Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοώ βασικά τίποτα μικροζαλάδες, μικροπονοκεφάλους ή έστω κάποιο μικρό τσούξιμο μετά από κάποιες κλήσεις που κρατάνε πάνω από δυο τρία λεπτά. Γενικά μικροενοχλήσεις. Εμένα μου συμβαίνει με κινητά που έχουν μεγάλο σαρ, το είχα προσέξει πρώτη φορά όταν είχα πάρει το νόκια n73 music edition και από τότε το προσέχω, αλλά τώρα μου διέφυγε γι αυτό και ρωτάω πριν το πάρω και το μετανιώσω, τα bluetooth δεν με βολεύουν

Δεν υπαρχει θεμα ανησυχιας! τωρα αν'εσυ εχεις προβλημα με το sar και το bluetooth hands-free η λυση ειναι να αφησεις την τεχνολογια και να μιλας με σταθερη τηλεφωνια και μεσω ιντερνετ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έπιασα το μεσημεράκι σε ένα κατάστημα Wind το μπλε W595 και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά...

 

Διάβασα και τις 18 σελίδες (απορώ πως τα κατάφερα) και το μόνο παράπονο που διάβασα από τους περισσότερους ιδιοκτήτες είναι για τον τζόγο....

 

Τα χρώματα πράγματι είναι καταπληκτικά και σε μια συζήτηση που είχα πριν λίγο με κάτοχο του w595 είχε μόνο καλά λόγια να μου πει όσο αφορά το μουσικό κομμάτι...

 

Μέσα το κουτί τι περιλαμβάνει?Ρωτάω γιατί διάβασα για κάρτα 2gb κάτι που ο γνωστός μου δεν θυμόταν να υπήρχε.

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα το μεσημεράκι σε ένα κατάστημα Wind το μπλε W595 και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά...

 

Διάβασα και τις 18 σελίδες (απορώ πως τα κατάφερα) και το μόνο παράπονο που διάβασα από τους περισσότερους ιδιοκτήτες είναι για τον τζόγο....

 

Τα χρώματα πράγματι είναι καταπληκτικά και σε μια συζήτηση που είχα πριν λίγο με κάτοχο του w595 είχε μόνο καλά λόγια να μου πει όσο αφορά το μουσικό κομμάτι...

 

Μέσα το κουτί τι περιλαμβάνει?Ρωτάω γιατί διάβασα για κάρτα 2gb κάτι που ο γνωστός μου δεν θυμόταν να υπήρχε.

 

Ναι σωστα διαβασες η SE στη συσκευασια συμπεριλαμβανει και καρτα 2GB εχει επισεις τα κλασικα οπως εγχειριδια χρησης βιβλιαρακι για το SAR και τα αυτονοητα οπως φορτιστης και hands-free...

Αφου ειχες την υπομονη να διαβασεις 18 σελιδες μπραβο σου και ναι οντως υπαρχει ενα προβληματακι με τον τζογο λογο οχι και τοσο καλης κατασκευης απο την SE...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει κατι με τον τζογο που λενε. Εμενα ειναι απο το εξωτερικο βεβαια, οποτε να εχει καλυτερη κατασκευη; Δεν ξερω. Λες στην Ελλαδα να ερχονται αλλες παρτιδες; Ποιος ξερει...

Σορρυ για την απορια μου, αλλα ειναι κατορθωμα να διαβασει κανεις 18-20 σελιδες; Δηλαδη εγω που ειχα διαβασει 500+ σελιδες για αλλο κινητο, τοτε τι ειμαι; Δε θελω να θιξω κανενα παιδι, αλλα νομιζω οτι 20 σελιδες δεν ειναι και κατι τρομερο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα διαβασες η SE στη συσκευασια συμπεριλαμβανει και καρτα 2GB εχει επισεις τα κλασικα οπως εγχειριδια χρησης βιβλιαρακι για το SAR και τα αυτονοητα οπως φορτιστης και hands-free...

