Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Ελληνικο site της LGMobile

http://gr.lgmobile.com/web/web.product.manualSoftwareRF.laf

 

Eυχαριστω!!!

Θελω να προσπαθησω να κανω αναβάθμιση αλλα δεν το εχω καθολου και ετσι θα μπω στον πειρασμο να δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Για δείτε το όλοι?Είναι ενδιαφέρον!

 

2.Το jogging buddy το google maps και οποιοδήποτε άλλο (εκτός του wetravel) τί διαφορά έχουν?Χάρτες δεν είναι?Σε όλα δεν μπαίνεις μέσω wifi/gprs, έστω χρέωση?Τι διαφορές έχουν τα προγράμματα και γιατί σας ενθουσιάζει όταν λειτουργεί κάποιο από αυτα (λ.χ. τώρα) απο την στιγμή που λειτουργεί κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης?:confused:

 

στωωωω!:)

 

 

 

Πφφφφφ....Πότε θα στο φέρουν, σου 'πανε?

 

Εχεις βαλει καποιο προγραμμα που λειτουργει;

Aν ναι πιο και πως(με πιο τροπο);

Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ, οι συμφορουμίτες πιο πάνω!Ένας μάλιστα , είπε πως έχει φοβερή αίσθηση της πλοήγησης!

Αλλά αυτό με τα πολλά προγράμματα μπορεί να μου το λύσει κάποιος?

edit: Γενικότερα δές εδώ γύρω...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

To jogging buddy χρησιμοποιεί το StandAlone GPS, οπότε δεν υπάρχει θέμα χρέωσης όπως και το We-Travel.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει το media ver που εχει ο server να ειναι ιδιο με αυτό που έχει το κινητό σου

Δώσε 3845#*910# και μετά δες το media ver:

Version Info -> SW Version Info -> Media Version

Διαφορετικα, θα σου λεει ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση.

 

Μου γράφει KC910-MEDIA-V10f-NOV-07-2008-OPN-GR

Επίσης SW version KC910-MSM6281-V10f-NOV-07-2008-GR(R409615C)

Module version KC910-MODULE-V10f-NOV-07-2008-OPN-GR

HW version KC910_10(CApp5C D0 Kernel - 0x40909

Με συγχωρείς που τα έγραψα όλα αυτά , αλλά λέω μήπως το δικό μου

έχει κάτι διαφορετικό;

Το πιο περίεργο είναι ότι πατώντας την επιλογή Ιστορικό αναβάθμισης στο

LG Mobile Support Tool μου βγάζει S/W version : V10j :mad:

Έστειλα και e-mail (από τη σελίδα της αναβάθμισης) και περιμένω τι

θα μου απαντήσουν (εάν...)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδες.

ειμαι και εγω ενας καινουργιος κατοχος renoir....καλο δεν λεω

2 ερωτησεις μονο....

-τι κανουμε με gps καποιο προγραμμα παιζει και απο που?

-γιατι δεν μπορουμε να μαρκαρουμε και να αντιγραψουμε-copyαρουμε-μετακινησουμε τις φωτο απο την εκθεση?

 

+ πολυ καλο οτι πλεον μπορεις να ρυθμιζεις την ενταση απο πληκτρα

+ωραια αισθηση συσκευης

+ καρτα μνημης εξωτερικη (δεν χρειαζετε να του βγαλεις τα αντερα για να την βαλεις-βγαλεις)

+ωραια εφε καμερας

+καλυτερο σημα απο το viewty

 

-θα μπορουσε στην "συνοψη καταστασης" να εβαζαν και ποσο τις % υπολοιπο εχει η μπαταρια

-στα εφε τις καμερας βγαζει μονο με 3mp και οχι με την αναλυση των 5 και 8mp

-αλλη μια φορα παιχνιδια για τον π@@@@ο!! (με το viewty)

-αλλη μια φορα προφιλ για τον π@@@@ο!! (με το viewty)

-δεν μπορουμε να μαρκαρουμε και να αντιγραψουμε-copyαρουμε-μετακινησουμε τις φωτο απο την εκθεση? (τουλαχιστον δεν μπορω εγω να το κανω!!)

 

τωρα το οτι εχουν βγει πολλες αναβαθμησεις σε πολυ λιγο διαστημα να πω οτι ειναι +θετικο η -αρνητικο???

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδες.

ειμαι και εγω ενας καινουργιος κατοχος renoir....καλο δεν λεω

2 ερωτησεις μονο....

-τι κανουμε με gps καποιο προγραμμα παιζει και απο που?

-γιατι δεν μπορουμε να μαρκαρουμε και να αντιγραψουμε-copyαρουμε-μετακινησουμε τις φωτο απο την εκθεση?

