Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

apopsi sou ...to poulas?to kc910?

 

Aναφερα τι με εχει ενοχλησει,δεν αναφερα τα θετικα του.

Οχι προς το παρον δεν το πουλαω γιατι ειναι ....μουρατο,αψογη φωτο και βιντεο,ενω με 1 πληρη φορτιση απο σαββατο,και 2ημερο σκαλισμα ειναι η μπαταρια στο 1/3.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Aναφερα τι με εχει ενοχλησει,δεν αναφερα τα θετικα του.

Οχι προς το παρον δεν το πουλαω γιατι ειναι ....μουρατο,αψογη φωτο και βιντεο,ενω με 1 πληρη φορτιση απο σαββατο,και 2ημερο σκαλισμα ειναι η μπαταρια στο 1/3.

 

twra pou to ksana vlepw...4 gb??????apo pou to pires ti kinito kanonika exei 8 gb mnimi...

exoun anaferthei polles agores me 4 gb ...apla thelw na kserw to katastima...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητο το πηρα απο πολυ γνωστο μαγαζι ανταλαγων 200 ευρω μετρητα μονο,και ειχε καρτα 1gb (oι 8gb πανε κανα 40αρι ευρω,και την εβγαλε για να το παρω φτηνοτερα).

Το κινητο ειχε δουλεψει 57 λεπτα πριν το παρω(!!!!!),αγρατσουνιστο,ολα τα αξεσουαρ στις ζελατινες,usb κτλ.

Δουλευει αψογα οσες μερες το εχω.Αλλωστε απο τον ιδιο εχω παρει στο παρελθον και αλλα οπως το 6220c που ειναι αψογο.

Ειχε και ενα arena στα 280,αλλα προτιμησα τα 8mpx απο το εφεντζιδικο μενου!

Πολυς κοσμος περνει κινητα που δεν τα κατανοει απλα γιατι του φορτωσε ο γατος πωλητης,και μετα τα δινουν σε μαγαζια ανταλαγων περνοντας κατι αλλο πιο ευχρηστο,η ισως και απο αναγκη απλως οσα χρηματα τους δωσουν......

Και να ξερεις οτι αν τους πας το κινητο μετα απο 2-3 μερες γιατι διαπιστωσες καποιο προβλημα,στο αλλαζουν αμεσα!

Πιο ευκολα και απο τις εταιριες που σου βγαζουν την ψυχη ειτε στο σερβις ειστε στην αντικατασταση.....

Προσωπικη μου αποψη αυτα,απο την εμπειρια που ειχα αγοραζοντας 5 κινητα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω για αναβαθμιση,αλλα μολις ξεκιναει σταματαει οτι και να εκανα στο 4%.

Καμμια ιδεα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε γιαννη, πλακα μας κανεις?:p Την ιδεα των stored maps στο κινητο εγω την εφερα στην φορα... Επισης σε offline mode στο setting > map > stored maps, η δρομολογηση λειτουργει.

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι δεν μου ΑΟΙΓΟΥΝ οι χαρτες google maps, ουτε σε online ουτε χωρις ουτε με stored maps! ΤΙΠΟΤΑ! Yahoo, ανοιγει, live map ανοιγει, ask ανοιγει... ολα! Μονο Gmaps....

 

Δοκιμασα καθε εκδοση αναλυτικα, ολες το ιδιο...

Δοκιμασα αλλαγη fw, επισης...

 

Και θελω πληρη ρυθμισεις, μηπως κατι δεν ειναι σωστο....

 

Φίλε tsoump αυτές είναι οι ρυθμίσεις που έχω κάνει εγώ:

 

Μέσα από το mgmaps πάμε :

1. Menu --> GPS --> και έχω βάλει Mobile Tracking On & Web Tracking Off

2. Menu --> GPS --> Setup --> Select Device --> Internal

3. Menu --> Settings --> Map Browsing --> και έχω ενεργά τα παρακάτω : Enchanced Panning, Stored Maps, Offline Mode.

4. Menu --> Map Types --> Απενεργοποιούμε τα πάντα και έχουμε ενεργά μόνο τα Not Available (Google) - Google Maps, Google Hybrid, Google Satellite.

5. Menu --> Settigns --> Display --> έχω ενεργά τα παρακάτω: Full Screen, Backlight On, Metric Units, Small Font, Confirm Delete, και κάτω κάτω Scale, Position/Speed.

Link to comment
Share on other sites

file to pires to kinito???? pragmatika den perimena na sto exoun ferei toso grigora ..den lew exoun poli kali eksipiretisi ...alla egw otan to piga gia llagi siskeyis ekanan 3 vdomades...kai meno kai thessaloniki kai tous eperna kai kathe mera til......

mpravo stin lg me ekplisi sinexos...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

file to pires to kinito???? pragmatika den perimena na sto exoun ferei toso grigora ..den lew exoun poli kali eksipiretisi ...alla egw otan to piga gia llagi siskeyis ekanan 3 vdomades...kai meno kai thessaloniki kai tous eperna kai kathe mera til......

mpravo stin lg me ekplisi sinexos...

