Jump to content

[Επίσημο] Nokia N85


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τις έχεις στο pc περασε τες στο outlook και μετα μεσω του nokia pc suite κανε συγχρονισμο με το κινητο.

Αλλιως δημιουργησε τες μεσα απο το outlook και υστερα κανε συγχρονισμο.

Κατέβασα το Pc suite από το ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να συνδέση το κινητό. Δηλαδή στο βήμα 3/4 που ψάχνει να βρει το κινητό δεν το βρίσκει με τίποτα. Εννοείται πως τα καλωδια κτλ. είναι σωστά συνδεδεμένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιο ειναι το Product Code της συσκευης σου? Το γραφει κατω απο την μπαταρια εκει που λεει code.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Pc suite από το ίντερνετ αλλά δεν μπορώ να συνδέση το κινητό. Δηλαδή στο βήμα 3/4 που ψάχνει να βρει το κινητό δεν το βρίσκει με τίποτα. Εννοείται πως τα καλωδια κτλ. είναι σωστά συνδεδεμένα.

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, στην οθόνη του κινητού εμφανίζεται μια λίστα με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης.

Σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να διαλέξεις την επιλογή PC Suite.

 

 

Ποιο ειναι το Product Code της συσκευης σου? Το γραφει κατω απο την μπαταρια εκει που λεει code.

Γιάννη τι σχέση έχει το product code με το αν συνδέεται ή όχι το κινητό με το pc suite...

Μάλλον μπερδεύτηκες:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απο σημα παιδια πως τα πατε?

 

σημερα πρωτη μερα ειδα λιγο να τα μπερδευει στην εναλλαγη απο 3G σε απλο (και το αντιθετο) σημα και να χανει για λιγο το σημα εντελως

 

οταν το γυρισα μονο σε απλο καπως καλυτερα.

 

γενικα ομως δεν ακουσα τους συνομιλητες μου να ειναι ικανοποιημενοι.

τι εμπειρια εχετε με αυτο το θεμα?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

λοιπον σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο αλλα

φοβαμαι οτι επειδη ειναι σλιντ δε θα αντεξει στο χρονο

το προηγουμενο μου κινητο το πηρα πριν 6 χρονια

ηταν ενα sagem my v75 το οποιο αντεχει ακομα....

ποια ειναι η γνωμη σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, στην οθόνη του κινητού εμφανίζεται μια λίστα με τις διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης.

Σε αυτή τη περίπτωση θα πρέπει να διαλέξεις την επιλογή PC Suite.

 

 

 

Γιάννη τι σχέση έχει το product code με το αν συνδέεται ή όχι το κινητό με το pc suite...

Μάλλον μπερδεύτηκες:)

Το κάνω αυτό κανονικά (όταν το βγάζει) αλλά πάλι τίποτα. Δεν το βγάζει πάντα όταν συνδέω το καλώδιο.

Το Pc suite κολλάει στο τρίτο βήμα και ποτέ δε μου βρήκε τη συσκευή. Τι μπορώ να κάνω;

Είχα το SE C905 μου έβγαλε δύο φόρες πρόβλημα και την αντάλλαξα με το Νόκια. Δε θα αντέξω να είναι και αυτή η συσκευή προβληματική!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το κινητό.

Απεγκατέστησε και εγκατέστησε ξανά το PC Suite.

Μερικές φορές το pc suite είναι λίγο στριφνό, και σου βγάζει τη πίστη για να δουλέψει σωστά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το κινητό.

Απεγκατέστησε και εγκατέστησε ξανά το PC Suite.

Μερικές φορές το pc suite είναι λίγο στριφνό, και σου βγάζει τη πίστη για να δουλέψει σωστά.

 

Το έκανα και αυτό και τα ίδια. Τώρα δε μου βγάζει καν τις επιλογές όταν συνδέω το καλώδιο. Και δεν παίζει να είναι πρόβλημα του υπολογιστή γιατί η θύρα usb λειτουργεί κανονικά. Μάλλον αυτό το πρόβλημα ανατρέπει την πρώτη θετική εικόνα που είχα για το κινητό. Από Νοκια θα ξέρουν τίποτα να με βοηθήσουν; Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

λοιπον σκεφτομαι να παρω αυτο το κινητο αλλα

φοβαμαι οτι επειδη ειναι σλιντ δε θα αντεξει στο χρονο

το προηγουμενο μου κινητο το πηρα πριν 6 χρονια

ηταν ενα sagem my v75 το οποιο αντεχει ακομα....

