Jump to content

Τα πάντα για το Ciao Mobile


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξεκίνησε σήμερα η Νεά Κινητή τηλεφωνία (powered by Cosmote ) Ciao mobile

οικονομική καρτοκινητή με καλές χρεώσεις για Ιταλία Η.Π.Α. και Αλβανία, χρέωση ανα δευτερόλεπτο και μήνυμα 0.04

Link to comment
Share on other sites

Μια καρτοκινητή πρόταση καθαρά για τους μετανάστες! Ελπίζω σε προσφορές για κλήσεις εντός Ελλάδας για να πάρω και μια τέτοια κάρτα sim να την έχω!

 

Το θέμα για την νέα καρτοκινητή προτείνω να γίνει επισημασμένο στο forum που υπάρχουν και αλλά θέματα για Cosmote!

 

Στην επίημη σελίδα της ciao mobile δεν βλέπω τις εικόνες... :confused:

.
Link to comment
Share on other sites

κι αλλη καρτοκινητη; μπουκωσαμε!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στην επίημη σελίδα της ciao mobile δεν βλέπω τις εικόνες... :confused:

 

Σήμερα το έφτιαξαν.Μπορείς καθαρά να δεις τις εικόνες αλλά να μπείς και σε άλλες διευθύνσεις του Ciao Mobile που χθες δεν μπορούσες να δεις.Πάντως άμα έχει φθηνές χρεώσεις όπως τα συμβόλαια την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια για ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εννοεις σε ομιλια γιατι τα συμβολαια σε μηνυματα κωβουν...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να παριστάνω τον έξυπνο, δε θα μπορούσε η cosmote να ενσωματώσει τις διαφορές που έχει με το ciao με το frog στο frog ενισχύοντας κι άλλο τη "δυναμική" του σε σχέση με τις υπόλοιπες οικονομικές καρτοκινητές; Βέβαια, κάτι παραπάνω θα ξέρουν στην cosmote.
Link to comment
Share on other sites

ασε απλως πονταρουν στο νεο ονομα.. κατι θα πουλησουν..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενεργοποίησα σήμερα μία ciao .

Πρώτη παρατήρηση , το υπόλοιπο μπορείς να το ακούσεις μόνο στα Αλβανικά και Ελληνικά , Μου φένετε εξαιρετικά περίεργο ότι δεν σου δίνουν την δυνατότητα να ακούς και Αγγλικά σε ένα πακέτο που έχει φτηνές κλήσεις στις Ηνωμένες πολιτείες

Και γιατί όχι και στα Ιταλικά ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλό:

Οι περισσότεροι Αλβανοί μετανάστες ζουν στην Ελλάδα και την Ιταλία και βέβαια οι ΗΠΑ είναι ο νο1 προορισμός για τους απανταχού μετανάστες...

Δεν είναι τυχαίο ότι όλα τα περίπτερα στη γειτονιά μου (Αττική) έχουν γεμίσει με "καπέλα" ciao...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Κέρκυρα κανένα περίπτερο δεν έχει φέρει Ciao Mobile!Όι μόνες καρτοκινητές που έχουν είναι:What's Up?,Cosmokarta,Vodafone Ala carte & Cu,Vodafone International,Q-Card,Frog,Wind F2G!Πουθενά η καρτοκινητή της Ciao Mobile!:)
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον δεν έχω δει πουθενά ούτε μια διαφήμιση...Ούτε στην τηλεόραση,ούτε σε κάποιο έντυπο.Μα καλά,πως περιμένουν να την κάνουν γνωστή και να την προωθήσουν στον κόσμο;
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον δεν έχω δει πουθενά ούτε μια διαφήμιση...Ούτε στην τηλεόραση,ούτε σε κάποιο έντυπο.Μα καλά,πως περιμένουν να την κάνουν γνωστή και να την προωθήσουν στον κόσμο;

 

Ίσως είναι νωρίς ακόμη.

Πάντως είναι αρκετά έξυπνη κίνηση από τη Cosmote αν υπολογίσει κανείς ότι σε λίγα χρόνια η μισή Ελλάδα θα είναι Αλβανοί μετανάστες

Link to comment
Share on other sites

διαφημιση εχει γινει μονο σε αλβανικη εφημεριδα.... σε κανενα διμηνο το πολυ θα ειναι διαθεσιμες παννελαδικα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κατεβείτε μια βόλτα στην Αχαρνών και θα δείτε τις διαφημίσεις στις στέγες όλων των περιπτέρων!

Η διαφήμιση είναι στοχευμένη, όπως και θα έπρεπε να είναι...

 

Μην ξεχνάτε ότι κάποιοι ελληνάρες μπορεί να ζοριστούν αν πάρουν χαμπάρι ότι η cosmote δίνει φθηνότερες τιμές στους μετανάστες... (Ήμαρτον, αλλά ναι υπάρχουν και τέτοιοι τύποι, και σύντομα πιστεύω θα κάνουν και κανένα σχολιάκι και εδώ...)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΥΤΕ ΑΦΙΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΠΑΚΕΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ Ciao Mobile,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!:(:mad:.ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ Ciao ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΕΠΑΡΧΕΙΑΣ;;;;;;:worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