 

+ πολυ καλο οτι πλεον μπορεις να ρυθμιζεις την ενταση απο πληκτρα

+ωραια αισθηση συσκευης

+ καρτα μνημης εξωτερικη (δεν χρειαζετε να του βγαλεις τα αντερα για να την βαλεις-βγαλεις)

+ωραια εφε καμερας

+καλυτερο σημα απο το viewty

 

-θα μπορουσε στην "συνοψη καταστασης" να εβαζαν και ποσο τις % υπολοιπο εχει η μπαταρια

-στα εφε τις καμερας βγαζει μονο με 3mp και οχι με την αναλυση των 5 και 8mp

-αλλη μια φορα παιχνιδια για τον π@@@@ο!! (με το viewty)

-αλλη μια φορα προφιλ για τον π@@@@ο!! (με το viewty)

-δεν μπορουμε να μαρκαρουμε και να αντιγραψουμε-copyαρουμε-μετακινησουμε τις φωτο απο την εκθεση? (τουλαχιστον δεν μπορω εγω να το κανω!!)

 

τωρα το οτι εχουν βγει πολλες αναβαθμησεις σε πολυ λιγο διαστημα να πω οτι ειναι +θετικο η -αρνητικο???

 

Τις φωτο φυσικα κ μπορεις να τις μαρκαρεις κ γενικα τα αρχεια εικονας, ηχου κλπ..

Στα εφε ειναι πραγματι 3mp.

Παιχνιδια υπαρχουν αρκετα για το ρενουάρ κ ειναι κ ωραια.

Για το gps θα σου συνιστουσα να διαβασεις ολα οσα εχουμε πει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ HEEELP

πηγα να κανω αναβαθμιση και αφου για καποιο λογο δεν μπορουσε να την κανει μου κολλησε στην οθονη lg περιμενετε!!!

τι κανω??

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ HEEELP

πηγα να κανω αναβαθμιση και αφου για καποιο λογο δεν μπορουσε να την κανει μου κολλησε στην οθονη lg περιμενετε!!!

τι κανω??

Η αναβαθμιση ξεκινησε, βλεπεις την μπαρα να μετακινείται?

Αν ναι, περιπου στο 50-55% ανάβει η οθόνη και βγάζει το μήνυμα 'Please wait...'

Μην το σταματήσεις!

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

ειτε του βγαλω την μπαταρια η οχι τα ιδια

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τηλεφωνο κολλησε για τα καλα.

εχει μεινει στην αρχικη οθονη το το logo "περιμενετε" δεν λεει να ξεκολησει με τιποτα

 

προσεξτε τι κανετε με τις αναβαθμησεις,εγω το βλεπω να το παιζω κινεζος και να τους το παω πισω κανονικα...

κριμα.....

any help ευπροσδεκτη

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το τηλεφωνο κολλησε για τα καλα.

εχει μεινει στην αρχικη οθονη το το logo "περιμενετε" δεν λεει να ξεκολησει με τιποτα

 

προσεξτε τι κανετε με τις αναβαθμησεις,εγω το βλεπω να το παιζω κινεζος και να τους το παω πισω κανονικα...

κριμα.....

any help ευπροσδεκτη

 

Παιδιά ειμαι και εγω κάτοχος αυτου του κινητου εδω και μια βδομάδα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα...τι κανουμε τωρα??Είμαι ετοιμος να σκάσω.ΒΟΗΘΕΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειμαι και εγω κάτοχος αυτου του κινητου εδω και μια βδομάδα και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα...τι κανουμε τωρα??Είμαι ετοιμος να σκάσω.ΒΟΗΘΕΙΑ...

Τελικά ελυσα το προβλημα μονος μου.Απλως κανεις κανεις επαναφορα...Αργει λιγο αλλα το κινητο επανηλθε...

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηγα πισω εχτες...δευτερα θα εχω καινουργιο....και δεν προκειτε να ξανακανω αναβαθμιση μονος μου....πολυ μαλακ..τελικα:cry:

Founder of PiaggioX10.gr

Member of hyundaicoupe.eu

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε συμφορουμιτες,

Μερικες ερωτησεις εχω για το renoir:

1.Σκεφτομαι για αγορα του κινητου απο αγγλια ομως.Πιθανοτατα κλειδωμενο σε εταιρεια θα ειναι.Μπορω να το ξεκλειδωσω?Οσο για ελληνικο μενου και πληκτρολογιο περνιουνται?

2.Εχω το Ν95 8GB.Φωτογραφιες-video ειναι πολυ ανωτερο?

3.Αυτονομια?