ποια ειναι η γνωμη σας ευχαριστω.

 

To μονα σιγουρα ειναι 2.

Οτι το Ν85 σε σχεση με το κινητο που εχεις ειναι η μερα με τη νυχτα και..οτι χλωμο εως ΠΟΛΥ κιτρινο το κοβω(το Ν85) να αντεξει οσο το..κινητο σου!!:D

 

Αν θες σλαιντ και το προοριζεις για τοσα χρονια τοτε παρε καλυτερα 1 Samsung!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To μονα σιγουρα ειναι 2.

Οτι το Ν85 σε σχεση με το κινητο που εχεις ειναι η μερα με τη νυχτα και..οτι χλωμο εως ΠΟΛΥ κιτρινο το κοβω(το Ν85) να αντεξει οσο το..κινητο σου!!:D

 

Αν θες σλαιντ και το προοριζεις για τοσα χρονια τοτε παρε καλυτερα 1 Samsung!

 

δηλαδη ποσο πιστευεται οτι θα αντεξει το σλαιντ 1-2 χρονια μετα παπαλα????

.η σαμσουνγκ δεν εχει καποιο αντιστοιχο και θελω το ν85 γιατι το το ν79 εχει πολυ δισκολο πληκτρολογιο.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποσο πιστευεται οτι θα αντεξει το σλαιντ 1-2 χρονια μετα παπαλα????

.η σαμσουνγκ δεν εχει καποιο αντιστοιχο και θελω το ν85 γιατι το το ν79 εχει πολυ δισκολο πληκτρολογιο.

ευχαριστω.

 

Δεν ειναι θεμα τοσο σλαιντ ειναι θεμα γενικοτερης ποιοτητας κατασκευης!

Το μονο ενθαρυντικο ειναι οτι υπαρχουν και μερικα που ειναι αποδεκτης ποιοτητας αλλα πρεπει να το ψαξεις το πραγμα!

Παντως αν βασικα το θες για μακροχρονεια χρηση καλυτερα το Ν79 απο αυτα απου αναφερεις και ας σε δυσκολευει λιγακι το πληκτρολογειο!

Η..να περιμενεις λιγο το Ν86 που πιστευω θα ειναι αρκετα καλυτερο σε ποιοτητα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. εψαξα λιγο στο θεμα αλλα δεν βρηκα κατι αναλογο. οταν τραβαω βιντεο σε υψηλη ποιοτητα κανει πολλα σπασιματα, τα οποια τα μεταφερει στο αποθηκευμενο αρχειο. οταν γυρισω σε κανονικα ποιοτητα δεν εχει προβλημα..

Συμβαινει και σε άλλους?

αποθηκευω στην καρτα μνημης που παρεχεται μαζι με το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα. εψαξα λιγο στο θεμα αλλα δεν βρηκα κατι αναλογο. οταν τραβαω βιντεο σε υψηλη ποιοτητα κανει πολλα σπασιματα, τα οποια τα μεταφερει στο αποθηκευμενο αρχειο. οταν γυρισω σε κανονικα ποιοτητα δεν εχει προβλημα..

Συμβαινει και σε άλλους?

αποθηκευω στην καρτα μνημης που παρεχεται μαζι με το κινητο..

 

Καλημερα . Καταρχην ,χρησιμοποιεις την καρτα μνημης της νοκια?

Το προβλημα εχει να κανει με αυτην.

Αφου παρεις ενα back up το περιεχομενο της ,

κανε στην καρτα φορματ. Στην συνεχεια , περασε παλι

το περιεχομενο στην καρτα και δοκιμασε παλι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι κατοχος ενος Ν82..... Σημερα μου φερανε δωρο ενα Ν85!!!!! Για πειτε καμια διαφορα απο το Ν82??? Αλλιως να μη μπω στη διαδικασια να το ανοιξω.... Φωτογραφιες ειναι τοσο καλο οπως το Ν82??? Και αν ξερετε καποια αλλη διαφορα με βαση τις προσπικες σας εμπειριες θα ημουν ευγνωμων.....

