Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δείτε τι έχει κάνει ο τύπος εδώ....

Επίσης και ένα καλό site για να αντλησουμε πληροφοριες:

 

Mygreatphone

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

file mou an kai exeis vlepw grapsei para polla minimata...mallon eisai kainourios sto sigekrimeno thema giati auto to site exei ginei i vasi gia ola ta hackarismata sto kc910....to exei naferei o huskedu edw k poli kairo ....den peirazei pantws kalo einai na ta vlepoun kai alloi...
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή και απλή θήκη ειναι αυτή από τα e-shop http://http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006018 η οποία ειναι διαφανές και κουμπώνει τέλεια επάνω στο κινητό...! Αυτην έχω και εγώ...
Link to comment
Share on other sites

file mou an kai exeis vlepw grapsei para polla minimata...mallon eisai kainourios sto sigekrimeno thema giati auto to site exei ginei i vasi gia ola ta hackarismata sto kc910....to exei naferei o huskedu edw k poli kairo ....den peirazei pantws kalo einai na ta vlepoun kai alloi...

Φιλε μου,το σαιτ αυτο δεν το εχω δει δημοσιευμενο εδω, σε καποιο ποστ.το συγκεκριμενω τ γνωριζω εδω και καιρο,απλα δεν το εδωσα εγκαιρα.Αποσο γνωριζω, τις πληροφοριες τις αντλουσαμε απο το γαλλικο φορουμ...

Τεσπα,μια ερωτηση θελω να κανω:μεσα σε καθε κουτι υπαρχei screen protector, να την βαλω?εσεις την εχετε εφαρμωσει? Υπαρχει καποιο προβλημα με την ακριβεια της touch?

 

Tnx.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,το σαιτ αυτο δεν το εχω δει δημοσιευμενο εδω, σε καποιο ποστ.το συγκεκριμενω τ γνωριζω εδω και καιρο,απλα δεν το εδωσα εγκαιρα.Αποσο γνωριζω, τις πληροφοριες τις αντλουσαμε απο το γαλλικο φορουμ...

Τεσπα,μια ερωτηση θελω να κανω:μεσα σε καθε κουτι υπαρχei screen protector, να την βαλω?εσεις την εχετε εφαρμωσει? Υπαρχει καποιο προβλημα με την ακριβεια της touch?

 

Tnx.

 

Βάλτο tsoump, κανένα πρόβλημα δε θα συναντήσεις

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βάλτο tsoump, κανένα πρόβλημα δε θα συναντήσεις

 

Ευχαριστώ.με τι θα ηταν καλυτερο να γο καθαρισω ωστε να το ενσωμάτωσω? Βαμβακι και οινοπνευμα?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.με τι θα ηταν καλυτερο να γο καθαρισω ωστε να το ενσωμάτωσω? Βαμβακι και οινοπνευμα?

 

όχι φίλε μου... τι λες? θα το κα΄ψεις... με πανάκι από γυαλιά οράσεως καθάρισε το....

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.με τι θα ηταν καλυτερο να γο καθαρισω ωστε να το ενσωμάτωσω? Βαμβακι και οινοπνευμα?

 

Χαχα..κ μετα παρε κ ενα σπιρτο κ λαμπαδιασε το!!!χαχα!

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

Αναφορικα με το ερωτημα φιλου για το screen protector , ναι περιλαμβανεται σε καθε συσκευασια κινητου αφης LG (οχι σαν ολους τους αλλους που σ αφηνουν χωρις προστατευτικο) και η προσοχη που πρεπει να δειξετε ειναι στο εξης:

 

Αφου καθαρισουμε μ ενα αντιστατικο πανακι την επιφανεια της οθονης κατοπιν αφαιρουμε το αυτοκολλητο απο το πλαστικο πιανοντας τις ακρες του μονο για να μην μεταδωσουμε ενοχλητικες δακτυλιες και το εφαρμοζουμε προσεκτικα απο πανω προς τα κατω πατωντας καθε φορα την επιφανεια που κολλαει για να μην εμφανιστουν μικρες φουσκιτσες μεχρι τερμα κατω.

Τελος αφου κολλησει εντελως παλι απο πανω προς τα κατω συρετε το δακτυλο σας 2-3 φορες να εφαρμοσει καλα και ειστε ετοιμοι.

 

Ελπιζω να βοηθησα

jg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με το βιντεο ξεκαθαρισε ?Ειναι θεμα της συγκεκριμενης καρτας η υπαρχει καποιο προβλημα?Παντως αυτο που προτεινουν καποιοι φιλοι ,για αποθηκευση στη μνημη δεν ειναι λυση ,αν οντως υπαρζει καποιο προβλημα.

