Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά είμαι κάτοχος του RENOIR εδώ και μια βδομάδα και μπορώ να πω πως είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το τηλέφωνο.

Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω προς το παρόν είναι ότι δεν ξέρω? Δεν μπορώ να μπω στο διαδυκτιο μέσο WIFI ενώ βρίσκει εύκολα και συνδέεται με ελευθέρα δίκτυα όταν προσπαθώ να μπω σε μια σελίδα δεν μπορεί να την βρει.

Μήπως πρέπει να κάνω τίποτα ιδιαίτερες ρυθμήσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει βαλει κανεις καρτα μνημης των 16gb ,να μας πει αν την αναγνωριζει το κινητο? η μονο μεχρο 8gb περνει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε,

δεν εχω ακουσω καποιον αλλο να εχει παρομοιο προβλημα.

Που εχεις επιλεξει να αποθηκευεις τις φωτο, στη μνημη της συσκευης ή στην εξωτερικη? Δοκιμασε να αλλαξεις αυτη τη ρυθμιση και αν συνεχιζει να στο κανει πηγαινε το ξανα πισω.

 

Οσον αφορα τα προγραμματα πλοηγησης, σαφως και μπορουν να μπουν.

Σου συνιστω ομως να αφιερωσεις λιγο χρονο να διαβασεις τις παλιοτερες σελιδες να δεις πλεονεκτηματα/μειονεκτηματα που παρουσιαζει το καθενα.

 

Εγω δυστυχως απο χτες εχω ενα προβλημα με το Renoir μου.

Το ηχειο "μπουκωνει" και κανει τριξιματα ακομα και σε χαμηλο ηχο.

Πχ ρυθμιζω το ringtone σε σταθμη 4/7 και εξακολουθει να το κανει.

Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο? Υπαρχει κατι να δοκιμασω πριν το παω για service?

 

Λοιπον γι'αυτο που μου ειπες με την καρτα μνημης το εχω δοκιμασει. Αλλα παλι το κανει, τωρα το μονο που μπορω να κανω ειναι την προσευχη μου πριν απο καθε φωτο :rolleyes:

Σχετικα με το δικο σου προβλημα το ειχε παθει αλλο ενα renoir ακριβως το ιδιο προβλημα. Το πηγε σ'ενα καταστημα γερμανο το εστειλαν στο service και το μονο που του κανανε ειναι αναβαθμιση. Οσο και αν σου φανε ιπεριεργο εφτιαξε:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...είναι σημαντικό please ας απαντήσει κάποιος που ξέρει....αν βλέπω videaki στο youtube μέσω των εφαρμογών-Google-youtube κ οχι μέσω του browser χρεώνομαι?
Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο Renoir που παρουσιάστηκε στη Βαρκελώνη πριν ένα μήνα, πότε λέτε νάρθει;

Απογοητεύτηκα με αυτά που διάβασα για το Arena και είπα να πάρω το 910i μόλις έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο Renoir που παρουσιάστηκε στη Βαρκελώνη πριν ένα μήνα, πότε λέτε νάρθει;

Απογοητεύτηκα με αυτά που διάβασα για το Arena και είπα να πάρω το 910i μόλις έρθει.

Γιατι δεν παιρνεις το κανονικο;Κανεις δε ξερει αν θα ερθει, επισης το 910i δεν εχει προστατευτικο καλυμμα για την καμερα.Ιδια κινητα ειναι ουσιαστικα..

 

Παιδιά μια ερώτηση...είναι σημαντικό please ας απαντήσει κάποιος που ξέρει....αν βλέπω videaki στο youtube μέσω των εφαρμογών-Google-youtube κ οχι μέσω του browser χρεώνομαι?

 

Αν εισαι μεσω wifi δε χρεωνεσαι, ειδαλλως ναι.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μάθω για την διάρκεια της μπαταρίας. Αν έχει όντως 300 ώρες αναμονής θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση.. Ισχύει αυτό; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μάθω για την διάρκεια της μπαταρίας. Αν έχει όντως 300 ώρες αναμονής θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση.. Ισχύει αυτό; Ευχαριστώ

 

ναι ισχυει.ειδικα αν χρησιμοποιεις καμερα,βιντεο τακτικα.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι μεσω wifi δε χρεωνεσαι, ειδαλλως ναι.

 

θέλει κάποια ρύθμιση όπως στον browser που επέλεξα wifi ή απλά συνδέομαι μέσω wifi κ μετά μπαίνω κανονικά??

Link to comment
Share on other sites

θέλει κάποια ρύθμιση όπως στον browser που επέλεξα wifi ή απλά συνδέομαι μέσω wifi κ μετά μπαίνω κανονικά??

