Jump to content

Φοιτητικό επίδομα 1000 Ευρώ


Finn
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος BaCkOs (29 Ιαν. 2004 , 22:46)

 

prepei na exeis perasei ta misa mathimata tou proigoumenou etous.. an eisai tei twn 2 proigoumenwn examinwn.. simfona me to programa spoudwn kai oxi simfona me afta pou exeis dialexei esy .. :)

afta ta oliga gia tin wra..

i diataxi exei paei stis efories an pate tha sas poun akribos.. kai pisteuo poa deutera na exoun tin egkiklio kai stis gramaties twn sxolwn

 

 

diladi ego file tora ime 4o eksamino tora to teliono,opote

giana paro ta lefta prepei naexo perasi to 1/2 ton mathimaton tou 2 kai 3 eksaminou or tou 3 kai 4 eksaminou??

pos paei?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaza (29 Ιαν. 2004 , 21:13)

 

70+????

 

 

kala poia sxoli exei 70+ mathimata?

 

 

i dikiamou tosa exei peripou tei iraklio ilektrologos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaza (29 Ιαν. 2004 , 12:50)

 

Re paidia, leei na exeis perasei to 1/2 ton sunolikon mathimaton! An p.x i sxoli sou, i telospantos mexri to etos sou exeis sunolika leme twra 40 mathimata prepei na exeis perasei ta 20! Den nomizw na tous endiaferei apo poio eksamino xrostas! Auto einai too much.........

 

 

file afto pou les oti diladi prepei na exeis perasei to 1/2 ton mathimaton olon ton eksaminon sinolika to exeis akousei apo empiri pigi or etsi ipothetis??

iparxei diafora giati oloi lene oti prepei na exeis perasei to 1/2 tou proigoumenou etous

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitris74 (29 Ιαν. 2004 , 01:00)

 

να ρωτησω ρε παιδια εγω που ειμαι πτυχιο και εχω περασει ολα τα μαθηματα απο το τελευταιο ετος αλλα χρωσταω απο τα πρωτα το δικαιουμαι????

 

nai esi to dikaiousai logika opos exei to prama tora

Link to comment
Share on other sites

ta misa mathimata tou proigoumenou etous dil an eisai 4o etos.. tou 3ou etous ta mathimata ta misa ...

an eisai se tei sto 7o examino .. tote na exeis parasei ta misa tou 5-6 examinou..

pigenete more mia bolta apo tin eforia tis perioxis sas...

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Finn

Μπορει κανεις να εξηγησει τι παιζει μ αυτο?

στη γραματεια της σχολης μου δε ξερουν ακομη.

Ενταξει το μεγιστο εισοδημα 30.000 ευρω το καταλαβαινω και το σπιτι να μη ξεπερνα τα 200 τετραγωνικα.,

Αλλα αυτο που λενε οτι ο φοιτητης πρεπει να εχει περασει το 1/2 των μαθηματων του περσινου ετους ειναι πολυ ασαφες?

τι εννοουν μ αυτο?

Δεν ειναι στανταρ τα μαθηματα που περνω καθε χρονο οπως το λυκειο.Μπορει να εχω μαθηματα του πρωτου ετους πχ και να ειμαι 3ο.Επειδη δε περασα κανενα του 2ου σημαινει οτι δε παιρνω τα λεφτα?

 

Απ την αλλη αν εννουν να εχω περασει το 1/2 των μαθηματων που εκανα περσι και παλι ειναι ακυρο.Αν ειχα δηλωσει μονο 2 μαθηματα εγω περνωντας το 1 παλι παιρνω τα λεφτα..

ας με διαφωτισει καποιος

 

Ola kolpa einai gia politikous logous.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hackfree ( 3 Φεβ. 2004 , 14:47)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Ola kolpa einai gia politikous logous.

 

 

Όποιος δε θέλει να πιάνεται κορόιδο σε πολιτικά κόλπα μπορεί να μην το πάρει. Από αύριο πάντως αρχίζει η καταβολή του και ότι απορίες υπάρχουν θα επιλυθούν.

Μην ξεχνάτε ότι εφαρμόζεται το μέτρο για πρώτη χρονιά και ότι κάθε ΑΕΙ έχει δικούς του κανόνες λειτουργίας, οπότε αναμενόμενες κάποιες ασάφειες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, άτομα από 5ο έτος και πάνω δεν δικαιούνται επίδομα.

Εγώ που είμαι 4 έτος λένε ότι πρέπει να έχω περάσει 5 μαθήματα του 3 έτους. δεν ξέρω πως βγάλανε το νούμερο 5 αλλά έτσι είπαν στην γραμματεία. Αν χρωστάτε πολλά και περάσατε 5 μαθήματα προηγούμενων ετών ξεχάστε το επίδομα. Βασικά ένας φίλος ρώτησε εγώ δεν δικαιούμαι λόγω εισοδήματος ενώ έχω περάσει τα μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παράλογη ( ; ) απορία: Τα χρήματα που πάιρνεις δεν είναι για την περυσινή χρονιά; Κάποιος που τελείωσε (κανονικά, στα χρόνια του) φέτος, δεν δικαιούται τίποτα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 9 Φεβ. 2004 , 23:36)

 

Oi επί πτυχίω τελικώς δεν το δικαιούνται... :mad: Όχι ότι δεν το περίμενα... :o :(

 

 

Δλδ άμα πέρασα όλα τα μαθήματα του 4ου έτους (από τα 4 χρόνια της σχολής μου) και τώρα είμαι επί πτυχίω δεν το δικαιούμαι? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους κύριους στην γραμματεία μας (αγγλικό), οχι...

