Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα εκανα αυτα αλλα παλι μου βγαζει Loading SPLASH Fail

καμια βοηθεια?

 

Καποιο λάθος κάνεις στην δημιουργία του φακέλου...

Είσαι σίγουρος οτι τα κάνεις όλα σωστά;

To Modem Code στο περνάει κανονικά;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να φτιαξω ενα profile για να συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω της vodafone γιατι μου δινει 30ΜΒ τζαμπα.ξερει κανεις τις ρυθμισεις?το vodafone internet που ειχε απο μονο του δεν δουλευει.στο Se που ειχα ειχα μπει στο site της Se και με το vodafone gprs prepaid δουλευε μια χαρα.καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να φτιαξω ενα profile για να συνδεομαι στο ιντερνετ μεσω της vodafone γιατι μου δινει 30ΜΒ τζαμπα.ξερει κανεις τις ρυθμισεις?το vodafone internet που ειχε απο μονο του δεν δουλευει.στο Se που ειχα ειχα μπει στο site της Se και με το vodafone gprs prepaid δουλευε μια χαρα.καμια ιδεα κανεις?

 

Έχεις συμβόλαιο ή ala carte ?

Link to comment
Share on other sites

Cu εχω.ειχα προσπαθησει να βαλω τις ιδιες ρυθμισεις απο το se αλλα δεν δειχνει τον κωδικο οποτε δεν μπορουσα να τον βαλω...
Link to comment
Share on other sites

Cu εχω.ειχα προσπαθησει να βαλω τις ιδιες ρυθμισεις απο το se αλλα δεν δειχνει τον κωδικο οποτε δεν μπορουσα να τον βαλω...

 

Εγώ έχω ala carte με 30 mb . Το μόνο που έχω κάνει είναι στο μενού "ρυθμίσεις "- "Σύνδεση" - "προορισμοί" - "Διαδίκτυο" εκεί που έχει έτοιμο από την κάρτα sim το Vodafone Internet , έχω βάλει στο "όνομα σημ.πρόσβασης : webkarta.vodafone.gr. (πριν το αλλάξω είχε το internet.vodafone.gr). Ελπίζω να παίζει και σε εσένα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα στην voda και μου στειλαν τις ρυθμισεις και οντως αυτο ηθελε.εγω οταν εκανα πειραματα εβαζα wapkarta.το θυμομουν λαθος απο το se.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επιστροφη διακοπων εχω να προσθεσω πως η μπαταρια δειλα δειλα βελτιωνεται.

τωρα δεν ξερω αν ειναι για ολα το ιδιο αλλα στις διακοπες μου που ειχα φουλ σημα σιγουρα κραταγε πιο πολυ...εδω σπιτι και δουλεια που εχω σκατα σημα μαλλον τρωει απο κει μπαταρια.

κατα τα αλλα...στις διακοπες το ξετιναξα στις φωτο και στα βιντεο και εμεινα ευχαριστημενος.

επισημο update ακομα δεν ειδα απο το pc studio :(

γενικα μεχρι στιγμης Ευχαριστημενος

 

το μονο που δεν εχω καταλαβει πληρως ακομα βεβαια ειναι με ποια λογικη λειτουργει το GPS του. οταν ανοιγω με Wifi το google maps παντος με βγαζει η ακριβως η κοντα στην τοποθεσια που βρικομαι (η αυτο δουλευει συμφωνα με τις κεραιες της κινητης?)

οτι τπτ αλλο δλδ. αλλα με τον φοβο της μπαταριας δεν εχω εγκαταστησει τπτ ακομα εκτος απο το JBtaskman :P

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επιστροφη διακοπων εχω να προσθεσω πως η μπαταρια δειλα δειλα βελτιωνεται.

τωρα δεν ξερω αν ειναι για ολα το ιδιο αλλα στις διακοπες μου που ειχα φουλ σημα σιγουρα κραταγε πιο πολυ...εδω σπιτι και δουλεια που εχω σκατα σημα μαλλον τρωει απο κει μπαταρια.

κατα τα αλλα...στις διακοπες το ξετιναξα στις φωτο και στα βιντεο και εμεινα ευχαριστημενος.

επισημο update ακομα δεν ειδα απο το pc studio :(

γενικα μεχρι στιγμης Ευχαριστημενος

 

το μονο που δεν εχω καταλαβει πληρως ακομα βεβαια ειναι με ποια λογικη λειτουργει το GPS του. οταν ανοιγω με Wifi το google maps παντος με βγαζει η ακριβως η κοντα στην τοποθεσια που βρικομαι (η αυτο δουλευει συμφωνα με τις κεραιες της κινητης?)

οτι τπτ αλλο δλδ. αλλα με τον φοβο της μπαταριας δεν εχω εγκαταστησει τπτ ακομα εκτος απο το JBtaskman :P

 

Έχεις συγχρονισμό Εικόνας και Ήχου κατα την λήξη video; :confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι απο θεμα συνχρονισμου.το χα τσεκαρει και στην αρχη γιατι ειχα διαβασει οτι καποιοι ειχαν τετοιο θεμα.

