Jump to content

Samsung GT-i8510 INNOV8


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η αλλη που εχεις στο ελληνικο ειναι οριτζιναλ(samsung) ? μου φενεται εχω πετυχει στο ι-μπευ τετοιες. αν αξιζει θα παρω.

 

Όπως είπε και ο knboss ή μπαταρία είναι η original που έχει το κινητό στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ok, αυτος ο συνδυασμος ειναι γνωστός απλά ειναι παλιά η εκδοση. εγω εχω την ΧΧΙΒ2 και μια εχω ελληνικα χωρις ιντερνετ (βονταφον) και μια τα αγγλικα με ιντερνετ.

 

την I8510XXHJ3 - 7/10/2008 ειναι αυτη που ειχαν τα περισσοτερα τηλεφωνα τα ελληνικα. εμενα ειναι απο εξω.

 

Βασικο ερώτημα προς ολο το φορουμ. αν και μαλλον θα χασω σε θεματα μπαταριας,

 

εχει κανεις την I8510XXHJ3 - 7/10/2008? με λινκ να μοθ δωσει? με πμ?

 

γιατι στο ιντερνετ εχω βρει πολλες αλλες εκδοσεις αλλα οχι αυτην.

 

επιπλεον ρωτουσα για αυτο που ειπες με την σουδηκικη και αλλαξες λιγο το αρχειο... να περνεω φιρμγουεαρ γνωριζω. το χω κανει 6-8 φορες. τι αλλαξες στο αρχειο το σουδηικό και περασες τα ελληνικα δεν ξέρω.

 

την I8510EURHK1 - 7/11/2008 την εχω.

 

Κατεβασε την απο εδω - http://www.mediafire.com/download.php?tjzn2zgbqaq και οταν την ανοιξης με το apollo(ver-6.10) στην δευτερη επιλογη pda or code image θα δεις οτι εχει επιλογη γλωσσας για πολλες χωρες αλλα αυτος που το ανεβασε τις εχει αφαιρεση και εχει μονο τα σουηδικα μεσα οπου και εγω με τη σειρα μου εβαλα τα ελληνικα,απλος αλλαξα λιγο το ονομα και το εβαλα οπως το ζηταει το apollo θα το καταλαβεις οταν επιλεξης ελληνικα.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

αρχιζει να μαρεσει η εξελιξη της συζητησης :D

 

by the way και μενα εχει μπαταρια σαν αυτη που ποσταρε ο φιλος (απο gsmarena)

απ τη μια γραφει σαμσουνγκ απ την αλλη τα εξης

 

type : 3.7v li-on

model : AB 474350BE

 

s/N : AA1QB10WS/4-B

 

η αλλη που εχεις στο ελληνικο ειναι οριτζιναλ(samsung) ? μου φενεται εχω πετυχει στο ι-μπευ τετοιες. αν αξιζει θα παρω.

 

Και μενα την ιδια ακριβως εχει το θεμα ειναι αν εχει δυο τυπους των 1000 και των 1200 mah? η δικες μας μαλλον ειναι 1000 αφου ετσι λεει στο σασι απο πισω, και φυσικα η 1200 σε οσους την εχουν αν τους κραταει περισσοτερο σε συγκριση με της αμφιβολου χωριτηκοτητας δικες μας.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Και μενα την ιδια ακριβως εχει το θεμα ειναι αν εχει δυο τυπους των 1000 και των 1200 mah? η δικες μας μαλλον ειναι 1000 αφου ετσι λεει στο σασι απο πισω, και φυσικα η 1200 σε οσους την εχουν αν τους κραταει περισσοτερο σε συγκριση με της αμφιβολου χωριτηκοτητας δικες μας.

 

Και σε εμάς που έχει την 1200άρα μπαταρία, γράφει 1000 πίσω από την συσκευή.

 

Για να καταλάβω, υπάρχει κάποιος που έχει το τηλ. από την ελληνική αντιπροσωπεία και να είναι με την μπαταρία που δεν γράφει χωρητικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου innov8 αγοράστηκε από play247 και μου είπαν ότι είναι από την ελληνική αντιπροσωπεία (και η μπαταρία του γράφει 1200 mAh). Του φίλου αγοράστηκε απο cosmote και δεν γράφει πανω χωρητικότητα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμάς που έχει την 1200άρα μπαταρία, γράφει 1000 πίσω από την συσκευή.

