Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Streaming μεσω εταιρίας (δορυφόρου. cosmote Internet για παράδειγμα) απο utube, δεν μπορείς να κάνεις. Δοκίμασέ το. Κατευθείαν "τραβάει" απο wifi.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Track ID Από την Motorola για όλα τα κινητά που υποστηρίζουν JAVA platform. Υποστηρίζει wifi connection.

Download MotoID. (drop)

Download MotoID. (rapidshare)

 

Σε Renoir.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Streaming μεσω εταιρίας (δορυφόρου. cosmote Internet για παράδειγμα) απο utube, δεν μπορείς να κάνεις. Δοκίμασέ το. Κατευθείαν "τραβάει" απο wifi.

 

ναι για το youtube το ξερω.. εγω γενικα θελω.. δλδ μην παει καποιος και μπει στον google και δουλευει! στο παλιο μου k850i δεν ειχα ενεργοποιησει της wapa και δεν εμπενε.. τωρα σε αυτο δεν θελω να την πατισω! τελικα ρε το κινητο ειναι τελειο.. η φωτογραφιες την ημερα ειναι τελειες και σας το λεω με πολυ σιγουρια γιατι ασχολουμε χρονια με τα φωτογραφικα κινητα και παντα ελεγα οτι η φωτογραφιες ειναι μαπα! σε αυτο ειναι τελιες σε foul screen! δεν εχουν θοριβο, καθαρες, φωτινες! οσο το ιντερνετ αν και μου εχει κολισει 2 φορες σε φορτομα και εκανε reset κατα τα αλλα ολα τελεια! το gps δεν εχω δουλεψει ακομα σε αυτονομο αλλα θα δω!

Link to comment
Share on other sites

αν κολλαει και αργει το κινητο , ισως φταιει οτι τρεχει πολλες εφαρμογες μαζι.πατηστε το μεσαιο κουμπι στην αρχικη οθονη ,μετα το βελος και δειτε ποιες εφαρμ. τρεχουν ..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

αν κολλαει και αργει το κινητο , ισως φταιει οτι τρεχει πολλες εφαρμογες μαζι.πατηστε το μεσαιο κουμπι στην αρχικη οθονη ,μετα το βελος και δειτε ποιες εφαρμ. τρεχουν ..:rolleyes:

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑͺ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΟ ΖΕΛΑΤΊΝΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ; ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΑ ΘΑ ΕΧΕΙ; ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑͺ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΟ ΖΕΛΑΤΊΝΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ; ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΑ ΘΑ ΕΧΕΙ; ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ;

Θα σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείς κεφαλαία, τα οποία πέρα από το γεγονός ότι δίνουν την εντύπωση ότι φωνάζεις, είναι δυσανάγνωστα και αντιαισθητικά. :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑͺ ΕΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΊΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΦΟΡΑΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΟ ΖΕΛΑΤΊΝΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ; ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΑ ΘΑ ΕΧΕΙ; ΓΡΑΤΖΟΥΝΙΕΤΕ ΕΥΚΟΛΑ;

Kαλό είναι να βάλεις αυτή που έχει στο κουτί, όλοι μας την έχουμε βάλει και δεν παρατηρήσαμε κάτι σχετικά με την αφή λόγου χάρη.Από τη στιγμή που είναι αφής η οθόνη ενδείκνυται να βάλεις το προστατευτικό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Kαλό είναι να βάλεις αυτή που έχει στο κουτί, όλοι μας την έχουμε βάλει και δεν παρατηρήσαμε κάτι σχετικά με την αφή λόγου χάρη.Από τη στιγμή που είναι αφής η οθόνη ενδείκνυται να βάλεις το προστατευτικό.
ναι το καταλαβενω βρε συ. αλλο πραμα λεω.! αφου εβγαλα το προστατευτικο που εχουν ολες η συσκευες οταν ειναι νεες στην οθονη εχει αυτο το protection film και απλα μου δινει αλο ενα ανταλακτικο η δεν εχει? αυτο δεν μπορω να το καταλαβω αν εχει τωρα πανω η οχι! αν δεν εχει ενοειτε οτι θελω να το βαλω αυτο της συσκευασιας! δεν λεει κ κατι το μανουαλ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω αναβάθμιση από την vodafone και θα πάρω αυτό το κινητό. Εδω και 2 μήνες το εχω παραγγείλει στην vodafone κι ακόμα δεν το έχουν φέρει.

 

Μου λενε να περιμένω.

