Jump to content

Sony Ericsson W302


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.Λοιπόν,χτες πήρα το καινούριο μου κινητό,το Sony Ericsson W302.Και θέλω να του κάνω κάποιες "αναβαθμήσεις¨.Θέλω να του βάλω νέο Flash menu/Theme ή τι είναι αυτό.Έχω φτιάξει ένα Theme με το Sony Ericsson Theme Creator και δε ξέρω πως να το βάλω στο κινητό.Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?Υπάρχει κανένας κίνδυνος? :worry:

Ευχαριστώ. :)

Χαχαχαχα (συγνώμη για το γέλιο αλλά..)

Σορρυ φιλε αν διάβαζες λίγο (πριν το πάρεις) θα έβλεπες πως δεν παίρνει θέματα αυτό το Sony. Κανείς δεν το κατάφερε και ούτε εσύ. ΔΕΝ είναι συμβατό SE, είναι ενα Sagem μεταμφιεσμένο σε SE. Ουτε αναβαθμήσεις μεσω site θα βρεις. Ισως ρώτα στην αντιπροσωπία-service αλλά δεν το βλέπω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 315
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα (συγνώμη για το γέλιο αλλά..)

Σορρυ φιλε αν διάβαζες λίγο (πριν το πάρεις) θα έβλεπες πως δεν παίρνει θέματα αυτό το Sony. Κανείς δεν το κατάφερε και ούτε εσύ. ΔΕΝ είναι συμβατό SE, είναι ενα Sagem μεταμφιεσμένο σε SE. Ουτε αναβαθμήσεις μεσω site θα βρεις. Ισως ρώτα στην αντιπροσωπία-service αλλά δεν το βλέπω.

 

Διάβασα κάτι από τις οδηγίες αλλά δε λέει κάτι.Τέλος πάντων.Σε ευχαριστώ που με βοήθησες.

 

Να κάνω μια άλλη ερώτηση?Το flash menu με το theme τι διαφορά έχουν? :O

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάτι από τις οδηγίες αλλά δε λέει κάτι.Τέλος πάντων.Σε ευχαριστώ που με βοήθησες.

 

Να κάνω μια άλλη ερώτηση?Το flash menu με το theme τι διαφορά έχουν? :O

τα flash themes ειναι θεματα με πιο φανταχτερα εικονιδια και διαφορετικη διαταξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θα με τρελάνει αυτο το κινητο. Το εχω δώσει στην αδελφή μου αλλα αυτό που παρατήρησα ειναι οτι δεν μπορω να του στειλω τιποτα με το BT (ουτε mp3, jpg). Ενώ η διαδικασια ξεκινάει και αφού λαβει το αρχείο μου λέει κάτι για "μη υποστιριζομενο τυπο αρχειου" και εκει τελειώνει (πουθενά το αρχείο). Εκανα και restart το κινητο και δοκιμασα με 3 συσκευες αποστολής.

 

Εχω την εντυπωση οτι παλαιότερα σε ενα τεστ που ειχα κάνει είχε δεχθει ενα mp3 μέσω ΒΤ.. :confused:

 

To εχω με Wind firmware. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο... Παρακαλώ απαντήστε. Αν σε εσας λειτουργει τ'οτε αξίζει να αναζητήσω λύση..

 

Τοτε γιατι υπάρχει το BT αμα δεν μπορεις να στείλεις ή λάβεις μια φωτογραφια?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

To εχω με Wind firmware. Συμβαίνει και σε κανέναν άλλο... Παρακαλώ απαντήστε. Αν σε εσας λειτουργει τ'οτε αξίζει να αναζητήσω λύση..

 

Αφήστε το ξεκώλησε δεν ξέρω τι είχε πάθει. Αλλάζοντας το όνομα του τηλεφώνου ξεμπλόκαρε και τώρα δέχεται με bt και mp3 και εικόνες

 

Ευχαριστώ για την γρηγορή απάντησή σας.. :p:whistle:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Emoticons δεν δείχνει ούτε το δικό μου, ούτε μιας φίλης που έχει και αυτη το ίδιο. Είναι από τα πολλά πράματα που δεν μπορεί να κάνει...:down:

 

Το μόνο που μου αρεσει πραγματικά από αυτό το κινητό είναι το παιχνίδι με το τρενάκι, αλλά δεν έχω βρει τρόπο να το μεταφέρω σε άλλο κινητό ή pc. Εχει κανείς ιδέα πως?

