Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο forum. Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του renoir αλλα εχω μερικες αποριες. Μεσω wifi μπορεις να χρησιμοποιησεις live messenger και να σερφαρεις σε σελιδες με flash ( πχ youtube); Εκτος απο divx/xvid τι αλλους τυπους video παιζει;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dimri απο πιο καταστιμα το πηρες?

 

Εγω παντως απο κωτσοβολο με λευκο αυτοκολλητο ειχε class 6 καρτα μεσα

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum. Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του renoir αλλα εχω μερικες αποριες.

-Μεσω wifi μπορεις να χρησιμοποιησεις live messenger και να σερφαρεις σε σελιδες με flash ( πχ youtube);

- Εκτος απο divx/xvid τι αλλους τυπους video παιζει;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

-Μπορεις , κανονικα και χωρις χρεωση!

- Παιζει τις βασικες (3go, 3gp, mgp, των κινητωμ) + avi, αλλα με codec divx! Ολες οι ταινιες που "βρισκετε" και τις περνατε στο κινητο , ειναι συμβατες γιατι εχουν ΟΛΕΣ codec divx, ή xvid! :p Οποτε περινουνται ανετα!

 

 

Αυτο με το λευκο ή ασημι αυτοκολλητάκι, κοφτε το! Δεν εχει καμμια σχεση, αν ειναι ροζ , μοβ ή γαλαζιο! Ειδε η LG πως η kingston που διέθεται στην αρχη ειχε προβλημα στο video, και τα τελευταια προϊοντα της , περιχεχουν καρτες μνημης 6 class!

Ειναι προφανες, μιας κι αν κανετε κανα 12σελιδο πισω, θα δειτε ημερομηνιες που ξεκινησαν οι class 6 να εφαρμοζονται!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι γινεται με το wetravel,δουλευει η οχι στο renoir??γιατι οταν παω να το εγκαταστησω λεει "αρχειο πολυ μεγαλο"...:wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

dimri απο πιο καταστιμα το πηρες?

 

κ εγω απο τον κωτσοβολο!!

μια χαρα μεχρι τωρα!!μονο που μου κολλησε μια φορα σημερα το μεσημερι αλλα ενταξει..

και εχω την εκδοση V10i!

καλα ειναι??

παντως μεχρι τωρα ειμαι παρα παρα πολυ ικανοποιημενος!!!

μονο με το wifi εχω μπερδευτει λιγο...

οταν βρισκει συσκευες(μοντεμ) τι κωδικο πρεπει να πατησω για να σερφαρω??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

α ναι ρε παιδια!!

αλλες 2 ερωτησεις!!

πως μπορω να το κανω να διαβαζει ο υπολογιστης μου το κινητο(την καρτα μνημης) σαν δισκο αποθηκευσης οπως τα ΜΡ3 που μπαινεις στην καρτα και στελνεις οτι θελεις χωρις το lg pc suite...??

και για την αγαπημενη μας θηκη!!:p

που μπορουμε να την βρουμε απο καταστημα και ποσο κανει??

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι γινεται με το wetravel,δουλευει η οχι στο renoir??γιατι οταν παω να το εγκαταστησω λεει "αρχειο πολυ μεγαλο"...:wacko:

 

Το προγραμμα θελει ειδικη διαδικασια να δουλεψει, δεν εγκαθίσταται ετσι απλα.Πιο πισω πισω πισω εχει αναφερθεί.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

α ναι ρε παιδια!!

αλλες 2 ερωτησεις!!

πως μπορω να το κανω να διαβαζει ο υπολογιστης μου το κινητο(την καρτα μνημης) σαν δισκο αποθηκευσης οπως τα ΜΡ3 που μπαινεις στην καρτα και στελνεις οτι θελεις χωρις το lg pc suite...??

και για την αγαπημενη μας θηκη!!:p

που μπορουμε να την βρουμε απο καταστημα και ποσο κανει??

 

ρυθμισεις-συνδεσ/τητα-συνδεση usb -μαζικη αποθηκευση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τον ηχο που δυναμωνει απο οτι φαινετε δεν ισχυει για ολες τις εκδοσεις. εκτος και αν δεν τα εχει γραψει σωστα ο φιλος παραπανω. αν ξερει κανενας σωστα τη διαδικασια ας την ξαναγραψει.
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε φιλε!!εισαι σα'ινη!!;)

απο τα αλλα παιδια ξερει κανεις να μου πει για τις αλλες ερωτησεις??

Link to comment
Share on other sites

μονο με το wifi εχω μπερδευτει λιγο...

