Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσάς να υποθέσω δεν το κάνει αυτό με τον ήχο, όταν αποθηκεύτεται στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης ?

Γιατί σκέφτομαι να το πάω πίσω να ζητήσω άλλο τηλέφωνο, αν και δεν ξέρω αν γίνεται γιατί το χω το κινητό από την Τρίτη.

Επίσης, αν έχει κάποιος κανά καλό site με εφαρμογές, ας μου στείλει ένα pm.

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να με βιντεοσκοπήσω ενώ παίζω κιθάρα και όταν είδα το βίντεο μετά, διαπίστωσα πως ο ήχος είναι πιο νωρίς από την εικόνα.

 

Φίλε thdorbar, σχετικά με τον μη συγχρονισμό εικόνας και ήχου στο βίντεο, έχω να σου πω τη δική μου εμπειρία, που είναι μάλλον η αντίθετη από τη δική σου: Όταν αποθηκεύω σε memory card, έχω πρόβλημα μη συγχρονισμού και είναι αρκετά έντονο, ώστε να είναι σαφώς ενοχλητικό. Όταν αποθηκεύω στη μνήμη μαζικής αποθήκευσης όμως, το πρόβλημα ουσιαστικά εξαφανίζεται (δεν χάνεται εντελώς, αλλά είναι πρακτικά μη αντιληπτό). Η προβολή των βίντεο στο PC μου πάντως γίνεται χωρίς κανένα πρόβλημα, είτε προέρχονται από τη μαζική αποθήκευση, είτε από την κάρτα.

Όσο για την έκδοση λογισμικού που έχεις, αν είναι η Ι8510ΧΧΗΚ1 , με ημ/νία έκδοσης 7/11/2008, τότε έχεις όντως την τελευταία (μου το έχουν βεβαιώσει από την αντιπροσωπεία) και μην ψάχνεις για άλλη. Αν όμως έχεις την Ι8510ΧΧΗJ3, όπως έγραψες νομίζω χθες, τι να πω... Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, το μόνο που ξέρω και μπορώ να σου πω είναι ότι ναι, οι ρυθμίσεις anti-shaking κ.λπ. δεν απομνημονεύονται από το τηλέφωνο.

 

Αν δοκίμασες να γράψεις βίντεο εν κινήσει στο αυτοκίνητο μιλώντας ή με το ράδιο να παίζει, πες μου για προβλήματα στον ήχο που ίσως σου παρουσιάστηκαν. Με ενδιαφέρει άμεσα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε polsta θα κάνω εγγραφή video στο αυτοκίνητο και θα σε ενημερώσω.

Τελικά και μένα στην μνήμη μαζικής αποθήκευσης δουλεύει καλύτερα το video απότι στο memory stick. Πριν κάνω reset και επαναφορά ρυθμίσεων νομίζω πως γινόταν το ανάποδο,(όπως τα έγραψα δλδ σε προηγούμενο post) αλλά μπορεί να τα μπέρδεψα κιόλας γιατί είχα φρικάρει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνεται μάρκα για ακουστικά να αγοράσω ?

Βρήκα κάτι Sony, Panasonic και κάτι άλλα γερμανικά που δεν τα ξέρω Zeihnmeister νομίχω ή κάπως έτσι ?

 

Έκανα λήψη video μέσα από το αυτοκίνητο με ράδιο και παράθυρα ανοιχτά και το αποτέλεσμα δυστυχώς είναι χάλια. Ακούγεται ένας θόρυβος σαν να χτυπάει ο αέρας το μικρόφωνο και κάνει "φσσσσσσ". Και όταν έκλεισα τα παράθυρα δεν διορθώθηκε καθόλου.

Είναι μερικές συσκευές προβηλματικές ή είναι όλες έτσι ?

 

Επίσης η Samsung για τα προβλήματα που αναφέρουμε, είναι ενημερωμένη ? Θα βγάλει δλδ καμμιά αναβάθμιση ή θα μείνουμε έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Για ακουστικά, διάβασε αυτό το θέμα. Υπάρχουν αμέτρητες αξιόλογες προτάσεις απο γνώστες του είδους. Ξεκίνα απο τις τελευταίες σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι , καλησπέρα σας.

Έχει κανένας υπόψιν του αν με το τηλ. μας μπορούμε να λαμβάνουμε τα εταιρικά μας e-mail?? θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν υπήρχε κάποιο πρόγραμμα που να τα μεταφέρει στη συσκευή μας real time σαν sms.