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα ένα bluetooth hadnsfree το οποίο μπορεί να συνδεθεί σε 2 συσκευές. Είναι το BB-03D (απο Media Markt).

 

Οι συσκευές μου:

1 -> Κ610 που το έχω κάνει crossflash σε W660

2 -> W302 απο επιδότηση για χρήση ως δεύτερο για το What's Up :p

 

Συνέδεσα κανονικά και τα 2 κινητά στο handsfree και γίνεται το εξής περίεργο όταν καλώ απο το Κ610:

 

Στο W302 βγάζει μια οθόνη με πολλά pixel διαφόρων χρωμάτων για 1-2sec και μετά το κινητό κάνει κάτι σαν reset (το σήμα μηδενίζει και κάνει άλλα 1-2sec να βγάλει Cosmote στην οθόνη).

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Emoticons δεν δείχνει ούτε το δικό μου, ούτε μιας φίλης που έχει και αυτη το ίδιο. Είναι από τα πολλά πράματα που δεν μπορεί να κάνει...:down:

 

Το μόνο που μου αρεσει πραγματικά από αυτό το κινητό είναι το παιχνίδι με το τρενάκι, αλλά δεν έχω βρει τρόπο να το μεταφέρω σε άλλο κινητό ή pc. Εχει κανείς ιδέα πως?

 

Εγω ομως πηγα στο Electro World στο Φαληρο και ειδα το ιδιο ακριβως κινητο και πηγα στα Sms και εγραψα κατι κ χρησιμοποιησα emot το εκανα save και το εδειχνε κανονικα!!!

 

τι παιζει με τα δικα μας....????

Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως πηγα στο Electro World στο Φαληρο και ειδα το ιδιο ακριβως κινητο και πηγα στα Sms και εγραψα κατι κ χρησιμοποιησα emot το εκανα save και το εδειχνε κανονικα!!!

 

τι παιζει με τα δικα μας....????

Σε ποιο firmware το είδες υπάρχουν 4 (τεσσερα) διαφορετικά.

(Cosmote, Wind, Vodafone, ελεύθερο). Σε Wind δεν παίζει

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο firmware το είδες υπάρχουν 4 (τεσσερα) διαφορετικά.

(Cosmote, Wind, Vodafone, ελεύθερο). Σε Wind δεν παίζει

 

εγω το πηρα απο μαγαζι μεταχειρισμενο κ φοραει την Cosmote και δεν φαινετε τιποτα.. πιθανολογω το ιδιο θα ισχυει κ για τις αλλες εταιριες, ναι ελευθερο ηταν οπως το ειδα με μια ματια

 

πρεπει να βρουμε τροπο να βγαλουμε οτι εχει κ να κανουμε ελευθερο μπας κ γινει χρησιμο γιατι τωρα μονο χρησιμο δεν ειναι γενικοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε να αλλαξετε sim να δειτε αν κρατάει τις επαφές.. Εχω μια τέτοια υποψία ότι όταν βάζεις νέα κάρτα χάνει τις επαφές του τηλεφώνου (σαν να κανει master reset). Δεν έχω να το δοκιμάσω, αλλα κατι τέτοιο πρέπει να έγινε με μια περίπτωση. (wind firmware).:confused:

Μπορεί ενας να το ελέγξει (ΑΦΟΥ εχει παρει backup)..:O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο κινητό. 3-4 φορές τη μέρα όταν δέχομαι κάποια κλήση, η οθόνη του καλύπτεται όλη με πολύχρωμες κουκκίδες, μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση και στην οθόνη γράφει "Αναζήτηση". Αυτό έχει ως αποτέλσμα να μη μπορώ να δεχτώ κλήσεις. Πρεπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω για να στρώσει. Είναι σίγουρο ότι το κάνει όταν προσπαθεί να δεχτεί κλήση γιατί πάντα αφού το ξανανοίξω μου έρχεται αναφορά για κλήσεις. Τι λέτε να είναι? Το πρόβλημα είναι πως η SE δεν έχει βγάλει κάποιο update για το μενού. Συγκεκριμένα δεν το δίνει καθόλου σαν επιλογή στην υπηρεσία αναβάθμισης.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
υπάρχει τρόπος (έστω με.... "χακάρισμα") να μικρύνω τη γραμματοσειρά λίγο; flash-άρισμα δε γίνεται από ότι ξέρω, έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος (έστω με.... "χακάρισμα") να μικρύνω τη γραμματοσειρά λίγο; flash-άρισμα δε γίνεται από ότι ξέρω, έτσι δεν είναι;

