Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος konajiji τα είπε όλα.

Να συμπληρώσω και εγώ με την σειρά μου πώς η συγκεκριμένη συσκευή έχει τα πάντα αλλά στο θέμα gps υστερεί κατά πολύ αφού δεν μπορείς να φορτώσεις εύχρητα προγράμματα όπως είναι το destinator και άλλα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμμ, εντάξει η αλήθεια είναι ότι το gps δε με απασχολεί τόσο όσο τα υπόλοιπα, οπότε είμαστε οκ:)

 

Ευχαριστώ πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω... ****** και δερνει το κινητο με το συμπαθιο... απλα θελω να του βαλω καποιο αλλο θεμα.. σε φαση iphone η τεσπα κατι αλλο περα απο το μαυρο... υπαρχει τπτ? και 8ελω να του βαλω και κανα application... επιδει υπαρχουν 200 σελιδες.. και δεν ειναι ευκολο να τις διαβασω ολες μπορει κανεις να βοηθισει με καποιο λινκ???

 

το μονο που με ξενερωσε ειναι οτι το πηρα.. 299 απο media markt.. kai sto saturn tin επομενη μερα που πηγα το ειχε 269...

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πηρα και εγω... - ... απλα θελω να του βαλω καποιο αλλο θεμα.. σε φαση iphone η τεσπα κατι αλλο περα απο το μαυρο... υπαρχει τπτ? και 8ελω να του βαλω και κανα application... επιδει υπαρχουν 200 σελιδες.. και δεν ειναι ευκολο να τις διαβασω ολες μπορει κανεις να βοηθισει με καποιο λινκ???

 

το μονο που με ξενερωσε ειναι οτι το πηρα.. 299 απο media markt.. kai sto saturn tin επομενη μερα που πηγα το ειχε 269...

 

ευχαριστω!!

Καλορίζικο.:)

Θέματα παίρνει μόνο με hack. Για το πως να σου πουν τα παιδιά που ξέρουν.

Για Java δες στο mobile9. Τα έχει όλα.:)

Link to comment
Share on other sites

help

απο χθες το κινητο μου επαψε να αναγνωριζει την εξωτερικη μνημη.δεν τη βλεπει καθολου ,ετσι ξαφνικα.την εβγαλα ,την εβαλα παλι αλλα τιποτα.τι μπορει να εχει συμβει?μπορω να κανω κατι?η πρπει να παει συνεργειο?

Link to comment
Share on other sites

help

απο χθες το κινητο μου επαψε να αναγνωριζει την εξωτερικη μνημη.δεν τη βλεπει καθολου ,ετσι ξαφνικα.την εβγαλα ,την εβαλα παλι αλλα τιποτα.τι μπορει να εχει συμβει?μπορω να κανω κατι?η πρπει να παει συνεργειο?

Κάνε της ένα format.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αν μου πεις πως γινεται κ αυτο θα σε ευχαριστω παρα πολυ.

παντως δε τη βλεπει καθολου το κινητο μου.πως θα μπορεσει να την κανει format?

δε θελ να χαθουν κ τα αρχεια που εχω μεσα.φωτο

Link to comment
Share on other sites

αν μου πεις πως γινεται κ αυτο θα σε ευχαριστω παρα πολυ.

παντως δε τη βλεπει καθολου το κινητο μου.πως θα μπορεσει να την κανει format?

δε θελ να χαθουν κ τα αρχεια που εχω μεσα.φωτο

 

 

Δοκιμασε την απευθειας στον υπολογιστη με cardreader, αν παλι δεν την δει και ο υπολογιστης τοτε παρε αλλη γιατι θα χαλασε, ετσι ακριβως επαθα και γω, χωρις να μεσολαβισει τιποτα, πηγα να ανοιξω ενα αρχειο που ειχα στην καρτα και δεν την εβλεπε, την εβαλα στον υπολογιστη και παλι τιποτα, για να βεβαιωθω οτι το κινητο ηταν καλα δοκιμασα μια αλλη καρτα την οποια την "εβλεπε" κανονικα, πηρα και στην LG να το αναφερω αλλα δεν το καλυπτε η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα. Με έσωσες! Έχω και μία άλλη ερώτηση: κάποιες φορές που το τηλέφωνο πάει σε οριζόντια προβολή δεν γυρνάει μετά σε κατακόρυφη όταν το περιστρέψω...το γυρνάω και εξακολουθεί να είναι κολλημένο στην οριζόντια...έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το πρόβλημα; υπάρχει κάποιο κουμπί που θα πρέπει να πατάω ή κάποιος τρόπος να αυξομειώνω την ευαισθησία στην περιστροφή;

