Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, μόλις έκανα web-update στην 10k-OPN-GR, χάθηκαν μονo τα iphone icons που είχα αλλάξει στο black theme.

 

Λογικό να χαθούν αυτά.Περιμένουμε εντυπώσεις.

Στο δικό μου το μενού είναι κατι τι πιο γρήγορο, κατά τα άλλα δε βλέπω κάποια κραυγαλέα διαφορά.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok, μόλις έκανα web-update στην 10k-OPN-GR, χάθηκαν μονo τα iphone icons που είχα αλλάξει στο black theme.

 

Εδώ http://muvctrl.leforum.eu/t391-Firmwares-KC910-Renoir.htm

υπάρχει και η 10k_GREECE δηλαδή η Version KC910-DZ-V10k-JAN-16-2009-OPN-GR

και έκανα αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα στην KC910_V10k , με βάση τις

οδηγίες του φίλου koutsman ,που τον ευχαριστώ πάρα πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Εδώ http://muvctrl.leforum.eu/t391-Firmwares-KC910-Renoir.htm

υπάρχει και η 10k_GREECE δηλαδή η Version KC910-DZ-V10k-JAN-16-2009-OPN-GR

και έκανα αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα στην KC910_V10k , με βάση τις

οδηγίες του φίλου koutsman ,που τον ευχαριστώ πάρα πολύ !

 

Ωραίος!Ξερεις αν υπάρχει κίνδυνος για μένα που έχω την open europe τώρα, αν φλασάρω στην ελληνική;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!Ξερεις αν υπάρχει κίνδυνος για μένα που έχω την open europe τώρα, αν φλασάρω στην ελληνική;

 

Τι να σου πώ ; Δεν είμαι σίγουρος , αλλά νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα,

αφού άλλωστε πήγες από Cosmote σε non-branded προηγουμένως.

Όμως η απόφαση είναι μόνο δική σου !

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ ; Δεν είμαι σίγουρος , αλλά νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα,

αφού άλλωστε πήγες από Cosmote σε non-branded προηγουμένως.

Όμως η απόφαση είναι μόνο δική σου !

 

Οκ το φλάσαρα, όλα μια χαρά, v10k greek κ για μένα.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα αυτή η lg βγάζει απο μία έκδοση! Τι διαφοροποίηση υπάρχει ανάμεσά τους?

Επιλύουν κάποια προβλήματα, γιατί αν όχι είναι ανούσιο να αλλάζετε εκδόσεις ..

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα αυτή η lg βγάζει απο μία έκδοση! Τι διαφοροποίηση υπάρχει ανάμεσά τους?

Επιλύουν κάποια προβλήματα, γιατί αν όχι είναι ανούσιο να αλλάζετε εκδόσεις ..

 

Το κακό με την lg είναι ότι δε βγάζει κάποια release notes για το τι βελτιώνεται κάθε φορά κ πρέπει να ψάχνουμε οι ίδιοι να δούμε.Τώρα για να βγαίνει νέα έκδοση μετά από 20 περίπου ημέρες κάτι θα βελτιώνει, έχουμε κ παγκόσμια πρωτοπορία αν δεν κάνω λάθος, η ελληνική ειναι η k , ενώ οι άλλες είναι j. :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

re paidia den uparxei allos tropos na allakseis themata sto kc910 ....as poume egw den katalavenw tipota apo to galliko programataki k den thelw na riskarw tin leitourgia tou kinitou...ti allo mporw na kanw.....??????
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

re paidia den uparxei allos tropos na allakseis themata sto kc910 ....as poume egw den katalavenw tipota apo to galliko programataki k den thelw na riskarw tin leitourgia tou kinitou...ti allo mporw na kanw.....??????

 

Δοκίμασες να μεταφράσεις τη σελίδα με το google translate;Σχετικά με τα θέματα , προσωπικά θέλω να περιμένω να βγουν και άλλα.Από όσο ξέρω δεν υπάρχει άλλος τρόπος μέχρι τώρα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ εχεις ενα point σε αυτο ...alla k pali den yparxei kindinos gia tin leitoyrgia tou tilefonou?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

και εγώ μόλις πέρασα την V10k_GR από την V10b_cosmote που είχα.

Προς το παρόν δεν έχω προλάβει να κοιτάξω για οποιεσδήποτε αλλαγές αλλα το κάνω τώρα.

Θα σας πω τις παρατηρήσεις μου σύντομα.

 

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω πια εκδοση εχω?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

και εγώ μόλις πέρασα την V10k_GR από την V10b_cosmote που είχα.

