Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να μπούμε facebook απο το κινητό μας χρειαζόμαστε το facebook mobile?Αν ναι το κατεβάζουμε κατευθείαν στο κινητό απο το google ή υπάρχει συγκεκριμένη σελίδα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ..εχω το mgmaps ...εχω την v10k ,,και εχω το εξεις προβλημα ...καθε φορα που μπαινω βρησκει που ειμαι ,,αλλα με αναγκαζει να παταω κανα 500000 φορεσ οτι επιτρεπω αναγνωση δεδομενων χρηστη τι να κανω για να φυγει αυτο,,,??
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.εχω να κανω μια ερωτηση.πηρα προσφατα το ελτζι και εχω μια απορια.το touch θελει ελαχιστη πιεση για να ακουσει.ειναι φυσιολογικο?σε αντιθεση με το αρενα η το πραντα που τα ειχα και ισα που τα ακουμπουσες και ακουγανε.και αυτο ακουει αλλα οχι τοοοσο καλα οσο τα αλλα δυο.σε σχεση με αυτα τα κιν που σας ειπα το δικο σας πως ειναι?αν ξερει κανεις ας απαντησει πλιζ.για να μη μιλησω για το iphone το οποιο εχει πραγματικα απιστευτο touch;)
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν απανταει κανεις?:(

 

αχ βιαστηκε....γιατι δεν ειναι κανεις μεσα αρα δεν το εχουν δει το μηνυμα.....χεχεχ

λοιπον δεν εχω χρεισιμοποιεισει κανενα αλλο κιν αφης...αλλα μπορω να σου πω οτι το δικο μου εχει μια χαρα πολυ γρηγορη αποκρηση στο πατημα...και ο ηχος που κανει στο πατημα ειναι συμφονος με την αποκρηση.....

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

αχ βιαστηκε....γιατι δεν ειναι κανεις μεσα αρα δεν το εχουν δει το μηνυμα.....χεχεχ

λοιπον δεν εχω χρεισιμοποιεισει κανενα αλλο κιν αφης...αλλα μπορω να σου πω οτι το δικο μου εχει μια χαρα πολυ γρηγορη αποκρηση στο πατημα...και ο ηχος που κανει στο πατημα ειναι συμφονος με την αποκρηση.....

ναι ειμαι λιγο ανιπομονη ειναι η αληθεια...οκ εχεις καλο touch αλλα το ακουμπας ελαχιστα με το δαχτυλο και αντιδραει η λιγο παραπανω απ το ελαχιστα?πχ στο πραντα οπως ειπα και στο iphone το touch ειναι υπερβολικα ευαισθητο!ελπιζω να μου απαντησει και καποιος που ξερει και τα αλλα κιν...ελπιζω να ειναι ολα καλα με το κινητακι μου...δεν ειναι πως δυσκολευομαι και δεν ακουει..ακουει αλλα με ελαχιστη πιεση.οχι με ενα απαλο αγγιγμα πχ οπως τα αλλα..:confused:

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

αχ βιαστηκε....γιατι δεν ειναι κανεις μεσα αρα δεν το εχουν δει το μηνυμα.....χεχεχ

λοιπον δεν εχω χρεισιμοποιεισει κανενα αλλο κιν αφης...αλλα μπορω να σου πω οτι το δικο μου εχει μια χαρα πολυ γρηγορη αποκρηση στο πατημα...και ο ηχος που κανει στο πατημα ειναι συμφονος με την αποκρηση.....

 

δεν ειπα οτι δεν εχω καλη αποκρηση...ελπιζω να καταλαβες τι ακριβως λεω

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

και επισης οταν ειναι να σιρω πχ τον τηλ καταλογο για να βρω ενα ονομα θελει πρωτα λιγη πιεση και μετα το σιρω.δεν το χαιδευω,ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω.και δεν εννοω τρελη πιεση,απλα οχι χαδι
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μμμμμ ναι τωρα καταλαβα....εγω αυτο που λες το ειχα οταν ειχα τι προστασια (ζελατινα)..τη εβγαλα ομως γιατι πηρα μια θηκη....ναι ενταξει δεν το φυσαω και αλλαζει μενου..:)αλλα μολις που το ακουμπω πιανει μια χαρα...θα σου πουν και οι αλλοι που ξερουν κατι τις παραπανω....
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

To Arena είναι το πρώτο τηλ. της LG με capacitive οθόνη (όπως του IPhone δλδ). Απλά την "ακουμπάς" και ανταποκρίνεται. Το Renoir και το Prada έχουν resistive οθόνη. Δλδ την "πιέζεις" λίγο για να ανταποκριθεί.

