Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Τι διαφορά έχει το Fring από το Windows Live που υπάρχει για το S60;

 

Το fring είναι πολύ πιο γρήγορο και πρακτικότερο όταν κάνεις chatting, μπορείς να τα έχεις όλα σ' ενα. Δηλαδή msn, yahoo messenger, google, skype.

Επίσης σε συσκευές όπως το ΝΟΚΙΑ Ε51 μπορείς μέσω fring να μιλάς ζωντανά με κάποιον που είναι online σε pc. Ειδικά αν είσαι συνδεδεμένος μεσω WiFi η ποιότητα της ομιλίας είναι αρκετά καλή. Μέσω gprs ακους τον άλλο από το pc μια χαρά αλλά αυτός σ' ακούει με καθυστέρηση.

Γενικά είναι top εφαρμογή, δοκίμασε την.

Στα os40 δεν διαθέτει όλες τις δυνατότητες, νομίζω μόνο chatting.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιησα κι εγω το myview, αλλα εχω καποιες αποριες...

Κατεβασα απο τον προγραμμα περιηγησης του κινητου μου το mini opera ολα οταν το εγκαθιστω μου λεει οτι δεν γινεται συνδεση στο Ιντερνετ... Ξερει κανεις γιατι? Γινεται να διορθωθει καπως αυτο το προβλημα?

Ακομη ειναι μεγαλο μειονεκτημα οτι δεν υπαρχει ογκομετρητης απο τη στιγμη μαλιστα που υπαρχει το οριο των 40mb.

Τελος, ξερει κανεις γιατι οταν βλεπω βιντεο στο youtube σε καποιο χρονικο σημειο του βιντεο μου βγαζει ''η διαδρομη πορων που εχει οριστει δεν ειναι εγκυρη''?

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

το qtek8500 δεν έχει wifi :(

 

τοτε δοκιμασε το skype mobile και δουλεψει καλως...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μπαίνω με το WAP GPRS,όταν μπαίνω στο YouTube δεν έχω δυνατότητα να δω βίντεο.Γι' αυτό φταίει ο browser του κινητού ή ότι θα έπρεπε να μπω με το Cosmote internet;

 

Έχω μπερδευτεί λίγο. :(

 

giana vlepis video apo youtube katebase to java youtoube apo youtube.com kai prepi na eisai se kalipsi 3G..... egw p ida xreothika 6 euro sto logarioazmo m kai + ixa vodafone surf & email..eleoc

Link to comment
Share on other sites

Katafere kaneis na mpei ry8misei ton proxy, kai na mpei sto myview mesa apo to iphone 3g? :worry:

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν προσπαθώ να ενεργοποιήσω το 'Μηνιαίο πάσο' μου λέει συνέχεια 'Σφάλμα λόγω προσωρινού τεχνικού προβλήματος' . Από την στιγμή που μου έληξαν τα δωρεάν ΜΒ δεν μπόρεσα να το ενεργοποιήσω . Συνέχεια χρεώνομε την είσοδο αλλά και πάλι δεν γίνεται τίποτα. Αυτό εγώ το θεωρώ που**ιά :@
Link to comment
Share on other sites

Το cosmote my view είναι πολύ χάλια.

Προφανώς είναι σε beta μορφή ακόμα διότι τα προβλήματα που έχει δεν δικαιολογούνται για μία σοβαρή υπηρεσία και για μία εταρεία με τόση εμπειρία από το imode. Το imode ήταν μίλια μπροστά από το myview, ας ώψετε το γεγονός ότι δεν είχε συσκευές.

Έχουμε και λέμε:

1) Χρεώνει ακόμα και σήμερα παρά τις επανελημένες αναφορές ανά kb μέσα στο myview portal.

2) Σε πολλά site του portal βγάζει το μήνυμα "internal server error" κάτι που επίσης έχει αναφερθεί στην cosmote.