Ευχαριστω!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ακουσα οτι η ποιοτητα του ν85 στις νεες παρτιδες εχει φτιαξει αρκετα ισχυει αυτο ?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

ακουσα οτι η ποιοτητα του ν85 στις νεες παρτιδες εχει φτιαξει αρκετα ισχυει αυτο ?

ευχαριστω.

 

Ναι ισχυη και στο λεω με καθε σιγουρια μιας και εχω ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εμπειρια με 7 Ν85!!

(2 δικα μου και..5 ενος φιλου!!:p)

 

Παντως ακομα και τωρα αν εισαι ψειρας να εισαι ετοιμος να κανεις μικρες παραχωρησεις!

Απλα η συνολικη ποιοτητα του ΔΕΝ ειναι Samsung!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεινα μια μερα με χαμηλη μπαταρια και μπηκε σε λειτουργια (απο μονη της) η κατασταση εξοικονομησης ενεργειας..... Εχω φαει ολο το κινητο και δε μπορω να βρω πως να το απενεργοποιω..... Πως μπορω να το κανω???
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεινα μια μερα με χαμηλη μπαταρια και μπηκε σε λειτουργια (απο μονη της) η κατασταση εξοικονομησης ενεργειας..... Εχω φαει ολο το κινητο και δε μπορω να βρω πως να το απενεργοποιω..... Πως μπορω να το κανω???

 

Ενεργοποιειται αυτοματα .

Μπηκε σε εξοικονομησης ενεργειας και αφου φορτισες την συσκευη

δεν επανερχεται σε κανονικη λειτουργια ?:worry:

 

http://i39.tinypic.com/25zgeav.jpg

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εμεινα μια μερα με χαμηλη μπαταρια και μπηκε σε λειτουργια (απο μονη της) η κατασταση εξοικονομησης ενεργειας..... Εχω φαει ολο το κινητο και δε μπορω να βρω πως να το απενεργοποιω..... Πως μπορω να το κανω???

 

Δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις. Θα μπαίνει στην συγκεκριμένη κατάσταση μάιο φορά που θα μειώνεται η στάθμη της μπαταρίας σου. Εξάλλου, δεν υπαρχει λόγος να το απενεργοποιήσεις.

 

Μόνο στο Ν96 υπαρχει η δυνατότητα να το ενεργοποιείς οποία στιγμή επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να το απενεργοποιήσεις. Θα μπαίνει στην συγκεκριμένη κατάσταση μάιο φορά που θα μειώνεται η στάθμη της μπαταρίας σου. Εξάλλου, δεν υπαρχει λόγος να το απενεργοποιήσεις.

 

Μόνο στο Ν96 υπαρχει η δυνατότητα να το ενεργοποιείς οποία στιγμή επιθυμείς.

 

Εμένα στο Ν85 μου η τελευταία επιλογή στη λίστα των προφίλ (που εμφανίζεται πατώντας το κουμπί ΟΝ/OFF) μετά την "αφαίρεση κάρτας μνήμης" είναι το "ενεργ./απενεργ. εξοικονόμησης ενέργειας".

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Ν85 μου η τελευταία επιλογή στη λίστα των προφίλ (που εμφανίζεται πατώντας το κουμπί ΟΝ/OFF) μετά την "αφαίρεση κάρτας μνήμης" είναι το "ενεργ./απενεργ. εξοικονόμησης ενέργειας".

 

Κι εγω απο εκει επιλεγω φιλε μου να απενεργοποιησω την εξοικονομηση ενεργειας.... αλλα μου βγαζει μυνημα αδυνατη η απενεργοποιηση της καταστασης εξοικονομησης ενεργειας..... Επισης, ακομα κι οταν το βαζω να φορτιζει το ιδιο μυνημα μου βγαζει και το ιδιο μου βγαζει κι οταν το κινητο ολοκληρωσει τη φορτιση του κι η μπαταρια του ειναι πληρως φορτισμενη....... Λιγο περιεργο δεν ειναι το γεγονος οτι και πληρως φορτισμενο συνεχιζει αυτη η εξοικονομηση ενεργειας???