Ποτέ να μην τα βάζεις με έναν βλάκα!

Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω εμπειρίας...

Link to comment
Share on other sites

Αντιστασιακή (Resistive)

 

Μια επιφάνεια αντιστασιακής οθόνης αφής αποτελείται από πολλά στρώματα. Τα πιο σημαντικά είναι δύο λεπτές μεταλλικές ηλεκτραγώγιμες και αντιστάσιμες επιφάνειες, που χωρίζονται από λεπτό διάστημα. Όταν κάποιο αντικείμενο αγγίζει αυτό το είδος της επιφάνειας αφής, τα στρώματα συνδέονται σε ένα ορισμένο σημείο, και στη συνέχεια η επιφάνεια αντιδρά ηλεκτρικά παρόμοια με δύο διαιρέτες τάσης που συνδέονται με τις εκροές τους. Αυτό προκαλεί μια αλλαγή στο ηλεκτρικό ρεύμα και έχει καταχωρηθεί ως νέο γεγονός αφής και αποστέλλεται στον ελεγκτή για επεξεργασία.

 

 

Χωρητική (Capacitive)

 

Μια επιφάνεια χωρητικής οθόνης αφής είναι καλυμμένη με ένα υλικό, συνήθως οξείδιο του ινδίου κασσίτερου, που οδηγεί ένα συνεχές ηλεκτρικό ρεύμα στον αισθητήρα. Ο αισθητήρας ως εκ τούτου παρουσιάζει ένα ακριβώς ελέγχομενο πεδίο από αποθηκευμένα ηλεκτρόνια τόσο στον οριζόντιο όσο και στον κατακόρυφο άξονα -- επιτυγχάνει χωρητικότητα. Το ανθρώπινο σώμα είναι επίσης μια ηλεκτρική συσκευή η οποία έχει αποθηκεύσει ηλεκτρόνια και κατά συνέπεια παρουσιάζει χωρητικότητα. Οι αισθητήρες χωρητικότητας δουλεύουν βασισμένοι στην εγγύτητα, και δεν χρειάζεται να ακουμπηστούν άμεσα για να ενεργοποιηθούν. Έχει μεγαλύτερη ακρίβεια από την αντιστασιακή τεχνολογία, αλλά ανταποκρίνεται μόνο σε επαφή με δάχτυλο και δεν θα λειτουργήσει με ένα χέρι καλυμένο σε γάντι ή με στυλό γραφίδα. Οι χωρητικές οθόνες αφής μπορούν επίσης να υποστηρίξουν Πολλυαφή. Ένα καλό παράδειγμα αυτού είναι το iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Και όπως είπε και ο προλαλήσας cellakias και το δικό μας Arena! Πραγματικά, εξερετική η οθόνη του.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ..εχω το mgmaps ...εχω την v10k ,,και εχω το εξεις προβλημα ...καθε φορα που μπαινω βρησκει που ειμαι ,,αλλα με αναγκαζει να παταω κανα 500000 φορεσ οτι επιτρεπω αναγνωση δεδομενων χρηστη τι να κανω για να φυγει αυτο,,,??

 

δεν ξερει κανεις κατι για αυτο???????:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου θυμηση τον κωδικο για το κρυφο μενου?
[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις κατι για αυτο???????:ninja:

Γειά!