Στο βιντεακι που εχει το gsmarena σα να μου φανηκε οτι η κινηση ειναι ελαφρως

"ατσαλη".Επισης μπορει καποιος φιλος να πει 1 λεπτο βιντεο ποσα mb ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα

 

Αναφορικα με το ερωτημα φιλου για το screen protector , ναι περιλαμβανεται σε καθε συσκευασια κινητου αφης LG (οχι σαν ολους τους αλλους που σ αφηνουν χωρις προστατευτικο) και η προσοχη που πρεπει να δειξετε ειναι στο εξης:

 

Αφου καθαρισουμε μ ενα αντιστατικο πανακι την επιφανεια της οθονης κατοπιν αφαιρουμε το αυτοκολλητο απο το πλαστικο πιανοντας τις ακρες του μονο για να μην μεταδωσουμε ενοχλητικες δακτυλιες και το εφαρμοζουμε προσεκτικα απο πανω προς τα κατω πατωντας καθε φορα την επιφανεια που κολλαει για να μην εμφανιστουν μικρες φουσκιτσες μεχρι τερμα κατω.

Τελος αφου κολλησει εντελως παλι απο πανω προς τα κατω συρετε το δακτυλο σας 2-3 φορες να εφαρμοσει καλα και ειστε ετοιμοι.

 

Ελπιζω να βοηθησα

 

αργησες να ποσταρεις, και το κολλησα τελειως λαθος. εχει φουσκαλιτσες και αποτι καταλαβα την χαλασα... μπορω να κανω κατι?

 

να ρωτήσω κάτι το ακουστικό είναι κάπως φτωχό? ή εμένα μου φαίνεται έτσι?

 

συμφωνω, πολυ χαμηλο. Γινεται να αυξησουμε την ενταση του ηχειου και του handsfree κάπως?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εγω στο viewty ειχα βαλει το screen protector ετσι ωστε να εχουν μεινει πολλες φουσκαλες αερος...την επομενη μερα που πηγα ν ανοιξω το κινητο ειχαν φυγει ολες....
Link to comment
Share on other sites

Αν οι φουσκαλιτσες ειναι μικρες και δεν επηρεαζει την κινηση του δακτυλου τοτε αστο, αν οχι και σ ενοχλει με πολυ αργες κινησεις ξεκολλησε το και δοκιμασε με τον τροπο που σου ειπα αλλα ισως να μην κολλησει με τελεια εφαρμογη.Παντως υπαρχουν και στο πλαισιο αλλα και στο e-shop LG screen protectors για παν ενδεχομενο.

 

Στον φιλο που ρωτα για το βιντεο ,ειναι καθαρα θεμα μαρκας καρτας MICRO SD και 1 λεπτο στην καλυτερη wide screen αναλυση ειναι περιπου 10MB

jg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Ομως 10 mb δεν ειναι λιγο?Π.χ στο δικο μου KC 550

1 λεπτο ειναι περιπου 7 mb και στο νοκια ν82 περιπου 20 mb.Μιλαμε φυσικα παντα

για αναλυση 640χ480.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. 0,59 είναι. οπότε 0,6 πες...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως. 0,59 είναι. οπότε 0,6 πες...

 

Ειναι τοσο η 0.91 που ανα φερουν καποια παιδια στις πρωτες σελιδες του topic?

 

Ίσως να το παραγγειλω και εγω αυτες τις μερες..ελπιζω να μην το μετανιωσω καθως θα ειναι το πρωτο μου κινητο με οθ.αφης.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι για την ωρα πολύ ικανοποιημένος με το κινητό.

 

καποιες ερωτησουλες ομως .

1. στην δευτερη οθόνη που έχει να τοποθετησεις καποια ημερολογια, ωρα κλπ. το εικονιδιο με τον ανθρωπο τι ειναι? οπως επισης η φωτο και η πρασινη σφαιρα?

σε αυτα επεμβαινουμε ? μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα?

2. μεχρι τις 26 του μηνα εχω δωρεαν πλοηγηση στο myview και ως 40 ΜΒ στο ιντερνετ. (έχω cosmote) . προφανως ειναι καποια προσφορα. απο που βλεπω ομως το οριο των 40 μβ αν το εχω υπερβει ή οχι.?

3. το συνδεσα μεσω bluetooth με το λαπτοπ και στο my computer to βλεπω.. ανοιγο το lg910 οπως το αναφερει , βλεπω φακελους video ... eggrafa... klp αλλα σε κανεναν δεν υπαρχουν οι φωτο και τα video pou exo στο κινητο. πως τα βρίσκω?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι για την ωρα πολύ ικανοποιημένος με το κινητό.

 

καποιες ερωτησουλες ομως .

1. στην δευτερη οθόνη που έχει να τοποθετησεις καποια ημερολογια, ωρα κλπ. το εικονιδιο με τον ανθρωπο τι ειναι? οπως επισης η φωτο και η πρασινη σφαιρα?