 

Για να καταλάβω, υπάρχει κάποιος που έχει το τηλ. από την ελληνική αντιπροσωπεία και να είναι με την μπαταρία που δεν γράφει χωρητικότητα;

 

Εγω το αγορασα στη Ροδο πριν εξι περιπου μηνες απο το μαγαζι που κανω ανταλαγες τα κινητα μου και τωρα παρατηρησα οτι στο πληκτρολογιο εχει μονο τους αγγλικους χαρακτηρες και η μπαταρια δεν γραφει ποσα mah ειναι.

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα στη Ροδο πριν εξι περιπου μηνες απο το μαγαζι που κανω ανταλαγες τα κινητα μου και τωρα παρατηρησα οτι στο πληκτρολογιο εχει μονο τους αγγλικους χαρακτηρες και η μπαταρια δεν γραφει ποσα mah ειναι.

 

To πληκτρολόγιο σε κανένα δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες. Ελληνικό βιβλιαράκι σου είχε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εγω το αγορασα σημερα απο το saturn 249€

Ειναι με μπαταρια 1.200 και I8510XXHK1 σε I8510EURHK1 ,

υπαρχει η δυνατοτητα να γινει πιο γρηγορο το μενου του

κανοντας καποια τελευταια αναβαθμιση η κανοντας

καποια αλλη ρυθμιση? Ευχαριστω. :wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω απο multirama το αγορασα και η μπαταρια οπως ειπα δεν γραφει MhA απο πισω

SAMSUNG GT-B2710

SW VER

B2710BOJL1

CSC VER

B2710TMOJL1

Link to comment
Share on other sites

To πληκτρολόγιο σε κανένα δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες. Ελληνικό βιβλιαράκι σου είχε;

 

Ναι εχει βιβλιαρακι στα ελληνικα..

I8510XXIA1-14/1/2009

I8510EURHK1-7/11/2008

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αγορασα την συσκευη μου απο Πλαισιο τον Φλεβαρη και στην μπαταρια δεν αναφερει τα mA.....:wacko:
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εγω το αγορασα σημερα απο το saturn 249€

Ειναι με μπαταρια 1.200 και I8510XXHK1 σε I8510EURHK1 ,

υπαρχει η δυνατοτητα να γινει πιο γρηγορο το μενου του

κανοντας καποια τελευταια αναβαθμιση η κανοντας

καποια αλλη ρυθμιση? Ευχαριστω. :wink:

 

Και κατι αλλο που ξεχασα, βιντεο 3gp πως βλεπουμε βαζουμε καποιο

αλλο προγραμμα?

 

Link to comment
Share on other sites

Ίσως οι πρώτες παρτίδες να είχαν την μπαταρία που δεν γράφει mha. Σε αυτά με την 1200άρα έχει στα βίντεο και το τρέιλερ της ταινίας transformers που είναι πολύ πρόσφατη.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, έχω νέα, αλλά μάλλον δε πρέπει να ισχύουν.....

Κοιτώντας στο ebay για μπαταρία, βρήκα αυτό:

http://cgi.ebay.co.uk/Li-Polymer-Battery-for-SAMSUNG-SGH-i8510-INNOV8-ACCU_W0QQitemZ380156201484QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item5883134a0c&_trksid=p3286.c0.m14

 

το ενδιαφέρον λοιπόν σε αυτό είναι ότι στα συμβατά κινητά με τη μπαταρία αναφέρει το i8510 (innov8) αλλά και το i8910!!!!!!! ΚΑΙ ΔΙΕΡΩΤΑΜΑΙ.....λέτε ρε παίδες να είναι συμβατές οι μπαταρίες (και οι δυό ειναι 3,7 v) και να έχουν το ίδιο μέγεθος? αν ναι σωθήκαμε γιατί του i8910 η μπαταρία είναι 1500 mAh!!!!!! είναι κανένας άνθρωπος που μπορεί να το τσεκάρει? αν και η διαίσθησή μου μου λέει πως....too good to be true.....αλλά πάλι...λες;

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, έχω νέα, αλλά μάλλον δε πρέπει να ισχύουν.....

