Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία έχω το κινητό εδώ και έναν μήνα και σήμερα για πρώτη φορά δοκίμασα το wetravel και δούλεψε.!

Είμαι κατενθουσιασμένος γιατί πλέον έχω πειστεί ότι δουλεύει το GPS και δεν είναι "απάτη".!

Την πρώτη φορά αργησε να λοκαρει (5 λεπτά) αλλα μετά την πρώτη φορά στα 5" λοκάρει κανονικότατα.Μάλιστα τις πόλεις τις πληκρολογώ στα Ελληνικά και τις βρίσκει αμέσως μονο με τις οδούς υπάρχει πρόβλημα.Το μόνο που μένει πιστεύω είναι να βρόυμε καλυτερους και πληρέστερους χάρτες.Θα μπορούσε κάποιος να προτείνει μια λύση ή ακόμη και να "χακάρει" κατά κάποιον τρόπο τους χάρτες από κάποιο άλλο πρόγραμμα και να δουλέψουν με αυτό.?

Σασ ευχαριστώ και περιμένω ιδέες.!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το παιχνιδι ειχα κατεβασει απο αυτον ενα παρομοιο, οκ, πλακα ειχε, μεχρι εκει.Εχει να κανει με το accelerometer και περιστρεφεις ολη την ωρα το κινητο.

 

mporeis na mas peis apo poia dieu8insi to katebases auto to paixnidi??kai genikotera tetoia paixnidia pou mporw na brw?euxaristw

Link to comment
Share on other sites

mporeis na mas peis apo poia dieu8insi to katebases auto to paixnidi??kai genikotera tetoia paixnidia pou mporw na brw?euxaristw

 

http://nocatchup.50webs.org/Coin.jar

 

http://nocatchup.50webs.org/BallBall.jar

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αφού το αγόρασα και το εξέτασα εξωνυχιστικά κατέληξα στο συμπέρασμα οτι το κινητάκι είναι απίστευτο!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε tsoump,τελικα κομπλε το ιντερνετ και τα βιντεακια στο youtube!!:D

και το οπερα μινι εγκατεστησα και παει κομματια!!

εκανα και συνδεση μεσω wifi και ειναι απιστευτο ποσο γρηγορα παει!!:p

τωρα για την μπαταρια ανυσηχω λιγο..

το βαλα χτες το μεσημερι να φορτησει και ενταξει το λιωσα λιγο μπορω να πω με ιντερνετ και φωτογραφικη αλλα σημερα μου δειχνει ηδη χαμηλη μπαταρια αν και γω περιμενα μεσαια:wacko:..

ειναι φυσιολογικο αυτο??

εχει καποιος παρομοιο προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για το renoir... το gps που έχει,πρέπει να πληρώσεις κάποια συνδρομή στον πάροχο κινητής? Δουλεύει καλά?χρειάζεται να εγκαταστήσεις τιποτα προγράμματα για να παιξει ?

Απο την άλλη θα ήθελα να μάθω για το wifi που διαθέτει...μπορούμε να το χρησιμοποιησουμε για κανενα προγραμμα τυπου msn skype?υποστηριζει voip?

Συγνώμη αν σας κουρασα που ρωτάω πολλά ...αλλα ψήνομαι να το πάρω το κινητο και θέλω την γνώμη σας :O

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για το renoir... το gps που έχει,πρέπει να πληρώσεις κάποια συνδρομή στον πάροχο κινητής? Δουλεύει καλά?χρειάζεται να εγκαταστήσεις τιποτα προγράμματα για να παιξει ?

Απο την άλλη θα ήθελα να μάθω για το wifi που διαθέτει...μπορούμε να το χρησιμοποιησουμε για κανενα προγραμμα τυπου msn skype?υποστηριζει voip?

Συγνώμη αν σας κουρασα που ρωτάω πολλά ...αλλα ψήνομαι να το πάρω το κινητο και θέλω την γνώμη σας :O

Ευχαριστώ

Αν σκεφτεσαι να το αγορασεις για το gps του καλυτερα να εγκαταλειψεις την ιδεα..το μονο προγραμμα που εχει ειναι το google maps το οποιο φανταζομαι ξερεις ποσο χρεωνει καθε φορα που το χρησιμοποιεις ασε που δεν εχει και φωνητικη καθοδηγηση,και η java που εχει το τηλεφωνο με τις αλλεπαληλες ερωτησεις για τα πιστοποιητικα και για την αναγνωση-συνδεση δεδομενων το κανουν απαγορευτικο για καποιο αλλο προγραμμα(amaze gps κλπ).το μονο εναλλακτικο που υπαρχει ειναι το wetravel το οποιο ειναι ΕΛΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ στους χαρτες,δεν εχει βασικους δρομους ακομα και στην Αθηνα!!Τωρα για το δευτερο σκελος της ερωτησης σου δεν ξερω να απαντησω μιας και δεν το εχω δοκιμασει...παντως το wifi δουλευει απροβληματιστα.ελπιζω να βοηθησα

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.