Ρωτάω γιατί δεν θα ήθελα να το αντικαταστήσω με κάποιο blackberry που ως γνωστόν έχει αυτή τη δυνατότητα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Παρασκευή που μας πέρασε το Innov8. Το βάζω να φορτίσει το βράδυ....Σαββάτο το πρωί αρχίσω να παίζω να περνάω τηλέφωνα κτλ κτλ. Αποτέλεσμα το βράδυ στις 10 να σβήσει από μπαταρία !!!! Είναι ζήτημα να μίλησα 5 λεπτά και να έστειλα 2-3 sms. Ο χρόνος που έπαιξα μαζί του δεν είναι πάνω από 1-1.5 ώρα. Φρικάρισα.

Ψάχνοντας είδα ότι το πρόβλημα της τρελής κατανάλωσης είναι μάλλον σε όσους βάζουν memory card. Η Samsung έβγαλε ένα patch για αυτό... Το πέρασα και έβγαλα και την memory card. Αποτέλεσμα ? Από το πρωί ως τώρα έχει πέσει μία μόνο γραμμή !!!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Παρασκευή που μας πέρασε το Innov8. Το βάζω να φορτίσει το βράδυ....Σαββάτο το πρωί αρχίσω να παίζω να περνάω τηλέφωνα κτλ κτλ. Αποτέλεσμα το βράδυ στις 10 να σβήσει από μπαταρία !!!! Είναι ζήτημα να μίλησα 5 λεπτά και να έστειλα 2-3 sms. Ο χρόνος που έπαιξα μαζί του δεν είναι πάνω από 1-1.5 ώρα. Φρικάρισα.

Ψάχνοντας είδα ότι το πρόβλημα της τρελής κατανάλωσης είναι μάλλον σε όσους βάζουν memory card. Η Samsung έβγαλε ένα patch για αυτό... Το πέρασα και έβγαλα και την memory card. Αποτέλεσμα ? Από το πρωί ως τώρα έχει πέσει μία μόνο γραμμή !!!

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες. Όταν σου τελειώσει η μπαταρία ενημέρωσέ μας πόσες μέρες σου κράτησε και με τι χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα την Παρασκευή που μας πέρασε το Innov8. Το βάζω να φορτίσει το βράδυ....Σαββάτο το πρωί αρχίσω να παίζω να περνάω τηλέφωνα κτλ κτλ. Αποτέλεσμα το βράδυ στις 10 να σβήσει από μπαταρία !!!! Είναι ζήτημα να μίλησα 5 λεπτά και να έστειλα 2-3 sms. Ο χρόνος που έπαιξα μαζί του δεν είναι πάνω από 1-1.5 ώρα. Φρικάρισα.

Ψάχνοντας είδα ότι το πρόβλημα της τρελής κατανάλωσης είναι μάλλον σε όσους βάζουν memory card. Η Samsung έβγαλε ένα patch για αυτό... Το πέρασα και έβγαλα και την memory card. Αποτέλεσμα ? Από το πρωί ως τώρα έχει πέσει μία μόνο γραμμή !!!

 

τί εννοείς patch???

Link to comment
Share on other sites

Εγω κάπου διάβασα πως το memory patch είναι για κάποιες περιπτώσεις που λανθασμένα έβγαζε σφάλμα το τηλέφωνο πως δεν υπάρχει επαρκής μνήμη, όταν πήγαινες να δεχθείς κάποιο αρχείο μέσω bluetooth.

Αλλά δεν ξέρω σίγουρα... Για το θέμα της μπαταρίας πάντως δες αυτό:

http://www.gersbo.dk/2008/11/11-battery-saving-tips-for-samsung-i8510-innov8.html

 

Εγώ έχω το τηλέφωνο από την Τρίτη που μας πέρασε με memory card χωρίς να έχω περάσει το memory patch. Τις πρώτες μέρες το φόρτιζα κάθε μέρα, γιατί έπεφτε η μπαταρία πολύ εύκολα.

Νομίζω όμως πως σιγά-σιγά αυξάνει η αυτονομία της. Σήμερα έχουν περάσει 6 ώρες που το έβγαλα από την φόρτιση και έχει πέσει μόνο μία γραμμή, με 15 λεπτά ομιλία , 2 sms , 3 λεπτά βιντεοσκόπηση και άλλα 3 αναπαραγωγή βίντεο. Να δω τι θα κάνει και αύριο...

 

Επίσης τράβηξα video μέσα στο αυτοκίνητο με κλειστά παράθυρα κ κλειστό ράδιο αυτή τη φορά.

