Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το renoir HD είναι τελικα το louvre? Τι ξερουμε? δειτε το site αυτο.. http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=186835

_____________________________________________________

 

Μια ρυθμιση που ηθελα να αναφερω στην καμερα με το καινουριο pxo. Εχει την επιλογη: αντισταθμιση με οπισθοφ. Δεν εχω καταλαβει τι κανει, απλα "ανοιγει" τα χρωματα... Δειτε 2 συγκρισεις.

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1904632_P21-07-09_14.15.JPG

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1904633_P21-07-09_14.1501.JPG

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1904634_P21-07-09_14.1502.JPG

 

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1904635_P21-07-09_14.16.JPG

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παραμένει concept phone για την ώρα, αλλά να είσαι σίγουρος ότι θα βγει 12άρι φέτος :)

Για το pxo, είναι το λεγόμενο με "κόντρα φωτισμό", δεν την ήξερες τη λειτουργία τόσο καιρό μικρέ; Να το χρησιμοποεις το βράδυ αυτό μαζί με το φλας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Στο καινουριο pxo δεν την ειχα προσεξει και ποτε.. (βρισκοταν κατω κατω ... :p)

Μου φαινεται πως ειναι αχργηστο για την μερα.. Να δουμε τι θα κανει το βραδυ...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το wetravel με πληρέστερο χάρτη, βασισμένο σε garmin.Δείτε το thread του Αρένα φίλτατοι.

 

Στο Ρενουάρ δουλεύει και είναι σαφέστατα πιο πλήρες στη γειτονιά μου σε σχέση με τον προηγούμενο χάρτη.

Δείτε στο thread του Αρένα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

περασα και γω τους χαρτες της garmin! :happy:

πιο αναλυτικοι και με περισσοτερη πληροφορια!

μπραβο στα παιδια που ασχοληθηκαν και καταφεραν τη μετατροπη :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το wetravel με πληρέστερο χάρτη, βασισμένο σε garmin.Δείτε το thread του Αρένα φίλτατοι.

 

Στο Ρενουάρ δουλεύει και είναι σαφέστατα πιο πλήρες στη γειτονιά μου σε σχέση με τον προηγούμενο χάρτη.

Δείτε στο thread του Αρένα.

 

Spidey κοροϊδευεις!! Δεν εχω διαβασει τιποτα απο km900 τον τελευταιο καιρο!! Δωσε link και guide!!! WE LOVE YAAAAA!!! :D:D:D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ακουγετε φοβερο ..αλλαα ,,,αντικατεστισα τον φακελο map με τον αντιστιχο map απο το παιδι απο το arena ,,,αλλα δεν μου δειχνει τιποτα τωρα....εκανα κατι λαθος...και το εκανα ξανα εννοειτε set wetravel root..
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως ακουγετε φοβερο ..αλλαα ,,,αντικατεστισα τον φακελο map με τον αντιστιχο map απο το παιδι απο το arena ,,,αλλα δεν μου δειχνει τιποτα τωρα....εκανα κατι λαθος...και το εκανα ξανα εννοειτε set wetravel root..

 

Τραβα εξω να βρεις σημα gps! παιζει να στους εμφανισει. Δωσε linκ φιλε λευτερη!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Οδηγός (credits jimdem582 )

http://rapidshare.com/files/258672005/Installation_Instructions.rar.html

 

O χάρτης (credits και respect στον nikolasira)

(uploaded by jimdem582)

http://www.mediafire.com/?njmmimxzvwe

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τραβα εξω να βρεις σημα gps! παιζει να στους εμφανισει. Δωσε linκ φιλε λευτερη!

 

καθησα μιση ωρα σε προαβλιο χωρο και τιποτα.....

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ http://www.mediafire.com/?njmmimxzvwe¨

με προλαβε ....hehehehe

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

H εγκατάσταση στο ρενουάρ γίνεται στην κάρτα μνήμης.Σε μένα δουλέυει άψογα.Βάλε και από το μενού του κινητού το gps σε αυτόνομο και internal στο πρόγραμμα στις ρυθμίσεις.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισω απο το μαθημα, θα το τσεκαρω!!

Παιδια θελω ομως τις JAVA ρυθμισεις της v14 fw, μεσω EFS. Διοτι ειμαι με τα παλια java (αδειες) αρχεια και παταω συνεχως " ναι " " ναι " κ.ο.κ

TNX!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισω απο το μαθημα, θα το τσεκαρω!!