Εγκατέστησε το mgmaps.jad και όχι το *.jar. Μετά πάνε στο menu των εφαρμογών και όρισε εκ νέου τα δικαιώματα. Στην περίπτωση του *.jad σου δίνει περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το βαρεθηκα το κινητακι, κ επιστρεφω στο αγαπημενο μου Κ800.Κυριως με ενοχλει το χαμηλο του ηχειο.Χανω κλησεις, κ για ξυπνητηρι ουτε λογος να το εμπιστευτώ...Δε μου κανει καρδια να το πουλησω/σκοτωσω ομως...
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Εγκατέστησε το mgmaps.jad και όχι το *.jar. Μετά πάνε στο menu των εφαρμογών και όρισε εκ νέου τα δικαιώματα. Στην περίπτωση του *.jad σου δίνει περισσότερες επιλογές.

 

δεν μου το δεχετε το jad μου λεει μη εγκηρη εφαρμογη:(:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

να μαι παλι..τελικα καταλαβα τι φταιει με το touch μου..δεν ειναι οπως το iphone που ακουει με το δαχτυλο.το συγκεκριμενο ειναι και λιγο με το νυχι,γιαυτο εξαλλου και η γραφιδα που δινει μαζι! αλλα εχω και αλλη μια απορια που ισως να ειναι λιγο χαζη..επειδη ξαναειχα και στο παρελθον το συγκεκριμενο τηλ ειναι ιδεα μου η ηταν διαφορετικο το πισω καπακι του??τωρα ειναι ματ τελειως ενω θυμομουν οτι ηταν με κατι γραμμουλες ανατριχιαστικες...τι να πω...και ημουν σιγουρη,ξαναλεω.ισως να λεω και βλακεια:lol:
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το βαρεθηκα το κινητακι, κ επιστρεφω στο αγαπημενο μου Κ800.Κυριως με ενοχλει το χαμηλο του ηχειο.Χανω κλησεις, κ για ξυπνητηρι ουτε λογος να το εμπιστευτώ...Δε μου κανει καρδια να το πουλησω/σκοτωσω ομως...

 

εμενα εχει τοσο δυνατο ηχειο που αναγκαζομαι να το χαμηλωνω για να μην ακουνε οι διπλα....

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει τοσο δυνατο ηχειο που αναγκαζομαι να το χαμηλωνω για να μην ακουνε οι διπλα....

 

Πως το εχεις καταφερει φίλε να δυναμωσει? Εμενα ειναι πολυ χαμηλο.Σε σχεδον ολα τα MP3 που οριζω ως ηχους κλησης η ξυπνητηριου, το ιδιο προβλημα χαμηλης εντασης.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Πως το εχεις καταφερει φίλε να δυναμωσει? Εμενα ειναι πολυ χαμηλο.Σε σχεδον ολα τα MP3 που οριζω ως ηχους κλησης η ξυπνητηριου, το ιδιο προβλημα χαμηλης εντασης.[/QUOT

 

μα δεν εχω κανει κατι...ετσι το αγορασα~τι να πω δεν ξερω..ισως ημουν τυχερη!:p

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πως το εχεις καταφερει φίλε να δυναμωσει? Εμενα ειναι πολυ χαμηλο.Σε σχεδον ολα τα MP3 που οριζω ως ηχους κλησης η ξυπνητηριου, το ιδιο προβλημα χαμηλης εντασης.

 

Αν διαβαζες , τα μηνυματα του thread ιθα εβλεπες πως το ηχειο ειναι εφικτο να δυναμωσει.

Ακολουθα τον οδηγο:

 

http://www.mygreatphone.com/forum/96008-post37.html .

http://www.youtube.com/watch?v=MyCquD1fySA

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γειά!

Εγκατέστησε το mgmaps.jad και όχι το *.jar. Μετά πάνε στο menu των εφαρμογών και όρισε εκ νέου τα δικαιώματα. Στην περίπτωση του *.jad σου δίνει περισσότερες επιλογές.

 

τελικα το περασα....το jad,,,αλλα ι επιλογες στον ορισμο δικαιοματων ειναι ιδιες με το jar ....ερωτηση και να μην επιτρεπετε....

στο amaze που ειχα περασει ομως εχει την επιλογη να επιτρεπετε παντα.... ...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...