 

Τι γίνεται; ξέρει κανείς κάτι; είναι σε ελλειψη; θα έρθει ή το έχασα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω αναβάθμιση από την vodafone και θα πάρω αυτό το κινητό. Εδω και 2 μήνες το εχω παραγγείλει στην vodafone κι ακόμα δεν το έχουν φέρει.

 

Μου λενε να περιμένω.

 

Τι γίνεται; ξέρει κανείς κάτι; είναι σε ελλειψη; θα έρθει ή το έχασα;

 

τελικα το χαλασα το film! το εβαλα, εκανε κατι φουσκαλες με αερα και την συκοσα να το ξαναβαλω και γεμισε με χνουδακια με απολεσμα να γινετε πιο πολυ χαλια καθε φορα που την σηκωνα :( ποσο κανει αυτη? την βρησκω και σε γερμανο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα.

Προσπαθώ μάταια πολύ καιρό να συνδεθώ σε ένα ασύρματο δίκτυο με WPA enterprise κωδικοποίηση και δεν τα καταφέρνω.

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ να τα καταφέρω;

Plugin? Software Update?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

τελικα το χαλασα το film! το εβαλα, εκανε κατι φουσκαλες με αερα και την συκοσα να το ξαναβαλω και γεμισε με χνουδακια με απολεσμα να γινετε πιο πολυ χαλια καθε φορα που την σηκωνα :( ποσο κανει αυτη? την βρησκω και σε γερμανο?

http://skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=kc910

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το kc910i απο την cosmote.Δεν μπορω να κανω τιποτα για να το ξεκλειδωσω.Μαλλον εχω μαυρα μεσανυχτα απο κινητα...Ποιος ξερει να ξεκλειδωνει....Ημαρτον μωρη LG
Link to comment
Share on other sites

Εχω το kc910i απο την cosmote.Δεν μπορω να κανω τιποτα για να το ξεκλειδωσω.Μαλλον εχω μαυρα μεσανυχτα απο κινητα...Ποιος ξερει να ξεκλειδωνει....Ημαρτον μωρη LG

Καταρχήν δε φταίει η Lg, φταίει η Cosmote που ακολουθεί συγκεκριμένη πολιτική στα χνάρια της Vodafone.Και φταίει επιπρόσθετα αν τη ρώτησες αν είναι branded και σου είπε όχι, σε περίπτωση που το είχες ρωτήσει.

Κατά δεύτερον ο φίλος GIANNHSitia είχε ακριβώς το ίδιο θέμα και το έλυσε.Αν κοιτάξεις προηγούμενες σελίδες θα δεις πως, μπορείς και να του στείλεις pm.

Δεν είναι δύσκολη η διαδικασία πάντως.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εχω το kc910i απο την cosmote.Δεν μπορω να κανω τιποτα για να το ξεκλειδωσω.Μαλλον εχω μαυρα μεσανυχτα απο κινητα...Ποιος ξερει να ξεκλειδωνει....Ημαρτον μωρη LG

 

ελα φιλε μου. μπορω να σε βοηθεισω.. και εγω ειχα την ιδια χαζομαρα! στειλε μου το msn σου να σε βοηθεισω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους πρώτη φόρα γράφω σε φόρουμ και ζητώ να με συχωρέσετε εάν κάνω κοπιώ λάθος. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το πρόγραμμα ,έκανα 10 φορές εγκατάσταση ,διάβαζα όλα τα φόρουμ, αλά δεν βρίσκω λύση στο πρόβλημα μου. Έχω LG KC910 RENOIR και θέλω να εγκαταστήσω το we travel όλα πάνε καλά το πρόγραμμα λειτουργεί βρίσκει δορυφόρο αλά όταν θέλω να βάλω πόλη δεν υπάρχει τίποτα δεν μπορώ να βάλω καμία διεύθυνση δεν υπάρχει χάρτες ώμος έχει στο φάκελο map και όταν ανοίγω το πρόγραμμα δείχνει ακριβός που είμαι όλους τους οδούς τα πάντα γύρο μου και δεν ξέρω τι γίνετε και με την φωνή μάλλον και αυτή δεν υπάρχει εννοώ σε πλοήγηση στο φάκελο voice υπάρχει σίγουρα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα είμαι πολύ ευγνώμον
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους πρώτη φόρα γράφω σε φόρουμ και ζητώ να με συχωρέσετε εάν κάνω κοπιώ λάθος. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτό το πρόγραμμα ,έκανα 10 φορές εγκατάσταση ,διάβαζα όλα τα φόρουμ, αλά δεν βρίσκω λύση στο πρόβλημα μου. Έχω LG KC910 RENOIR και θέλω να εγκαταστήσω το we travel όλα πάνε καλά το πρόγραμμα λειτουργεί βρίσκει δορυφόρο αλά όταν θέλω να βάλω πόλη δεν υπάρχει τίποτα δεν μπορώ να βάλω καμία διεύθυνση δεν υπάρχει χάρτες ώμος έχει στο φάκελο map και όταν ανοίγω το πρόγραμμα δείχνει ακριβός που είμαι όλους τους οδούς τα πάντα γύρο μου και δεν ξέρω τι γίνετε και με την φωνή μάλλον και αυτή δεν υπάρχει εννοώ σε πλοήγηση στο φάκελο voice υπάρχει σίγουρα εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα είμαι πολύ ευγνώμον