3) Στις χρεώσεις αναφέρει ότι η εβδομασιαία και η μηνιαία χρέωση των site που θα γραφτείς ισχύει μέχρι την 23:59 της τελευταίας ημέρας κάτι που δεν εφαρμόζεται.

4) Σε πολλά site όταν προσπαθείς να δεις κάτι σε πετάει στην αρχική σελίδα του myview.

Link to comment
Share on other sites

εαν σου εχουν φαει χρηματα παρε στο κεντρο εξ. να στα επιστρεψουν...(σχετικα με το 3)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Το cosmote my view είναι πολύ χάλια.

Προφανώς είναι σε beta μορφή ακόμα διότι τα προβλήματα που έχει δεν δικαιολογούνται για μία σοβαρή υπηρεσία και για μία εταρεία με τόση εμπειρία από το imode. Το imode ήταν μίλια μπροστά από το myview, ας ώψετε το γεγονός ότι δεν είχε συσκευές.

Έχουμε και λέμε:

1) Χρεώνει ακόμα και σήμερα παρά τις επανελημένες αναφορές ανά kb μέσα στο myview portal.

2) Σε πολλά site του portal βγάζει το μήνυμα "internal server error" κάτι που επίσης έχει αναφερθεί στην cosmote.

3) Στις χρεώσεις αναφέρει ότι η εβδομασιαία και η μηνιαία χρέωση των site που θα γραφτείς ισχύει μέχρι την 23:59 της τελευταίας ημέρας κάτι που δεν εφαρμόζεται.

4) Σε πολλά site όταν προσπαθείς να δεις κάτι σε πετάει στην αρχική σελίδα του myview.

 

από προσωπική εμπειρία, επιβεβαιώνω κι εγώ τα 2) και 4) :cool:

Link to comment
Share on other sites

από προσωπική εμπειρία, επιβεβαιώνω κι εγώ τα 2) και 4) :cool:

 

Στο 1) όχι μόνο έχει αναφερθεί αλλά τεχνικός της εταιρείας μετά από υπόδειξη μπλόκαρε συγκεκριμένη κίνηση για να δει τι χρεώνει η cosmote. Αποτέλεσμα; Μηδέν.

Για το 3) αρκεί να κάνει κάποιος μία εβδομασιαία συνδρομή να διαπιστώσει ότι η συνδρομή λήγει την τελευταία ημέρα την ώρα που έγινε η εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω μια που μπηκα μια στην αρχη στο πορταλ του cosmote my view για την ενεργοποιηση του μηνιαιου και 20 μερες τωρα δεν εχω ξαναμπει.Οτι θελω τα εχω απο το Internet.Kαι σε 20 μερες καλης πλοιγησης internet εχω χαλασει καπου στο 20ΜΒ :rolleyes: Αρα μια χαρα με παει το 40αρι...
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το μηνιαιο πασο των 4ε του my view για να εχω 40 MB σε internet δωρεαν αλλα μετα διαπίστωσα οτι η χρεωση ειναι 0.0119/KB δηλαδη 12.1856ε/ΜΒ ενω με το wirelless internet easy ειναι 1ε/ΜΒ

Μετα απο ερωτηση στο 1212 και μετα απο πολλα τηλ και κοπο για το πως θα χρεωθω μετα τα 40 ΜΒ αφου εχω ενεργοποιημενο και το wirelless internet easy, εμαθα οτι η χρεωση γινεται αναλογα με το αν θα μπω με wap ή wirelless internet easy και μου ειπαν να το γυριζω καθε φορα αναλογα με το τι θέλω, αλλα η υπαλληλος δεν ηξερε να μου πει πως και ειπε οτι θα τηλ τεχνικος. Βεβαια τεχνικος δεν τηλ ποτε.!!

Μεσα στις ρυθμισεις βλεπω cosmote gprs και cosmote internet αλλα και τα δυο εχουν apn internet (εχω καρτα 3g- δεν θα επρεπε να ειναι 3g-internet??)