Αφου ειχες την υπομονη να διαβασεις 18 σελιδες μπραβο σου και ναι οντως υπαρχει ενα προβληματακι με τον τζογο λογο οχι και τοσο καλης κατασκευης απο την SE...

 

Τότε ή κάποιος έχει τσεπώσει μια κάρτα 2gb ή την πέταξε μαζί με το βιβλιαράκι χρήσης γιατί ο γνωστός μου δεν θυμόταν να υπήρχε κάτι τέτοιο μέσα..

Τώρα το μόνο που μένει είναι να αποφασίσω για χρώμα...:)

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω απλα να χαθηκαν, οχι να κλαπηκαν... Ριξε μια καλη ματια, γιατι τα μεγαλα καταστηματα εχουν τα απλα χρωματακια... Δες και τα πιο εξεζητημενα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω απλα να χαθηκαν, οχι να κλαπηκαν... Ριξε μια καλη ματια, γιατι τα μεγαλα καταστηματα εχουν τα απλα χρωματακια... Δες και τα πιο εξεζητημενα...

 

Ο γνωστός μου το έχει παρει από τα Χριστούγεννα..Ρωτώντας τον σήμερα για τις εντυπώσεις του για το κινητό του είπα αν τον βόλεψε η 2gb κάρτα και μου λέει ποια?!?Του είπα ότι υπήρχε μέσα στο κουτί αλλά δεν θυμόταν να είχε δει κάτι..Είπε ότι έχει κρατήσει το κουτί και θα ψάξει καλύτερα..

 

Τα πιο εξεζητημένα είναι το λευκό/κόκκινο για παράδειγμα?Γιατί στο μαγαζί είδα το μαύρο και το μπλε το οποίο και μου άρεσε περισσότερο...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το cosmopolitan white μιλαω... Ειναι πολυ ωραιο. Μηπως ειναι μεσα στο κινητο και δεν το εχει παρει ειδηση; Δεν μπορει να μην εχει μεσα καρτα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει κατι με τον τζογο που λενε. Εμενα ειναι απο το εξωτερικο βεβαια, οποτε να εχει καλυτερη κατασκευη; Δεν ξερω. Λες στην Ελλαδα να ερχονται αλλες παρτιδες; Ποιος ξερει...

Σορρυ για την απορια μου, αλλα ειναι κατορθωμα να διαβασει κανεις 18-20 σελιδες; Δηλαδη εγω που ειχα διαβασει 500+ σελιδες για αλλο κινητο, τοτε τι ειμαι; Δε θελω να θιξω κανενα παιδι, αλλα νομιζω οτι 20 σελιδες δεν ειναι και κατι τρομερο.

Αφου ειχες την αντοχη και διαβασες 500 σελιδες εισαι ηρωας:D:D:D Κοιτα και μενα δεν εχει καποιο ιδιετερο με τον τζογο ακομη αλλα και δυο γνωστοι μου που το χουν το κινητο εχουν προβλημα...Ειναι τι θα σου τυχει...

 

Τότε ή κάποιος έχει τσεπώσει μια κάρτα 2gb ή την πέταξε μαζί με το βιβλιαράκι χρήσης γιατί ο γνωστός μου δεν θυμόταν να υπήρχε κάτι τέτοιο μέσα..