παντα αργουνε υπομονη.σιγουα απο Οκτωβριο θα ειναι παντου διαθεσιμα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τί λέτε εσείς αλλά με το που το είπα σε δύο παιδιά που δουλεύουν στο μαγαζί για το ciao και για την φθηνή ομιλία προς Αλβανία αμέσως πήραν πακετάκι και μου είπαν μάλιστα ότι λόγω του ότι στην Αλβανία η AMC έχει βγάλει πακέτα για φθηνές κλήσεις μεταξύ AMC τους βολεύει αφάνταστα το πακέτο μιας και θα μιλάνε με όλη την οικογένεια εκεί. Φαίνεται ότι το ciao έχει στόχο να κρατήσει και την πελατεία της AMC στην Αλβανία. Καλή και έξυπνη κίνηση και θα ξαναπώ ότι δεν είναι τίποτα τυχαίο στο πακέτο αυτό. Μέχρι και τα χρώματα που χρησιμοποιεί έχουν τον σκοπό τους. Φανταστείτε να είσασταν στο εξωτερικό και να είχατε ένα πακέτο κινητής τηλεφωνίας με φθηνές κλήσεις προς Ελλάδα και να είχε και τα χρώματα της Ελλάδος. Δίνει μια ψυχολογική ώθηση από μόνο του.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΥΤΕ ΑΦΙΣΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,ΟΥΤΕ ΠΑΚΕΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ Ciao Mobile,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Χθες γύρισα από Κέρκυρα και επειδή το έφερε η κουβέντα στην παρέα για το Ciao Mobile και ψάξαμε το μέρος, βρήκαμε πακέτο στο περίπτερο στην γωνία απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων και αφίσες είδαμε σε περίπτερα στην πρωτεύουσα και ακόμα στον Μακρύγιαλό όσο και στον Κάβο.

.
Link to comment
Share on other sites

Χθες γύρισα από Κέρκυρα και επειδή το έφερε η κουβέντα στην παρέα για το Ciao Mobile και ψάξαμε το μέρος, βρήκαμε πακέτο στο περίπτερο στην γωνία απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων και αφίσες είδαμε σε περίπτερα στην πρωτεύουσα και ακόμα στον Μακρύγιαλό όσο και στον Κάβο.

 

Στη Μεθοδίου (στη στάση λεωφορείων);;;.:worry::confused:.Πρέπει να έχω πολύ καιρώ να κατέβω στην πλατεία~!

Link to comment
Share on other sites

Στη Μεθοδίου (στη στάση λεωφορείων);;;.:worry::confused:.Πρέπει να έχω πολύ καιρώ να κατέβω στην πλατεία~!

 

Δεν ξέρω αν ονομάζετε Μεθοδιού εκεί ο δρόμος γιατί ήμουν απλώς για τουρισμό στο νησί, απλά ξέρω ότι έχει περίπτερο ακριβώς απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων, ακριβώς απέναντι από ένα φαγάδικό που έχει στην γωνία, στην αρχή του δρόμου που οδηγεί προς την Eurobank και το κατάστημα Sephora.

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ονομάζετε Μεθοδιού εκεί ο δρόμος γιατί ήμουν απλώς για τουρισμό στο νησί, απλά ξέρω ότι έχει περίπτερο ακριβώς απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων, ακριβώς απέναντι από ένα φαγάδικό που έχει στην γωνία, στην αρχή του δρόμου που οδηγεί προς την Eurobank και το κατάστημα Sephora.

 

Α!Λάθος μου:cry:.Για άλλη μέρος μιλάς εσύ.Απλώς μπερδεύτηκα με τη λέξη ''Αστικά Λεωφορεία''.:p.Νόμιζα πως μιλάς για το Σαρόκο!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στη Μεθοδίου (στη στάση λεωφορείων);;;.:worry::confused:.Πρέπει να έχω πολύ καιρώ να κατέβω στην πλατεία~!

 

Δεν ξέρω αν ονομάζετε Μεθοδιού εκεί ο δρόμος γιατί ήμουν απλώς για τουρισμό στο νησί, απλά ξέρω ότι έχει περίπτερο ακριβώς απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων, ακριβώς απέναντι από ένα φαγάδικό που έχει στην γωνία, στην αρχή του δρόμου που οδηγεί προς την Eurobank και το κατάστημα Sephora.

 

Χθες γύρισα από Κέρκυρα και επειδή το έφερε η κουβέντα στην παρέα για το Ciao Mobile και ψάξαμε το μέρος, βρήκαμε πακέτο στο περίπτερο στην γωνία απέναντι από την αφετηρία των αστικών λεωφορείων και αφίσες είδαμε σε περίπτερα στην πρωτεύουσα και ακόμα στον Μακρύγιαλό όσο και στον Κάβο.

 

Στη Κέρκυρα εγώ ακόμα δεν έχω δεί.Αφίσες της Ciao Mobile πρωτοείδα χθές που πήγα στα Ιωάννινα,αλλά και πάλι μόνο αφίσες και μερικά περίπτερα να έχουν ''στολιστεί'' με τη Ciao είδα,πακέτα σύνδεσης...ούτε για δείγμα!.Πάλι καλά που υπάρχει και το site της Ciao αλλιώς ούτε πως θα ήταν απο έξω δεν θα ξέραμε :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Μήπως έχει έρθει ο καιρός να κάνουν αντίστοιχες μειώσεις στο ciao όπως αυτές του βατράχου για τις εθνικές κλήσεις και από ciao σε ciao; Λέω, μήπως; :ninja::X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει έρθει ο καιρός να κάνουν αντίστοιχες μειώσεις στο ciao όπως αυτές του βατράχου για τις εθνικές κλήσεις και από ciao σε ciao; Λέω, μήπως; :ninja::X

 

Λίγο ξεχασμένο το βλέπω το ciaο απο την cosmote...

.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...