Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια σε ευχαριστουμε για την ενημερωση. Αρα αυτο με το διπλασιασμο απο 5 και πανω, σε οσους ηρθε, ειναι μονιμος. Καλα νεα αν και ακομα δεν μου εχει ερθει. Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Γνωριζει κανεις αν η Q προσφερει roaming στην Αυστραλία ?

Φυσικά. Και πριν ρωτήσουμε κάτι, καλό είναι να κοιτάμε το site της εταιρίας προφανώς

http://www.wind.gr/gr/q/about-q/periagogi/pinakas-roaming/

Ωραια σε ευχαριστουμε για την ενημερωση. Αρα αυτο με το διπλασιασμο απο 5 και πανω, σε οσους ηρθε, ειναι μονιμος. Καλα νεα αν και ακομα δεν μου εχει ερθει.

O διπλασιασμός ειναι από 20€ και πάνω, σε κατάστημα, και τα χρήματα είναι κανονικό υπόλοιπο και λήγουν σε ένα χρόνο

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμός ειναι από 20€ και πάνω, σε κατάστημα, και τα χρήματα είναι κανονικό υπόλοιπο και λήγουν σε ένα χρόνο

 

Αυτό με τα 20 ευρώ σε κατάστημα λήγουν σε ένα μήνα. Ήρθε νέο μήνυμα ,σε λίγους από ότι φαίνεται ,και μιλάει για προσφορά Χριστουγέννων από πέντε ευρώ και πάνω και λήγουν σε ένα χρόνο.Ήρθε και σε συγγενή μου.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τα παρακάτω sms.

Επειδή δεν είναι και πολύ ξεκάθαρα, δίνει κάποιο από αυτά κανονικό διπλασιασμό;

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο με τη χριστουγεννιάτικη έκπληξη
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Και πριν ρωτήσουμε κάτι, καλό είναι να κοιτάμε το site της εταιρίας προφανώς

http://www.wind.gr/gr/q/about-q/periagogi/pinakas-roaming/

 

 

Ευχαριστω, το ειχα κοιταξει αλλα δε μου εβγαζε αυτη την επιλογη.

Τελος παντων θα παρωτοπικη καρτα οπως ανεφερε καποιο παιδι για να κανω τη δουλεια μου.:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστουμε για την ενημερωση. Αρα αυτο με το διπλασιασμο απο 5 και πανω, σε οσους ηρθε, ειναι μονιμος. Καλα νεα αν και ακομα δεν μου εχει ερθει.

 

Αν σκεφτείτε ότι πάμε προς μείωση της τιμής τιμοκαταλόγου από 0,37 σε 0,20 τότε με το διπλασιασμό παίρνεις αυτές τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω υπολοιπο μηδεν,μπορω να κανω χρηση των υπολοιπομενων mb απο ενεργοποιημενο πακετο η μπλοκαρει;( οπως το f2g).
Link to comment
Share on other sites

Αν εχω υπολοιπο μηδεν,μπορω να κανω χρηση των υπολοιπομενων mb απο ενεργοποιημενο πακετο η μπλοκαρει;( οπως το f2g).

 

Απο τη στιγμη που προπληρωνεις ενα πακετο κατα την ενεργοποιηση, για ποιο λογο να σου κοψουν τα MB που σου απομενουν; Γινεται τετοιο κουλο στο f2g; Αλλα νταξει εστω και λιγα λεπτα να εχεις μεσα φανταζομαι δεν θα εχεις προβλημα.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει τα παρακάτω sms.

Επειδή δεν είναι και πολύ ξεκάθαρα, δίνει κάποιο από αυτά κανονικό διπλασιασμό;

 

Εχω Q. Μου ειχαν ερθει και τα δυο παραπανω μηνυματα. Σήμερα έκανα ανανεωση 20 ευρω σε καταστημα wind . Τηλεφωνησα στο 1225 για την ενημερωση υπολοιπου και μπηκαν 55,72 ευρω εκ τον οποίων 17,86*2=35,72 ευρω με ληξη 21/12/14 + 20 ευρω με ληξη 20/1/14 + 300 λεπτα προς wind/q με ληξη 20/1/14 + συμμετοχή στον διαγωνισμο που δινει 2000 ευρω για τα ετησια εξοδα super market.