Όντας σταματημένος, ήταν μια χαρά, μόλις όμως ξεκίνησα και προχωρούσα έκανε αυτόν τον ενοχλητικό θόρυβο που λέει ο φίλος polsta. Δεν μπορώ να το εξηγήσω, είναι θόρυβος σαν να ηχογραφείς σε εξωτερικό χώρο με πολύ αέρα.

 

Αν δεν σας κάνει κόπο, δοκιμάστε το και σεις οι υπόλοιποι να μας πείτε αν είναι έτσι σε όλα τα innov8 ή σε μερικές παρτίδες ?

Και αν τα video που τραβάτε, όταν κάνετε αναπαραγωγή μέσω του κινητού έιναι ακριβώς συγχρονισμένος ο ήχος με την εικόνα ?

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω λίγο off-topic...

 

Κάνω σκέψεις να το αλλάξω, αλλά δεν ξέρω με ποιο...

Ποιο κινητό σε αυτά τα λεφτά, έχει τις ίδιες δυνατότητες ?

Σκέφτηκα το Ν96, με υποδεέστερη κάμερα στα χαρτιά τουλάχιστον, δεν ξέρω αν στην πράξη είναι αντιληπτό.

OMNIA , με επίσης υποδεέστερη κάμερα και video-λήψη στα 15 frames/sec.

 

Με έχει απογοητεύσει μπορώ να πω, το θέμα με το video, δεν ξέρω τι θα κάνω...

Θεωρώ απαράδεκτο, να έχει τόσο καλή εικόνα στο video και να το χαλάει ο ήχος που είτε είναι ασυγχρόνιστος είτε κάνει παράλογο θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα στους Διαξιφισμούς για να πάρεις όσες περισσότερες απόψεις μπορείς.
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι , καλησπέρα σας.

Έχει κανένας υπόψιν του αν με το τηλ. μας μπορούμε να λαμβάνουμε τα εταιρικά μας e-mail?? θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν υπήρχε κάποιο πρόγραμμα που να τα μεταφέρει στη συσκευή μας real time σαν sms.

Ρωτάω γιατί δεν θα ήθελα να το αντικαταστήσω με κάποιο blackberry που ως γνωστόν έχει αυτή τη δυνατότητα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

αυτο θα μ ενδιεφερε κ μενα.

στα εισερχομενα μηνυματα βλεπω πως εχει για email.

τι παιζει με αυτο μπορουμε να εχουμε τα mails μας στο innov?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κολλήσει το Innov8 και δεν μπορώ να κάνω επαναφορά ρυθμίσεων ούτε από το μενού, όυτε με τους κωδικούς. Η μόνη λύση που μου μένει είναι αυτή :

Για 3rd Edition Feature Pack 2 Nseries συσκευές (όχι N96-1): πληκτρολογούμε στην οθόνη αναμονής *#7370# ή με κλειστό το κινητό πατάμε τα «πράσινο πλήκτρο κλήσης», «*», «multimedia πλήκτρο» και ταυτόχρονα ανοίγουμε το κινητό χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

Ποιο είναι το multimedia πλήκτρο του ?

Το έκανα με το δεξί μεταλλικό πλήκτρο και έβγαλε μία κόκκινη οθόνη και αναβόσβηνε ένδειξη "All Download". Και ξανάβγαλα την μπαταρία γιατί δεν έκανε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να έχεις πατημένο Πράσινο ακουστικό, "*", και το "3" ενώ το ανοίγεις απο το Power.

 

Το ΙΝΝΟV8 δεν έχει multimedia πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG INNOV 8gb GPS 8Mpixel SYMBIAN ΣΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ 18 ΜΗΝΕΣ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ ΠΩΛΕΙΤΑΙ 350 ευρω λόγω απόκτησης εταιρικού τηλ. ;ΌΣΟΙ ΠΙΣΤΟΊ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό δεν επανέρχεται με τπτ.

Δεν πιάνει κανένας τρόπος reset.

Τι να κάνω ? Να το πάω σε Service ?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Δοκίμασες διάφορους συνδιασμούς πλήκτρων για το hard reset;
Link to comment
Share on other sites

Ναι δοκίμασα...

Όταν είναι ανοιχτό το τηλέφωνο και προσπαθώ να κάνω soft reset ή hard reset , δεν κάνει τίποτα.

Όταν είναι κλειστό δοκιμάζω τον συνδυασμό πλήκτρων και το ανοίγω, αλλά βγάζει κόκκινη οθόνη και αναβοσβήνει ένδειξη "All Download".

Θα εμπιστευτώ κάποιον γνωστό μου τεχνικό αύριο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...