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην κουρασα .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε συμφορουμιτες,

Μερικες ερωτησεις εχω για το renoir:

1.Σκεφτομαι για αγορα του κινητου απο αγγλια ομως.Πιθανοτατα κλειδωμενο σε εταιρεια θα ειναι.Μπορω να το ξεκλειδωσω?Οσο για ελληνικο μενου και πληκτρολογιο περνιουνται?

2.Εχω το Ν95 8GB.Φωτογραφιες-video ειναι πολυ ανωτερο?

3.Αυτονομια?

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην κουρασα .

 

Αν και δεν μου πεφτει λογος... αλλα σκεφτεσαι να αφησεις ενα smartphone για ενα απλο κινητο με touchscreen??

 

σαν φωτογραφιες και video θα ειναι σιγουρα πολυ πιο καλο απο το n95 υποθετω... αλλα θα αλλαζες κινητο μονο και μονο για αυτο??

 

θα αφηνες ολες τις δυνατοτητες που σου δεινει ενα symbian κινητο?

Θα αφηνες το gps που σου δουλευει... για ενα gps poy ακομα δεν εχει βρεθει λειτουργικη λυση για να δουλευει χωρις την προυποθεση χρεωσης?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου πεφτει λογος... αλλα σκεφτεσαι να αφησεις ενα smartphone για ενα απλο κινητο με touchscreen??

 

σαν φωτογραφιες και video θα ειναι σιγουρα πολυ πιο καλο απο το n95 υποθετω... αλλα θα αλλαζες κινητο μονο και μονο για αυτο??

 

θα αφηνες ολες τις δυνατοτητες που σου δεινει ενα symbian κινητο?

Θα αφηνες το gps που σου δουλευει... για ενα gps poy ακομα δεν εχει βρεθει λειτουργικη λυση για να δουλευει χωρις την προυποθεση χρεωσης?

Με ενδιαφερουν οι αποψεις του καθενος γιαυτο κ ποσταρα.

Το symbian δεν με ενθοσιαζει ιδιατερα.Μονο τοn opera mini εχω περασμενο επανω και το msn.Εχω pda με wm6.1 για συγκεκριμενη χρηση.

Οσο για το gps στην οθονη του ν95 τι να δεις οταν οδηγας?Προτιμω ενα κανονικο gps η το pda με 4" οθονη.

Βασικα με ενδιαφερει η δυνατοτητα για φωτογραφια οποιαδηποτε στιγμη και video ,ραδιοφωνο,

η αυτονομια και πλεον η ενασχοληση με touch screen συσκευες.

Θα πηγαινα σε Iphone το οποιο ειναι πολυ καλο τηλεφωνο αλλα η καμερα και ραδιοφωνο με απετρεψαν.

Ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφερουν οι αποψεις του καθενος γιαυτο κ ποσταρα.

Το symbian δεν με ενθοσιαζει ιδιατερα.Μονο τοn opera mini εχω περασμενο επανω και το msn.Εχω pda με wm6.1 για συγκεκριμενη χρηση.

Οσο για το gps στην οθονη του ν95 τι να δεις οταν οδηγας?Προτιμω ενα κανονικο gps η το pda με 4" οθονη.

Βασικα με ενδιαφερει η δυνατοτητα για φωτογραφια οποιαδηποτε στιγμη και video ,ραδιοφωνο,

η αυτονομια και πλεον η ενασχοληση με touch screen συσκευες.

Θα πηγαινα σε Iphone το οποιο ειναι πολυ καλο τηλεφωνο αλλα η καμερα και ραδιοφωνο με απετρεψαν.

Ευχαριστω

 

Αν και φευγουμε λιγο εκτος θεματος σε οτι αφορα την θεαμτικη ενοτητα....

 

Εαν εχεις μπει στην διαδικασια να εχεις αλλη συσκευη για να εχεις ωε φοριτο pda.. αλλη για gps (που οντως ειναι μικρες οι οθονες των κινητων) τοτε γιατι να μην εχεις και μια κανονικη φωτογραφικη μηχανη??

 

αλλωστε ολα τα καλουδια που εχουν επανω οι συσκευες κινητων ειναι καθαρα για να καληψουν μια αναγκη μας σε συγκεκριμενη στιγμη... πχ να θες να τραβιξεις μια προχειρη φωτογραφια...

κατι που το καταφερνουν μια χαρα κινητα με 2 και 3 mpixel.

 

(οτι παραπανωσε mpixel ειναι πλεονασμος.... και αχρηστο οπως ειχα εξηγησει σε ενα παλιοτερο μου ποστ... )

 

 

τωρα οσο αφορα την συσκευη..

για το gps εχει υπαρξει κανενα νεοτερο?? οσοι ειχαν προβλημα με το να κανουν να λειτουργισει με την java εφαρμογη .. το καταφεραν??

