Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιόν Q2; Εδώ κυκλοφορεί ελεύθερος ο Q3! :lol:

 

http://www.naviusers.net/forum-f53/topic-t388-45.htm#5976

Edited by gnoul
www.mygarminstanav.net
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιόν Q2; Εδώ κυκλοφορεί ελεύθερος ο Q3! :lol:

 

http://www.naviusers.net/forum-f53/topic-t388-45.htm#5976

 

Μήπως ειναι για το iphone?

Link to comment
Share on other sites

O ίδιος θα είναι και για τις συσκευές!

Απλά ανεπίσημα είναι θέμα ημερών να προσαρμοστεί για τις συσκευές (υπάρχει ένα πρόβλημα με τα nfs) και επίσημα θα πρέπει να τον βγάλουν όπου να είναι!

www.mygarminstanav.net
Link to comment
Share on other sites

O ίδιος θα είναι και για τις συσκευές!

Απλά ανεπίσημα είναι θέμα ημερών να προσαρμοστεί για τις συσκευές (υπάρχει ένα πρόβλημα με τα nfs) και επίσημα θα πρέπει να τον βγάλουν όπου να είναι!

 

Αγαπητε μου φιλε, επειδη πάντα εχουν καποια προβλήματα (μικρά η μεγάλα) αυτοι οι χάρτες ας μην προτρεπουμε και προτρέχουμε.

Και την προηγούμενη φορα που ειχαν ανεβει για το iphone στις συσκευες ειχαν προβλημα.

Καλή τη πίστη το λεω .

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε μου φιλε, επειδη πάντα εχουν καποια προβλήματα (μικρά η μεγάλα) αυτοι οι χάρτες ας μην προτρεπουμε και προτρέχουμε.

Και την προηγούμενη φορα που ειχαν ανεβει για το iphone στις συσκευες ειχαν προβλημα.

Καλή τη πίστη το λεω .

Συμφωνώ μαζί σου. Ένας Q3, που πέρασε από τα χέρια μου, δεν εμφάνιζε τα ονόματα των δρόμων

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σας!

Έχει αρκετές διαφορές η δομή των nfs του iphone από τις συσκευές μας και έχουν αλλάξει και τη γραμματοσειρά - προβολή δρόμων!

 

Αν δεν τα καταφέρουν κάποιοι που προσπαθούν θα κάνουμε υπομονή μέχρι και την επίσημη κυκλοφορία του για τις συσκευές μας!

 

Απλά όσο τον ψάχνω και τον δουλεύω στον δρόμο (με το iphone μου) έχω να πω ότι είναι σε καλό επίπεδο, έχει ανέβει αρκετά και πιστεύω ότι σύντομα θα το διαπιστώσετε!

www.mygarminstanav.net
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΤΟ 2100 ΜΑΧ.ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ 3300 ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΑΧ;

 

Θερμή παράκληση, μη γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.

 

Καλώς ήρθες.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο εγχειρίδιο της συσκευής αναφέρει ότι με παρατεταμένη πίεση 6sec στο διακόπτη on-off η συσκευή κλείνει εντελώς (κάνει soft- reset). Όση ώρα και αν τον έχω πατήσει, soft reset δεν έχω δει και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ το κουμπί reset στο κάτω μέρος της συσκευής.

 

Υπάρχει πιο απλός τρόπος για reset?

 

 

Στο buttons μenu το κουμπί on-off κάτε αριστερά δουλεύει? Γιατί όποτε το πατάω εμφανίζει μία εικόνα της navigon και κολλάει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μήπως ξέρει κανείς τον τρόπο να εγκατασταθεί σε navigon 2100 max το navigon 7.6.1-2 ή 3

ευχαριστώ

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Παιδιά αν σας ενδιαφέρει ….

το μαξακι μας τρέχει και με το καινούργιο λογισμικό από το NAVIGON 40 Plus με την καινούργια έκδοση Navigon PL40 Version 7.6.2( χωρίς Animation στα Screens αλλά δεν μας πειράζει):lol:

Φιλικά Ελένη

 

θα μπορούσες να μας δώσεις πιο συγκεκριμένες οδηγίες γι αυτό που λες;

για π.χ ποιος είναι ο τρόπος εγκατάστασης σε 2100 max;

ποια version θα τρέξει σίγουρα;

ερωτώ γιατί άκουσα ότι ΔΕΝ ΤΡΕΕΧΕΙ σε WIN 5.

EYXARISTV

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να μας δώσεις πιο συγκεκριμένες οδηγίες γι αυτό που λες;

για π.χ ποιος είναι ο τρόπος εγκατάστασης σε 2100 max;

ποια version θα τρέξει σίγουρα;

ερωτώ γιατί άκουσα ότι ΔΕΝ ΤΡΕΕΧΕΙ σε WIN 5.

EYXARISTV

 

Γιατί δεν πας στα σίγουρα και θέλεις κατι που δεν τρέχει!!!