 

μου το φέρανε αλλά δεν μου φτιάξανε το πρόβλημα...

(δεν γράφει ήχο όταν τραβάω βίντεο, και δεν φταίνε οι ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

μου το φέρανε αλλά δεν μου φτιάξανε το πρόβλημα...

(δεν γράφει ήχο όταν τραβάω βίντεο, και δεν φταίνε οι ρυθμίσεις)

 

xmmmm kai giati den apetises allagi siskeueis? i estw plaketas?

egw isa isa exw alla provlima to mikrofono tou video einai ipereuesthito me ligo parapanw thorivo triglizei ...diladi sto gipedo den mporw na traviksw me tipota video ..akougete mono vouito...

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

xmmmm kai giati den apetises allagi siskeueis? i estw plaketas?

egw isa isa exw alla provlima to mikrofono tou video einai ipereuesthito me ligo parapanw thorivo triglizei ...diladi sto gipedo den mporw na traviksw me tipota video ..akougete mono vouito...

 

Δηλαδή μπορώ να απαιτήσω αλλαγή συσκευής? Αν πας πληροφορίες τηλεφώνου δείχνει ότι έχει την έκδοση 10k αλλά αν πας από το μυστικό μενού μπορείς να δεις ότι έχω βάλει την παράνομη έκδοση 13d, μήπως το είδανε αυτό και γι'αυτό δεν μου το φτιάξανε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να απαιτήσω αλλαγή συσκευής? Αν πας πληροφορίες τηλεφώνου δείχνει ότι έχει την έκδοση 10k αλλά αν πας από το μυστικό μενού μπορείς να δεις ότι έχω βάλει την παράνομη έκδοση 13d, μήπως το είδανε αυτό και γι'αυτό δεν μου το φτιάξανε?

Στο δελτίο τι σου γράφουν;

Κανονικά πρέπει να γράφουν τι ενέργειες έχουν κάνει και τι όχι και για ποιον λόγο.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ να απαιτήσω αλλαγή συσκευής? Αν πας πληροφορίες τηλεφώνου δείχνει ότι έχει την έκδοση 10k αλλά αν πας από το μυστικό μενού μπορείς να δεις ότι έχω βάλει την παράνομη έκδοση 13d, μήπως το είδανε αυτό και γι'αυτό δεν μου το φτιάξανε?

 

an einai etsi oxi den mporeis ...giati fenete oti ekane paremvasi sto kinito kai exeis xasei tin egiisei....

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Στο δελτίο τι σου γράφουν;

Κανονικά πρέπει να γράφουν τι ενέργειες έχουν κάνει και τι όχι και για ποιον λόγο.

 

Δεν μου έγραψαν τίποτα... ούτε ενέργειες ούτε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια να κατανοησω το κινητο......

Οταν λεμε wi-fi ενοουμε οτι περνουμε ιντερνετ απο αλλον (πχ καφετεριες)και σερφαρουμε κανονικα?

Το εκανα,ανοιξα το maps.Πανω αριστερα η οθονη ειχε μια μπλε κουκιδα,την παταω και μου βγαζει το ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ(καφε στο μπουρναζι)με μεγαλη ακριβεια!!!!!

Φανταζομαι ομως οτι με το gps και τους google maps ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ για την χρηση τους?Καλα οσο εχεις σημα απο την....καφετερια,φευγοντας χανεις και το τσαμπε.....

Υπαρχει λυση σε αυτο?πχ στο 6220c εχω το γκαρμιν και δουλευει αψογα μηνες τωρα......

Ευχαριστω.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έγραψαν τίποτα... ούτε ενέργειες ούτε τίποτα...

 

κακώς! Να τους πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις. Ελπίζω να μην έχεις πετάξει τα χαρτιά που σου στείλανε. Λογικά θα αναγράφει κάποιον αριθμό δελτίου.

 

Φανταζομαι ομως οτι με το gps και τους google maps ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ για την χρηση τους?Καλα οσο εχεις σημα απο την....καφετερια,φευγοντας χανεις και το τσαμπε.....

Υπαρχει λυση σε αυτο?πχ στο 6220c εχω το γκαρμιν και δουλευει αψογα μηνες τωρα......

Ευχαριστω.

 

Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες. Κάτι γίνεται με το mgmaps.

Always be your self... :)
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλως σας βρήκα!

Εχω το RENOIR και θελω να ρωτησω γιατι οταν κατεβαζω καποιο βιντεο σε μορφη WMV,δεν το παιζει,αλλα μου λεει πως δεν υποστηριζεται η αναπαραγωγη του?

Ειναι οντως ετσι? και αν ναι,υπαρχει τροπος να τα αναπαραγαγει με καποιο player ισως?

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω !

Link to comment
Share on other sites

κακώς! Να τους πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις. Ελπίζω να μην έχεις πετάξει τα χαρτιά που σου στείλανε. Λογικά θα αναγράφει κάποιον αριθμό δελτίου.

 

Τους πήρα... δεν ξέρουνε λέει τι έγινε και θα έρθουνε από Δευτέρα να το ξαναπάρουνε...

 

Κάτι άσχετο, με το mapgenerator τι έγινε?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει απλα να μετατρεψεις το βιντεο σε avi,δεν υποστηριζει το κινητο wmv
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ να μεταφερω το wmv στο pc, να το μετατρεψω σε avi και μετα να το ξαναφερω στο renoir για να το δω?

κανενα προγραμμα που να εγκαθισταται στο κινητο και να τα μετατρεπει σε avi?

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου,αναφερεται οτι υποστηριζει wmv

Τι εννοει? Οτι τα μεταφερεις στο pc και τα μετατρεπεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλως σας βρήκα!

Εχω το RENOIR και θελω να ρωτησω γιατι οταν κατεβαζω καποιο βιντεο σε μορφη WMV,δεν το παιζει,αλλα μου λεει πως δεν υποστηριζεται η αναπαραγωγη του?

Ειναι οντως ετσι? και αν ναι,υπαρχει τροπος να τα αναπαραγαγει με καποιο player ισως?

Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω !

:confused:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos για τι μου εχουν σπασει τα νευρα, εχω whats up και εχω τα 1000' και 1000 sms για ολο το 09. παρολα αυτα μιλαω και στελνω μνμτ μονο σε whats up και παρ ολα αυτα καθε βραδι μου τρωει 30+ λεπτα απο την καρτα π.χ. χτες βραδι ειχα 2.27 και σημερα 1.93 χορις καμια κλιση η μνμ. παιρνω στην κοσμοτε ρωταω τι παιζει και μου λεει οτι δεν σιμβενει τπτ περιεργο και να ελενξω εγω τι κανω( μου την ειπαν κιολας!!!) ρε σεις μηπως υπαρχει καμια λειτουργια στο κιν που να εχω αλλαξει και αυτος ειναι ο λογος που χρεωνομαι plz αν ξερετε κατι πιτε το
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos για τι μου εχουν σπασει τα νευρα, εχω whats up και εχω τα 1000' και 1000 sms για ολο το 09. παρολα αυτα μιλαω και στελνω μνμτ μονο σε whats up και παρ ολα αυτα καθε βραδι μου τρωει 30+ λεπτα απο την καρτα π.χ. χτες βραδι ειχα 2.27 και σημερα 1.93 χορις καμια κλιση η μνμ. παιρνω στην κοσμοτε ρωταω τι παιζει και μου λεει οτι δεν σιμβενει τπτ περιεργο και να ελενξω εγω τι κανω( μου την ειπαν κιολας!!!) ρε σεις μηπως υπαρχει καμια λειτουργια στο κιν που να εχω αλλαξει και αυτος ειναι ο λογος που χρεωνομαι plz αν ξερετε κατι πιτε το

 

Δες αν κάποια εφαρμογή συνδέεται μέσω GPRS/3G και σου κατεβάζει δεδομένα . Επίσης ρύθμισε το GPS ως αυτόνομο. Έλενξε τα δεδομένα που μεταφέρονται από τη συσκευή σου εδς :

Μενού--> Ρυθμίσεις--> Ρυθμίσεις Κλήσεων---> Όγκος Δεδομένων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οταν θελω να βαλω μια υπενθιμιση στο κινητο ποιος ειναι ο ευκολοτερος τροπος?

 

πχ να το προγραμματισω να χτυπησει καποια συγκεκριμενη ωρα, και να εχω γραψει και καποιες λεξεις ως σημειωση της υπενθυμισης?

 

κοιταξα ατζεντα, και ξυπνητηρια αλλα δεν βρηκα κατι τετοιο.(μονο αποθηκευση σημειωσεων βρηκα να κανω, οχι ομως ειδοποιησεων).

 

Αν καποιος ξερει, ας ενημερωσει.

 

ευχαριστώ.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Δες αν κάποια εφαρμογή συνδέεται μέσω GPRS/3G και σου κατεβάζει δεδομένα . Επίσης ρύθμισε το GPS ως αυτόνομο. Έλενξε τα δεδομένα που μεταφέρονται από τη συσκευή σου εδς :

Μενού--> Ρυθμίσεις--> Ρυθμίσεις Κλήσεων---> Όγκος Δεδομένων.

 

Ελπίζω να βοήθησα.:)

 

Εκανα οτι μου ειπες και το μονο που ηταν αλιος ηταν το gps οπου ηταν υποβοηθουμενο και το εβαλα αυτονομο, αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο μιας κ δεν χρισιμοποιησα καθολου gps απλα το ειχα κλιστο το κινητο και την στιγμη που το ανοιξα μου χαθηκαν 30+ λεπτα. tnx παντος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...