Τώρα το μόνο που μένει είναι να αποφασίσω για χρώμα...:)

Αποκλειεται να μην ειχε καρτα μεσα απλως δεν θα την ειδε γιατι πολυ απλα για αγνωστους λογους η SE την καρτα την ειχε πανω στ κινητο και οχι μεσα στο κουτι!!!!!! Οποτε πολυ πιθανον ετσι πως ειναι και μικρη η καρτα M2 να μην την προσεξε...Οσο για τις οδηγειες δικο μου λαθος δεν ειναι ακριβως βιβλιαρακι χρησης αλλα μερικα εγχειριδια για το walkman και ενας συντομος οδηγος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτησω (ισως εχει αναφερθει αλλα αντε να ψαχνεις τωρα) πως μπορει να περασει απο κανονικη λειτουργια σε flight mode και αντιστροφα χωρις να κλεινεις το τηλεφωνο. ειναι εφικτο ή οχι?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

θα ηθελα να ρωτησω (ισως εχει αναφερθει αλλα αντε να ψαχνεις τωρα) πως μπορει να περασει απο κανονικη λειτουργια σε flight mode και αντιστροφα χωρις να κλεινεις το τηλεφωνο. ειναι εφικτο ή οχι?

ευχαριστω.

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν γινεται αν δεν κλεισεις το κινητο...γιατι και στις ρυθμισεις αν πας η μονη επιλογη που εχει ειναι εμφανιση κατα την εναρξη. Αν τωρα γνωριζει καποιος καποιον τροπο ας το ποσταρει γιατι και μενα θα με ενδιεφερε...

Link to comment
Share on other sites

.Αποκλειεται να μην ειχε καρτα μεσα απλως δεν θα την ειδε γιατι πολυ απλα για αγνωστους λογους η SE την καρτα την ειχε πανω στ κινητο και οχι μεσα στο κουτι!!!!!! Οποτε πολυ πιθανον ετσι πως ειναι και μικρη η καρτα M2 να μην την προσεξε...Οσο για τις οδηγειες δικο μου λαθος δεν ειναι ακριβως βιβλιαρακι χρησης αλλα μερικα εγχειριδια για το walkman και ενας συντομος οδηγος...

 

Τελικά την βρήκε..Ήταν μέσα στο κουτί ανάμεσα σε αυτούς τους οδηγούς που λες και εσύ...Μια άσχετη ερώτηση...Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του στο site της se πήρε το μάτι μου το walkmate (ξέρω τι είναι)..Η απορία μου είναι αν μετράει τα βήματα για κάθε μέρα...Δλδ αν το ενεργοποιήσω την Δευτέρα και αρχίζω και περπατάω και δεν το κλείσω (δεν ξέρω αν είναι η σωστή λέξη) θα συνεχίσει να μετράει τα βήματα της Τρίτης και θα τα προσθέσει στην Δευτέρα ή θα μετρήσει η Τρίτη από μόνη της?!? Ελπίζω να καταλάβετε τι ρωτάω..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την βρήκε..Ήταν μέσα στο κουτί ανάμεσα σε αυτούς τους οδηγούς που λες και εσύ...Μια άσχετη ερώτηση...Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά του στο site της se πήρε το μάτι μου το walkmate (ξέρω τι είναι)..Η απορία μου είναι αν μετράει τα βήματα για κάθε μέρα...Δλδ αν το ενεργοποιήσω την Δευτέρα και αρχίζω και περπατάω και δεν το κλείσω (δεν ξέρω αν είναι η σωστή λέξη) θα συνεχίσει να μετράει τα βήματα της Τρίτης και θα τα προσθέσει στην Δευτέρα ή θα μετρήσει η Τρίτη από μόνη της?!? Ελπίζω να καταλάβετε τι ρωτάω..

Ναι καταλαβα τι εννοεις αλλα αν ανοιξεις την εφαρμογη θα δεις οτι εχει εναν πινακα με την καθε ημερα οποτε οταν περασει 12 περναν στην επομενη μερα τα βηματα...οποτε αν το ανοιξεις π.χ. τη δευτερα και το αφησεις ανοιχτο στθς 12 θα σταματησει να μετραει τη δευτερα και θα παει στην τριτη...παραλληλα ομως στον πινακα θα μπορεις να δεις τα βηματα της δευτερας...

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε τελικα το νεο firmware. Εκανα χτες update.