 

παιδιά καμία πρόταση για το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει ένα καλό ακουστικό για το συγκεκριμένο κινητό, κατά προτίμηση χωρίς κουμπί που να πατιέται εύκολα.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει ένα καλό ακουστικό για το συγκεκριμένο κινητό, κατά προτίμηση χωρίς κουμπί που να πατιέται εύκολα.

:lol:

 

LG HBM310

LG HBM520

LG HBM900

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, όταν αποσυνδέω το τηλέφωνο από το pc, απλά κλείνω το pc suite και βγάζω το καλώδιο έτσι?

 

Δε χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

How to change wallpapers on the LG KC910 Renoir

 

 

If you fancy making your KC910 Renoir a little more exciting, follow these instructions to find out how to change the wallpapers on the handset

Published on Oct 7, 2008

 

The LG KC910 Renoir may be limited in terms of installing third-party themes because it is a Java handset, but it's still easy to customise with your own backgrounds - 'or wallpapers' - on many of the key screens.

 

You can either edit existing images on your KC910 Renoir to fit the screen - or you can create them yourself so they fit exactly and then transfer them across to the handset by Bluetooth or the USB cable.

 

The ideal size and shape for the KC910 Renoir is a portrait image, measuring 240 by 400 pixels.

 

To set the image as a default screen - and one that will appear instead of any theme you have selected - follow these instructions:

 

1.Unlock the KC910 Renoir and click on the shortcut icon with four dots at the bottom left of the screen

2.Click on the Settings icon - it looks like a mechanical cog - in the vertical tab bar on the right of the screen

3.In the Settings menu click on the Screen icon

4.In the Screen menu click on Main screen theme

5.Select the screen you want to customise. The Home screen is the one that appears underneath the main menu grid. Start up/Shut down appear when you turn the KC910 Renoir on and off. Outgoing call appears as a smaller image when you make - surprise - an outgoing call

6.If you are choosing a Home screen wallpaper you will be prompted whether you want to use a theme or a picture. Select Use picture and click on the OK button

7.In the My stuff menu choose where you want to source the image from - My images or My memory card - and click on the Select button

8.Click on the image you want as a wallpaper. If the image isn't an exact fit you will be prompted to enlarge or reduce the image to fit the screen. You can also use your finger to move the image around. Click on Set when you are satisfied

9.Voila! You have a new, customised wallpaper on your LG KC910 Renoir

 

 

http://www.knowyourmobile.com/lg/lgkc910renoir/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Σκέφτομαι να παρω καινούριο κινητό και ένα απο τα επικρατέστερα είναι και το συγκεκριμένο μιας και το βρίσκω στα MediaMarkt σε αρκετα συμφέρουσα τιμή. Θα ήθελα να ρωτήσω μερικα πράγματα.

1. Η πλοήγηση στο internet πως κρίνεται?

2.Απο modification γενικότερα πως είναι και κατα πόσο ευκολα μπορει να προσωποιηθεί.

3.Εφαρμογές να φανταστώ ότι παίρνει μονο Java

4.Αξίζει η επιλογή του σε σχέση με το Νοκια 5530?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

4. Όπως είσαι έλα απο 'δω. Εννοείται.*

 

 