εμενα το μοναδικο ειναι η μπαταρια μεχρι στιγμης αλλα τουλαχιστον δεν κραταει μια μερα πλεον....αλλα ουτε και 4-5 που κραταει σε αλλους!

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία τι πράγμα είναι αυτό με την μπαταρία έλεος δεν κρατούσε καθόλου και του έκανα μια αναβάθμιση αυτή που έχετε βάλει ποιο πάνω και πάλι τίποτα μετά βίας 2 μέρες και αυτές χωρίς την χρήση κάμερας, ιντερνετ,gps φοβάμαι να τα ανοίξω, είχα 2 γραμμές και τράβηξα 1,5 λεπτό βίντεο και τερμάτισε η μπαταρία . Τι να κάνω καμία βοήθεια? το πείρα για της αδυνατότητες του τι να το κάνω αν είναι να φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω εχω θεμα συχρονισμου.

 

κανε ενα φορματ και μετα περνα την αναβαθμιση καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία τι πράγμα είναι αυτό με την μπαταρία έλεος δεν κρατούσε καθόλου και του έκανα μια αναβάθμιση αυτή που έχετε βάλει ποιο πάνω και πάλι τίποτα μετά βίας 2 μέρες και αυτές χωρίς την χρήση κάμερας, ιντερνετ,gps φοβάμαι να τα ανοίξω, είχα 2 γραμμές και τράβηξα 1,5 λεπτό βίντεο και τερμάτισε η μπαταρία . Τι να κάνω καμία βοήθεια? το πείρα για της αδυνατότητες του τι να το κάνω αν είναι να φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω?

 

Τη διαφήμιση της Wind με τη μπαταρία που τη σέρνουν τη θυμάσαι;

Έξω από την πλάκα, το κινητό είναι κορυφή. Απλά, απορώ γιατί δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση-βελτίωση λογισμικού. Αυτό κάνει τη Nokia την εταιρία που είναι...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω εχω θεμα συχρονισμου.

 

κανε ενα φορματ και μετα περνα την αναβαθμιση καπακι.

 

FORMAT; ΜΕ *#7370#; ;Έκανα αλλα τίποτα. Έβαλα να αποθηκεύονται τα video στην εσωτερική μνήμη (είπα μήπως φταίει η κάρτα μνήμης που έχω) αλλα πάλι τα ίδια. Είναι το μόνο πρόβλημα του αντιμετωπίζω με το τηλέφωνο...(+ το ξεφλούδισμα χρώματος στις επάνω γωνίες χωρίς το παραμικρό ζορισμα!).

Έχω βάλει την I8510XXIB2.

 

Απο μπαταρία είμαι ικανοποιημένος (τώρα πιά). Κλείνω screen capture και AGPSsupport, δεν έχω Garmin και

 

το κινητό άντεξε 48 ώρες, συνδεμένο συνέχεια με bluetooth headset, ομιλία περίπου 1,5 ώρα (με bluetooth), καμιά 20αριά φωτό με φλας, καμιά 15 SMS, 5 MMS, ήταν συνέχεια σε Roaming (Βουλγαρία) στο δίκτυο Globus της Cosmote, με 3G ενεργοποιημένο, με φωτεινότητα στο αυτόματο και γενικά με το τηλέφωνο σε ΠΛΗΡΗ λειτουργικότητα (χωρίς οικονομία μέσω ρυθμίσεων). Για μένα αυτός είναι αρκετά έως πολύ ικανοποιητικός χρόνος. Πάντως παιδιά παίζει πολύ σηματνικό ρόλο η κάλυψη του δικτύου σας στης περιοχή που μένετε. Άν το σήμα δεν είναι καλό, αν το κινητό ζορίζεται και γυρίζει συνέχεια απο 3g σε 2g τότε η κατανάλωση είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

 

Τη διαφήμιση της Wind με τη μπαταρία που τη σέρνουν τη θυμάσαι;

Έξω από την πλάκα, το κινητό είναι κορυφή. Απλά, απορώ γιατί δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση-βελτίωση λογισμικού. Αυτό κάνει τη Nokia την εταιρία που είναι...

 

+1. ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΛΕΙΨΗ. Θέλει υποστήριξη η εταιρεία. Άν βελτιωθεί και σε αυτό ... ... ... γειά σας...! Δεν μπορεί όμως να μην υποστηρίζει καθόλου ένα innov8 ή ένα Omnia! ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ... :mad:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την καλυψη και το εχω μονο σε gsm.

επισης συμφωνω με το θεμα υποστιριξης.σε τοσα φορουμ μπηκα ειδικα ξενα και οι ανθρωποι παρακαλανε τους ιδιους τους υπευθηνους της samsung να κανουν κατι για ολα τα μικρο προβληματα!