 

Εγώ που τσεκαρα πριν λίγο μου έβγαλε οτι το τελευταίο λογισμικό υπάρχει ήδη εγκατεστημένο.Και δεν του έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση,

 

Ποιό είναι το νέο firmware ? Αλλάζει/προσθέτει κάτι ?

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Ναι καταλαβα τι εννοεις αλλα αν ανοιξεις την εφαρμογη θα δεις οτι εχει εναν πινακα με την καθε ημερα οποτε οταν περασει 12 περναν στην επομενη μερα τα βηματα...οποτε αν το ανοιξεις π.χ. τη δευτερα και το αφησεις ανοιχτο στθς 12 θα σταματησει να μετραει τη δευτερα και θα παει στην τριτη...παραλληλα ομως στον πινακα θα μπορεις να δεις τα βηματα της δευτερας...

 

Ευχαριστώ!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Όταν το κάνεις MASTER RESET χάνονται και τα αρχεία του κινητού(όπως θέματα, ήχοι κλπ); Πως μπορώ να τα κάνω Back-up?

Τα αρχεια στην μνημη του κινητου θα χαθουν!

τωρα η τα αποθηκευεις ολα στην καρτα μνημης,η κατεβαζεις το myphonexplorer (προγραμμα για μπακαπ).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα το κινητο και εχω το εξης προβλημα....ενω αλλαζω τα themes και βαζω τα flash που εχει μεσα τα εικονιδια του μενου δεν αλλαζουν:cry:Για ποιον λογο??Το κινητο το αγορασα απο την cosmote
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το υψηλοτατο και αθλιο sar 1w/kg μηπως γνωριζει κανεις αν ειναι "μικροτερο" σε περιπτωση που κρατας το 3G κλειστο...?

Γενικα παιζει κατι τετοιο με τις συσκευες 3G ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι "υψηλότατο και άθλιο" το 1.00 W/Kg, τότε το 1.69 του K770i τί είναι;

Νομίζω πως κατά κάτι τί λιγότερο εκπέμπει χωρίς το 3G πάντως.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι "υψηλότατο και άθλιο" το 1.00 W/Kg, τότε το 1.69 του K770i τί είναι;

 

Ακαταληλο και απαραδεκτο... :!:

To K770 δεν θα επρεπε να το αγοραζει κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι επειδη εχω την απορια. Το 1 sar ειναι το προβλημα; Δηλαδη ολη η ακτινοβολια που δεχομαστε απο τους υπολογιστες, τα ασυρματα δικτυα, τις κεραιες τηλεορασης, τους δορυφορους, τα gps και τοσες αλλες συσκευες, ειναι αμελητεα, και μας προβληματιζει το 1 sar του κινητου; Βεβαια καποιος θα πει πως, επειδη ακριβως δεχομαστε τοση ακτινοβολια, γιατι να δεχτουμε κι αλλη. Αν ηταν ομως ετσι, δε θα επρεπε να εχουμε τιποτα απο τα παραπανω που πραγματικα μας επηρεαζουν.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι επειδη εχω την απορια. Το 1 sar ειναι το προβλημα; Δηλαδη ολη η ακτινοβολια που δεχομαστε απο τους υπολογιστες, τα ασυρματα δικτυα, τις κεραιες τηλεορασης, τους δορυφορους, τα gps και τοσες αλλες συσκευες, ειναι αμελητεα, και μας προβληματιζει το 1 sar του κινητου; Βεβαια καποιος θα πει πως, επειδη ακριβως δεχομαστε τοση ακτινοβολια, γιατι να δεχτουμε κι αλλη. Αν ηταν ομως ετσι, δε θα επρεπε να εχουμε τιποτα απο τα παραπανω που πραγματικα μας επηρεαζουν.

Εμενα προσωπικα το Sar δεν με επηρεαζει καθολου.

αν θελω να προστατευθω μιλω με hands-free και ολα μια χαρα.:mobile:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...