*Άν ενδιαφέρεσαι για apps και ανοιχτά λειτουργικά τράβα στην Nokia.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εδώ και λίγες μερες είμαι και εγώ κάτοχος του KC910i . Προς το παρόν είμαι αρκετά ευχαριστημένος, παρόλα αυτα θα ήθελα να κάνω κάποιες απο τις βελτιώσεις που έχουν συζητηθεί εδώ. Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν αν για την συγκεκριμένη έκδοση, KC910i το firmware V10b που έχει το κινητό είναι το πιίο πρόσφατη, ή ισχύουν τα ίδια με τα firmware του KC910.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω αγγλικά μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει όλη την καλή διάθεση να γράψει στα ελληνικά πως μπορούμε να βάλουμε θέματα στο kc910?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν όλα αυτά τα αρνητικά που διάβασα σε ξένα φόρουμ για το κινητό ισχύουν, δηλαδή ότι όταν βγάλεις μια εικόνα αργεί πολύ για να ξαναβγάλει άλλη, ότι αν γράφεις μήνυμα και σου έρθει ένα εκείνη τη στιγμή κολλάει όλο το κινητό, ότι κάνει τρία λεπτά να φορτώσει λίστα με τραγούδια κτλ... Κάποιος που έχει αγοράσει τη νέα έκδοση LG KC910i μπορεί να απαντήσει αν ισχύουν όντως, ή υπήρχαν απλά στην παλιά έκδοση LG KC910;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να ρωτήσω αν όλα αυτά τα αρνητικά που διάβασα σε ξένα φόρουμ για το κινητό ισχύουν, δηλαδή ότι όταν βγάλεις μια εικόνα αργεί πολύ για να ξαναβγάλει άλλη, ότι αν γράφεις μήνυμα και σου έρθει ένα εκείνη τη στιγμή κολλάει όλο το κινητό, ότι κάνει τρία λεπτά να φορτώσει λίστα με τραγούδια κτλ... Κάποιος που έχει αγοράσει τη νέα έκδοση LG KC910i μπορεί να απαντήσει αν ισχύουν όντως, ή υπήρχαν απλά στην παλιά έκδοση LG KC910;

 

Ω... μα που τα διαβαζετε αυτα?

Φιλε μου δεν ισχυει τιποτα αποσα διαβασες εκτος με την "συλλογη" οπου οντως αργει να μπει. Το οτι κολλαει ολο το κινητο, δεν ισχυει πουθενα. Ετυχε σε εναν βλαμενο να του κατσει σκαρτη συσκευη και το βγαλε στην φορα. Το κινητο ναι μεν ειναι σχετικα αργο, αλλα δεν κολλαει .

Το kc910i δεν διαφερει και σε πολλα, ιδιως λειτουργικου...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ω... μα που τα διαβαζετε αυτα?

Φιλε μου δεν ισχυει τιποτα αποσα διαβασες εκτος με την "συλλογη" οπου οντως αργει να μπει. Το οτι κολλαει ολο το κινητο, δεν ισχυει πουθενα. Ετυχε σε εναν βλαμενο να του κατσει σκαρτη συσκευη και το βγαλε στην φορα. Το κινητο ναι μεν ειναι σχετικα αργο, αλλα δεν κολλαει .

Το kc910i δεν διαφερει και σε πολλα, ιδιως λειτουργικου...

 

Ωραία νέα αυτά! Με τις φωτογραφίες τί γίνεται; Μπορείς να ξαναβγάλεις φωτογραφία αμέσως μετά την πρώτη λήψη ή πρέπει να περιμένεις; Στη μέγιστη ανάλυση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα αυτά! Με τις φωτογραφίες τί γίνεται; Μπορείς να ξαναβγάλεις φωτογραφία αμέσως μετά την πρώτη λήψη ή πρέπει να περιμένεις; Στη μέγιστη ανάλυση πάντα.

Μάξιμουμ 2 δευτερόλεπτα περιμένεις και είσαι έτοιμος για νέα φωτογραφία.Είναι πολύ γρήγορο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι off topic αλλα το χρειαζομαι ...ειναι κανεις μελος στο Blogthea.gr αν ναι σας παρακαλω ας μου κανει μια προσκληση....
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν ξέρω αγγλικά μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει όλη την καλή διάθεση να γράψει στα ελληνικά πως μπορούμε να βάλουμε θέματα στο kc910?

 

θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα.μπορει να μας πει καποιος πως μπορουμε να περασουμε αλλο θεμα?γιατι εχει καταντησει βαρετο αυτο το ασπρο μαυρο:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...