Παιδια θελω ομως τις JAVA ρυθμισεις της v14 fw, μεσω EFS. Διοτι ειμαι με τα παλια java (αδειες) αρχεια και παταω συνεχως " ναι " " ναι " κ.ο.κ

TNX!

 

Θα δώσεις access(να επιτρέπεται πάντα) στο πρόγραμμα στο location,read access,write access.Όταν θα έχει εγκατασταθεί η εφαρμογή, θα πας στις εφαρμογές και θα πατήσεις "ορισμός δικαιωμάτων".Αυτό είναι απαραίτητο πριν εκκινήσει πρώτη φορά η εφαρμογή.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά please ας βοηθήσει κάποιος πουυ ξέρει...θέλω να περάσω το Next Gen Interface η κάποιο παρόμοιο στο κινητό.Κατέβασα τα 2 προγράμματα που χρειάζονται δλδ το efs tools κ το ldmdp και το σύνδεσα κανονικά το κινητό βάσει ενός βίντεο που είχε ανεβάσει ο tsoump!Θέλω να μου πεί κάποιος που θα βρώ αυτά τα θέματα κ τι χρειάζεται να αλλάξω στο κινητό για να τα περάσω εν τέλει.
Link to comment
Share on other sites

Ok ρε για το we -travel. Μια φορα το κανω για μια εφαρμογη. αλλα οχι και συνεχως!

Χρειαζομαι τα αρχεια. Κανεις ενεργος με latests version να μου στειλει... ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά please ας βοηθήσει κάποιος πουυ ξέρει...θέλω να περάσω το Next Gen Interface η κάποιο παρόμοιο στο κινητό.Κατέβασα τα 2 προγράμματα που χρειάζονται δλδ το efs tools κ το ldmdp και το σύνδεσα κανονικά το κινητό βάσει ενός βίντεο που είχε ανεβάσει ο tsoump!Θέλω να μου πεί κάποιος που θα βρώ αυτά τα θέματα κ τι χρειάζεται να αλλάξω στο κινητό για να τα περάσω εν τέλει.

 

Φίλε panoramix20 καποια στιγμη πριν απο 2 μηνες το εβαλα και δούλεψε καλά.!Δεν θυμάμαι ακριβώς από που το κατέβασα πάντως κατέβασα αυτό το αρχείο http://rapidshare.com/files/229581277/irenoirnextgenen.zip και ακολούθησα τις οδηγίες.!

Δεν ήταν καθόλου δύσκολο μπορώ να πω.!

*Εκει που λέει να αντικαταστήσουμε κάποια αρχεία,τα κάνουμε backup σε σίγουρο σημείο στον υπολογιστή μας και μετά τα κάνουμε delete απο το κινητό.!Δεν κάνουμε αντικατάσταση γιατί τότε θα έχουμε διπλό menu.!

Για το ποιο προγραμμα θα χρησιμοποιήσουμε δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=136

 

 

 

** Σε περίπτωση που μετανιώσεις κάποια στιγμή ή θεληεσεις να επαναφέρεις το κινητό σου στην αρχική του μορφή, ο ευκολότερος τρόπος είναι να φλασάρεις οποια έκδοση επιθυμείς με το LGMDP_1.5 και όλα γίνονται όπως πριν.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Το wetravel οντως δουλεψε, πληρεστερο. Μονο που παραμενει αχαρο και καπως δυσλειτουργικο. Την πλοηγηση του ομως την κανει!

 

2πλο μενου , δεν μπορεις να εχεις. και να τα αντικαταστησει παλι Οκ θα ειναι! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε panoramix20 καποια στιγμη πριν απο 2 μηνες το εβαλα και δούλεψε καλά.!Δεν θυμάμαι ακριβώς από που το κατέβασα πάντως κατέβασα αυτό το αρχείο http://rapidshare.com/files/229581277/irenoirnextgenen.zip και ακολούθησα τις οδηγίες.!

Δεν ήταν καθόλου δύσκολο μπορώ να πω.!

*Εκει που λέει να αντικαταστήσουμε κάποια αρχεία,τα κάνουμε backup σε σίγουρο σημείο στον υπολογιστή μας και μετά τα κάνουμε delete απο το κινητό.!Δεν κάνουμε αντικατάσταση γιατί τότε θα έχουμε διπλό menu.!

