Jump to content

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;  

486 members have voted

  1. 1. Θέλετε να μετανομαστεί η COSMOTE σε T-Mobile GR;;

    • Ναι
    • Όχι
    • Τέλειο
    • Αίσχος
    • Όχι,γιατί θα γίνει χειρότερο το ''σκηνικό'' της εταιρείας
    • Ναι,γιατί θα αλλάξει το μέλλον της εταιρείας (προς το καλό!)
    • Δεν με ενδιαφέρει


Recommended Posts

Στην Ελλάδα δεν νομίζω πως οι ξένες εταιρείες σκοπεύουν να φερθούν όπως φέρονται στις χώρες τους. Εκεί υπάρχουν κανονισμοί και νομοθεσία και τηρούνται... Εδώ πάλι είναι μπανανία, χρυσή ευκαιρία για υπέρογκες χρεώσεις και τρελλή κερδοφορία !!! Όσο ο λακαμάς ελληνάρας συνεχίζει να χρησιμοποιεί το κινητό του με αυτό τον τρόπο, καλά θα μας κάνουν να χρεώνουν όσα χρεώνουν !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω ότι θα έχει ουσιαστική διαφορά (δλδ στις υπηρεσίες) με το ένα όνομα ή το άλλο. Ίσως από πλευράς marketing εντός ελλάδας να κάνει κακό στην cosmote η μετονομασία. Νομίζω για την DT θα είναι πιο σημαντικό να φαίνεται παντού η T-Mobile.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν νομίζω ότι θα έχει ουσιαστική διαφορά (δλδ στις υπηρεσίες) με το ένα όνομα ή το άλλο. Ίσως από πλευράς marketing εντός ελλάδας να κάνει κακό στην cosmote η μετονομασία. Νομίζω για την DT θα είναι πιο σημαντικό να φαίνεται παντού η T-Mobile.

 

Συμφωνώ μαζί σου.Το μόνο που θα κάνει η μετανομασία είναι να βλάψει την ''εικόνα'' της Cosmote στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει ομως ρε παιδια να μεινει παντα cosmote. θελει μια ανανεωση!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει ομως ρε παιδια να μεινει παντα cosmote. θελει μια ανανεωση!

 

Γιατί??Επειδή η Panafon έγινε Vodafone και η Telestet έγινε TIM και μετά WIND?.Εμένα προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ το σήμα της COSMOTE παρά της T-MOBILE

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν λεω σονυ και καλα t-mobile. αλλα μια ριζικη αλλαγη την θελει...δεν νομιζεις; οι αλλες τι εχασαν οταν αλλαξαν το ονομα τους και τωρα θα το χασει και η cosmote?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω αλλα και αλλο ονομα να παρει δεν πειραζει... αρκει να αλλαξει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το T-mobile είναι όνομα που δεν προφέρεται έυκολα στα ελληνικά. Δεν μου αρέσει γιαυτον τον λόγο.

Το Vodafon είναι εύηχο. Το Telestet ήταν επίσης φοβερό όνομα. Το TIM επίσης, μικρό αλλά σχετικά καλό.

Το T-mobile θα ακούγεται πιο άσχημα και από το Wind που μπερδεύεις τη γλώσσα σου.

Όταν μια εταιρία είναι πρώτη με ένα συγκεκριμένο όνομα, από άποψη marketing δεν νομιζω να την συμφερει να αλλάξει όνομα.

 

Ασε που θα ακούμε μετα το φοβερό... εγώ είμαι στην "ταφ μομπαϊλ" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το T-mobile είναι όνομα που δεν προφέρεται έυκολα στα ελληνικά. Δεν μου αρέσει γιαυτον τον λόγο.

Το Vodafon είναι εύηχο. Το Telestet ήταν επίσης φοβερό όνομα. Το TIM επίσης, μικρό αλλά σχετικά καλό.

Το T-mobile θα ακούγεται πιο άσχημα και από το Wind που μπερδεύεις τη γλώσσα σου.

Όταν μια εταιρία είναι πρώτη με ένα συγκεκριμένο όνομα, από άποψη marketing δεν νομιζω να την συμφερει να αλλάξει όνομα.

 

Ασε που θα ακούμε μετα το φοβερό... εγώ είμαι στην "ταφ μομπαϊλ" :lol:

 

Μήπως ξέχασες να αλλάξεις την προφορά του mobile? "Ταφ μομπίλε" θε λένε... :p

Link to comment
Share on other sites

Άντε να μπει επιτέλους μια τάξη και στον ΟΤΕ. Γερμανοί=εγγύηση (συγκρίνετε Ελληνικό-Ελ.Βενιζέλος) Και επιπλέον, είμαστε στην ενωμένη Ευρώπη, ελεύθερη αγορά, ας λειτουργήσει επιτέλους ο ανταγωνισμός.

 

Βαρέθηκα με τις εθνικιστικές - γραφικές κορώνες που πέταξαν κάποιοι συν-φορουμίτες. Μα τόση ξενοφοβία τελοςπάντων?

