Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να βαλεις οτι ηχο θελεις.

διαβασε το μανουαλ για να βρεις την ρυθμιση ;)

 

To w595 έχεις τις έξεις ρυθμίσεις

Γενικές -> Ήχοι-> Ήχοι μηνύματος -> Αλλά εδώ οι ήχοι είναι προκαθορισμένοι και δεν μπορεις να βάλεις δικό σου κομμάτι.

Από τις επαφές μπορείς να βάλλεις για κάθε μια επαφή και άλλο ήχο μηνύματος αλλά αυτή η επιλογή με 300 επαφές είναι κουραστική.

 

Ξέρεις μήπως υπάρχει αλλός τρόπος;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To w595 έχεις τις έξεις ρυθμίσεις

Γενικές -> Ήχοι-> Ήχοι μηνύματος -> Αλλά εδώ οι ήχοι είναι προκαθορισμένοι και δεν μπορεις να βάλεις δικό σου κομμάτι.

Από τις επαφές μπορείς να βάλλεις για κάθε μια επαφή και άλλο ήχο μηνύματος αλλά αυτή η επιλογή με 300 επαφές είναι κουραστική.

 

Ξέρεις μήπως υπάρχει αλλός τρόπος;;

ανοιγεις την διαχειρηση αρχειων-ηχων και επιλεγεις τον ηχο και πατας επιλογες και σου λεει χρηση ηχου ως εχει (ηχο κλησης,μηνυματων,ξυπνητηρι).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανοιγεις την διαχειρηση αρχειων-ηχων και επιλεγεις τον ηχο και πατας επιλογες και σου λεει χρηση ηχου ως εχει (ηχο κλησης,μηνυματων,ξυπνητηρι).

 

Eυχαριστώ για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο skroytz το 595i. ειναι ιδιο με το 595 η εχει διαφορα? εχει wifi λεει
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία σε αυτά που μπορεί λανθασμένα να αναπαράγεται στο δίκτυο. Ψάχνετε πάντα για επίσημες πηγές. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα λεγόμενα του zrx.

Δεν υπάρχουν διαφορετικές εκδόσεις αυτού του μοντέλου.

Το W595 δεν έχει WiFi

 

Επίσης όσον αφορά το γράμμα i, αυτό προσδιορίζει την αγορά για την οποία προορίζεται. π.χ. η κατάληξη c δηλώνει ότι προορίζεται για την κινεζική αγορά, η κατάληξη a για την λατινοαμερικανική και η i για τον υπόλοιπο κόσμο.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει να τρεμοσβήνει η οθόνη;Εμένα τρεμοσβήνει ο φωτισμός.Λέτε να είναι προβληματικό το κινητό;Το κινητό το έχω 1 εβδομάδα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει δοκιμάσει κανείς μεγαλύτερη μνήμη Μ2 απο 4gb που δινει η sony σαν μέγιστη χωρητικότητα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει δοκιμάσει κανείς μεγαλύτερη μνήμη Μ2 απο 4gb που δινει η sony σαν μέγιστη χωρητικότητα.

εχει φιλος μου με 8gb και δουλευει μια χαρα.βεβαια αργει αισθητα το κινητο να ανοιξει την βιβλοηθηκη πολυμεσων,αλλα εχει μονο mp3 και τον εχει βολεψει παρα πολυ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει δοκιμάσει κανείς μεγαλύτερη μνήμη Μ2 απο 4gb που δινει η sony σαν μέγιστη χωρητικότητα.

 

Εγω προσωπικα που εχω το w595 εχω εδω και κατι μηνες μνημη 8GB και δουλευει αψογα...

Συγκεκριμενα εχω 1151 τραγουδια και 3000+ εικονες και το κινητο παει σφαιρα...

Δεν μου κολλαει καθολου... ;)

Edited by zxr
Αφαίρεση μορφοποίησης
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω και εγω κατι για το 595...