οταν βρισκει συσκευες(μοντεμ) τι κωδικο πρεπει να πατησω για να σερφαρω??:wacko:

 

σου ειχα απαντησει κανα 10σελιδο πισω. Δεν ειναι στανταρ ο κωδικος που θα βαλεις!! Αυτο ευθυνεται και ρυθμιζεται απο το ιδιο το modem(wireless). Αυτο μπορεις να το δεις ή κατω απο την ιδια την συσκευη του modem ή μέσω ρυθμίσεων router.Επίσης μπορεις να την αλλαξεις (μιλαω παντα για το wireless) και να βαλεις ο,τι κωδικο θες για να εχεις αμεση προσβαση!

 

να σαι καλα ρε φιλε!!εισαι σα'ινη!!;)

απο τα αλλα παιδια ξερει κανεις να μου πει για τις αλλες ερωτησεις??

 

Τις θηκες τις αγοραζεις ή απο e-bay ή απο κάποιο internet site. Απο γερμανο , κοτσοβολο κοκ, δεν θα βρεις!:)

 

αυτο με τον ηχο που δυναμωνει απο οτι φαινετε δεν ισχυει για ολες τις εκδοσεις. εκτος και αν δεν τα εχει γραψει σωστα ο φιλος παραπανω. αν ξερει κανενας σωστα τη διαδικασια ας την ξαναγραψει.

 

Τι σου φανηκε λαθος?:blink:

Ή εσυ εχεις κανει το λαθος με τα steps ή δεν διάβασες και τις παρακάτω παρατηρήσεις/συμπεράσματα! Σε κάποιους λειτούργησε, σε άλλους όχι! Αυτό το καθορίζει η έκδοση!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

εσυ πια εκδοση εχεις και σου δυναμωνει το ηχειο? να μαθουμε. ενα που παρατηρησα ειναι

οτι σε εμενα το step 4) Audio CAL tool (8) στο κινητο μου ειναι το νουμερο (7) αρα κατι μου λειπει. δεν εχω εγω στο (8) το Audio CAL tool. να μας πουνε και ταλλα παιδια ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

εσυ πια εκδοση εχεις και σου δυναμωνει το ηχειο? να μαθουμε. ενα που παρατηρησα ειναι

οτι σε εμενα το step 4) Audio CAL tool (8) στο κινητο μου ειναι το νουμερο (7) αρα κατι μου λειπει. δεν εχω εγω στο (8) το Audio CAL tool. να μας πουνε και ταλλα παιδια ετσι ειναι?

 

Αυτο σου λεω.Κατι δεν κανεις καλα! Δεν διαβασες να δεις αποψεις. Το δοκιμασα πρωτος και το πηρα πανω μου πως στην 11c αυτη η ρυθμιση δεν λειτουργει.Σε καποιων αλλων, δουλεψε!

 

Το γεγονος οτι σου λειπει μια ρυθμιση, δεν εχει σχεση με τις ρυθμισεις ηχειου.

Απλα κατι παραλειπεται ή βρίσκεται σε άλλη υποενότητα!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι γινεται με το wetravel,δουλευει η οχι στο renoir??γιατι οταν παω να το εγκαταστησω λεει "αρχειο πολυ μεγαλο"...:wacko:

 

Δες το post του spidey εδω περα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681301&highlight=wetravel#post2681301 κατεβασε το text και ακολουθα τις οδηγιες..Στην rc15 εκδοση (την τωρινη δηλαδη) δεν χρειαζεται να αλλαξεις ημερομηνια στο κινητο για να εγκατασταθει...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες πως αλλαζει τι ακριβως???

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε tsoump!!

αν και δεν ειχα ξανα ρωτησει!!:lol:

παιδια μεχρι στιγμης ειναι τελειο το κινητο!!

α!!πως το κανατε και μπορειτε να αναπαραγεται τα βιντεακια απο youtube??

και χτες που προσπαθουσα να συνδεθω με λανθασμενο κωδικο wifi, μου εκανε τρεις φορες επανεκκινηση!!σας εχει τυχει??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε tsoump!!

αν και δεν ειχα ξανα ρωτησει!!:lol:

παιδια μεχρι στιγμης ειναι τελειο το κινητο!!

α!!πως το κανατε και μπορειτε να αναπαραγεται τα βιντεακια απο youtube??

και χτες που προσπαθουσα να συνδεθω με λανθασμενο κωδικο wifi, μου εκανε τρεις φορες επανεκκινηση!!σας εχει τυχει??:wacko:

 

εεμ! ιδιες ερωτησεις κανετε ρε γαμwτο... :lol: Μεχρι και το πιο ξεχωριστο εχει ερωτηθει, που τοιν στιγματησα τον φιλο, και την πληρωσες εσυ!! :lol::p

Ξαναδοκιμασε!! Αναπαραγεται κανονικα χωρις καποια ρυθμιση!(μονο η ποιοτητα ειναι αστεια...)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δες το post του spidey εδω περα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681301&highlight=wetravel#post2681301 κατεβασε το text και ακολουθα τις οδηγιες..Στην rc15 εκδοση (την τωρινη δηλαδη) δεν χρειαζεται να αλλαξεις ημερομηνια στο κινητο για να εγκατασταθει...