 

Καλα εκανες κ εβαλες wifi στον browser.Κανονικα μετα θα συνδεεσαι.

Να ξερεις οτι οταν το κινητο συνδεεται μεσω 3G/GPRS , κοκκινιζει το σηματακι Η/3G/G (αναλογα τι εχεις επιλεξει).Αυτο ειναι ενα καλο τιπ για ολους για να ξερουμε ποτε χρεωνομαστε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλα εκανες κ εβαλες wifi στον browser.Κανονικα μετα θα συνδεεσαι.

Να ξερεις οτι οταν το κινητο συνδεεται μεσω 3G/GPRS , κοκκινιζει το σηματακι Η/3G/G (αναλογα τι εχεις επιλεξει).Αυτο ειναι ενα καλο τιπ για ολους για να ξερουμε ποτε χρεωνομαστε.

 

ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση...είναι σημαντικό please ας απαντήσει κάποιος που ξέρει....αν βλέπω videaki στο youtube μέσω των εφαρμογών-Google-youtube κ οχι μέσω του browser χρεώνομαι?

 

οχι δεν χρεωνεσαι καθολου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και θα ήθελα να μάθω για την διάρκεια της μπαταρίας. Αν έχει όντως 300 ώρες αναμονής θα θέλει κάθε μέρα φόρτιση.. Ισχύει αυτό; Ευχαριστώ

 

καθε μερα??

με την καμια.

εκτος αν εισαι απο το πρωι ως το βραδυ με το κινητο στο αυτι ή αν τραβας βιντεο ακομα και στην τουαλετα..:lol:

 

Εγω που το εχω 3,5 μηνες με κανονικη χρηση μου κραταει συνηθως 3 μερες, εχει κρατησει και 4. Παντως δυσκολο, μετα τις πρωτες μερες που θα το πειραζεις συνεχεια, να σου κρατησει η μπαταρια λιγοτερο απο 2 μερες.

 

Σχετικα με το δικο σου προβλημα το ειχε παθει αλλο ενα renoir ακριβως το ιδιο προβλημα. Το πηγε σ'ενα καταστημα γερμανο το εστειλαν στο service και το μονο που του κανανε ειναι αναβαθμιση. Οσο και αν σου φανε ιπεριεργο εφτιαξε:blink:

 

Αντε να δουμε . Εκλεισα ραντεβου με το service της LG να ερθουν να το παρουν μεθαυριο.

Ειπαν οτι θα το επιστρεψουν σε 3 εργασιμες.

Παντως αυτο με το service που ερχονται και παραλαμβανουν οι ιδιοι δεν το εχω συναντησει σε αλλη εταιρεια!

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε . Εκλεισα ραντεβου με το service της LG να ερθουν να το παρουν μεθαυριο.

Ειπαν οτι θα το επιστρεψουν σε 3 εργασιμες.

Παντως αυτο με το service που ερχονται και παραλαμβανουν οι ιδιοι δεν το εχω συναντησει σε αλλη εταιρεια!

 

Ναι οντως... η lg ειναι τρομερη σε θεμα εξυπηρετησης!!!:D:D

 

Edit: κατι που θα ηθελα να επισημανω:

Τελικα το προβληματακι με την kingston 4 class , επιλυθηκε...

Ακουστε την ιστορια μου:

 

Ειχαμε μια συναυλια τις προαλλες και επειδη γνωριζα οτι θα παρει αρκετη ωρα , δεν αποθηκευσα στην μνημη τηλεφνου απανωτα video, αλλα πηρα μια 2gb καρτα μνημης ενος κοριτσιου απο το viewty της. Κι ετσι λειτουργησα με αυτην... χωρις σπασιματα , χωρις προβληματα. (δεν ξερω ποσα class ηταν..)

Τελοσπαντων, σημερα το πρωι κατι εργατες πηγαιναν να βαλουν μια κολωνα της ΔΕΗ και τα μπαζα την εβαζαν τοοσο λαθος, που επεσε πανω σε ενα αμαξι!!Το κατεγραψα μετα τον θορυβο , χωρις να κανω καποια ρυθμιση - βιαστικα, το video, και ειδα οτι δεν μου εκανε κανενα σπασιμο για πανω απο 5' !! Σκαλωσα... :shock:

Τελικα εβγαλα κι αλλα video απο δω κι απο κει , και διαπιστωσα οτι με τις fix ρυθμισεις που ειχα τραβηξει την συναυλια , δεν δημιουργηθηκε κανενα θεμα! Μολις αλλαξα τις ρυθμισεις (αναλυση video κυριως) χαθηκε ολο το "ζεσταμα" που 'χε... :( Τελικα επανεφερα τις ρυθμισεις... @@ , δεν εγινε κατι!

