Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα χτες το βραδυ η οθονη εσβησε ενω το τηλεφωνο δουλευε κανονικα (π.χ αν πατουσα το κουμπι το walkman ακουγοταν μουσική). Δοκιμασα να το φορτισω, εκανα update, και το μονο που αλλαξε ηταν να λειτουργει η οθονη οταν ειναι κλειστη (o μηχανισμος slide) οταν ανοιξει στο σημειο που περναει περιπου τα πληκτρα 1,2,3 η οθονη σβηνει και οταν την ξανακλεισεις δεν δειχνει τιποτα. Μετα απο λιγο ομως δειχνει κανονικοτατα, με το slide ομως κλειστο! Τι μπορει να γινεται και τι μπορω να κανω;

 

Υ.Γ Δεν το εβαλα στο τοπικ του w595 μηπως και εχει και καποιος αλλος αυτο το προβλημα με αλλη συσκευη;)

 

Καλησπέρα σε όλους!

Έχω ένα w595, στην κάρτα μνήμης υπάρχουν διάφοροι φάκελοι με τραγούδια.Τα τραγούδια αυτά δεν είναι του ίδιο καλλιτέχνη. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν γίνεται με κάποιο τρόπο να ακούω τα τραγούδια αυτά με την σειρά που υπάρχουν στο φάκελο συνεχόμενα. Αυτό δηλαδή που γίνεται με τους καλλιτέχνες ή τα album τώρα, να γίνει με τους φακέλους.

 

Ψάχνω διαφορετικό τρόπο απο την αναπαραγωγή στην διαχείριση αρχείων ένα ένα ,όπως επίσης και απο την δημιουργία playlist για κάθε ξεχωριστό φάκελο.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας :)

Πανε στα πολυμεσα, playlists, δημιουργια νεας playilist και επελεξε τον φακελο... τα τραγουδια θα αναπαραγονται οπως ειναι στον φακελο;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σκέφτομαι να το πάω σε κάποιο μαγαζί τελικά το κινητό μου,όπως είπα και την άλλη φορά δεν μου παίζουν τα βίντεο από το youtube.Γνωρίζετε κανένα μαγαζί το οποίο ασχολείται αποκλειστικά με sony ericsson;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Επειδή αυτό το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω όλο, συγχωρέστε με αν έχει ήδη απαντηθεί η ερώτησή μου.

Επειδή έχω κάθε μήνα 1,5gb δωρεάν ίντερνετ από την wind, σκεφτόμουν, αν αγοράσω αυτή τη συσκευή θα μπορώ να συνδέσω το laptop στο internet μέσω αυτής; Είδα στην περιγραφή του pc suite να λέει ότι γίνεται, αλλά επειδή δεν είχα εδώ και πολλά χρόνια sony ericsson και επειδή το w595 είναι από τις οικονομικές συσκευές (αυτή τη στιγμή τουλάχιστον) λέω μήπως δεν ισχύει για όλες και το w595 είναι μία από αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα το κινητό, δεν είχα δοκιμάσει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά δεν βλέπω λόγο να μην γίνεται. Αφού το βλέπει και σαν modem, δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ !!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ SONY ERICSSON ) ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ !!!!!!:)

 

Υπενθύμιση από την Ο.Δ.: Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ !!!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟ ΗΧΕΙΟ (ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ SONY ERICSSON ) ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ !!!!!!:)

το w595 δεν εχει δυνατο ηχειο.αμα θες παρε το w995 ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Παρτο. Και με πολυ πολυ καλυτερο ακουστικο και ποιοτητα συνομιλιας απο το ''hi'' 995...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι. Παρτο. Και με πολυ πολυ καλυτερο ακουστικο και ποιοτητα συνομιλιας απο το ''hi'' 995...

δεν νομιζω να εχει καλυτερη ακουστικη και σε συνομιλια και σε μεγαφωνο απο το w995!

τα κινητα τα εχω δοκιμασει και τα 2 και το w595 ειναι μια "φουσκα"..whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπον, με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν το κοστος: 120 Ευρω!!

Τους ειπα να μην το επισκευασουν βεβαια! Ομως... παει το κινητο...

Και ξερετε σαν αναφορα βλαβης τι ειπαν? Στρεβλωση πλακετας!! Καμια σχεση δηλαδη! Τεχνικος ειμαι κι εγω, αν ειναι δυνατον!...

Τελος παντων, παει το κινητακι...

Ας το περιμενω να γυρισει πισω στα χερια μου να δω εγω τι μπορω να κανω...

Τι να κανουμε...

:(

 

To κινητο το εστειλα εδω και λιγο καιρο (κανα μηνα?) σε ενα γνωστο που εχει καταστημα , και αυτος με τη σειρα του το εστειλε μεσα, οπως ειπε. Μαλλον εννοει την ericsson?..

