Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σορρυ και μπορει να λειτουργησει σε τετοια πλατφορμα ??

Ενα αλλο που ξερω ειναι το mig33.

Αλλα κανενα απο τα 3 δεν μου λειτουργει!! Γιατι? λετε να φταιει το κινητο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σορρυ και μπορει να λειτουργησει σε τετοια πλατφορμα ??

Ενα αλλο που ξερω ειναι το mig33.

Αλλα κανενα απο τα 3 δεν μου λειτουργει!! Γιατι? λετε να φταιει το κινητο?

To Fring υπάρχει σε Java, Symbian και iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω δοκιμασει και μολις το εγκαθιστω , αμεσως με πεταει εξω λιγο μετα την μαυρη οθονη.

Εχεις την εφαρμογη που να σου λειτουργει να μου την στειλεις?

merci

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω δοκιμασει και μολις το εγκαθιστω , αμεσως με πεταει εξω λιγο μετα την μαυρη οθονη.

Εχεις την εφαρμογη που να σου λειτουργει να μου την στειλεις?

merci

Όχι, έχω το IM+ στο iPod και δεν το χρειάζομαι.

Όλες οι εκδόσεις οι ίδιες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον, το wisepilot φαινεται πολλα υποσχομενο αλλα πρεπει να βρεθει λυση για το activation sms που ζηταει στην εκκινηση.Οχι τιποτα αλλο αλλα παει Αγγλια(!).

Καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπον, το wisepilot φαινεται πολλα υποσχομενο αλλα πρεπει να βρεθει λυση για το activation sms που ζηταει στην εκκινηση.Οχι τιποτα αλλο αλλα παει Αγγλια(!).

Καμια ιδεα;

 

Στείλε τους mail

Aλλά δε νομίζω να δουλεύει στο Ρενουάρ.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν δουλεύει για το Ρενουαρ τότε δεν θα δουλεύει ούτε για το GT500/505. Σωστά δεν λέω; ( γιατί νομίζω πως είμαι :offtopic:;:O)
Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν δουλεύει για το Ρενουαρ τότε δεν θα δουλεύει ούτε για το GT500/505. Σωστά δεν λέω; ( γιατί νομίζω πως είμαι :offtopic:;:O)

Δοκίμασα να το εγκαταστήσω στο Ρενουάρ για να δω αν γίνεται, αλλά βγάζει μη συμβατό.Επιπλέον και στο site τους, το Ρενουάρ δεν είναι στα υποστηριζόμενα μοντέλα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρε παιδιά? το wisepilot? εγω το εγκατεστησα απο το site της εταιριας και μου δουλευει μια χαρα... μονο που θελει να εισαι συνδεμενος με το internet.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ρε παιδιά? το wisepilot? εγω το εγκατεστησα απο το site της εταιριας και μου δουλευει μια χαρα... μονο που θελει να εισαι συνδεμενος με το internet.

Ναι..στο δικό τους υποστηρίζεται το ρενουάρ, στο lg.wisepilot δεν υποστηρίζεται..

Το θεμα ειναι ότι στο δικό τους δίνει μόνο 5 μέρες free, ενώ στο lg.wisepilot δίνει 30 ημέρες.Εσύ πόσες ημέρες έχεις;

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι..στο δικό τους υποστηρίζεται το ρενουάρ, στο lg.wisepilot δεν υποστηρίζεται..

Το θεμα ειναι ότι στο δικό τους δίνει μόνο 5 μέρες free, ενώ στο lg.wisepilot δίνει 30 ημέρες.Εσύ πόσες ημέρες έχεις;

 

5 μερες δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να αλλαξω το κλειδωμα του lg kc910 renoir για αυτο το λογο θα ηθελα να με βοηθησει καποιος δινοντας μου ενα link για κατεβασω αλλα κλειδωματα. πχ θα ηθελα ενα κλειδωμα σαν του iphone... αν μπορει να με βοηθησει καποιος θα τον ευχαριστουσα πολυ
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να αλλαξω το κλειδωμα του lg kc910 renoir για αυτο το λογο θα ηθελα να με βοηθησει καποιος δινοντας μου ενα link για κατεβασω αλλα κλειδωματα. πχ θα ηθελα ενα κλειδωμα σαν του iphone... αν μπορει να με βοηθησει καποιος θα τον ευχαριστουσα πολυ

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-renoir/12114-slide-unlock.html

Θα βρεις τα παντα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το renoir πάνω απο ένα εξάμηνο αλλά τον τελευταίο καιρό αρκετά συχνά κολλάει και πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Σε άκυρες στιγμές απλώς εμφανίζονται κάποιες μπλέ κουκίδες στην οθόνη σαν καμένα pixels και δεν λειτουργεί τίποτα. Χρησιμοποιώ την έκδοση v14d beta 1. Σκέφτομαι να γυρίσω στην official v10k. Αυτό μπορεί να βοηθήσει το κινητό με τα κολλημάτα? Την επιστροφή σε παλιότερο firmware μπορώ να την κάνω απευθείας με το LGMDP πάνω απο την ήδη περασμένη? Αν ναι, τα αρχεία που είναι περασμένα απο την v14d και δεν χρειάζονται απο το official firmware (π.χ. κάποιες εικόνες) θα διαγραφούν μόνα τους ή θα μπορώ να τα αφαιρέσω εγώ μετά? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το renoir πάνω απο ένα εξάμηνο αλλά τον τελευταίο καιρό αρκετά συχνά κολλάει και πρέπει να του βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. Σε άκυρες στιγμές απλώς εμφανίζονται κάποιες μπλέ κουκίδες στην οθόνη σαν καμένα pixels και δεν λειτουργεί τίποτα. Χρησιμοποιώ την έκδοση v14d beta 1. Σκέφτομαι να γυρίσω στην official v10k. Αυτό μπορεί να βοηθήσει το κινητό με τα κολλημάτα? Την επιστροφή σε παλιότερο firmware μπορώ να την κάνω απευθείας με το LGMDP πάνω απο την ήδη περασμένη? Αν ναι, τα αρχεία που είναι περασμένα απο την v14d και δεν χρειάζονται απο το official firmware (π.χ. κάποιες εικόνες) θα διαγραφούν μόνα τους ή θα μπορώ να τα αφαιρέσω εγώ μετά? Ευχαριστώ!