Κοιτώντας στο ebay για μπαταρία, βρήκα αυτό:

http://cgi.ebay.co.uk/Li-Polymer-Battery-for-SAMSUNG-SGH-i8510-INNOV8-ACCU_W0QQitemZ380156201484QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_3?hash=item5883134a0c&_trksid=p3286.c0.m14

 

το ενδιαφέρον λοιπόν σε αυτό είναι ότι στα συμβατά κινητά με τη μπαταρία αναφέρει το i8510 (innov8) αλλά και το i8910!!!!!!! ΚΑΙ ΔΙΕΡΩΤΑΜΑΙ.....λέτε ρε παίδες να είναι συμβατές οι μπαταρίες (και οι δυό ειναι 3,7 v) και να έχουν το ίδιο μέγεθος? αν ναι σωθήκαμε γιατί του i8910 η μπαταρία είναι 1500 mAh!!!!!! είναι κανένας άνθρωπος που μπορεί να το τσεκάρει? αν και η διαίσθησή μου μου λέει πως....too good to be true.....αλλά πάλι...λες;

 

Καλησπέρα,

εκτός του i8510 έχω κι ένα Samsung επίσης το G810, που φορά ακριβώς την ίδια μπαταρία, και μάλιστα τις αλλάζω ανάλογα ποιό κινητό χρησιμοποιώ, για να δουλεύουν κι οι 2. Στο link που δίνεις το επιβεβαιώνει,γράφει και το G810.

Σαν εμφάνιση είναι ακριβώς ίδιες και δεν γράφουν επάνω τίποτα.

Είναι αγορασμένα και τα 2 κινητά από Cosmote, και μάλιστα το innov8 πριν 1 εβδομάδα.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

εγώ τόλμισα να αγοράσω αυτο http://cgi.ebay.com/1500mAh-Battery-Charger-For-Samsung-SGH-i8510-SGH-i8510_W0QQitemZ220451386192QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item3353ed3350&_trksid=p3286.c0.m14

 

Μολις παραλαβω και δοκιμασω θα ενημερωσω.;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι,απλα τα βαζεις μεσα και παιζουν με τον realplayer

Το προβλημα ειναι οτι δεν παιζει ο realplayer τα βιντεο που εχω σε μορφη 3gp!!!

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο...εδω λεει οτι τα παιζει και κανονικα θα πρεπει να τα παιζει.δεν εχω δοκιμασει κανενα εγω βεβαια..

http://www.gsmarena.com/samsung_i8510_innov8-2471.php

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι δεν παιζει ο realplayer τα βιντεο που εχω σε μορφη 3gp!!!

 

Το 80% απο τα βιντεακια που εχω ειναι 3gp. Τα επαιζε κανονικα χωρις προβλημα. Μηπως εβαλες-εβγαλες καμια εφαρμογη και εγινε κανενα conflict με τα 3gp;

Παντως κατι δεν παει καλα! πρεπει να τα παζει τα 3gp χαλαρα!

Εκτος αν τα 3gp σου εχουν κανενα περιεργο bitrate η καμια περιεργη αναλυση! Απο που τα εχεις τραβηξει; απο αλλο κινητο;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Είμαι ένας απόλυτα αρχάριος στα symbian τηλέφωνα και απέκτησα το i8510 χθες. Νιώθω κάπως χαμένος σε ότι αφορά τις εφαρμογές καθώς προσπαθώ εδώ και ώρες να εγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές χωρίς επιτυχία. Σε 3 μέρες θα κάνω ένα ταξίδι και πολύ θα ήθελα να χρησιμοποιήσω το τηλεφωνάκι για navigator αλλά αν καποιος από εσας δεν με βοηθήσει, δεν το βλέπω να τα καταφέρνω. Όποιος μπορεί και έχει την καλοσύνη να με βοηθήσει να εγκαταστήσω κάποιο τέτοιο gps προγραμματάκι, θα του είμαι υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμα πλοήγησης που "παίζει" πολύ στα symbian είναι το Garmin.

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

για το πώς θα το κάνεις εγκατάσταση. Ο αδηγός είναι πληρέστατος.

 

Καλή αρχή... :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια pavlidisc αλλά δυστυχώς ακόμα δεν μπορώ να τα καταφέρω. Μήπως είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσω sd card για την εγκατάσταση του garmin ή μπορεί να λειτουργήσει από την εσωτερική μνήμη; Πάντως όταν δοκίμασα τη μεταφορά των φακέλων στο root της εσωτερικής μνήμης δεν ήταν δυνατή και αναγκάστηκα να τα βάλω σε άλλο φάκελο και αφού εγκατέστησα το .sis και έτρεξα την εφαρμογή, το μόνο που έγινε ήταν να εμφανιστεί το λογότυπο κατά την εκκίνηση της εφαρμογής και αμέσως μετά έκλεισε και με πέταξε πάλι στο μενού των εφαρμογών. :(
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ψάχνω εδώ και καιρό την προσαρμοσμένη έκδοση I8510EURHK1 αλλά δν τ βρίσκω πουθενά!!!! μήπως την έχει κάποιος σε RS links ή αν όχι να την ανβάσει κάπου?????
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8510 INNOV8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...