Σημερα ειχα την απαντηση οτι το κινητο ειναι οκ και κανει 45 euro. Ελπιζω να ειναι ολα οκ, θα δω οταν ερθει στα χερια μου.

Η τιμη βεβαια ειναι φιλικη αποτι καταλαβα και αποσο ξερω :)

Θα δουμε.

Λετε τελικα να γλυτωσε?

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ηρθε στα χερια μου.

Δουλευει οκ. :)

Το φοβαμαι βεβαια λιγο, το νιωθω ευαισθητο, σκεφτομαι μην μου ανοιξει στα 2 !

Θα το συνηθισω ομως!

Αφου σωθηκε, παλι καλα. Θα του κανω και μια αναβαθμισουλα και ολα οκ!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω μια οθονη σε ενα w595 αλλα σπασανε τα αφτακια που κρατανε την καλωδιοταινια ξερετε τι να κανω;υπαρχει τροπος να το φτιαξω;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι ηρθε στα χερια μου.

Δουλευει οκ. :)

Το φοβαμαι βεβαια λιγο, το νιωθω ευαισθητο, σκεφτομαι μην μου ανοιξει στα 2 !

Θα το συνηθισω ομως!

Αφου σωθηκε, παλι καλα. Θα του κανω και μια αναβαθμισουλα και ολα οκ!

 

:)

 

Σημερα εκανα την αναβαθμιση. Δειχνει και παλι οκ. Ισως να ειναι και λιγο πιο γρηγορο στις αλλαγες των μενου.

Ομως παρατηρησα κατι.

Οταν γραφω μηνυματα SMS, δεν μπορω να γραψω με μικρα Ελληνικα γραμματα πλεον...

Πριν την αναβαθμιση, μπορουσα. Μετα το πρωτο γραμμα μιας λεξης, το κινητο γυρνουσε αυτοματα σε μικρα γραμματα.

Τωρα, μετα το πρωτο γραμμα μιας λεξης, το κινητο δειχνει να γυρναει σε μικρα (το συμβολο επανω στην οθονη γυρναει απο "Aa" σε "a" ) αλλα γραφει μονο με κεφαλαια!

Ξερει κανεις κατι?

 

@soulfree:

Εχω την εντυπωση οτι αφου σου εσπασαν τα "αυτακια" του κοννεκτορα της καλωδιοταινιας, δεν μπορεις να κανεις κατι... Εκτος αν αλλαζουν αυτα τα αυτακια και βρεις απο κανα αλλο..

Ας απαντησει και καποιος που γνωριζει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

...

Ομως παρατηρησα κατι. Οταν γραφω μηνυματα SMS, δεν μπορω να γραψω με μικρα Ελληνικα γραμματα πλεον......

 

Ακυρο! :)

Μολις βρηκα τι ηταν. Επρεπε να επιλεξω το "Εθνικοι χαρακτηρες" απο τις επιλογες γραφης.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά στο w595 γίνεται να προστεθεί η Ιταλική ως γλώσσα γραφής σε μηνύματα; Αν ναι, με ποιο τρόπο; Έψαξα στο site της ericsson αλλά δε βρήκα κάτι.
Πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα.
Link to comment
Share on other sites

Μενού->Ρυθμίσεις->Γενικές->Γλώσσα->Γλώσσα γραφής, διαλέγεις Ιταλικά και πατάς αποθήκευση. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή για Ιταλικά. Ρωτάω αν υπάρχει δυνατότητα προσθήκης Ιταλικών.
Πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα, πούλα.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, το W705 μου έχει τέτοια επιλογή! :wacko:

 

Τότε θα πρέπει να πας σε κάποιο Sony Ericsson Service Point.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω το apn/ip σε ενα w595 για να μην μπαινει στο Live πατώντας το δεξι κουμπι, αλλα δεν με αφήνει να κάνω edit/delete τον λογαριασμο

 

καμιά ιδέα;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

θελω να αλλαξω το apn/ip σε ενα w595 για να μην μπαινει στο Live πατώντας το δεξι κουμπι, αλλα δεν με αφήνει να κάνω edit/delete τον λογαριασμο

 

καμιά ιδέα;

χαλας τις υπαρχουσες ρυθμισεις.τις πειραζεις...βαζεις οτι να'ναι και ετσι αποφευγεις την χρεωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαλας τις υπαρχουσες ρυθμισεις.τις πειραζεις...βαζεις οτι να'ναι και ετσι αποφευγεις την χρεωση.

αφου δεν με αφήνει να κανω edit :wacko:

 

εκτος και αν δεν ψαχνω σωστα...:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν με αφήνει να κανω edit :wacko:

 

εκτος και αν δεν ψαχνω σωστα...:confused:

εγω σε ολα τα vodafone κινητα αυτο κανω.πειραζω το APN.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...