Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα εχεις καποιο προμο. Μεχρι να ληξουν αυτα που χρειάζεσαι, ισως σου ερθει το σμσ του πακέτου με τα 10,40€. Σε ποιανού το όνομα είναι δηλωμένο ξέρεις; Κατεβασε και την εφαρμογή myq για να κάνεις εγγραφή και να βλεπεις τα υπόλοιπα σου (και να μπορέσεις να βαλεις 6€ οταν εχει countdown).
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εχεις καποιο προμο. Μεχρι να ληξουν αυτα που χρειάζεσαι, ισως σου ερθει το σμσ του πακέτου με τα 10,40€. Σε ποιανού το όνομα είναι δηλωμένο ξέρεις; Κατεβασε και την εφαρμογή myq για να κάνεις εγγραφή και να βλεπεις τα υπόλοιπα σου (και να μπορέσεις να βαλεις 6€ οταν εχει countdown).

Ξέρω το όνομα κανονικά είναι φίλου .

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή , από κει είδα για τα δώρα που μου δόθηκαν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν μίλησα με το 13800

Επιβεβαιώθηκε ότι είναι promo ( student μου είπε το ονομάζουν )

Απλά η πρώτη χρέωση και μετά στο 6 μηνο σου αφαιρούν άλλο 1,70 γι αυτό έπεσε το ποσό κάτω από 10.40 .

Μου είπε να μου το επιστρέψει και να το χρεωθώ τον άλλο μήνα μιας και δεν το γνώριζα αλλά το άφησα έτσι μιας και μου έχουν δώσει ήδη πολλά λεπτά ομιλίας ως δώρο .

Μου είπε ότι το ενεργοποιείς στέλνοντας 12410 στο 1500

Link to comment
Share on other sites

"MENOYME ΣE EΠAΦH ME TOYΣ AΓAΠHMENOYΣ MAΣ ME 1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ +2GB MONO ME 10,40€ (ΔIAPKEIA 4 EBΔOMAΔEΣ)! ΣTEIΛE 1500 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-epikoinonia"
Link to comment
Share on other sites

"MENOYME ΣE EΠAΦH ME TOYΣ AΓAΠHMENOYΣ MAΣ ME 1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ +2GB MONO ME 10,40€ (ΔIAPKEIA 4 EBΔOMAΔEΣ)! ΣTEIΛE 1500 ΣTO 12410 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-epikoinonia"
Αυτό είναι το προνομιακό. Καλή περίπτωση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κερδίζεις τίποτα και το πακέτο είναι για 28 μέρες όχι 30.

Κι εγώ έχω προνομιακό χωρίς να το ζητήσω αλλά τα καουντ νταουν πακέτα βγαίνουν πιο οικονομικά γιατί η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

Εξαρτάται βέβαια την χρήση που κάνεις.

Το προνομιακό της μαμάς είναι καλύτερο, αν θέλεις να βάζεις πάνω από δεκάρικο τον μήνα, γιατί έχει και τα magic numbers.(νομίζω).

Σε ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή ακόμα μου βγάζει μπάνερ για 10 gb με ανανέωση από 10€, όπως και στο μενού της ανανέωσης προβαλλεται η σχετική δυνατότητα, δεν έληξε η προσφορά, υποτίθεται, χθες; Α, εντάξει, μόλις είδα ότι έχει πάρει παράταση μέχρι αύριο. Edited by Frpix
Link to comment
Share on other sites

Το ποσό χρημάτων που έχεις στον λογαριασμό σου ποτέ λήγουν ;

Πρέπει όπως και δηποτε να βάζεις χρήματα κάθε 28 ημέρες που είναι πχ το προνομιακό που έχω εγώ ;

Μήπως απλά λήγει το πρόγραμμα και μένουν τα χρήματα μέσα και αν ναι για πόσο ;

Εμένα χτες πρώτη φόρτιση και μέσα από την εφαρμογή κάτω από το ποσό που μου έμεινε λέει λήγει στις 26/6/2020 .

Τόσο πολύ ;

Ευχαριστω πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Tα χρήματα λήγουν στους 2 μήνες. Το πακέτο σου και ειδικά το ίντερνετ σε wind/q λήγει με το που λήξουν τα χρήματα σου. Δηλαδή πες ότι σήμερα πχ 28/4 αγοράζεις ίντερνετ για 30 ημέρες με ήδη υπάρχον υπόλοιπο. Το πακέτο θα σου λέει ότι λήγει σε 30 ημέρες δηλαδή 28/5. Αλλά αν το υπόλοιπο χρημάτων σου λήγει πχ 30/4 τότε στις 1/5 με 0€ στο λογαριασμό σου, δε θα μπορείς να κάνεις χρήση του πακετου ιντερνετ σου. Αρα ως γενικός κανόνας, βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες κατ` ελάχιστο
Link to comment
Share on other sites

Και υπόψιν όσο και να διαμαρτυρηθείς στην υπηρεσία πελατών αλλά ακόμα και αν βάλεις χρήματα μετά την λήξη, δεν σου επιστρέφουν τίποτα.