ευχαριστω για την απαντηση

Βασικα το θέλω πιο πολύ για κινητο-καμερα....και σκεφτομουν να πάρω ειτε το renoir ή ku990 μιας και η διαφορα τους ειναι στην καμερα wifi KAI gps.....αλλα έχουν και 120 ευρω διαφορα.....

το renoir απ οτι βλέπω απο τα χαρακτηριστικα του...δεν πρεπει να έχει "δυνατη" μπαταρια....ισχυει ?

Link to comment
Share on other sites

H μπαταρια του ειναι ικανοποιητικη αρκει να μην γινεται υπερ-χρηση της καμερας σε συνδυασμο με το φλας..οταν λεω ικανοποιητικη εννοω 2-3 ημερες με κλειστο το βραδυ...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ διαβασμα στο συγκεκριμενο θεμα (το διαβασα σχεδον ολο!! :rolleyes: ) και σε συνεχεια των παραπανω που ειχα γραψει διαπιστωσα το εξης:

Ναι το κινητο μου ειναι παραεισαγωγη απο Γερμανια!! :wacko:

οριστε αποσπασμα απο το fw version: V10a-OCT-24-2008-OPN-DE

 

και ερωτω εσας τους πιο προχωρημενους....

περα απο το οτι η 10a ειναι παλια εκδοση και η νεοτερη στα γερμανικα ειναι η 10b, μπορω να το φλασαρω σε xxx-OPN-GR ??

ωστε να περασω την 10k

 

το να ρωτησω αν χανεται η εγγυηση ειναι μαλλον περιττο, ε? :O

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ διαβασμα στο συγκεκριμενο θεμα (το διαβασα σχεδον ολο!! :rolleyes: ) και σε συνεχεια των παραπανω που ειχα γραψει διαπιστωσα το εξης:

Ναι το κινητο μου ειναι παραεισαγωγη απο Γερμανια!! :wacko:

οριστε αποσπασμα απο το fw version: V10a-OCT-24-2008-OPN-DE

 

και ερωτω εσας τους πιο προχωρημενους....

περα απο το οτι η 10a ειναι παλια εκδοση και η νεοτερη στα γερμανικα ειναι η 10b, μπορω να το φλασαρω σε xxx-OPN-GR ??

ωστε να περασω την 10k

 

το να ρωτησω αν χανεται η εγγυηση ειναι μαλλον περιττο, ε? :O

 

Λογικα δε θα εχεις προβλημα(να φανταστεις εγω το εχω φλασαρει μεχρι κ στην αραβικη καποια στιγμη)

Ναι τη χανεις την εγγυηση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λογικα δε θα εχεις προβλημα(να φανταστεις εγω το εχω φλασαρει μεχρι κ στην αραβικη καποια στιγμη)

Ναι τη χανεις την εγγυηση.

Ευχαριστω φιλε μου για την ταχυτατη απαντηση!

Για το φλασαρω χρησιμοποιω το LGMDP Euro 1.5 build 12.14

και τις οδηγιες βημα βημα απο εδω:

http://translate.google.com/translate?hl=el&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en&u=http://muvctrl.leforum.eu/t478-tuto-Comment-mettre-a-jour-son-KC910-Renoir.htm&prev=_t

 

σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου για την ταχυτατη απαντηση!

Για το φλασαρω χρησιμοποιω το LGMDP Euro 1.5 build 12.14

και τις οδηγιες βημα βημα απο εδω:

http://translate.google.com/translate?hl=el&ie=UTF-8&sl=fr&tl=en&u=http://muvctrl.leforum.eu/t478-tuto-Comment-mettre-a-jour-son-KC910-Renoir.htm&prev=_t

 

σωστα??

 

Ακριβώς.Η διαδικασια κραταει 25 λεπτα, φτιαξε ενα καφεδακι κ θα βαλεις " erase efs"

Tο κινητο καλα φορτισμενο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Η διαδικασια κραταει 25 λεπτα, φτιαξε ενα καφεδακι κ θα βαλεις " erase efs"

Tο κινητο καλα φορτισμενο.

Το φορτιζω τωρα και μολις γεμισει θα το φλασαρω!

Χρειαζεται να κανω τιποτα backup ή οχι?

εννοω επαφες, sms, καταχορησεις ημερολογιου θα χαθουν ή οχι?