Πως μπορω να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου??? Παλια η συσκευασιες είχαν cd και προγραμμα ετσι ο υπολογιστής το αναγνωριζε. Το 595 δεν εχει και εαν το συνδεσω με καλωδιο και του βαλω την ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ο υπολογιστής προσπαθει να το κανει εγκατασταση αλλα δεν υπαρχει λογισμικο πουθενα.

Επισης δεν συγχρονιζεται με το Phone Explorer.

 

Εχετε καμια ιδεα τι να κανω????

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις οτιδήποτε χρειάζεσαι από αποψη drivers. :)

 

Σε ευχαριστώ για την αμεση απαντηση σου.Ομως την σελιδα την γνωριζω και μαλιστα πολλες φορες την επισκεπτομαι. Το θεμα ειναι οτι τα προγραμματα δεν κανουν εγκατασταση στον υπολογιστή το τηλεφωνο. Ετσι κατα συνεπεια δεν αναγνωριζεται απο το Phone Explorer.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικό; Δοκίμασες να τα συνδέσεις με bluetooth; (αν φυσικά έχεις αυτή τη δυνατότητα)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Bluetooth εχω αλλα οπως ειπα χρειαζομαι κατι που να εγκαταστησω το τηλ στον υπολογιστή μου, ωστε να αναγνωριζεται κακονικα και να συγχρονιζει με το Phone Explorer.
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Αν συνδεθείς μέσω bluetooth δεν χρειάζεσαι τίποτα τέτοιο. Δημιουργείς μια virtual serial port, συνδέεις πάνω σε αυτή το κινητό, πηγαίνεις στο MyPhoneExplorer και το ρυθμίζεις να βλέπει αυτή τη θύρα (File->Settings-> COM Port) και είσαι έτοιμος να συγχρονίσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα στο φορουμ. Πριν 3 μέρες πήρα το w595 με σύνδεση vodafone, και εχθές το εκανα debrand (όλη μέρα με έβαζε κατα λάθος στο vodafone live :mad:). Η έκδοση λογισμικού που φόρεσε είναι η R3EG004. Αν δεν κάνω λάθος παλιά έκδοση δεν είναι αυτή;

Παρατήρησα ότι τα δείχνει λίγο πιο σκοτεινά η οθόνη και ελαφρώς πιο ξεθωριασμένα τα χρώματα απο οτι όταν ήταν vodafone LIVE!

 

ΥΓ: Μπορούμε να βρούμε τον ήχο sms που έχει η vodafone στα sony ericsson;:O

ευχαριστώ

Edited by nondaz
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η νεότερη έκδοση...

Τα χρώματα φαίνονται έτσι γιατί το θέμα που είχε όταν φορούσε VFE Live είναι πολύ πιο φωτεινό.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατί έχω τσαντιστεί πολύ μιλάμε,έχω το W595 και δεν μου επιτρέπει να δω βίντεο από το youtube,γιατί αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα λυθηκε με ενα update. Ευχαριστω για την βοηθεια σας και ιδιαιτερα τον proper_evolution

 

μολις παραγειλα κι εγω απο ενα σαιτ το W595 Active Blue και μου ηρθε και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.no αναφορα.ευτυχως που βρηκα εσας εδω:D αν κανω update απο το site της sony θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

μολις παραγειλα κι εγω απο ενα σαιτ το W595 Active Blue και μου ηρθε και εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.no αναφορα.ευτυχως που βρηκα εσας εδω:D αν κανω update απο το site της sony θα ειναι οκ?

ανοιξε'το πρωτα..βαλε καρτα sim και δουλεψε'το και αν δεις προβλημα τοτε κανε update.

ισως το κινητο να εχει την τελευταια εκδοση λογισμικου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα το εχω συνδεδεμενο με το USB για να κανει συνδεση και αναγνωριση του λογισμικου και σχεδον επι μιση ωρα δεν συμβαινει τιποτα! :angry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...