Επίσης σου στέλνουν ΣΜΣ πριν την λήξη, αρκετές μέρες και δεν κάνουν πίσω με τίποτα.

Επίσης καλό θα είναι να κάνεις ανανέωση μια μέρα πριν τη λήξη.

Link to comment
Share on other sites

Tα χρήματα λήγουν στους 2 μήνες. Το πακέτο σου και ειδικά το ίντερνετ σε wind/q λήγει με το που λήξουν τα χρήματα σου. Δηλαδή πες ότι σήμερα πχ 28/4 αγοράζεις ίντερνετ για 30 ημέρες με ήδη υπάρχον υπόλοιπο. Το πακέτο θα σου λέει ότι λήγει σε 30 ημέρες δηλαδή 28/5. Αλλά αν το υπόλοιπο χρημάτων σου λήγει πχ 30/4 τότε στις 1/5 με 0€ στο λογαριασμό σου, δε θα μπορείς να κάνεις χρήση του πακετου ιντερνετ σου. Αρα ως γενικός κανόνας, βάζεις χρήματα κάθε 2 μήνες κατ` ελάχιστο

Οκ κατανοητό

Η ημερομηνία λήξης των χρημάτων είναι αυτή που αναφέρεται ακριβώς κάτω από το ποσό , σωστά ;

Πληροφοριακά μέχρι ποτέ συνεχίζει να δουλεύουν οι είσερχομενες κλήσεις αν πχ ξεπεράσεις το δίμηνο χωρίς να βάλεις χρήματα ;

 

Και υπόψιν όσο και να διαμαρτυρηθείς στην υπηρεσία πελατών αλλά ακόμα και αν βάλεις χρήματα μετά την λήξη, δεν σου επιστρέφουν τίποτα.

Επίσης σου στέλνουν ΣΜΣ πριν την λήξη, αρκετές μέρες και δεν κάνουν πίσω με τίποτα.

Επίσης καλό θα είναι να κάνεις ανανέωση μια μέρα πριν τη λήξη.

Περίμενε αν περάσει το δίμηνο πχ 2 ημέρες και βάλω τότε χρήματα θα έχω θέμα , θα καταργηθεί το νούμερο η θα μου αφαιρέσουν τα χρήματα ;

Ευχαριστω παιδιά πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα χαθούν τα χρήματα, ούτε ο αριθμός.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατανοητό

 

Η ημερομηνία λήξης των χρημάτων είναι αυτή που αναφέρεται ακριβώς κάτω από το ποσό , σωστά ;

 

Πληροφοριακά μέχρι ποτέ συνεχίζει να δουλεύουν οι είσερχομενες κλήσεις αν πχ ξεπεράσεις το δίμηνο χωρίς να βάλεις χρήματα ;

 

Περίμενε αν περάσει το δίμηνο πχ 2 ημέρες και βάλω τότε χρήματα θα έχω θέμα , θα καταργηθεί το νούμερο η θα μου αφαιρέσουν τα χρήματα ;

 

Ευχαριστω παιδιά πολύ :)

 

 

 

Εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα μπορείς να δέχεσαι για 10 μήνες ακόμα με μηδενικό υπόλοιπο.

Συνολικά εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα έρχονται για ένα χρόνο μετά την ανανέωση.

 

Αν όμως περάσει το δίμηνο μηδενίζεται το υπόλοιπο και αν βάλεις χρήματα μετά τη λήξη του υπολοίπου συνεχίζεις κανονικά, άλλα τυχόν πακέτα που είχες αγοράσει χάνονται με τον μηδενισμό του υπολοίπου, ακόμα και αν η ημερομηνία λήξης των πακέτων είναι μετά την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Για δεδομένα σίγουρα χάνονται, ομιλία δεν έχω δοκιμάσει αν χάνονται σίγουρα

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

To κακό με την Wind/Q είναι ότι μόλις λήξει το χρηματικό υπόλοιπο αυτομάτως χάνεις και ότι λεπτά ομιλίας,SMS και ΜΒ είχες, ακόμα και αν έληγαν μετά τον μηδενισμό του υπολοίπου. Το καλό είναι ότι δεν γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων μέχρι να λήξει το νούμερο στους 12 περίπου μήνες από την τελευταία ανανέωση.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν θα χαθούν τα χρήματα, ούτε ο αριθμός.

 

Εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα μπορείς να δέχεσαι για 10 μήνες ακόμα με μηδενικό υπόλοιπο.