Θελει win 6 ......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλησπερα.Στο iphone εχω το Navigon 1.6 με ενεργοποιημενο και το panoramaview.Οταν μπαινεις σε τουνελ σου δειχνει φωτογραφια το τουνελ.

Γινεται αυτο να παιξει στο 2100?Αποτι ειδα μεσα στο smap του iphone εκει που ειναι τα nfs υπαρχει και ενα tunell.ini(ετσι νομιζω λεγεται).

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου ότι μαζί με τον 2010.q3 κυκλοφόρησε και χάρτης Τουρκιάς .:!:

Έψαξα να τον «αγοράσω» αλλά δεν τον βρήκα διαθέσιμο .:mad:

Όποιος μπορεί να βοηθήσει ας στείλει ένα pm.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να εχει φίλο στην Τουρκία η Λογαριασμό στο itunes Turkey.

 

Δες εδω για να σου λυθούν οποίες αποριες σου εχουν μείνει ακόμα φίλε Βαγγέλη

Θέλω να Πηγαίνω Παντού
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω το 2110 max με 4.0.x software και 2009Q1 χάρτες.

Επειδή τώρα το πήρα απόφαση να κάνω update τους χάρτες (λόγω ταξιδιού σε επαρχία) ... άρχισα να συναντάω το παρακάτω πρόβλημα κατά το upgrade σε 2110 4.4.x (νομίζω αυτό είναι το version) ή σε 4310 max... όταν επιλέγεις νέο προορισμό, επιλέγεις χώρα και στο επόμενο tab είναι απενεργοποιημένο το πληκτρολόγιο να καταχωρήσεις οδό, άρα δεν μπορείς να προχωρήσεις. Άμα επιλέξεις να εμφανίσει που βρίσκεσαι, όλα καλά με 2110 max 4.4.x, με το 4310 max upgrade εμφανίζει λεκτικά που βρίσκεσαι αλλά άσπρο εντελώς χάρτη.

 

Κάποια στιγμή λέω οκ, δεν πειράζει ας γυρίσω στο backup που δούλευε.. αλλά το ίδιο πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται και με αυτό το backup.. άρα μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει που δεν σχετίζεται με το upgrade που έκανα.

 

Μήπως το έχει συναντήσει και κανένας άλλος? Γνωρίζετε κάποια λύση.. ή να το πετάξω από το μπαλκόνι... :) έχω φτάσει πολύ κοντά.

 

Ευχαριστώ.. εκ των προτέρων!!

Edited by vagdouk
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δοκίμασε να κάνεις ένα Factory Reset:

- Ενώ έχεις ανοικτή την συσκευή πάτα TurnOn+Reset ταυτόχρονα ώστε να κλείσει εντελώς η συσκευή. Περίμενε 15".

- Κράτα πατημένο το TurnOn/Off button για πάνω από 10", ώστε να πάει να ναοίξει μια φορά η συσκευή, να κλείσει, και όταν ξανανοίξει να λέει: Restoring Hardware Setting. Θα χρειαστεί να καλιμπράρεις και την οθόνη. Όταν τελειώσει η διαδικασία ξαναδοκίμασε να δεις αν έστρωσε και λειτουργεί κανονικά το πληκτρολόγιο.

 

Κια μία απορία: αναφέρεις λογισμικό "4.7.Χ". Εννοείς 7.4.Χ, σωστά?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

 

Αρχικά δοκίμασε να κάνεις ένα Factory Reset:

- Ενώ έχεις ανοικτή την συσκευή πάτα TurnOn+Reset ταυτόχρονα ώστε να κλείσει εντελώς η συσκευή. Περίμενε 15".

Όταν λες Reset, εννοείς το κουμπάκι που θέλει καρφίτσα ή κάτι μυτερό να πιεστεί φαντάζομαι ε?

Θα τα κάνω το απόγευμα και ελπίζω να δουλέψει.

 

Κια μία απορία: αναφέρεις λογισμικό "4.7.Χ". Εννοείς 7.4.Χ, σωστά?

Σωστά, από την σύγχυση τα έγραψα άλλα αντί άλλων.

 

Και μία τελευταία απορία, χάρτες 2010Q2 ή 2010Q3 δεν βρίσκω να κατεβάσω με search για 2110 max maps... καμία πρόταση? Βέβαια, αυτό θα γίνει μόνο αν καταφέρω να το κάνω να δουλεύει :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, αυτό το κουμπί εννοώ, που θέλει κάτι μυτερό για ν το πατήσεις (οδοντογλυφίδα, τσιμπιδάκι..) Για αναβαθμίσεις χαρτών υπάρχουν αρκετοί τρόποι.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις μου έδωσαν ένα navigon 2100 με παλιό χάρτη (Q3 2008) ο οποίος δεν είναι καθόλου καλός για την περιοχή που μένω (Αγ Στέφανος Αττικής) και με δρομολογεί μέσα από χωράφια ότι προφίλ διαδρομής και να επιλέξω! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει πως να βάλω κάποιο πιο καινούριο χάρτη / λογισμικό πάνω στη συσκευή;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...