σε αυτο το κινητο δεν μπορεις να κανεις τιποτα! :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς αυτό καταλαβαίνω κι εγώ!....

 

θα ήθελα μια βοήθεια για να σετάρω τα email μέσω gprs,

δεν ξέρω τι κάνω λάθος....

 

οι ρυθμίσεις μου για otenet:

 

διακ/στής SMTP

==============================

είσοδος: ******

Κωδ πρόσβ: ******

έλεγχος ταυτ: ΝΑΙ

τομέας: mailgate.otenet.gr

διευθ διακομιστη: mailgate.otenet.gr

αρ θύρας: 25

 

 

διακομιστής λήψης : POP3

 

 

Διακομ. POP3

=======================

είσοδος: ******

κωδ: ******

έλεγχος ταυτότητας: ΝΑΙ

διεύθ διακομιστή: mail.otenet.gr

αρ θύρας: 110

διεύθυνση απάντησης: ****@otenet.gr

 

 

με αυτές τις ρυθμίσεις όταν πάω να δω τα εισερχόμενα μου βγάζει

"ο διακομιστής δεν βρέθηκε"

 

τι κάνω λάθος ρε παιδιά;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ποσο σας κραταει η μπαταρια του?

 

Εμενα μια μερα με νορμαλ χρηση...ειναι δυνατον?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ποσο σας κραταει η μπαταρια του?

 

Εμενα μια μερα με νορμαλ χρηση...ειναι δυνατον?

τοσο κραταει.εγω το ειχα για 1 μηνα και πανω απο 2 μερες δεν :blink: ποτε.το χειροτερο κινητο που ειχα παρει :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσο κραταει.εγω το ειχα για 1 μηνα και πανω απο 2 μερες δεν :blink: ποτε.το χειροτερο κινητο που ειχα παρει :down:

 

Πω μουφα τελειως η μπαταρια του δλδ...thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση?Ποσο σας κραταει η μπαταρια του?

 

Εμενα μια μερα με νορμαλ χρηση...ειναι δυνατον?

μια μερα όχι 2-3 θα ελεγα.. Εκτος αν ειναι κανα wu και μιλάς καμια ώρα την μερα..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

μια μερα όχι 2-3 θα ελεγα.. Εκτος αν ειναι κανα wu και μιλάς καμια ώρα την μερα..

 

Οχι χωρις να μιλαω χωρις να κανω τπτ...απλως να το εχω ανοικτο..θα δοκιμασω τωρα ποσο θα κρατησει στο αθορυβο, χωρις δονηση κ φωτεινοτητα τερμα χαμηλη..

 

το θελω για τον στρατο δλδ οχι τπτ αλλο..:)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παιδέψει αν το θέλεις για τέτοια δουλειά. Μην ξεχνάς ότι οι πρίζες δεν είναι διαθέσιμες όταν τις θες στο στρατό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι χωρις να μιλαω χωρις να κανω τπτ...απλως να το εχω ανοικτο..θα δοκιμασω τωρα ποσο θα κρατησει στο αθορυβο, χωρις δονηση κ φωτεινοτητα τερμα χαμηλη..

 

το θελω για τον στρατο δλδ οχι τπτ αλλο..:)

αν το θες για στρατο.αστο αυτο.

θα σου προτεινω να παρεις ενα αλλο..που να εχει αποδοση χαλαρα 1 βδομαδα.

η θα παρεις Νοκια απλο,γυρω στα 35 ευρο κοστος.η θα παρεις ενα samsung με αφης και κοστος 70-80 ευρο και μπαταρια παρα πολυ καλη,και στα (+) οτι εχει ραδιοφωνο χωρις την χρηση ακουστικων.για σκοπια δλαδη οτι πρεπει θα ειναι ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W302

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...