Συνολικά εισερχόμενες κλήσεις και μηνύματα έρχονται για ένα χρόνο μετά την ανανέωση.

 

Αν όμως περάσει το δίμηνο μηδενίζεται το υπόλοιπο και αν βάλεις χρήματα μετά τη λήξη του υπολοίπου συνεχίζεις κανονικά, άλλα τυχόν πακέτα που είχες αγοράσει χάνονται με τον μηδενισμό του υπολοίπου, ακόμα και αν η ημερομηνία λήξης των πακέτων είναι μετά την ημερομηνία λήξης του υπολοίπου.

Για δεδομένα σίγουρα χάνονται, ομιλία δεν έχω δοκιμάσει αν χάνονται σίγουρα

 

To κακό με την Wind/Q είναι ότι μόλις λήξει το χρηματικό υπόλοιπο αυτομάτως χάνεις και ότι λεπτά ομιλίας,SMS και ΜΒ είχες, ακόμα και αν έληγαν μετά τον μηδενισμό του υπολοίπου. Το καλό είναι ότι δεν γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων μέχρι να λήξει το νούμερο στους 12 περίπου μήνες από την τελευταία ανανέωση.

 

Οκ παιδιά το κατάλαβα

Ευχαριστω πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με χρηση 6 GB ιντερνετ το μηνα και καμια 400-500 λεπτα ομιλιας ποσο υπολογιζεται οτι ειναι το κοστος της Q? ανεξαρτητου πακετου που κυνηγαω!:):):)
Link to comment
Share on other sites

Pavlitakis και βέβαια έχω κιού! Δηλαδή όποιος έχει κιου απαγορεύεται να γράφει οτιδήποτε δεν εγκρίνεις; Μήπως σου ανήκει το τοπικ; Μήπως σου ανήκει και ολόκληρο το φόρουμ; Μου κάνει εντύπωση που οι μοντς σε αφήνουν να γράφεις τέτοια πράγματα...

 

wannabe moderator administrator owner prime minister president of the European council etc

Link to comment
Share on other sites

To κακό με την Wind/Q είναι ότι μόλις λήξει το χρηματικό υπόλοιπο αυτομάτως χάνεις και ότι λεπτά ομιλίας,SMS και ΜΒ είχες, ακόμα και αν έληγαν μετά τον μηδενισμό του υπολοίπου. Το καλό είναι ότι δεν γίνεται φραγή εισερχομένων κλήσεων και μηνυμάτων μέχρι να λήξει το νούμερο στους 12 περίπου μήνες από την τελευταία ανανέωση.

Μ ένα μήνυμα στην εξυπηρέτηση σου ενεργοποιούν ξανά τα πακέτα που έχασες μόλις έληξε το υπόλοιπο, και μάλιστα τα ξαναχεις ολοκληρα ακόμη κι αν τα χες καταναλώσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με χρηση 6 GB ιντερνετ το μηνα και καμια 400-500 λεπτα ομιλιας ποσο υπολογιζεται οτι ειναι το κοστος της Q? ανεξαρτητου πακετου που κυνηγαω!:):):)
Με 10-12 € τα έχεις άνετα αν εκμεταλλευθείς τις προσφορές που τρέχουν συνεχώς.

 

 

 

Μ ένα μήνυμα στην εξυπηρέτηση σου ενεργοποιούν ξανά τα πακέτα που έχασες μόλις έληξε το υπόλοιπο, και μάλιστα τα ξαναχεις ολοκληρα ακόμη κι αν τα χες καταναλώσει

 

Μπράβο δεν το ήξερα ότι γίνεται πλέον.

Ε ήταν απαράδεκτο αυτό που έκαναν παλιά.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το κανουν συνεχως,αντε να γινει μια φορα σε περιπτωση που καποιος το ξεχασει...αλλα καθε διμηνο το ιδιο δεν παιζει
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να το κανουν συνεχως,αντε να γινει μια φορα σε περιπτωση που καποιος το ξεχασει...αλλα καθε διμηνο το ιδιο δεν παιζει
Και αφού βάλει λεφτά κάποιος, οπότε στην ουσία δεν υπάρχει όφελος.

Πριν 1,5 χρόνο σε μία κάρτα που δεν την δούλευα και έληξε, όταν ζήτησα επαναφορά αν και είχα βάλει λεφτά, με έγραψαν κανονικά.

Οπότε δεν έχει νόημα να αφήνει κάποιος να λήγουν τα χρήματα, αλλιώς πετάει την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που ενεργοποιηθηκε χτες προσπαθει να μπει με δεδομενα και δεν

Εχει παρει κανονικα και το κονε εχει δοκιμασει και ρυθμιση περιαγωγης του βγαζει R αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...