 

σε ζαλισα ε? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζω τωρα και μολις γεμισει θα το φλασαρω!

Χρειαζεται να κανω τιποτα backup ή οχι?

εννοω επαφες, sms, καταχορησεις ημερολογιου θα χαθουν ή οχι?

 

σε ζαλισα ε? :ninja:

 

Τα παντα θα χαθουν.Τις επαφες θα τις κανεις μπακ απ απο τις ρυθμισεις επαφων (δημιουργια αντιγραφου στην καρτα μνημης), ετσι γινεται αν θυμαμαι κ με το ημερολογιο.

Για τα sms λυπαμαι.. :p:p:lol:

(υπαρχει μια διαδικασια αλλα δεν τη θυμαμαι τωρα,δεν το εκανα κ ποτε)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Τα παντα θα χαθουν.Τις επαφες θα τις κανεις μπακ απ απο τις ρυθμισεις επαφων (δημιουργια αντιγραφου στην καρτα μνημης), ετσι γινεται αν θυμαμαι κ με το ημερολογιο.

Για τα sms λυπαμαι.. :p:p:lol:

(υπαρχει μια διαδικασια αλλα δεν τη θυμαμαι τωρα,δεν το εκανα κ ποτε)

τις επαφες τις εκανα backup στην καρτα μνημης, τα sms τα εστειλα στη sim!

περιμενω τωρα να φορτισει πληρως και το φλασαρω!

 

ελπιζω ολα να πανε καλα και στο επομενο μηνυμα μου να ειμαι :cool: και οχι :cry:

Link to comment
Share on other sites

τις επαφες τις εκανα backup στην καρτα μνημης, τα sms τα εστειλα στη sim!

περιμενω τωρα να φορτισει πληρως και το φλασαρω!

 

ελπιζω ολα να πανε καλα και στο επομενο μηνυμα μου να ειμαι :cool: και οχι :cry:

 

Αμα εχεις ομως πολλα σμς , τι να σου κανει η σιμ..:(

Καλη τυχη

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι? απεκτησα και εγω το renoir την Πεμπτη που περασε απο τον Κοτσοβολο 319 € αλλα δεν μου ειχε μεσα καμια καρτα μνημης , ουτε την 8αρα ουτε την 4αρα που λεει ενα παλικαρι απο πανω, μηπως γι'αυτο ηταν τοσο φτηνο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το φλασαρισμα

Τωρα πια και το δικο μου τρεχει την V10k-OPN-GR :cool:

 

επαναφερω σιγα σιγα ρυθμισεις και αρχεια!

Link to comment
Share on other sites

paidia 8l help...

eimai neos st forum..

t x-mas phra t renoir...

exw katevasei programmata apo t mobile9 k apo t gamato....

alla dn dexete kanena...:cry:

dn t exw perasei kamia anava8mish....:(

mhpws mporeite na m peite kanena kl site me java h jar p 3r pws dexete na t perasw mesa???:blink::p:D

Link to comment
Share on other sites

euxaristw..ektos apo auta ta dio mporoume na broume alla tetoiou stil??

paidia 8l help...

eimai neos st forum..

t x-mas phra t renoir...

exw katevasei programmata apo t mobile9 k apo t gamato....

alla dn dexete kanena...

dn t exw perasei kamia anava8mish....

mhpws mporeite na m peite kanena kl site me java h jar p 3r pws dexete na t perasw mesa???

k epishs pws mporw na dhmiurghsw diko m mnm...xwris na apantaw s allwnwn...

;p

Link to comment
Share on other sites

paidia eimai kainurios st forum....

dn 3r an auto p grafw einai post...

an dn einai 8a 8l na m peite pws mporw na kanw post ts apories m...

;P

prwta ap ola....

eimai katoxos t lg renoir apo t x-mas....

exw psa3ei se pla site opws t mobile9,gamato kai alla

gia programmata gia t kin...alla tpt...

ema8a pws anagnwrizei mn java k jar...

:(

exete kanena kl site na m proteinete??

epishs...kt diavasa gia anava8mish...

8a h8l 1 enhmerwsh k s auto...

;P

Link to comment
Share on other sites

Giannhs14891, καλώς ήλθες στο Myphone.

1) Μην γράφεις συνέχεια μηνύματα. Δεν είσαι σε chatroom. Όταν και αν θέλει κάποιος συμφορουμίτης θα σου απαντήσει.

2) Μην γράφεις με γκρίκλις, είσαι σε ελληνικό φόρουμ και μας βγάζεις τα μάτια.

3) Επίσης γράφε ολόκληρες τις λέξεις:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...