ευχαριστω,το εγκατεστησα φτιαχνοντας τους 2 υποφακελους μεσα στον wetravel,(map-voice)αλλα οταν παω να τρεξω το προγραμμα μου βγαζει συνεχεια πανω στην οθονη "no map data"...καμμια βοηθεια κανεις που να ξερει??:wacko:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,το εγκατεστησα φτιαχνοντας τους 2 υποφακελους μεσα στον wetravel,(map-voice)αλλα οταν παω να τρεξω το προγραμμα μου βγαζει συνεχεια πανω στην οθονη "no map data"...καμμια βοηθεια κανεις που να ξερει??:wacko:

 

Για να λειτουργησει πρεπει να βλεπει το κινητο ουρανο ωστε να λοκαρει την πρωτη φορα... θα σου παρει κανα 5λεπτο... μετα , θα κανει κοντα στα 10-20"....:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ok tsoump,ευχαριστω,αλλα ειδα κατι που με παραξενεψε..συμφωνα με το tutorial,στην αναζητηση πολης βαζοντας τα 3 πρωτα γραμματα(στα αγγλικα παντα) για Αθηνα δηλ.Ath μου βγαζει Athos,Akrefnio,αλλα Αθηνα πουθενα..Δοκιμασα και με σκετο At, και σκετο Α αλλα τα ιδια..τι γινεται δεν εχει καθολου Αθηνα και εχει τον Αθω??:lol::wacko:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

ok tsoump,ευχαριστω,αλλα ειδα κατι που με παραξενεψε..συμφωνα με το tutorial,στην αναζητηση πολης βαζοντας τα 3 πρωτα γραμματα(στα αγγλικα παντα) για Αθηνα δηλ.Ath μου βγαζει Athos,Akrefnio,αλλα Αθηνα πουθενα..Δοκιμασα και με σκετο At, και σκετο Α αλλα τα ιδια..τι γινεται δεν εχει καθολου Αθηνα και εχει τον Αθω??:lol::wacko:

 

Οντως αθηνα δεν υπαρχει!! Κι εμενα με ειχε παρεξενεψει, αλλα μην σε ενδιαφερει αυτο! Παρελειψε αυτο το βημα διοτι εχουμε ελειπες χαρτες... Δεν προκειται ποτε να βρεις καποια οδο! :)

Βαλε το gps σε κανονικη κατασταση (mode) και βγες εξω στην ταρατσα, στο δρομο και περιμενε να γινει πρασινο. Υστερα περιμενε λιο ακομη ωσπου να σου βγουν και οι χαρτες.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδία..

ειμαι καινουργιο μελος στο myphone.gr....

και θελω αμα μπορειτε να με βοηθησετε με κατι αποριες που εχω για το νεο μου κινητο....

 

 

1)οταν προσπαθησατε να μπειτε στο internet σε κλειδωμενο wireless μπορουσατε να μπειτε????εγω δεν μπορω να μπω αν και ξερω τον κωδικο μηπως εκανα τιποτα λαθος???

 

2)gps χωρις να μπειτε στο internet γινεται???

 

3)θεματα μπορω να βαλω στο κινητο???

Link to comment
Share on other sites

εεμ! ιδιες ερωτησεις κανετε ρε γαμwτο... :lol: Μεχρι και το πιο ξεχωριστο εχει ερωτηθει, που τοιν στιγματησα τον φιλο, και την πληρωσες εσυ!! :lol::p

Ξαναδοκιμασε!! Αναπαραγεται κανονικα χωρις καποια ρυθμιση!(μονο η ποιοτητα ειναι αστεια...)

 

δεν υπαρχει προβλημα!!:)

αλλα οσο και να προσπαθω δεν παιζει τα βιντεακια..τι να φταιει αραγε??

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει προβλημα!!:)

αλλα οσο και να προσπαθω δεν παιζει τα βιντεακια..τι να φταιει αραγε??

 

Ποτε δεν μαθευτηκε.......:confused:

Ποτε κανεις δεν ανεφερε την επιλυση του. Απλα ολοι μετα απο καποια φαση το ειδαν επιλυμενο! Ισως να ευθυνεται η εκδοση, ίσως να θελει καποιο reset... δεν γνωριζω. Δεν γνωριζω γιατι δεν το αντιμετωπισα καν.Απλα αναφερθηκε απο καμποσους...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...