Για το ποιο προγραμμα θα χρησιμοποιήσουμε δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=136

 

 

** Σε περίπτωση που μετανιώσεις κάποια στιγμή ή θεληεσεις να επαναφέρεις το κινητό σου στην αρχική του μορφή, ο ευκολότερος τρόπος είναι να φλασάρεις οποια έκδοση επιθυμείς με το LGMDP_1.5 και όλα γίνονται όπως πριν.!

 

Δν ήταν δύσκολο ε?Εγω γιατί παιδευόμουν κάνα 2ώρο κ το μόνο που κατάφερα ήταν να αλλάξει το χρώμα του σήματος,της μπαταρίας,κάτι άλλα εικονίδια κ το backround στο νέο μήνυμα?:p:p

Έφαγα μια τρομάρα που δεν περιγράφεται,γιατί σε κάποια μενού είχαν μαυρίσει όλα κ δν έβλεπα τπτ!!Ευτυχώς με το φλασάρισμα όλα καλά.Οπότε θα το δοκιμάσω ξανά αύριο.Δεν ξέρω τι έκανα λάθος.Πάντως επειδή στο αρχείο που μου έδωσες δν κατάλαβα πολλά ακολούθησα τις οδηγίες του άλλου post που μου έδωσες,με τα παραπάνω αποτελέσματα.Κ το backup δν χρειάστηκε τελικά πουθενά.Με το φλασάρισμα ήταν όλα στην θέση τους!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά help, το renoir της αδερφής μου παρουσιάζει το εξής σφάλμα. Όποτε θα συνδέσει τα handsfree το κινητό κάνει αυτόματα επανάκληση παρόλο που η ρύθμιση είναι στο OFF. Δοκίμασα factory reset αλλά τίποτα. Δοκίμασα και άλλα handsfree (από το Viewty smart) και κάνει τα ίδια. Έχει τύχει αυτό σε κάποιον;
Link to comment
Share on other sites

Δν ήταν δύσκολο ε?Εγω γιατί παιδευόμουν κάνα 2ώρο κ το μόνο που κατάφερα ήταν να αλλάξει το χρώμα του σήματος,της μπαταρίας,κάτι άλλα εικονίδια κ το backround στο νέο μήνυμα?:p:p

Έφαγα μια τρομάρα που δεν περιγράφεται,γιατί σε κάποια μενού είχαν μαυρίσει όλα κ δν έβλεπα τπτ!!Ευτυχώς με το φλασάρισμα όλα καλά.Οπότε θα το δοκιμάσω ξανά αύριο.Δεν ξέρω τι έκανα λάθος.Πάντως επειδή στο αρχείο που μου έδωσες δν κατάλαβα πολλά ακολούθησα τις οδηγίες του άλλου post που μου έδωσες,με τα παραπάνω αποτελέσματα.Κ το backup δν χρειάστηκε τελικά πουθενά.Με το φλασάρισμα ήταν όλα στην θέση τους!

 

Απο οτι θυμαμαι χρησιμοποιησα το EFSTOOL και πηγαινα βημα βημα σε καθε φακελο, εσβηνα τα παλια και μετα εβαζα τα καινουρια αρχεια.

Δεν εκανα αντικατασταση.!Εσβηνα φακελους και δημιουργουσα καινουριους.!

Αν ακολουθησεις τις οδηγιες και προσπαθησεις θα δουλεψει.!Θα παιδευτεις λιγο αλλα θα δουλεψει σωστα.!

Και εγω δεν το πετυχα με την πρωτη αλλα με την δευτερη - τριτη προσπαθεια ολα εγιναν σωστα.!Το rar αρχειο περιεχει τους φακελους που αντικατεστησα και με τη βοηθεια απο τις οδηγιες του αλλου ποστ το εκανα.!Θα το ξαναδω και θα σου πω αν δεν τα καταφερεις μονος σου.!Παντψς δεν υπαρχει λογος να φοβασαι.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι χρησιμοποιησα το EFSTOOL και πηγαινα βημα βημα σε καθε φακελο, εσβηνα τα παλια και μετα εβαζα τα καινουρια αρχεια.

Δεν εκανα αντικατασταση.!Εσβηνα φακελους και δημιουργουσα καινουριους.!