σε αυτα επεμβαινουμε ? μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα?

2. μεχρι τις 26 του μηνα εχω δωρεαν πλοηγηση στο myview και ως 40 ΜΒ στο ιντερνετ. (έχω cosmote) . προφανως ειναι καποια προσφορα. απο που βλεπω ομως το οριο των 40 μβ αν το εχω υπερβει ή οχι.?

3. το συνδεσα μεσω bluetooth με το λαπτοπ και στο my computer to βλεπω.. ανοιγο το lg910 οπως το αναφερει , βλεπω φακελους video ... eggrafa... klp αλλα σε κανεναν δεν υπαρχουν οι φωτο και τα video pou exo στο κινητο. πως τα βρίσκω?

ευχαριστω.

2. μαλλον δεν εχει κατι καποιο συγκεκριμενο μετρητη

3. τωρα βλεπεις τα περιεχομενα της καρτας μνημης

πρεπει να εγκαταστησεις το PC Suite νομιζω απο το συνοδευτικο CD για να δεις και

τα περιεχομενα του κινητου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσο η 0.91 που ανα φερουν καποια παιδια στις πρωτες σελιδες του topic?

 

στο βιβλιαράκι λέει 0,6 περίπου δεν θυμάμαι ακριβώς....όχι 0,9....

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι για την ωρα πολύ ικανοποιημένος με το κινητό.

 

καποιες ερωτησουλες ομως .

1. στην δευτερη οθόνη που έχει να τοποθετησεις καποια ημερολογια, ωρα κλπ. το εικονιδιο με τον ανθρωπο τι ειναι? οπως επισης η φωτο και η πρασινη σφαιρα?

σε αυτα επεμβαινουμε ? μπορουμε να προσθεσουμε και αλλα?

2. μεχρι τις 26 του μηνα εχω δωρεαν πλοηγηση στο myview και ως 40 ΜΒ στο ιντερνετ. (έχω cosmote) . προφανως ειναι καποια προσφορα. απο που βλεπω ομως το οριο των 40 μβ αν το εχω υπερβει ή οχι.?

3. το συνδεσα μεσω bluetooth με το λαπτοπ και στο my computer to βλεπω.. ανοιγο το lg910 οπως το αναφερει , βλεπω φακελους video ... eggrafa... klp αλλα σε κανεναν δεν υπαρχουν οι φωτο και τα video pou exo στο κινητο. πως τα βρίσκω?

ευχαριστω.

 

1-Το εικονίδιο με τον άνθρωπο είναι η ταχεία κλήση,η φωτό είναι για να βλέπεις φωτογραφίες (για να δουλέψει αυτό το widget οι φωτό ΠΡΕΠΕΙ να είναι στην μνήμη του κινητού και η πράσινη σφαίρα είναι ο browser,είναι πράσινη σφαίρα λόγω myview cosmote.

Το κινητό σου είναι branded της cosmote, και εγώ απο γερμανό το είχα πάρει αλλά το φλάσαρα κ πλέον δεν είναι cosmote.

Από το γερμανό μου είχαν πει 10-12 εργάσιμες για αναβάθμιση για μενα που ειμαι Λαρισα, γιατι θα το στελνανε Αθηνα.Το φλασαρα μονος μου κ τελείωσα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια εσεις οι κατοχοι, γενικα πιστευετε οτι αξιζει σαν αγορα το κινητό? Πλεον κανει 374 στο eshop.(όταν βγηκε και αρχισε να πουλαει θυμαται κανεις ποσο εκανε?)

 

Γενικα απο αξιοπιστια λειτουργικου πως παει?δεν με ενοχλει αραια και που να κανει καποια επανεκκινηση, αρκει να μην σταματησει να δουλευει, η εχει προβληματα hardware.(ακουστικό, μικροφωνο κτλ)

 

Σε σχεση με το C905 της se τι νομιζετε, ειναι καλυτερο?(σαν λειτουργικό, καμερα, κατασκευη γενικοτερα).

 

(διαβασα ολο το topic, μοναδικα προβληματα που καποιοι αναφερουν ειναι το GPS που θελει ψαξιμο για να λειτουργησει σωστα(δεν με ενδιαφερει καθολου ως λειτουργια το GPS) ,η εγγραφη βιντεο με σπασιματα στην καρτα μνημης που δινεται δωρο, και κατι για "χυμα " αρχεια που δεν το ποολυκαταλαβα.

 

Φακελους με φωτογραφιες δεν μπορουμε να φτιαχνουμε στην καρτα μνημης/?Θα τις δειχνει ολες χυμα ανεξαρτητως αν τις εχουμε μετακινησει σε φακελο?

 

αν καποιος μπορει να απαντησει θα με εξυπηρετουσε.Σκεφτομαι αυριο να το παραγγειλω απο eshop.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...