Φυσικά ίσως στην πορεία κάτι να αλλάξει... :whistle: :wacko:

 

Η μα***κία είναι ότι το θεωρώ λογικό να μην το δικαιούνται οι επί πτυχίω γιατί επικρατεί μια άναρχη κατάσταση, αλλά σε κάποιες περιπτώσεις θα έπρεπε να ήταν πιο ελαστικοί οι κανονισμοί...

 

Εγώ π.χ., από τότε που μπήκα στην σχολή έχω ζήσει 3 τριμηνιαίες καταλήψεις και μια τετραμηνιαία απεργία προπερυσι και την γνωστή πιο πρόσφατη... που χαντάκωσε την εξεταστική μας... Είναι λογικό και αναμενόμενο με αυτές τις συνθήκες να έχω περάσει όλα τα μαθήματα; :cry:

Μπα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι η αδερφή μου τα πήρε και δεν μου έδωσε φράγκο... με κορόιδευε κιόλας!!! :mad:
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

re paidia eleos... to leei 3ekathara.. na exeis perasei mathimata iso me to miso ton upoxreotikwn..

ara px emena i sxoli mou exei 12 mathimata sinolo ta 2 proigoumena 6mina..

ara ego an exo kataferei mesa se 2 examina na exo perasei 6 mathimata apo opio examino thelo.. tote perno kai ta lefta..

(nai den ta perno exo perasei 6 allla an to trenaro mexri na mpei to allo examino tote to perno xexe )

 

kai ma kala oi epiptixio thelete kai lefta. eleos.. as diabazate.. (kai ego apo to methepomeno epi ptixio tha eimai alla den nomizo na pao na fonazo doste lefta kai se mas tous kamenous giati akomh den bgike i foithtikh sintaxi )

BaCkOs AE (R) No Rights Reserved

Electrical Engineer T.E.

Link to comment
Share on other sites

kai ma kala oi epiptixio thelete kai lefta. eleos.. as diabazate.. (kai ego apo to methepomeno epi ptixio tha eimai alla den nomizo na pao na fonazo doste lefta kai se mas tous kamenous giati akomh den bgike i foithtikh sintaxi )

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (10 Φεβ. 2004 , 00:35)

 

Εγώ π.χ., από τότε που μπήκα στην σχολή έχω ζήσει 3 τριμηνιαίες καταλήψεις και μια τετραμηνιαία απεργία προπερυσι και την γνωστή πιο πρόσφατη... που χαντάκωσε την εξεταστική μας... Είναι λογικό και αναμενόμενο με αυτές τις συνθήκες να έχω περάσει όλα τα μαθήματα; :cry:

Μπα... :mad:

 

 

Sorry αλλα κάτσε να διαβάσεις εσύ υπό αυτές τις συνθήκες και μετά έλα και μίλα... :eek: Δεν μίλησα για αίωνιους φοιτητές αν πρόσεξες... :blink:

Link to comment
Share on other sites

@Βackos

Συμβαίνει να χάσεις και μια χρονιά από λόγους που δεν οφείλονται σε σένα! Πχ αρρώστιες και τέτοια!

Αν έχω περάσει ολα τα μαθήματα του 4ου έτους και χρωστάω κάποια απο 2ο η τριτο έτος γιατι να μην δικαιούμαι το επίδομα!

Αυτός που είναι τώρα δευτερο έτος και χρωστάει από το πρώτο τα μισά είναι καλ΄τερος απο μένα που είμαι στο +1 χρόνο και χρωστάω 2 μαθήματα; Μην λέμε ότι θέλουμε! Όταν φτάσει αυτός στο 4ο έτος θα χρωστάει 15 και όχι 1-2 μαθήματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Όπως είπα και στο θέμα που άνοιξα χτες θα δωθούν και πάλι τα 1000 ευρώ. Ξέρει κανείς ποιά είναι τα δικαιολογητικά; :o
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee ( 7 Σεπ. 2004 , 08:55)

 

Όπως είπα και στο θέμα που άνοιξα χτες θα δωθούν και πάλι τα 1000 ευρώ. Ξέρει κανείς ποιά είναι τα δικαιολογητικά; :o

 

 

αυτό θα ανακοινωθεί κατά το Γενάρη.. είναι πολύ νωρίς ακόμα.. άλλωστε θα γίνει έτσι κι αλλιώς και φορολογική μεταρρύθμιση

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδιά αν σπουδάζουν δύο αδέλφια και το εισόδημα ειναι 33100 ευρο αυτοί οι φοιτητές δεν δικαιούνται του επιδόματος;

καθε μερα αλλη μερα

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδες μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε περιπτωση συγκατοικισης?

Οταν οι αποδειξεις εκδιδονται στο ονομα του ενος φοιτητη, ο αλλος πως παιρνει τα λεφτα?

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis ( 9 Ιαν. 2005 , 23:37)

 

Παιδες μπορει καποιος να μου πει τι γινεται σε περιπτωση συγκατοικισης?

Οταν οι αποδειξεις εκδιδονται στο ονομα του ενος φοιτητη, ο αλλος πως παιρνει τα λεφτα?

Thanks...

 

 

Το συμβολαιο μονο στο ενα ονομα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος evripidis (10 Ιαν. 2005 , 00:11)

 

Nai dystyxws :( ..

 

 

Τοτε δυσκολα τα πραγματα! Δεν ξερω εαν γινεται να ξαναγινει καταθεση στην εφορια του συμβολαιου :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...