Edited by kkkk
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν εχει ερθει καποιο Sms... Για το μηδενικο υπολοιπο δεν ξερω αν ισχυει για τα δεδομενα, αλλα σιγουρα οταν εχεις μηδενικο υπολοιπο, δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το πακετο προς ολους! την εχω πατησει αρκετες φορες, αν και δεν υπαρχει καμμια λογικη να συμβαινει και ομως συμβαινει...

 

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ μετα απο ελεγχο: Μπορεις κανονικα να χρησιμοποιεις τα πακετα και με χαμηλο υπολοιπο.

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν εχει ερθει καποιο Sms... Για το μηδενικο υπολοιπο δεν ξερω αν ισχυει για τα δεδομενα, αλλα σιγουρα οταν εχεις μηδενικο υπολοιπο, δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το πακετο προς ολους! την εχω πατησει αρκετες φορες, αν και δεν υπαρχει καμμια λογικη να συμβαινει και ομως συμβαινει...

 

Καταλαβα.Τοτε ισχυει και για το ιντερνετ.

Οπως και στο f2g.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό Q ήρθε πριν 3 μέρες μήνυμα για διπλασιασμό 20 ευρώ, όπου ο διπλάσιος χρόνος διαρκεί 30 μέρες (δεν το γράφει) και δεν του έδωσα σημασία. Πριν 2 μέρες στον ίδιο αριθμό ήρθε μήνυμα για διπλασιασμό πάνω από 5 ευρώ (μόνιμος διπλασιασμός).

Πήγα σήμερα λοιπόν και έκανα ανανέωση 30 ευρώ και μπήκανε :

Τα 300 λεπτά μπόνους προς wind/q και ... 90 ευρώ !!!

30 ευρώ κανονικά, 30 ευρώ του διπλασιασμού και 30 ευρώ που λήγουν σε ένα μήνα !!!

Από 3,40 ευρώ που είχε περίπου, πλέον έχει 87. :)

Στο site φαίνονται όλα κανονικά, αλλά στο 1225 αναφέρει ότι τα 30 λήγουν σε ένα μήνα.

Εντάξει, με 30€ τσάμπα για έναν μήνα, μπορείς να στείλεις sms σε όλους τους χριστουγεννιάτικους διαγωνισμούς των τηλεοπτικών εκπομπών! :D

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 ευρώ των 30 ημερών μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για αγορά πακέτων την 29η μέρα και να έχεις χρόνο ομιλίας και τον επόμενο μήνα; Αν ναι σα να συμφέρει μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα 20 ευρώ σε κατάστημα λήγουν σε ένα μήνα. Ήρθε νέο μήνυμα ,σε λίγους από ότι φαίνεται ,και μιλάει για προσφορά Χριστουγέννων από πέντε ευρώ και πάνω και λήγουν σε ένα χρόνο.Ήρθε και σε συγγενή μου.

αυτό με τα 20€ ισχύει για έναν χρόνο. ειναι κανονικό υπόλοιπο, όπως οι παλιοι διπλασασμοί και τριπλασιασμοί.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα 20€ ισχύει για έναν χρόνο. ειναι κανονικό υπόλοιπο, όπως οι παλιοι διπλασασμοί και τριπλασιασμοί.

 

Επιτέλους ξύπνησαν...Από τότε που σταμάτησαν στον διπλασιασμό να μπορείς να αγοράζεις πακέτα σταμάτησα και τις ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα 20€ ισχύει για έναν χρόνο. ειναι κανονικό υπόλοιπο, όπως οι παλιοι διπλασασμοί και τριπλασιασμοί.

 

Παμε παλι, αυτο με τα 20€ και ανω ισχυει για ενα μηνα. Το εχουν γραψει πολλα παιδια παραπανω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5064882#post5064882

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5070944#post5070944

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5070964#post5070964

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5072990#post5072990

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5073029#post5073029

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5086508#post5086508

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εξτρα προσφορα διπλασιασμου... δηλαδη υπαρχουν περιπτωσεις που πηραν sms και ανανεωσαν σε καταστημα και πηραν 3 φορες χρονο ομιλιας, τον κανονικο, με ληξη ενα μηνα και ληξη σε ενα χρονο...