 

Σα να λέμε ΕΟΚ-ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο!

 

Ξεκολάτε ελληναράδες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Άντε να μπει επιτέλους μια τάξη και στον ΟΤΕ. Γερμανοί=εγγύηση (συγκρίνετε Ελληνικό-Ελ.Βενιζέλος) Και επιπλέον, είμαστε στην ενωμένη Ευρώπη, ελεύθερη αγορά, ας λειτουργήσει επιτέλους ο ανταγωνισμός.

 

Βαρέθηκα με τις εθνικιστικές - γραφικές κορώνες που πέταξαν κάποιοι συν-φορουμίτες. Μα τόση ξενοφοβία τελοςπάντων?

 

Σα να λέμε ΕΟΚ-ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο!

 

Ξεκολάτε ελληναράδες!

Μάλλον έχεις μπερδευτεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου είναι παγερά αδιάφορο.

 

http://www.whackynation.com/wp-content/uploads/2007/02/versoix-ice-storm.bmp

 

+ ότι αυτή η συζήτηση έχει γίνει και στο παρελθόν με τις περιπτώσεις Panafon και Telestet. Τα ίδια επιχειρήματα, οι ίδιες διαφωνίες.

 

Τι άλλαξε; Τίποτα. Χώρια το παράδοξο ότι συζητάμε για το τι θα κάνει μια ιδιωτική εταιρεία σε μια ελεύθερη αγορά...

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι παγερά αδιάφορο.

 

http://www.whackynation.com/wp-content/uploads/2007/02/versoix-ice-storm.bmp

 

+ ότι αυτή η συζήτηση έχει γίνει και στο παρελθόν με τις περιπτώσεις Panafon και Telestet. Τα ίδια επιχειρήματα, οι ίδιες διαφωνίες.

 

Τι άλλαξε; Τίποτα. Χώρια το παράδοξο ότι συζητάμε για το τι θα κάνει μια ιδιωτική εταιρεία σε μια ελεύθερη αγορά...

 

+1 :)

 

Cosmote, T*Mobile δεν με νοιαζει. Αν οταν αλλαξει σε T*Mobile σταματησει να με εξυπηρετει θα την αλλαξω οπως εκανα και στο παρελθον με αλλες εταιριες.

 

Στην τελικη δεν ειναι το ονομα που κανει μια εταιρια αυτο που ειναι.

play4free.gr | Το blog της δωρεάν διασκέδασης :)
Link to comment
Share on other sites

Άντε να μπει επιτέλους μια τάξη και στον ΟΤΕ. Γερμανοί=εγγύηση (συγκρίνετε Ελληνικό-Ελ.Βενιζέλος) Και επιπλέον, είμαστε στην ενωμένη Ευρώπη, ελεύθερη αγορά, ας λειτουργήσει επιτέλους ο ανταγωνισμός.

 

Βαρέθηκα με τις εθνικιστικές - γραφικές κορώνες που πέταξαν κάποιοι συν-φορουμίτες. Μα τόση ξενοφοβία τελοςπάντων?

 

Σα να λέμε ΕΟΚ-ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο!

 

Ξεκολάτε ελληναράδες!

Το όνομα είναι αυτό θα αλλάξει την "τάξη" του ΟΤΕ; Μήπως κάποιοι με τους χειρισμούς τους τα απαξίωσαν και τα πούλησαν για ένα κομμάτι ψωμί όλα σε αυτή τη χώρα;

 

Όσον αφορά την ελεύθερη αγορά,κοίτα λίγο τι γίνεται στην Αμερική. Αν θες να γίνει το ίδιο και στην Ελλάδα ας απελευθερωθούν τα πάντα,να κρέμεται η οικονομία μας από τράπεζες και ξένα κεφάλαια! ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΤΙΖΟΥΜΕ!:lol::clap:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αισχος που κολλαει στη δημοσκοπιση? ενα ΝΑΙ και ενα ΟΧΙ φτανανε,δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα,παντως εγω συμφωνω για αλλαγη ονομασιας γιατι τα τελευταια τρια γραμματα Ο Τ Ε ειναι η αιτια που η κοσμο δεν εχει καλη εξυπηρετηση,γιατι μαλλον τους εργαζομενους τους εχουν μονο για να καλυψουν τις κενες θεσεις,ουτε εκπαιδευονται πανω στις υπηρεσιες ουτε ειναι ευγενικοι,να βελτιωθει λιγο η εξυπηρετηση με τους γερμανους δε ζηταμε τιποτα αλλο
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πάντως και οι 3 εταιρείες δεν είναι ελληνικές. Οπότε αν φύγει κάποιος μόνο για το όνομα, πάλι σε ξένων συμφερόντων εταιρεία θα πάει. Δεν βρίσκω και τόσο κακή την αλλαγή. Είναι πιο αναγνωρίσιμο το νέο όνομα εκτός Ελλάδας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το όνομα είναι αυτό θα αλλάξει την "τάξη" του ΟΤΕ; Μήπως κάποιοι με τους χειρισμούς τους τα απαξίωσαν και τα πούλησαν για ένα κομμάτι ψωμί όλα σε αυτή τη χώρα;

