Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμένα σε 3 νουμεράκια που έχω, δεν παρατήρησα κάτι? Sorry κιολας που ρωτάω, αλλά μήπως έληξαν τα νουμεράκια σου?

 

Και μια ερώτηση ακόμη? σου ξαναγύρισαν το υπόλοιπο του λογαριασμό σου?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνέβη σε q αλλά σε f2g, ωστόσο πρόκειται για την ίδια εταιρεία. Έχει ήδη γίνει εκτενής αναφορά από πολλούς συνδρομητές. Σε συγκεκριμένες περιόδους το πρόβλημα είχε λάβει πολύ μεγάλη έκταση. Σε άλλους συνδρομητές το υπόλοιπο επανήλθε μετά από ώρες ή και ημέρες, σε άλλους όχι. Θεωρώ ότι η εταιρεία θα έπρεπε να τοποθετηθεί δημόσια για το θέμα καθώς εκτιμάται ότι επηρεάστηκε η πλειονότητα των συνδρομητών. Η εταιρεία αντ' αυτού ακολούθησε την γνωστή μέθοδο της γαργάρας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επέκταση υπολοίπου έχουμε στην Q?

 

Q Help line sms στο 1126 πίστωση 0,50 ευρώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά με το 1€ 1500' & 1500 sms, ανανεώνεται αυτόματα κάθα μήνα, πρέπει να θυμάμαι πότε ανανέωσα, ή ενημερώνομαι από το 12200 και ανανεώνω;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την προσφορά με το 1€ 1500' & 1500 sms, ανανεώνεται αυτόματα κάθα μήνα, πρέπει να θυμάμαι πότε ανανέωσα, ή ενημερώνομαι από το 12200 και ανανεώνω;

 

Καλώντας το 12200 ενημερώνεσαι για τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας και για τα υπολειπόμενα sms,καθώς και για την ημερομηνία λήξης τους.Βέβαια μετά την πάροδο ενός μήνα παύουν να ισχύουν και πρέπει να ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: έκανα ανανέωση με κάρτα των 15 ευρώ και ενώ την τελευταία φορά που είχα ξανακάνει δεν μου είχε δώσει το "bonus" των +5 ευρώ (λόγω του ότι είχα κάνει κάποιες φορές ηλεκτρονική ανανέωση) εχθές μου έβαλε 20 ευρώ τελικά όπως και πριν 2 μήνες...! Ό,τι θυμούνται χαίρονται νομίζω!!
If you're going through hell, keep going
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα από την ΕΕΤΤ την κοινοποίηση της ερώτησης που αφορά την καταγγελία που είχα κάνει προς τη wind. Ζητάνε το κλασσικό να απαντήσει η wind εντός μηνός για το θέμα.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αναφέρονται στο σχετικό όλες οι καταγγελίες για τις οποίες ζητάει απάντηση η ΕΕΤΤ και αφορά 24 περιπτώσεις σε διάστημα μίας εβδομάδας!!

Είναι πολλοί που έχουν πρόβλημα με τη wind φαίνεται.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας το 12200 ενημερώνεσαι για τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας και για τα υπολειπόμενα sms,καθώς και για την ημερομηνία λήξης τους.Βέβαια μετά την πάροδο ενός μήνα παύουν να ισχύουν και πρέπει να ανανεώσεις.

Δύο φορές ενεργοποίησα την υπηρεσία και δεν ενεργοποιήθηκε. Δεν γίνεται αυτόματα;

 

Edit: Τελικά ενεργοποιήθηκε 3 φορές ενώ είχα υπόλοιπο 1€. Πώς γίνεται αυτό; Κανονικά πρέπει να έχω -2€;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα από την ΕΕΤΤ την κοινοποίηση της ερώτησης που αφορά την καταγγελία που είχα κάνει προς τη wind. Ζητάνε το κλασσικό να απαντήσει η wind εντός μηνός για το θέμα.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι αναφέρονται στο σχετικό όλες οι καταγγελίες για τις οποίες ζητάει απάντηση η ΕΕΤΤ και αφορά 24 περιπτώσεις σε διάστημα μίας εβδομάδας!!

Είναι πολλοί που έχουν πρόβλημα με τη wind φαίνεται.