 

georeg_GR : ποσο καιρο το εχεις? εμενα ετσι ηταν αρχικα αλλα μετα απο αρκετες καλες φορτισεις ψιλο εστρωσε (βλεπεις δεν λεω ακομα μεγαλα λογια και λεω ψιλο μην παρουν τα μυαλα μας αερα) :p

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

 

georeg_GR : ποσο καιρο το εχεις? εμενα ετσι ηταν αρχικα αλλα μετα απο αρκετες καλες φορτισεις ψιλο εστρωσε (βλεπεις δεν λεω ακομα μεγαλα λογια και λεω ψιλο μην παρουν τα μυαλα μας αερα) :p

 

To εχω κανα μηνα περιπου. Το κινητο ειναι τελειο και δυνατοτητες πολες εχει αλλα απο αυτονομια τιποτα να κρατουσε κανα 2 μερες με νορμαλ χρηση θα ημουν ευτυχισμενος.

Link to comment
Share on other sites

To εχω κανα μηνα περιπου. Το κινητο ειναι τελειο και δυνατοτητες πολες εχει αλλα απο αυτονομια τιποτα να κρατουσε κανα 2 μερες με νορμαλ χρηση θα ημουν ευτυχισμενος.

 

Έχεις βάλει Jbak TaskMan; Κλείνεις Screen Capture και AGPSupport; Είναι πολύ σημαντικό αυτό...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει ο τιτλος θελω να αγορασω ενα fm transmitter για να το συνδεω με το ινοβ μου για χρηση στο αυτοκινητο.τι μου προτεινετε?κατι απλο θελω...

εχω τσεκαρει αυτο.τι λετε?δεν θελω να δωσω πανω απο 20-25Ε.

http://www.ipshop.gr/product-id-33640.html

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει Jbak TaskMan; Κλείνεις Screen Capture και AGPSupport; Είναι πολύ σημαντικό αυτό...!

 

Ναι το εχω εγκαταστήσει και κλείνω το Screen Capture, αλλα το ΑGB Support δεν το εχει οταν ανοίγω το jbak task man απο που το βρίσκω για να το κλείνω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω εγκαταστήσει και κλείνω το Screen Capture, αλλα το ΑGB Support δεν το εχει οταν ανοίγω το jbak task man απο που το βρίσκω για να το κλείνω?

 

menu,tools,processes. Το επιλέγεις. Menu,terminate process. Θα δεις διαφορά. Ελπίζω βέβαια να μην έχεις garmin!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Οντως το garmin κανει πολυ ζημια στην μπαταρια...ελπιζω να το φτιαξουν γιατι ειχα βολευει με αυτο στο 5800 και τωρα στο ινοβ δεν εχω προγραμμα για το gps.
Link to comment
Share on other sites

menu,tools,processes. Το επιλέγεις. Menu,terminate process. Θα δεις διαφορά. Ελπίζω βέβαια να μην έχεις garmin!

 

Σ΄ευχαριστω φιλε μου ελπίζω να βελτιωθεί. Κάτι αλλο εκει που πάω για να το σβήσω εχει πολλά αλλά αρχεία αυτα δεν τα πειράζω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστω φιλε μου ελπίζω να βελτιωθεί. Κάτι αλλο εκει που πάω για να το σβήσω εχει πολλά αλλά αρχεία αυτα δεν τα πειράζω ετσι?

 

Όχι δεν πειράζεις τίποτε άλλο... Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μπορείς να κλείσεις χωρίς να επηρεάζεις της "ζωτικές" λειτουργίες του τηλεφώνου.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Pavlidisc : χαζη η ερωτηση μου αλλα το garmin δεν το εχει ηδη μεσα σωστα?

μιλαμε για μετεπειτα εγκατασταση τριτου προγραμματος!

γιατι παιζει πολυ σηζητηση γυρω απο αυτο.

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

Pavlidisc : χαζη η ερωτηση μου αλλα το garmin δεν το εχει ηδη μεσα σωστα?

μιλαμε για μετεπειτα εγκατασταση τριτου προγραμματος!

γιατι παιζει πολυ σηζητηση γυρω απο αυτο.

Όχι δεν το έχει προεγκατεστημένο. Είναι 3rd party εφαρμογή. Πολύ καλή αλλά... άκρως ενεργοβόρα!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους....βρηκα αυτο το τηλ σε πολυ καλη τιμη (249ε) και ψηνομαι τρελα να το παρω...ομως εχω απογοητευτει λιγο με το θεμα της μπαταριας γιατι με μια γρηγορη ματια στο φορουμ ειδα οτι ολοι ειχατε θεμα με την αυτονομια...εγω το χρησιμοποιω πολυ το κινητο μου γενικα και θεωρησα οτι το innov8 θα ηταν πολυ καλο σε αυτο το θεμα, λογω 1200αρας μπαταριας..λυνεται το προβλημα? κι αν ναι ευκολα?? (γιατι ειμαι ασχετος απο symbian) plz help..:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...