Ωστοσο με τoν opera πληκτρολογόντας http://wap.cosmotemyview.gr μπαινει στο myview (αρα μου ειπαν απο το cc οτι εχει τις ρυθμισεις wap αλλα εγω δεν μπορω να τις δω πουθενα και δεν ειμαι σιγουρος αν μπαινει με wap ή wirelless internet easy

εννοειται οτι δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις που ειναι αυτες που φορτωσε το τηλ οταν εβαλα την sim της cosmote

Και τελικα πως μπορω να γυρισω σε wirelless internet easy?

Αν εχω μπει με αρχικη σελιδα την http://wap.cosmotemyview.gr και μετα πληκτρολογισω μια ιντερνετ διευθυνση συνεχιζει λογικα με wap ετσι δεν ειναι? (στα 40 ΜΒ που εχω δωρεαν)

Πολλες ερωτησεις και μαλλον πολύ μπερδεμενες !!!

Ελπιζω καποιος και ξεκαθαρισει λιγο τα πραγματα

Για να συνοψισω , θέλω το my view με το πασο που μου προσφερει με 4ε 40ΜΒ στο ιντερνετ και μετα να γυριζω στο wirelless internet easy που εχει 1ε/ΜΒ και οχι 12,1856ε/ΜΒ που εχει το my view

Και τελικα πως πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις ( και γιατι δεν βλεπω τις cosmote wap ρυθμισεις?)?

Να προσθεσω οτι με το nodata βλεπει cosmote gprs, cosmote internet, cosmote mms και cosmote wap αλλα τις ρυθμισεις του wap δεν μπορω να τις βρω πουθενα

Εχω το HTC DIAMOND

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιησα το μηνιαιο πασο των 4ε του my view για να εχω 40 MB σε internet δωρεαν αλλα μετα διαπίστωσα οτι η χρεωση ειναι 0.0119/KB δηλαδη 12.1856ε/ΜΒ ενω με το wirelless internet easy ειναι 1ε/ΜΒ

Μετα απο ερωτηση στο 1212 και μετα απο πολλα τηλ και κοπο για το πως θα χρεωθω μετα τα 40 ΜΒ αφου εχω ενεργοποιημενο και το wirelless internet easy, εμαθα οτι η χρεωση γινεται αναλογα με το αν θα μπω με wap ή wirelless internet easy και μου ειπαν να το γυριζω καθε φορα αναλογα με το τι θέλω, αλλα η υπαλληλος δεν ηξερε να μου πει πως και ειπε οτι θα τηλ τεχνικος. Βεβαια τεχνικος δεν τηλ ποτε.!!

Μεσα στις ρυθμισεις βλεπω cosmote gprs και cosmote internet αλλα και τα δυο εχουν apn internet (εχω καρτα 3g- δεν θα επρεπε να ειναι 3g-internet??)

Ωστοσο με τoν opera πληκτρολογόντας http://wap.cosmotemyview.gr μπαινει στο myview (αρα μου ειπαν απο το cc οτι εχει τις ρυθμισεις wap αλλα εγω δεν μπορω να τις δω πουθενα και δεν ειμαι σιγουρος αν μπαινει με wap ή wirelless internet easy

εννοειται οτι δεν εχω πειραξει τις ρυθμισεις που ειναι αυτες που φορτωσε το τηλ οταν εβαλα την sim της cosmote

Και τελικα πως μπορω να γυρισω σε wirelless internet easy?

Αν εχω μπει με αρχικη σελιδα την http://wap.cosmotemyview.gr και μετα πληκτρολογισω μια ιντερνετ διευθυνση συνεχιζει λογικα με wap ετσι δεν ειναι? (στα 40 ΜΒ που εχω δωρεαν)

Πολλες ερωτησεις και μαλλον πολύ μπερδεμενες !!!

