάσεις την εφαρμογή cClock, είναι πολύ καλή. Ναι μένει συνέχεια φωτιζόμενη η οθόνη αλλά δεν καταναλώνει ενέργεια.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

παιζει καμμια ιδεα για το πως να κλεινω το μικροφωνο ενω μιλαω??--δηλαδη να μην ακουει ηχο μου ο συνομιλητης μου...(με ενα κλικ)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους

 

μόλις αγόρασα κι εγώ το Ν85 και είναι το πρώτο S60 κινητό που είχα ποτέ. Μετά απο ένα διάβασμα του θέματος έχω μία απορία.

 

Γιατί το BTο handsfree όταν συνδέεται με το κινητό λειτουργεί ως μεγάφωνό του; Δηλαδή γιατί αναπαράγει όλους τους ήχους του κινητού στο ακουστικό του; Αυτό νομίζω πως μειώνει την αυτονομία και του κινητού αλλά και του handsfree, σωστά; Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να συμπεριφέρεται κανονικά;

 

Ευχαριστώ

FilthX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους

 

μόλις αγόρασα κι εγώ το Ν85 και είναι το πρώτο S60 κινητό που είχα ποτέ. Μετά απο ένα διάβασμα του θέματος έχω μία απορία.

 

Γιατί το BTο handsfree όταν συνδέεται με το κινητό λειτουργεί ως μεγάφωνό του; Δηλαδή γιατί αναπαράγει όλους τους ήχους του κινητού στο ακουστικό του; Αυτό νομίζω πως μειώνει την αυτονομία και του κινητού αλλά και του handsfree, σωστά; Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να συμπεριφέρεται κανονικά;

 

Ευχαριστώ

FilthX

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Σε όλα τα nokia έτσι λειτουργεί η σύμδεση με bt, περνάνε όλοι οι ήχοι μέσω του ακουστικού bt. Υπεύθυνο είναι το A2DP τ' οποίο όμως δεν μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε.

 

καλησπερα κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

παιζει καμμια ιδεα για το πως να κλεινω το μικροφωνο ενω μιλαω??--δηλαδη να μην ακουει ηχο μου ο συνομιλητης μου...(με ενα κλικ)

Δεν νομίζω ό,τι γίνεεται μόνο μ ένα κλικ.Αυτό συμβαίνει μόνο στα κινητά της σειράς Ε. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι την ώρα της κλήσης να πατήσεις Επιλογές > Σίγαση μικροφώνου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους

 

μόλις αγόρασα κι εγώ το Ν85 και είναι το πρώτο S60 κινητό που είχα ποτέ.

Καλορίζικο φίλε FilthX. Καλωσόρισες στον κόσμο του series 60. :)

 

Αν δεν το έχεις κάνει ήδη, διάβασε το Series 60 3rd Edition FAQ. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

 

Εύχομαι Καλή Ανάσταση σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο πασχα σε ολους.

 

γνωριζετε αν εχει βρεθει καμμια λυση στο προβλημα του bluetooth ?

εννοω με τις συνεχεις συνδεσεις / αποσυνδεσεις των bluetooth ακουστικων με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τά΄θελε και ΄σενα ο :X**** σου,τόσους μήνες τι περίμενες? Επρεπε από τις πρώτες μέρες να ζητήσεις αντικατάσταση άμεσα και όχι να περιμένεις.

Αυτό που βιώνεις τόσους μήνες(απορώ πραγματικά....:confused:) αναφέρεται εκτενώς και σε forums της ΝΟΚΙΑ,πάρε μια ιδέα:

........................

Αμα χορτάσεις ζήτα ΑΜΕΣΗ αντικατάσταση με κάθε νόμιμο τρόπο,δεν αξίζει να σπάς τα νεύρα σου-το Ν85 σου μάλλον είναι ελλαττωματικό;)

 

Μερικές βδομάδες το έχω μόνο και έχει ήδη περάσει μια φορα απο το service της Nokia, χωρις αποτέλεσμα... Θα το ξαναπάω αλλά μετα το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :-)

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ρύθμιση ώστε το άνοιγμα/κλείσιμο του καλύμματος να μην επηρεάζει το κλείδωμα του κινητού.

 

Έχω βρει ώστε το κλείσιμο να μην κλειδώνει .... στο άνοιγμα όμως να μην ξεκλειδώνει;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν γίνεται με το άνοιγμα του slide. Γιατί όμως να θέλεις κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι δεν γίνεται με το άνοιγμα του slide. Γιατί όμως να θέλεις κάτι τέτοιο;

 

γιατί καθώς το βάζω στην τσέπη του τζίν ανοίγει πολλές φορές το κάλυμμα και ξεκλειδώνει το κινητό με αποτέλεσμα να παίρνω τηλέφωνα και να στέλνω μηνύματα κατά λάθος...

Link to comment
Share on other sites

γιατί καθώς το βάζω στην τσέπη του τζίν ανοίγει πολλές φορές το κάλυμμα και ξεκλειδώνει το κινητό με αποτέλεσμα να παίρνω τηλέφωνα και να στέλνω μηνύματα κατά λάθος...

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά :-)

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ρύθμιση ώστε το άνοιγμα/κλείσιμο του καλύμματος να μην επηρεάζει το κλείδωμα του κινητού.