 

ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΛΑΘΟΣ, εαν εχεις χαμηλο υπολοιπο ΜΠΟΡΕΙΣ να χρησιμοποιεις και τον χρονο απο το πακετο ομιλιας και τα δεδομενα... Εχω ενα σεντ και δουλευουν κανονικα, πιθανοτατα το εφτιαξαν παλια δεν μπορουσες...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

@TIM-RANGER

έστω κι 0,01€ να έχεις ισχύει.

Αν πας 0€ μπαίνει φραγή

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εξτρα προσφορα διπλασιασμου... δηλαδη υπαρχουν περιπτωσεις που πηραν sms και ανανεωσαν σε καταστημα και πηραν 3 φορες χρονο ομιλιας, τον κανονικο, με ληξη ενα μηνα και ληξη σε ενα χρονο....

 

Αυτοι που ελαβαν 3 φορες το χρονο ομιλιας ηταν γιατι ειχαν λαβει και τα δυο μηνυματα διπλασιασμου

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5086508#post5086508

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087611#post5087611

 

Δεν εχει προκυψει καμια αλλη εξτρα προσφορα διπλασιασμου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να μοιραστω κατι μαζι σας! Το 2002 οταν ειχε πρωτοβγει η Q ειχα αγορασει μια Q card τοτε, στα 17 μου τοτε, για συναισθηματικους λογους και μονο δεν την αφησα να ληξει εως και σημερα! Λοιπον τον τελευταιο καιρο πολυ φιλοι μου με ειχαν φαει να παρω μια Q για δευτερο νουμερο, λοιπον τωρα το απογευμα που ειχα και χρονο ξεθαψα την Q μου!!! Την βαζω στο κινητο κανονικα και παω σε ενα καταστημα Wind να ανανεωσω, παω, εντελως στα τυφλα, του λεω βαλε 50ευρω, λεω ασε να εχει για ενα χρονο τουλαχιστον, ετσι και αλλιως με το 1ευρω του πακετου που θα ενεργοποιω δε θα τελειωσει ευκολα, τελος παντων οκ τα βαζω πληρωνω φευγω, μετα 4-5 μηνυματα, τα ανοιγω ενα ενα, το ενα ελεγε συγχαρητηρια κερδισατε 300' προς Wind/Q, το δευτερο: συγχαρητηρια μολις διπλασιαστικε ο χρονος ομιλιας σου, το επομενο μηνυμα, οσες φορες ανανεωσω μεχρι 09-01 θα διπλασιαζεται ο χρονος μου!!! Μα ειναι δυνατον οσες φορες ανανεωσω μεχρι 09-01??? Περνω το 1225 και μου λεει οτι εχω 94ευρω εως 23-12-2014, οντως ληγουν τοτε??? Ειναι δυνατον να ειναι ετσι? εχω παθει την πλακα μου!!! Για την ακριβεια το μηνυμα γραφει: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ. ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ 20Ε ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΓΙΟΡΤΙΝΑ ΔΩΡΑ! ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ, 5 ΩΡΕΣ BONUS ΠΡΟΣ W/Q ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ 2000Ε ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗΣΙΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ SUPER MARKET! ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΕΩΣ 9/1. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Με λιγα λογια οσες ανανεωσης κανω μεχρι 09/01 θα εχω διπλασιασμο?

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

manos: γινε μελος και στο http://www.myq.gr

 

Γραφτηκα! Ενεργοποιησα δυο πακετακια!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

... Για την ακριβεια το μηνυμα γραφει: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΝΕΩΘΗΚΕ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΟΥ. ΑΝΑΝΕΩΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ 20Ε ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΓΙΟΡΤΙΝΑ ΔΩΡΑ! ΔΙΠΛΑΣΙΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ, 5 ΩΡΕΣ BONUS ΠΡΟΣ W/Q ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ 2000Ε ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗΣΙΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ SUPER MARKET! ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΕΩΣ 9/1. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

Με λιγα λογια οσες ανανεωσης κανω μεχρι 09/01 θα εχω διπλασιασμο?

 

O παραπανω διπλασιασμος, ετσι και κανεις, θα εχει ισχυ μονο για ενα μηνα. Αρα δεν εχει νοημα να βαλεις και πολλα λεφτα απο τη στιγμη που το ανανεωσες.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...