 

Όσον αφορά την ελεύθερη αγορά,κοίτα λίγο τι γίνεται στην Αμερική. Αν θες να γίνει το ίδιο και στην Ελλάδα ας απελευθερωθούν τα πάντα,να κρέμεται η οικονομία μας από τράπεζες και ξένα κεφάλαια! ΩΡΑΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΤΙΖΟΥΜΕ!:lol::clap:

 

Μάλλον έχεις μπερδέψει την π..τσα με τη βούρτσα. Δεν είναι απλά το όνομα, αλλά η οργάνωση που υπάρχει πίσω από το όνομα. Και ασε πια αυτήν την καραμέλα για "την κακή Αμερική". Άλλωστε εδώ μάλλον είμαστε στο άλλο άκρο: σχεδόν όλα είναι στο δημόσιο, αντιπαραγωγικά και δυσκίνητα με τρομερά ελλείμματα (βλέπε ΟΣΕ / ΟΑ) που πληρώνουμε τελικά εμείς οι ίδιοι. Εν ολίγοις μας λες: ΠΙΣΩ ΟΛΟΤΑΧΩΣ! Οπότε, ας αγοράσει WIND και VODAFONE το δημόσιο να προκόψουμε. Ε, δεν πάμε καλααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις μπερδέψει την π..τσα με τη βούρτσα. Δεν είναι απλά το όνομα, αλλά η οργάνωση που υπάρχει πίσω από το όνομα. Και ασε πια αυτήν την καραμέλα για "την κακή Αμερική". Άλλωστε εδώ μάλλον είμαστε στο άλλο άκρο: σχεδόν όλα είναι στο δημόσιο, αντιπαραγωγικά και δυσκίνητα με τρομερά ελλείμματα (βλέπε ΟΣΕ / ΟΑ) που πληρώνουμε τελικά εμείς οι ίδιοι. Εν ολίγοις μας λες: ΠΙΣΩ ΟΛΟΤΑΧΩΣ! Οπότε, ας αγοράσει WIND και VODAFONE το δημόσιο να προκόψουμε. Ε, δεν πάμε καλααααααααααα

 

Τουλάχιστον στην Ελλάδα ο ιδιωτικός τομέας είναι χειρότερος. Δες ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΠΑΡΟΧΟΙ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ με τις απατεωνιές τους, δες κινητή τηλεφωνία-ποιος είναι ο καλύτερος - , δες σταθερή τηλεφωνία που υπάρχει μια - δυο σωστές ιδιωτικές εταιρείες και οι άλλες είναι για τον κάδο των αχρήστων. Δυστυχώς ο ιδιωτικός τομέας στην Ελλάδα αναπτύσσεται για να φάνε κάποιοι καλά,να παίρνουν μίζες κτλ... Και ενώ όλη η Ευρώπη βαίνει προς κρατικοποιήσεις στην Ελλάδα πουλάμε τα πάντα στο βωμό του ελλείματος (άσχετα αν μακροπρόθεσμα το έλλειμα αυξηθεί λόγω αυτών των πωλήσεων)

Έτσι όμως είναι...για να πουλήσεις κάτι φθηνά πρέπει να το απαξιώσεις πρώτα. Δες πως ήταν ο ΟΣΕ πριν κάποια χρόνια και πως είναι τώρα,πως ήταν η Ολυμπιακή πριν κάποια χρόνια και πως είναι τώρα! Δεν είναι θέμα δημοσίου-ιδιωτικού,είναι θέμα διαφόρων πολιτικών "κομπιναδόρων" και της πιάτσας των ιδιωτικοποιήσεων!

Τέλος το όνομα δε σημαίνει τίποτα για την οργάνωση! Είναι σαν να αλλάζεις τη συσκευασία του προϊόντος και όχι το περιεχόμενο. Θα πουλήσει για λίγο καιρό,ενώ η διαφημιστική καμπάνια αλλαγής ονόματος θα ανεβάσει τις τιμές!

 

 

Η ΛΟΓΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ...Ο,ΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΗ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΕΙΣ! Για του Έλληνες της επαρχίας σημαίνει πολλά το όνομα Cosmote και θα πάθει "μεγάλη" ζημιά με άλλο όνομα!

Και ναι,η Αμερική δε πάει καλά,εκτός αν "κάνεις" ότι δε το βλέπεις προκειμένου να ικανοποιήσεις στο μυαλό σου δικά σου όνειρα,ότι μπορεί πχ η Ελλάδα κάποια μέρα να γίνει σαν την "προηγούμενως" ανεπτυγμένη Αμερική!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε mixtri ισως παθει αυτο που επαθε και η telestet αφου εγινε tim οπου ολοι ελεγαν τι ειναι αυτο και εχασε πελατες. το θεμα ειναι οτι η εταιρεία χρειαζεται ριζικη αλλαγη..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...