Ελπιζω καποιος και ξεκαθαρισει λιγο τα πραγματα

Για να συνοψισω , θέλω το my view με το πασο που μου προσφερει με 4ε 40ΜΒ στο ιντερνετ και μετα να γυριζω στο wirelless internet easy που εχει 1ε/ΜΒ και οχι 12,1856ε/ΜΒ που εχει το my view

Και τελικα πως πρεπει να ειναι οι ρυθμισεις ( και γιατι δεν βλεπω τις cosmote wap ρυθμισεις?)?

Να προσθεσω οτι με το nodata βλεπει cosmote gprs, cosmote internet, cosmote mms και cosmote wap αλλα τις ρυθμισεις του wap δεν μπορω να τις βρω πουθενα

Εχω το HTC DIAMOND

 

Στο Diamond οι ρυθμίσεις του MyView υπάρχουν εγκατεστημένες αλλα δε μπορείς να τις δείς ή να τις πειράξεις!(wap)

Με αυτές μπορείς να μπέις στο μενού του Myview!

Αν θες να δεις πχ το cosmote email Σου ή πχ να κατεβάσεις παιχνίδια απο το Myview δε μπορείς!Σου βγάζει μήνυμα οτι οι ρυθμίσεις είναι λάθος και να χρησιμοποιείσεις άλλη σύνδεση!Αυτό το μήνυμα στο βγάζει όταν έχεις απενεργοποιείσει όλες τις άλλες συνδέσεις!

Προφανώς θα έιναι λάθος στις ρυθμίσεις που υπάρχουν εγκατεστημένες στη συσκεύη!

Και αυτό το λέω γιατί εγώ έφτιαξα μια νέα σύνδεση με τις ρυθμίσεις που δίνει ο χρήστης alany στην υπογραφή του για το Myview!

Οταν λοιπόν είμαι στο myview και πατήσω να μπεί στο email κόβει αυτόματα τη σύνδεση wap και συνδέεται με τη καινούργια σύνδεση που έφτιαξα που θεωρητικά έχει τις ίδιες ρυθμίσεις με τη wap!

 

99% λοιπόν όταν είσαι στο Myview και πατήσεις να μπείς σε μια σελίδα αποσυνδέεται απο το Myview και τα 40mb δωρεάν και χρησιμοποιεί μια απο τις άλλες συνδέσεις που έχεις ενεργές!Οποτε πληρώνεις!

Αυτό μπορείς πολύ εύκολα να το τσεκάρεις!

Μπες στο My view!Δες οτι εχεις συνδεθεί με το wap πατόντας στο πανω μέρος τις οθόνης το εικονίδιο G(H ή 3G ανάλογα σε τι περιοχή κάλυψης είσαι) θα σου βγάλει τη σύνδεση που χρησιμοποιείς αυτή τη στιγμή!

Μετά δοκίμασε να συνδεθείς σε μια σελίδα εκτος του Myview και κάνε πάλι το ίδιο!

Πάτησε πάλι στο εικονίδιο και θα δείς οτι χρησιμοποιεί άλλη σύνδεση και όχι τα 40mb!

 

Δηλαδή τα 40mb πάνε για πέταμα!Εκτός και αν φτιάξεις μόνος σου κι εσύ μια σύνδεση με τις ρυθμίσεις που δίνει ο χρήστης alany!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή τα 40mb πάνε για πέταμα!Εκτός και αν φτιάξεις μόνος σου κι εσύ μια σύνδεση με τις ρυθμίσεις που δίνει ο χρήστης alany!

Ναι το δοκιμασα και οντως ετσι συμβαινει!!!

Θα μπορουσες να δωσεις αναλυτικα τα βηματα ( εχω ελληνικο diamond και δεν μπορω να καταλαβω πως θα βαλω τι ρυθμισεις του alany - δηλαδη που να κανω τη νεα συνδεση και που να βαλω τα proxy και τα port ) καθως και πως θα πετυχεις να μπαινει μονο με τις καινουργιες ρυθμισεις και οχι με τις παλιες που εχει αποθηκευμενες?