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε συμφορουμιτες,

Μερικες ερωτησεις εχω για το renoir:

1.Σκεφτομαι για αγορα του κινητου απο αγγλια ομως.Πιθανοτατα κλειδωμενο σε εταιρεια θα ειναι.Μπορω να το ξεκλειδωσω?Οσο για ελληνικο μενου και πληκτρολογιο περνιουνται?

2.Εχω το Ν95 8GB.Φωτογραφιες-video ειναι πολυ ανωτερο?

3.Αυτονομια?

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην κουρασα .

1. υπαρχουν unlocked συσκευες, και σε καλες τιμες γιατι να παρεις κλειδωμενη?

2. ειναι καλυτερο σε φωτο και βιντεο απο το νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Αν και φευγουμε λιγο εκτος θεματος σε οτι αφορα την θεαμτικη ενοτητα....

 

Εαν εχεις μπει στην διαδικασια να εχεις αλλη συσκευη για να εχεις ωε φοριτο pda.. αλλη για gps (που οντως ειναι μικρες οι οθονες των κινητων) τοτε γιατι να μην εχεις και μια κανονικη φωτογραφικη μηχανη??

 

αλλωστε ολα τα καλουδια που εχουν επανω οι συσκευες κινητων ειναι καθαρα για να καληψουν μια αναγκη μας σε συγκεκριμενη στιγμη... πχ να θες να τραβιξεις μια προχειρη φωτογραφια...

κατι που το καταφερνουν μια χαρα κινητα με 2 και 3 mpixel.

 

(οτι παραπανωσε mpixel ειναι πλεονασμος.... και αχρηστο οπως ειχα εξηγησει σε ενα παλιοτερο μου ποστ... )

 

 

τωρα οσο αφορα την συσκευη..

για το gps εχει υπαρξει κανενα νεοτερο?? οσοι ειχαν προβλημα με το να κανουν να λειτουργισει με την java εφαρμογη .. το καταφεραν??

 

το we-travel δουλεύει μια χαρα, διάβασε μερικα posts πιο πίσω.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

το we-travel δουλεύει μια χαρα, διάβασε μερικα posts πιο πίσω.

Τα εχω διαβασει ολα τα ποστ για αυτο και ρωταω....

καποιοι δεν ειχαν καταφερει να πιασουν ποτε δορυφορο οπως ελεγαν...

 

και οσο για το προγραμμα ειναι ακομα σε πειραματικο σταδιο οποτε εχει πολυ δρομο ακομα εμπρος του απο οτι εχο καταλαβει ωστε να αποτελεσει προγραμμα πλοηγησης οπως το destinator, garmin κτλ .

Link to comment
Share on other sites

Και για πρώτη φορά κατάφερα να κάνω το jogging buddy να δουλέψει!! Βρήκε δορυφόρο σχεδόν αμέσως!! Όπως και το google maps, αν και αυτό δούλευε και πριν την αναβάθμιση..

 

Το εκανες με to gps αυτονομο;Σε ποση ωρα σου δουλεψε;Φανταζομαι σε ανοιχτο χωρο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το εκανες με to gps αυτονομο;Σε ποση ωρα σου δουλεψε;Φανταζομαι σε ανοιχτο χωρο.

 

Ναι, με stand-alone το gps.. Έπιασε δορυφόρο σε ελάχιστα δευτερόλεπτα μέσα στο δωμάτιο μου, όπως και το google maps (μέσω wifi) που δοκίμασα αμέσως μετά..

Το δοκίμασα αμέσως μετά το upgrade που του έκανα χωρίς να μεσολαβήσει κάποια άλλη ενέργεια..

Το πρόβλημα είναι ότι από τότε δε ξαναδούλεψε!! Είτε μέσα είτε έξω, είτε στο κέντρο είτε στο βουνό, δε ξαναείδα το play φωτισμένο και το χρονόμετρο να λειτουργεί!!

Πάντως το google maps βρίσκει κανονικά δορυφόρο..

 

Έχω το Renoir κοντά ένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όπως ήμουν και από το Viewty που είχα για ακριβώς ένα χρόνο προηγουμένως..

Στη περίπτωση της άμεσης σύγκρισης μεταξύ των 2 κινητών (και όχι με τον ανταγωνισμό όπως πολλοί κάνουν), έχω να πω πως η LG έκανε όχι μόνο ένα αλλά πολλά βήματα μπροστά..

Αναλυτικότερες εντυπώσεις θα σας πω με τον καιρό..

 

Φιλικά,

Κώστας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αναβάθμιση αλλά δεν παρατήρησα καμία τρελή διαφορά. Το μόνο αξιοσημείωτο ήταν η default αλλαγή του μενού. Όσο για το jogging buddy ακόμα δεν μου δουλεύει. Το Gps δούλευε και πριν την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...