Έχω βρει ώστε το κλείσιμο να μην κλειδώνει .... στο άνοιγμα όμως να μην ξεκλειδώνει;

 

Δοκίμασε το SlideHelper. Είναι πολύ καλή εφαρμογή,την δούλευα όταν είχα το Ν95, και έχει επιλογή την επιλογή που σε ενδιαφέρει να μην ξεκλειδώνει το πληκτρολόγιο όταν ανοίγεις το slide. Υποστηρίζει το Ν96 οπότε λογικά θα κάνει κ στο Ν85, από την στιγμή που "φοράνε" το ίδιο λειτουργικό. Απλα να πρέπει να την υπογράψεις πριν την περάσεις στο κινητό σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γιατί καθώς το βάζω στην τσέπη του τζίν ανοίγει πολλές φορές το κάλυμμα και ξεκλειδώνει το κινητό με αποτέλεσμα να παίρνω τηλέφωνα και να στέλνω μηνύματα κατά λάθος...

 

Βαλτο τοτε στη τσεπη αναποδα για να μην ανοιγη!:)

Αν και η πιο ενδεδυγμενη λυση ειναι τσαντακι η θηκη μεταφορας!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

εδώ και μια βδομάδα είμαι κάτοχος ενός Ν85

 

αφού έκανα μετάπτωση επαφών, μηνυμάτων κτλ από το παλιό μου Ν70, διαπίστωσα με χαρά πως όλες οι επαφές μου είχαν διατηρήσει τους χαρακτηρισμούς των αριθμών τους (πχ κινητό, κινητό εργασίας, τηλέφωνο, τηλέφωνο οικείας, φαξ κτλ.), εκτός από τους ορισμούς των Προεπιλογών (μικρό όμως το κακό...)

 

έστω λοιπόν μία επαφή "Κύριος Χ" με περασμένο κινητό, τηλέφωνο εργασίας και φαξ εργασίας

 

το bug πού είναι; στο Μητρώο, ανεξαρτήτως του από ποιο αριθμό σε καλέσει ο Κύριος Χ, όλα (οι ληφθείσες κλήσεις, οι αναπάντητες κλήσεις, ακόμα και οι κλήσεις που έχεις κάνει εσύ!!) εμφανίζονται με την εικονίτσα του "κινητού"... Το διαπίστωσα όταν είχα αναπάντητη, έκανα επανάκκληση, νομίζοντας πως έπαιρνα το κινητό, και μου απάντησε το σπίτι...

 

είμαι μόνο εγώ ο τυχερός κάτοχος ή αυτή η %$^#@*$%# :X εξυπνάδα συμβαίνει σε όλα τα Ν85; αν ναι, υπάρχει λύση σε αυτή την χαριτωμενιά;

 

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είσαι ο μόνος, αλλά ούτε μόνο το N85 έχει το πρόβλημα αυτό.

Όλα τα 3rd Edition Feature Pack 1 & 2 καθώς και το 5800 (5th Edition) το έχουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά και χρόνια πολλά

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει

1) Γιατί στο Pc Suite όταν πάω στο ημερολόγιο

Μου βγάζει το μήνυμα (Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση των καταχωρίσεων από την συσκευή σε προβολή ημερολογίου)

2) Πως απενεργοποιώ των ήχο εκίνησεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .... προσφατα αγορασα το ν85...εχω ψαξει ολα τα σχετικα threads που αφορουν στο hackαρισμα του κινητου για να παιξουν παιχνιδια Ngage κι εχω καταμπερδευτει... υπαρχουν ενα σωρο τροποι, οι περισσοτερο παλιοι και γενικοτερα παντου μιλανε γι αυτο το ζητημα και ακρη στο τελος δε βγαινει! :( μηπως καποιος μπορει λιγο να με διευκολυνει?
Link to comment
Share on other sites

Για να το χακάρεις θα ακολουθήσεις τον 3ο τρόπο από εδώ

 

Μετά για παιχνίδια ψάξε στα μαγαζάκια.. και αν θέλεις άλλες πληροφορίες ρώτα εδώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα μαλλον μου καικε το ηχειο του ακουστικου το πηγα με την εγγυηση....

αλλα φοβαμε λιγο γτ ενα αλλο κινητο π ειχα παει μ το φερανε με σπασμενη οθονη :(

τωρα για να μ το αλλαξουν το (ηχειο) θα το ανοιξουν ολο? τους ειπα να μ κανουν και αναβαθμηση γιατι κολουσε καμια φορα με πολι ωρα χρηση.. θα ειναι ενταξη τωρα?

 

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φίλε και χρόνια πολλά

και σε έμενα είχε καεί το ηχείο το πήγα σε ένα αντιπρόσωπο της νοκια οχι σε νοκια shop και μου το άλλαξε σε μια ώρα χωρίς να πληρώσω.του είχα ζητήσει να μου κάνει και ένα hard φορματ με την ευκαιρία και να μου βάλει το καινούριο firmware όλα εντάξει μετά εκτός απτό καμιά φορά κολλάει αλλα σπάνια πλέων μόνο όταν το ζορίζω.

εννοείται δεν πλήρωσα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...