Και πως μπορεις να κανεις update τον καιρο και το quick gps μεσω wap συνδεσης για να χρησιμοποιω τα 40ΜΒ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα και οντως ετσι συμβαινει!!!

Θα μπορουσες να δωσεις αναλυτικα τα βηματα ( εχω ελληνικο diamond και δεν μπορω να καταλαβω πως θα βαλω τι ρυθμισεις του alany - δηλαδη που να κανω τη νεα συνδεση και που να βαλω τα proxy και τα port ) καθως και πως θα πετυχεις να μπαινει μονο με τις καινουργιες ρυθμισεις και οχι με τις παλιες που εχει αποθηκευμενες?

Και πως μπορεις να κανεις update τον καιρο και το quick gps μεσω wap συνδεσης για να χρησιμοποιω τα 40ΜΒ??

 

Έναρξη-->Ρυθμίσεις-->Συνδέσεις-->Για προχωρημένους

-->Επιλέξτε δίκτυα-->Μy work Network-->Επεξεργασία

 

Στη καρτέλα modem πατάς Νέο

Ονομα βάζεις οτι θες(πχ MyView)

Επιλογή Modem(Cellular Line GPRS/3G)

Επόμενο

Στο Access point βάζεις wap

Επόμενο Εκεί που ζητάει "Oνομα" "Κωδικό" κτλ δε βάζεις τίποτα και πατάς Τέλος!

 

Μετά πατάς στη καρτέλα Ρυθμίσεις Proxy

Εκεί επιλέγεις τα δύο πρώτα κουτάκια

και στο πεδίο Proxy server συμπληρώνεις: 10.10.10.10

Μετά πατάς για προχωρημένους και στο http γραφεις 10.10.10.10:8080

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις όπως είναι!Πατάς οκ και είσαι έτοιμος!

 

Μετα θα σου πρότεινα να με το προγραμματάκι NODATA να απενεργοποιείσεις όλες τις άλλες συνδέσεις και να αφήσεις ενεργή μονο αυτη και τα mms!

Kαι φυσικά να προσέχεις μη περάσεις το όριο των 40mb!

 

Το quick gps δουλεύει!

O καιρός και το msn δε δουλεύουν γιατι η σύνδεση αυτή χρησιμοποιεί proxy!

Ίσως για το καιρό να βρείς κάτι στο xda με κάποια πατέντα για να κάνεις update!

Καθώς και για το msn να βρείς κάποια έκδοση που να δουλεύει με proxy!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Στο Diamond οι ρυθμίσεις του MyView υπάρχουν εγκατεστημένες αλλα δε μπορείς να τις δείς ή να τις πειράξεις!(wap)

Με αυτές μπορείς να μπέις στο μενού του Myview!

Αν θες να δεις πχ το cosmote email Σου ή πχ να κατεβάσεις παιχνίδια απο το Myview δε μπορείς!Σου βγάζει μήνυμα οτι οι ρυθμίσεις είναι λάθος και να χρησιμοποιείσεις άλλη σύνδεση!Αυτό το μήνυμα στο βγάζει όταν έχεις απενεργοποιείσει όλες τις άλλες συνδέσεις!

Προφανώς θα έιναι λάθος στις ρυθμίσεις που υπάρχουν εγκατεστημένες στη συσκεύη!

Και αυτό το λέω γιατί εγώ έφτιαξα μια νέα σύνδεση με τις ρυθμίσεις που δίνει ο χρήστης alany στην υπογραφή του για το Myview!

Οταν λοιπόν είμαι στο myview και πατήσω να μπεί στο email κόβει αυτόματα τη σύνδεση wap και συνδέεται με τη καινούργια σύνδεση που έφτιαξα που θεωρητικά έχει τις ίδιες ρυθμίσεις με τη wap!