Θα της ξαναζητησω την καρτα να βγαλω κατι, και να ειναι τζιτζι!! :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μα ουτως η αλλως ρε συ, τα "σπασιματα" τα εκανε μονο στην υψηλη αναλυση.

Σε οσα ηταν σε μορφη 3gp δεν εκανε κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

μα ουτως η αλλως ρε συ, τα "σπασιματα" τα εκανε μονο στην υψηλη αναλυση.

Σε οσα ηταν σε μορφη 3gp δεν εκανε κολλημα.

 

Σε εμενα μου κανει σπασιματα σε ολες τις αναλυσεις... :blink:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Αναρωτιέμαι αν το Renoir παίζει στο ιντερνετ ιστοσελίδες με flash (συνήθως κινούμενες εικόνες). Προσπαθώντας να δω τέτοιου είδους σελίδες, με παρέπεμψε να κατεβάσω το flash player της Adobe αλλά δεν κατέβαινε. Αναρωτιέμαι αν μπορείτε να δείτε σωστά σελίδες όπως http://www.capital.gr και πως μπορούμε να εγκαταστήσουμε ένα flash player.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια γιατι δεν μπορω να δω βιντεακια απο το greek-movies??απο το youtube βλεπω κανονιικα!και κατι αλλο

οταν παω να γραψω μια καινουρια επαφη το πληκτρολογιο κολλαει παρα πολυ

μηπως ξερει κανεισ τι μπορω να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε τι βρηκα!!!

Τηλεφακος. Δηλαδη οπτικο ζουμ!! :D

 

 

Σε ολα τα κινητα εφαρμοζεται...

http://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=3240695

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανεις ποιον αριθμο παιρνω για να ενεργοποιησω το 3g μου??

εχω wind!!!!!!!

 

Καλημερα στην παρεα ...

 

Η ενεργοποιηση 3g στην wind ειναι default δηλαδη με την Renoir συσκευη μας που ειναι 3g υπαρχει αμεση υποστηριξη αρκει να εισαι εντος δικτυου.

 

Αντίθετα σε Cosmote - Vodafone απαιτειται τηλεφωνικη αιτηση στα αντιστοιχα Customer Phones προκειμενου μεσα σε 2-3 ωρες να ενεργοποιηθει η υπηρεσια.

jg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,έχω το κινητό δέκα μέρες τώρα και μου βγάζει μερικά προβληματάκια ελπίζω στην βοήθεια σας .

Όταν είμαι στις επαφές και θέλω να κάνω αναζήτηση κατά ομάδες η οθόνη του κινητού παγώνει και κάνει μετά από λίγο επανεκκίνηση , το ίδιο γίνεται και όταν προσπαθώ να δημιουργήσω ομάδες , αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος από σας το ίδιο πρόβλημα ας το αναφέρει και ποια είναι η λύση του.

Το κινητό ήταν με έκδοση λογισμικού V 10b και μέσο του site της LG το αναβάθμισα σε V 10K .:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,έχω το κινητό δέκα μέρες τώρα και μου βγάζει μερικά προβληματάκια ελπίζω στην βοήθεια σας .

Όταν είμαι στις επαφές και θέλω να κάνω αναζήτηση κατά ομάδες η οθόνη του κινητού παγώνει και κάνει μετά από λίγο επανεκκίνηση , το ίδιο γίνεται και όταν προσπαθώ να δημιουργήσω ομάδες , αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος από σας το ίδιο πρόβλημα ας το αναφέρει και ποια είναι η λύση του.

Το κινητό ήταν με έκδοση λογισμικού V 10b και μέσο του site της LG το αναβάθμισα σε V 10K .:(

 

Εαν δεν επιλυθηκε το προβλημα μπορεις να το πας στην LG (ή να έρθει κουριερ και να στο παρει, και σε 3 εργασιμες θα το εχεις πισω) ή θα στο αλλάξει άμεσα ή θα στο επισκευάσει.

Έχει τρομερή εξυπηρέτηση, απευθύνσου εκεί.:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ενα μικρο προβληματακι με το κινητο

εχω ρυθμισει ενα ξυπνητηρι να χτυπαει καθε πρωι απο δευτερα ως παρασκευη για να ξυπναω :)

το προβλημα ειναι οτι ενω οσο καιρο εχω το κινητο δεν ειχα προβλημα με το ξυπνητηρι, χτες το πρωι ξαχφνικα και χωρις να εχω αλλαξει κατι δε χτυπησε! :X

(αργησα και μιση ωρα στη δουλεια μου :O)

επισης ουτε σημερα χτυπησε, αλλα ειχα φροντισει και εβαλα backup ξυπνητηρι!

 

δεν ειναι τιποτα σοβαρο, αλλα ετσι να πω και γω τον πονο μου :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...