Προς το παρόν δεν έχω προλάβει να κοιτάξω για οποιεσδήποτε αλλαγές αλλα το κάνω τώρα.

Θα σας πω τις παρατηρήσεις μου σύντομα.

 

Κώστας.

 

Ωραίος :)

Το ψάχνω κ γω λίγο αλλά δε βλέπω κάτι σημαντικό

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω πια εκδοση εχω?

 

Πληκτρολογεις 3845#*910#

Πας στο 1 version info - 1 sw version info-2 media version

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ εχεις ενα point σε αυτο ...alla k pali den yparxei kindinos gia tin leitoyrgia tou tilefonou?

οχι, με τον EFS explorer κανεις connect με το κινητό κλειστό, πρωτα copy τα original icons στο pc για backup και μετα write τα καινουργια. Αν ανοιξεις το κινητό και κατι δεν πάει καλά απο λαθος, το κλεινεις και βάζεις τα original πάλι.

:)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ εχεις ενα point σε αυτο ...alla k pali den yparxei kindinos gia tin leitoyrgia tou tilefonou?

 

Ο huskerdu πέρασε ένα θέμα εδώ, πάντα υπάρχει ένας κίνδυνος , αλλά όταν περνούσα στο viewty θέματα ,δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

 

οκ!σου απάντησε ο husker!

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ο mod του γαλλικου forum έφτιαξε ενα προγραμματακι, το ThemeEditor που μπορείς να 'πειράξεις' εύκολα το Theme.bin.gz. Αλλα θέλει το Net Framework 3.5 για να τρέξει και δεν μπορω να το κατεβάσω απο την microsoft τωρα, οι servers φαίνεται να ειναι down.

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/11816-themeeditor.html

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ο huskerdu πέρασε ένα θέμα εδώ, πάντα υπάρχει ένας κίνδυνος , αλλά όταν περνούσα στο viewty θέματα ,δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

 

οκ!σου απάντησε ο husker!

 

ναι, εβαλα παλι τα iphone icons μετα το update στην 10Κ χωρις κανενα προβλημα.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

@Spidey/

Το πρόβλημα με την εγγραφή video στην καρτα πως μπορούμε να το τεσταρουμε ώστε να είμαστε σίγουροι οτι φταίει η Kingston SD (ακομη αυτη εχω)?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

@Spidey/

Το πρόβλημα με την εγγραφή video στην καρτα πως μπορούμε να το τεσταρουμε ώστε να είμαστε σίγουροι οτι φταίει η Kingston SD (ακομη αυτη εχω)?

 

To πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται κ παρατηρείται στις αναλύσεις wide και 640χ480.Έχει πει ένας χρήστης εδώ οτι με άλλη κάρτα (αν πάρω θα είναι sandisk) λύθηκε.Εγώ τα αποθηκεύω στη μνήμη του κινητού κ μετά τα περνάω στην κάρτα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται κ παρατηρείται στις αναλύσεις wide και 640χ480.Έχει πει ένας χρήστης εδώ οτι με άλλη κάρτα (αν πάρω θα είναι sandisk) λύθηκε.Εγώ τα αποθηκεύω στη μνήμη του κινητού κ μετά τα περνάω στην κάρτα.

H μνημη του κινητου ειναι περιορισμενη, τι γινετε αν θελω να γραφω video για 10min?

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχα παρατηρήσει εγώ στην εγγραφή video στις προηγούμενες εκδόσεις, ήταν η εξωφρενικά χαμηλή ένταση του ήχου σε αναλύσεις WVGA και WQVGA, δηλαδη σε ευρείες. Σε όλες τις υπόλοιπες ο ήχος ακουγόταν κανονικά.

Δε μπορώ να εξηγήσω γιατί συνέβαινε αυτό και δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω στην καινούργια.

Θα το τεστάρω και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

H μνημη του κινητου ειναι περιορισμενη, τι γινετε αν θελω να γραφω video για 10min?

 

Αγοράζεις καινούρια κ συ κ εγώ..:(

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε μπας στην καινούρια version, μήπως έχει επιλυθεί.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

mmm mporei na mou pei kapios pw tha balw autin tin 10k version...apo pou tha tin katevasv k otan lete tha tin flasarw??ti tha kanw diladi????pragmatika mporei na gelasei kapoios me ayta pou rwtaw all twra mathenw.....k kati allo tha prepei na exw kanei antigrafa se ola sto kin giati tha xathoun?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...