 

δεν ξερω ακριβος.. το εβαλα μια φορα και δουλευε καλα! σημερα εκανα αναβαθμιση γιατι εκανα μια βλακια αλλα τωρα οταν παω να στους ορισμός δικαιωμάτων δεν εχει την επιλογη "να επιτρεπετε παντα"! μου εχει μονο "να μην επιτρεπετε" και να "ερωτηση παντα" ! μπορω να κανω κατι σε αυτο??

 

και κατι αλλο παιδια! επιδει εχω χαλασει το firm protect θελω να παρω καινουριο αλλα οπος αυτο που εδινει η LG και οχι μονο γιατι την περιοχη της οθονης! εχετε να προτινετε κατι? βρηκα αυτη εδω.. ειναι η μονη που ειναι foul face http://www.e-click.gr/index.php?target=categories&category_id=1159

και θελω να παρω και μια θυκη γιατι λογο δουλεια δεν με εξυπηρετουν αυτες που απλα μπενουν μεσα! βρικα το e-click και συλικονης και μια crystal! πεστε μου την γνωμησας... α παρελυψα να σας πω οτι εχω το kc910i !

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=38705

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=36685

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρικα αυτα εδω που απο οτι καταλαβα ειναι για το kc910i και οχι για το απλο! δεν ξερω αγγλικα καλα και δεν καταλαβενω τι ακριβος λεει! ας το δει καποιος πιο εμπειρος να μας πει τι αλλαγες γινοντε!! http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13654-custom-firmware-enhancements-other-kc910-models-i-q-e.html
Link to comment
Share on other sites

GANNHSitia περιμενω το μυνημα σου για να ξεκλειδωσω το κινητο μου.Αν σου ειναι ευκολο στειλτω σε παρακαλω..:O:O:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρικα αυτα εδω που απο οτι καταλαβα ειναι για το kc910i και οχι για το απλο! δεν ξερω αγγλικα καλα και δεν καταλαβενω τι ακριβος λεει! ας το δει καποιος πιο εμπειρος να μας πει τι αλλαγες γινοντε!! http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13654-custom-firmware-enhancements-other-kc910-models-i-q-e.html

Από ό,τι είδα κάνει για το κινητό σου.Είναι κάποιες βελτιώσεις που έχει κάνει ένα μέλος εκεί (ο οποίος έβγαζε και ανεπίσημες εκδόσεις για το kc910).Έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό σου τώρα;Κάτι σημαντικό;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. σημερα μου ηρθε η θηκη για το κινητο καθος κατι το film protect! η θηκη ειναι πολυ ωραια και εκαψε τελεια! το ωραιο ειναι οτι επιδει ειναι crystal οταν τραβας φωτογραφιες και αναβη το led το κοκκινο γινεται ολο το πλαεινο μερος κοκκινο! χε χε! οσο για το protector ζωριστικα παλη να το βαλω! πηρε λιγο σκονη ευτηχος στο περιγραμμα και οχι στην οθονη!

Επισεις εχθες με την βοηθεια παντα του tsoump περα το firmware patch στο κινητο μου και ειναι διαφορα στην ταχητιτα του μενου καθος και στης java Που εγιναν foul screen! επισεις προστεθικαν wings εφαρμογες! Βεβαια εχω δυο σοβατα προβληματα! η προτο και το βασικο ειναι οτι μπορει να χρειαζεται και 5 με 10 λεπτα για να ανοιξει η galery photo και επισεις χρειαζεται μεχρι και 10sec για να φορτωση της speed dials που εχουν εικονες! (μικρο μεγεθος σε αναλυση και Kb)

Link to comment
Share on other sites

GANNHSitia περιμενω το μυνημα σου για να ξεκλειδωσω το κινητο μου.Αν σου ειναι ευκολο στειλτω σε παρακαλω..:O:O:O

 

την εκανες τελικα? εχω να σου δωσω και αλλα καλουδια ΄:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...