 

99% λοιπόν όταν είσαι στο Myview και πατήσεις να μπείς σε μια σελίδα αποσυνδέεται απο το Myview και τα 40mb δωρεάν και χρησιμοποιεί μια απο τις άλλες συνδέσεις που έχεις ενεργές!Οποτε πληρώνεις!

Αυτό μπορείς πολύ εύκολα να το τσεκάρεις!

Μπες στο My view!Δες οτι εχεις συνδεθεί με το wap πατόντας στο πανω μέρος τις οθόνης το εικονίδιο G(H ή 3G ανάλογα σε τι περιοχή κάλυψης είσαι) θα σου βγάλει τη σύνδεση που χρησιμοποιείς αυτή τη στιγμή!

Μετά δοκίμασε να συνδεθείς σε μια σελίδα εκτος του Myview και κάνε πάλι το ίδιο!

Πάτησε πάλι στο εικονίδιο και θα δείς οτι χρησιμοποιεί άλλη σύνδεση και όχι τα 40mb!

 

Δηλαδή τα 40mb πάνε για πέταμα!Εκτός και αν φτιάξεις μόνος σου κι εσύ μια σύνδεση με τις ρυθμίσεις που δίνει ο χρήστης alany!

 

Αυτο συμβαινει μονο στο Diamond ή και στα αλλα κινητα?

Γιατι αν συμβαινει μονο στο diamond τοτε φταινε οι default ρυθμισεις της ace , αλλα αν αποσυνδεεται και σε αλλα κινητα τοτε κατι συμβαινει απο κοσμοτε!!

και θα εχουμε τρελες χρεωσεις στο τελος του μηνα

 

Kαι φυσικά να προσέχεις μη περάσεις το όριο των 40mb!

 

Και πως ειναι δυνατον να διαχωρισεις την κινηση του myview απο το υπολοιπο ιντερνετ?

Υπαρχει τροπος γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και πως ειναι δυνατον να διαχωρισεις την κινηση του myview απο το υπολοιπο ιντερνετ?

Υπαρχει τροπος γι'αυτο?

 

Ισως υπάρχει κάποιο προγραμματάκι που να σου μετράει την κίνηση ανάλογα με τη σελίδα που μπαίνεις!

Αλλιώς δε ξέρω άλλο τρόπα παρά την εκτίμηση με το ματι!:D

 

 

Αυτο συμβαινει μονο στο Diamond ή και στα αλλα κινητα?

Γιατι αν συμβαινει μονο στο diamond τοτε φταινε οι default ρυθμισεις της ace , αλλα αν αποσυνδεεται και σε αλλα κινητα τοτε κατι συμβαινει απο κοσμοτε!!

και θα εχουμε τρελες χρεωσεις στο τελος του μηνα

 

Αυτό μπορώ να στο πώ για το Diamond Μόνο!

Αυτό που μου κάνει εντύπωση πάντος είναι γιατί κρατάνε κρυφές τις ρυθμίσεις του Myview στο Diamond!

To πιο πιθανόν παντος είναι να εχουν μπει λάθος οι ρυθμίσεις της ACE!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Στο 1) όχι μόνο έχει αναφερθεί αλλά τεχνικός της εταιρείας μετά από υπόδειξη μπλόκαρε συγκεκριμένη κίνηση για να δει τι χρεώνει η cosmote. Αποτέλεσμα; Μηδέν.

Για το 3) αρκεί να κάνει κάποιος μία εβδομασιαία συνδρομή να διαπιστώσει ότι η συνδρομή λήγει την τελευταία ημέρα την ώρα που έγινε η εγγραφή.