 

Σαφώς και είναι πολλοί εκείνοι που έχουν πρόβλημα με τη συγκεκριμένη εταιρεία, δεν καταφεύγουν όμως όλοι στην ΕΕΤΤ, μάλλον ένα πολύ μικρό ποσοστό. Οι 24 περιπτώσεις πιθανόν να μην αναφέρονται στο ίδιο θέμα, αλλά γενικά σε θέματα καρτοκινητής, και γι αυτό το λόγο να έχουν ομαδοποιηθεί με τον τρόπο αυτό.

 

Καλό θα ήταν βέβαια να ανακοινώνονται στοιχεία σχετικά με τον πλήθος των καταγγελιών που αναφέρονται σε κάθε εταιρεία ξεχωριστά, και πόσες από αυτές προχώρησας, σε πόσο καιρό ενήργησε η κάθε εταιρεία, κ.λπ. Δεν ξέρω αν γίνονται τέτοιες αναφορές στις εκθέσεις πεπραγμνένων της ΕΕΤΤ, δεν το έχω δει κάπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ είναι για χρήση WAP ή Internet; Ποιες είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω μιας και η συσκευή μου "δεν υποστηρίζεται";
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 ΜΒ είναι για χρήση WAP ή Internet; Ποιες είναι οι ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω μιας και η συσκευή μου "δεν υποστηρίζεται";

 

Πρόκειται για καθαρό Internet, και όχι wap.Στέλνεις ALL στο 19234 και αποθηκεύεις τις ρυθμίσεις που σου έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για καθαρό Internet, και όχι wap.Στέλνεις ALL στο 19234 και αποθηκεύεις τις ρυθμίσεις που σου έρχονται.

Δεν μου έρχονται ρυθμίσεις. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

@ souvlaki: δεν δοκιμαζεις να περασεις μανουαλ ρυθμισεις, οπως περιγραφουν σε προηγουμενα ποστ οι συναδελφοι;

 

Μου ήρθε μηνυμα διπλασιασμου στην Q! Εως 31/5. Δεν ήξερα ότι συμβαίνει αυτό στην Q.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει την επιλογή για 1500 sms προς wind/q και πρίν λίγο ενώ είχα 10+ ευρώ στο λογαριασμό μου έκλεισε η γραμμή. Πέρασε ο μήνας και έληξε η υπηρεσία με αποτέλεσμα να χρεωθεί όλο το υπόλοιπο της κάρτας. Δε θα έπρεπε να με ενημερώσει ή δεν προβλέπεται ενημέρωση με sms όταν λήξει η υπηρεσία και απαιτείται ανανέωση;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει την επιλογή για 1500 sms προς wind/q και πρίν λίγο ενώ είχα 10+ ευρώ στο λογαριασμό μου έκλεισε η γραμμή. Πέρασε ο μήνας και έληξε η υπηρεσία με αποτέλεσμα να χρεωθεί όλο το υπόλοιπο της κάρτας. Δε θα έπρεπε να με ενημερώσει ή δεν προβλέπεται ενημέρωση με sms όταν λήξει η υπηρεσία και απαιτείται ανανέωση;

 

Δεν σε ενημερώνουν με sms, απλά εσύ έπρεπε να καλέσεις σήμερα που έληγε η προσφορά στο 12200 έτσι ώστε ενημερωθείς για την ημερομηνία λήξης καθώς και για τα υπολειπόμενα λεπτά και sms. next time :)

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικά ναι.

 

πρακτικά μας δουλεύουν ψιλό γαζί....

 

Η υπηρεσία είναι προσωρινά εκτός λειτουργίας. Δοκιμάστε αργότερα.

 

Φαίνεται εκεί στην Wind έχουν δώσει άλλη έννοια στο προσωρινά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ε αφαίρεσε ρε συ....5Ε-12% ...:lol: ...=4,4

 

9Ε-12% =7,92

 

15Ε-12% =13,2

 

ο φόρος ισχύει ΓΙΑ ΟΛΑ τα καρτοκινητά όλων των δικτύων.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω μπερδευτεί με την σελίδα της Q ποιος τιμοκατάλογος ισχύει στην καρτοκινητή για κλήσεις προς τα άλλα δίκτυα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...