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο εκει επιλεγω φιλε μου να απενεργοποιησω την εξοικονομηση ενεργειας.... αλλα μου βγαζει μυνημα αδυνατη η απενεργοποιηση της καταστασης εξοικονομησης ενεργειας..... Επισης, ακομα κι οταν το βαζω να φορτιζει το ιδιο μυνημα μου βγαζει και το ιδιο μου βγαζει κι οταν το κινητο ολοκληρωσει τη φορτιση του κι η μπαταρια του ειναι πληρως φορτισμενη....... Λιγο περιεργο δεν ειναι το γεγονος οτι και πληρως φορτισμενο συνεχιζει αυτη η εξοικονομηση ενεργειας???

 

Α οκ, τώρα κατάλαβα τι λες. Μία φορά μόνο μου έχει συμβεί αυτό και λύθηκε με το να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα παιδιά πρόσφατα το Ν85 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Κλάσεις ανώτερεο απο το Sony Ericsson C905 που είχα. :) Έλυσα και το πρόβημα με το καλώδιο usb που είχα. Για όσους τυχόν αντιμετωπίσουν παρόμοιο πρόβλημα ενημερώνω πως απλώς έβαλα το καλώδιο σε άλλη θύρα. Περίεργο μεν (γιατί η θύρα usb δουλεύει κατα τα άλλα κανονικά), αποτελεσματικό δε.

 

Και τώρα να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω τις επαφές ώστε να τις διαβάσει μετά η συσκευή; (Αν για παράδειγμα κάνω ανανέωση λογισμικού αργότερα). Το μόνο που βρήκα είναι να τις αποθηκεύσω σας excel και txt. Θα τις αναγνωρίσει μετά να κάνω απευθείας εισαγωγή στο κινητό;

 

Επίσης, κάποιο καλό site για εφαρμογές (free εννοείται) και θέματα έχετε βρει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα παιδιά πρόσφατα το Ν85 και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Κλάσεις ανώτερεο απο το Sony Ericsson C905 που είχα. :) Έλυσα και το πρόβημα με το καλώδιο usb που είχα. Για όσους τυχόν αντιμετωπίσουν παρόμοιο πρόβλημα ενημερώνω πως απλώς έβαλα το καλώδιο σε άλλη θύρα. Περίεργο μεν (γιατί η θύρα usb δουλεύει κατα τα άλλα κανονικά), αποτελεσματικό δε.

 

Και τώρα να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω τις επαφές ώστε να τις διαβάσει μετά η συσκευή; (Αν για παράδειγμα κάνω ανανέωση λογισμικού αργότερα). Το μόνο που βρήκα είναι να τις αποθηκεύσω σας excel και txt. Θα τις αναγνωρίσει μετά να κάνω απευθείας εισαγωγή στο κινητό;

 

Επίσης, κάποιο καλό site για εφαρμογές (free εννοείται) και θέματα έχετε βρει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

1. Εγω κανω αντιγραφη τις επαφες μου στην καρτα μνημης και παιρνω ολοκληρο το φακελο Contacts στο pc. Οταν χρειαστω τις επαφες βαζω το φακελο Contacts στην θεση του και τις επαναφερω. Αυτο το κανω απο το 6600 μου :O

 

2. Διαβαστε πριν ρωτησετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα να κάνω μία ερώτηση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύσω τις επαφές ώστε να τις διαβάσει μετά η συσκευή; (Αν για παράδειγμα κάνω ανανέωση λογισμικού αργότερα). Το μόνο που βρήκα είναι να τις αποθηκεύσω σας excel και txt. Θα τις αναγνωρίσει μετά να κάνω απευθείας εισαγωγή στο κινητό;

 

Επίσης, κάποιο καλό site για εφαρμογές (free εννοείται) και θέματα έχετε βρει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Ακόμη και με αναβάθμιση λογισμικού δεν χάνεις τα δεδομένα σου.

Πέρα από αυτό, για να κρατήσεις τις επαφές στου και στον υπολογιστή μπορείς είτε να κάνεις συγχρονισμό με το Outlook μέσω του PC Suite (αυτό κάνω εγώ) είτε να τις αντιγράψεις στη κάρτα μνήμης του κινητού και μετά συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή σε κατάσταση Μεταφοράς δεδομένων να τις αντιγράψεις στον υπολογιστή σου. Η μορφή που θα έχουν θα είναι κάρτες vcf, πλήρως αναγνωρίσιμες από τα Windows.

Ο φάκελος που θα αντιγράψεις είναι ο E:\Others\Contacts.

 

Όσο για τις εφαρμογές δες το S60 3rd Edition Platform FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...