 

ρε αλάνι, δεν είπα ότι τα 1) και 3) δεν είναι όπως τα λες! Είπα απλά αυτά που έχω τσεκάρει/προσέξει και εγώ! :!:

Link to comment
Share on other sites

ρε αλάνι, δεν είπα ότι τα 1) και 3) δεν είναι όπως τα λες! Είπα απλά αυτά που έχω τσεκάρει/προσέξει και εγώ! :!:

 

Ναι ρε συ δεν υπάρχει θέμα. Απλά τα ανέφερα ως συμπλήρωση. Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

alany σε εσενα συμβαινει αυτο με την αποσυνδεση απο το cosmote wap σε αλλη συνδεση οταν μπαινεις σε ιντερνετ sites απο το my viewπου περιγραφει ο koukoulakis και επιβεβαιωνω και εγω σε συσκευη diamond που εχει ενσωματωμενες τις ρυθμισεις για το my view ??

Ti συσκευη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ειμαι κατοχος cosmote, και δεν ...αλλαξοπιστησα ποτε(ουτε τωρα) εδω και 10ετια.

Ομως, το να υπερασπιζεστε:

 

1. περιηγηση σε wap sites

2. οριο 40mb

3. 4e

 

ειναι απαραδεκτο.

 

Το wap πεθανε. Για την ακριβεια, πεθανε εδω και χρονια. Παει τοσος καιρος.

Αν εχει μια πραγματικη χρησιμοτητα, περα απο τα μπιχλιμπιδια sites portals, ειναι οτι το χρησιμοποιουμε ως 'μεσο' για να βγουμε και να σερφαρουμε στο πραγματικο internet.

Τωρα, vodafone live, imode, cosmoteview, wind imagine κλπ, τα θεωρω ...αχρηστα. Εκτος κι αν καποιος εχει μεινει ακομη στην εποχη των ringtones, των sms για πληροφορηση και με χρεωση-χαράτσι κλπ.

 

Παροτι cosmote-ακιας, παραδεχομαι οτι η wind, ηδη εδω και χρονια(2-3?) εκανε τη σωστη κινηση.

Παγιο κοστος, flat rate(ποσο χρεωναν οι αλλοι την περιηγηση ειπαμε?), και απεριοριστο surfing.

 

Οταν παω στο βουνο, που δεν εχει ουτε dsl, ουτε wifi, ουτε τιποτε, εστω και μια gprs συνδεση internet, ή στο κινητο, ή στο laptop(ναι υπαρχει πατεντα-κι ευτυχως ειναι απεριοριστο, οχι μονο 40mb), κανει τη διαφορα. Το να εχω internet, ή το να μην εχω.

Και ναι, με wind, εστω κι αργη συνδεση(στις πολεις με 3g, πεταει), εχω συνδεση. Αυτο μετραει.

 

Λυσεις του τυπου καρτες usb, πακετα δεδομενων για συνδεση internet με παγιο κοστος 30ευρω το μηνα κλπ, μαλλον απευθυνονται σε επαγγελματιες.

 

Η wind ομως, με 3,5 εδω flat rate internet, απεριοριστο, σε ΟΛΟΥΣ.

 

Τωρα αν εσεις θελετε μονο να συγκρινετε τα πορταλακια των εταιριων απο αισθητικης αποψης, απο πλευρας 'καλουδιών' κλπ, νομιζω χανεται το νοημα της συζητησης, και την αληθινη προοπτικη μιας τετοιας κινησης.

 

Το imagine που το θυμηθικες ρε φιλε? το Wind Plus δεν σου λεει τιποτε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ δεν υπάρχει θέμα. Απλά τα ανέφερα ως συμπλήρωση. Κανένα πρόβλημα.

 

καμιά λύση βλέπεις; :superman:

Link to comment
Share on other sites

καμιά λύση βλέπεις; :superman:

 

Δεν νομίζω ότι έχουν τα περιθώρια να το αφήσουν έτσι. Υπάρχουν καταγεγραμμένες κινήσεις και χρεώσεις. Πιστεύω ότι όταν βγάλουν την full version τα προβλήματα θα λυθούν.

Βρε παίδες έχω μπει στο wap portal της T-Mobile και είναι η μέρα με την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...