Η έκδοση φταίει, βάλε την 10k να ησυχάσεις.Όπως φλάσαρες στην τωρινή, έτσι ακριβώς θα φλασάρεις και στην official.Θα σβήσει τα πάντα (βάλε erase efs).

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ππρωτη φορα γραφω εδω. θελω μιαμικρη βοηθεια που την ζητησαν και σε αλλες σελιδες αλλα δεν βοηθησατε. που υπαρχει ελληνικο εγχειριδιο χρησης γιατι ερχεται απο εξω και δεν εχει καν ουτε αγγλικο.(ebay 230euro)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ππρωτη φορα γραφω εδω. θελω μιαμικρη βοηθεια που την ζητησαν και σε αλλες σελιδες αλλα δεν βοηθησατε. που υπαρχει ελληνικο εγχειριδιο χρησης γιατι ερχεται απο εξω και δεν εχει καν ουτε αγγλικο.(ebay 230euro)

To μόνο που βρήκα είναι ένα online αγγλικο manual, εδώ.Στο κάτω μέρος της σελίδας θα βρεις το Ρενουάρ.Καλωσήρθες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

To μόνο που βρήκα είναι ένα online αγγλικο manual, εδώ.Στο κάτω μέρος της σελίδας θα βρεις το Ρενουάρ.Καλωσήρθες.

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου. αραγε στην αντιπροσωπεια εχουν για πουλημα η καποιος φιλος μηπως?

Link to comment
Share on other sites

To μόνο που βρήκα είναι ένα online αγγλικο manual, εδώ.Στο κάτω μέρος της σελίδας θα βρεις το Ρενουάρ.Καλωσήρθες.

 

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει service manual πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

εστειλα mail στην lg αναμενω να μου στειλουν ελληνικο manual και να σας το δωσω...
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας: μπορεί να μου δώσει κάποιος μία σίγουρη απάντηση αν η θήκη αυτή (http://www.krusellcases.com/uk/p_krusell_zoom.aspx?i=176507) είναι πλήρως συμβατή και με το KC910i παρά τον διαφορετικό σχεδιασμό της κάμερας στα δύο κινητά; Στην φώτο εδώ (http://g.imagehost.org/0946/DSC07966_resize.jpg) το κενό μεταξύ κάμερας και φλας είναι μεγαλύτερο από ότι στο KC910i το οποίο σημαίνει ότι ο "δακτύλιος" της κάμερας στο τελευταίο είναι μεγαλύτερος και μπορεί να μην ταιριάζει με την θήκη. Επίσης με δεδομένο ότι θα το χρησιμοποιώ πάντα με την δερμάτινη θήκη που θα καλύπτει το ηχείο, θα μειώνεται σημαντικά ο ήχος; Στην χειρότερη περίπτωση που δεν είναι συμβατή, υπάρχει κάποια άλλη εφάμιλλης ποιότητας και σχεδιασμού;
Link to comment
Share on other sites

. Επίσης με δεδομένο ότι θα το χρησιμοποιώ πάντα με την δερμάτινη θήκη που θα καλύπτει το ηχείο, θα μειώνεται σημαντικά ο ήχος; Στην χειρότερη περίπτωση που δεν είναι συμβατή, υπάρχει κάποια άλλη εφάμιλλης ποιότητας και σχεδιασμού;

 

Ο ηχος ναι, θα μειωνεται ακομα περισσοτερο, εαν καλυπτεται το ηχειο. Δηλαδη θα ειναι ..... Γεια σας!

Παντως εικονικα που το βλεπω, δεν νομιζω να καλυπτεται το ηχειο, οποτε δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα !

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εχω το ελληνικο manual ...ειναι 1.7mb rar και δεν ξερω πως να σας το δωσω...τι να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος ναι, θα μειωνεται ακομα περισσοτερο, εαν καλυπτεται το ηχειο. Δηλαδη θα ειναι ..... Γεια σας!

Παντως εικονικα που το βλεπω, δεν νομιζω να καλυπτεται το ηχειο, οποτε δεν θα αντιμετωπισεις προβλημα !

 

δεν θα καλύπτεται;;...στο κινητό τσέκαρα ότι όλοι οι ήχοι βγαίνουν από εκεί που βάζω το αυτί μου, στο ακουστικό, είτε τραγούδια είτε ringtones. Εκεί δεν είναι; Αν είναι η θήκη κλειστή όπως εδώ (http://g.imagehost.org/0060/DSC07963_resize.jpg) και το ακουστικό καλύπτεται οι ήχοι θα επηρεάζονται;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...