Αν ακολουθησεις τις οδηγιες και προσπαθησεις θα δουλεψει.!Θα παιδευτεις λιγο αλλα θα δουλεψει σωστα.!

Και εγω δεν το πετυχα με την πρωτη αλλα με την δευτερη - τριτη προσπαθεια ολα εγιναν σωστα.!Το rar αρχειο περιεχει τους φακελους που αντικατεστησα και με τη βοηθεια απο τις οδηγιες του αλλου ποστ το εκανα.!Θα το ξαναδω και θα σου πω αν δεν τα καταφερεις μονος σου.!Παντψς δεν υπαρχει λογος να φοβασαι.!

 

 

Καταρχήν σευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!Φοβήθηκα όταν μαύρισαν κάποια μενού μόνο!Το κατάφερα τελικά κ βρήκα κ κάποια άλλα εικονίδια εκτός απο αυτά που κατέβασα απο το link σου!Με λίγα λόγια του πήρα τον αέρα:lol:...Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί όταν έχω το λευκό θέμα δεν φαίνονται τα γράμματα μέσα στο μενού.Είναι έτσι κατασκευασμένο μόνο για το μάυρο θέμα του κινητού ή έχω κάνει κάποια πατάτα?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!Φοβήθηκα όταν μαύρισαν κάποια μενού μόνο!Το κατάφερα τελικά κ βρήκα κ κάποια άλλα εικονίδια εκτός απο αυτά που κατέβασα απο το link σου!Με λίγα λόγια του πήρα τον αέρα:lol:...Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι γιατί όταν έχω το λευκό θέμα δεν φαίνονται τα γράμματα μέσα στο μενού.Είναι έτσι κατασκευασμένο μόνο για το μάυρο θέμα του κινητού ή έχω κάνει κάποια πατάτα?

 

Απο οτι θυμαμαι και σε εμενα δουλεψε μόνο με το μαυρο θεμα.Οταν ασχοληθηκα ειχα βαλει και αυτο

απο εδώ πρεπει να το κατεβασα http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fmuvctrl.leforum.eu%2Ft2391-Theme-Un-theme-Renoir-pas-comme-les-autres.htm&sl=fr&tl=en&history_state0=

 

Αλλα στο τέλος τα έβγαλα γιατι μου την έσπασε που με κανένα από τα δυο θέματα δεν έκλεινε εύκολα το κινητό.!

Αξίζει να το ψαξεις όμως.!Πειραματίσου και αν βρεις κάτι καλό πες το και σε εμάς.!!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Το wetravel οντως δουλεψε, πληρεστερο. Μονο που παραμενει αχαρο και καπως δυσλειτουργικο. Την πλοηγηση του ομως την κανει!

 

2πλο μενου , δεν μπορεις να εχεις. και να τα αντικαταστησει παλι Οκ θα ειναι! :)

 

ρε παιδια δεν μπορω να καταλαβω τι κανω λαθος με το wetravel.....εκανα ξανα "εγκατασταση" απλα εκει που eixe to map apo to wetravel το αντικτεστισα με το καινουριο map ..(πριν την εγκατασταση)....τρεχει οκ το προγραμμα πρασινιζει το gps....αλλα δεν με δειχνει τιποτα ουτε δρομουσ ουτε το παραμικρο...

 

 

ακυρο παιδια ....το εκανα ....δεν εγινε αποσυμπιεση σε ενα αρχειο ...και γιαυτο δεν εδειχνε κατι,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις το παιχνιδι tepong που υπαρχει στο Lg arena, που μπορω να το βρω για να το περασω στο renoir μου?:O:O
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να δουλέψω το wetravel...

Το ανοίγω και μου No maps data!!

Εχω αποσυμπιέσει σωστά τα αρχέια ,τα έχω βάλει σε φακέλους όπως λέει...:wacko::wacko:

 

Το μόνο κινητό που με δυσκολεύει τόσο πολύ..μια το wetravel μια τα themes...γκρρρ

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Edit

Πρέπει να έκανα τεράστια ******* ,χρησιμοποιώντας το LGMDP ,πάτησα το "download" και έκανε NV back up...όταν καταλάβα τι έκανα ήταν αργά....πάτησα nv restore αλλά ολα τα sms μου ήταν χαμένα.Χάθηκαν μια και καλή?

Οταν είχα κάνει λήψη sms από το pc suite που αποθηκεύτηκαν?:(:(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...