Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως είναι φοβερό ακόμα και μετά την αναβάθμιση που του έκανα δεν βρίσκει ούτε έναν δορυφόρο. Μου κάνει εντύπωση γιατι μεν όλες οι άλλες εφαρμογές δουλεύουν άψογα.

Εντωμεταξύ δίπλα του δοκίμασα και άλλα κινητά της HTC και βρίσκουν μετά από τριάντα δευτερόλεπτα πέντε και έξι δορυφόρους.

Ιδωμεν...

 

 

Γιατί δεν το επιστρέφεις εκεί που το αγόρασες;Ίσως φταίει κάτι..Σ’όλους τους άλλους δουλεύει...Οπότε,επέστρεψε το τώρα που μπορείς,μιας και είναι φρεσκοαγορασμένο και δε θα ταλαιπωρηθείς πολύ..Εν ανάγκη,ζήτα από κει που το πήρες να λειτουργήσετε ένα άλλο 905αρι να δείτε αν δουλεύει!Από που το αγόρασες αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το κατάστημα της Cosmote στο Mall. Και έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να το επιστρέψω. Απλώς περίμενα να δω πως θα λειτουργήσει η αναβάθμιση...και παράλληλα είχα διαβάσει σε ξένα forum ότι αργεί η αρχική εύρεση δορυφόρων, οπότε σκέφτηκα να κάνω λίγη υπομονή

 

Anyway, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 εσανα ποσους δοριφορους βρηκε το gps οταν το δουλεψες;

 

Μέχρι 5!και κλειδώνει σε 3 ή 4 απ'αυτούς συνήθως

Link to comment
Share on other sites

Από το κατάστημα της Cosmote στο Mall. Και έχεις απόλυτο δίκιο ότι πρέπει να το επιστρέψω. Απλώς περίμενα να δω πως θα λειτουργήσει η αναβάθμιση...και παράλληλα είχα διαβάσει σε ξένα forum ότι αργεί η αρχική εύρεση δορυφόρων, οπότε σκέφτηκα να κάνω λίγη υπομονή

 

Anyway, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

 

Και πολύ το κούρασες κιόλας. Αν δεν έχουν περάσει 5 εργάσημες ημέρες στο αλλάζουν επί τόπου με καινούργιο. Βιάσου λοιπόν.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 5!και κλειδώνει σε 3 ή 4 απ'αυτούς συνήθως

 

Και μενα το ιδιο

Απο περιεργια σημερα το πρωι το ανοιξα 1η φορα με απενεργοποιημενη τη βοηθεια δυκτιου και ολα καλα αν και τρομαξε να βρει σημα αφου νομιζα οτι..απεργουν η το μπουκοταρουν οι δοριφοροι γιατι 1 htc με destinator κλειδωσε σε δευτερα!!:lol:

 

Παντως 2 ειναι τα σημεια που με αγχωνουν εως τωρα

Η μπαταρια που τη ρουφαει γρηγορα και το πισω καπακι της καμερας που δε το κοβο για πολυ χρηση!!

Καλα αυτη τη φλουδα ψευτο πλαστικου τι τους ηρθε να τη βαλουν στο κορυφαιο cybershot κινητο που οι πιο πολοι με αυτη θα ασχολουντε ανοιξε κλεισε!!!

 

Κατα τα αλλα ολα ΟΚ μεχρι τωρα:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

C905 παραγωγής που έπεσε στα χέρια μου σήμερα το πρωί δεν είχε κανένα πρόβλημα με το slider (ελάχιστος τζόγος), αλλά δεν πατιόταν με ευκολία το κουμπί της κάμερας...

 

Σε ό,τι έχει να κάνει με την απόδοση της μπαταρίας, προσπαθήστε να μειώσετε την φωτεινότητα της οθόνης στο 60-70%, κλείστε 3G και WiFi και λογικά θα δείτε αρκετή βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την παρακολούθηση των φωτο σε οθόνες TFT , αυτή θα πρέπει

να γίνεται πάντοτε στη μέγιστη ανάλυση της κάθε οθόνης (π.χ. 1680 χ 1050) ,γιατί σε οποιαδήποτε μικρότερη ανάλυση έχουμε σημαντική παραμόρφωση

και πτώση ποιότητας της φωτο.

Επίσης , η κεραία του πομποδέκτη του c905 βρίσκεται στο ΚΑΤΩ μέρος του τηλεφώνου και χρειάζεται προσοχή πως το κρατάμε για να μην επηρεάζεται

η λήψη και να μην αυξάνεται η απορροφώμενη ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του Wi-Fi που επιβάλλεται να μένει απενεργοποιημένο όταν δε το χρειαζόμαστε,να απενεργοποιείτε και το GPS από το υπομένου Ρυθμίσεις του μενού Υπηρεσίες εντοπισμού!Δε νομίζω πια να είναι τόσο χρήσιμο το geotagging..Άλλωστε,αν θέλετε να TO χρησιμοποιήσετε για εντοπισμό θέσης,ενεργοποιείται αυτόματα όπως λεν οι οδηγίες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εμένα πάντως έχει έναν μικρό τζόγο στο slider.

Επίσης όταν πιέζω τα κουμπιά στο πάνω μέρος(δίπλα από τον αισθητήρα φωτός) όλο το πάνω μέρος του κινητού κουνιέται κάπως. Το έχετε παρατηρήσει και στα δικά σας αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εμένα πάντως έχει έναν μικρό τζόγο στο slider.

Επίσης όταν πιέζω τα κουμπιά στο πάνω μέρος(δίπλα από τον αισθητήρα φωτός) όλο το πάνω μέρος του κινητού κουνιέται κάπως. Το έχετε παρατηρήσει και στα δικά σας αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

Πολλά C905 παρουσιάζουν τζόγο στο slider.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μήπως να το πάω πίσω; Εαν υπάρχουν και κομμάτια όπου δεν έχουν τζόγο..

 

Τι να σου πω, δεν ξέρω αν θα στο αλλάξουν. Ρώτα τους να δεις τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μήπως να το πάω πίσω; Εαν υπάρχουν και κομμάτια όπου δεν έχουν τζόγο..

 

Δε χανεις τπτ!!

 

Εμενα το 1ο που μου ανοιξαν ηταν καπως,και τους εβαλα και ανοιξαν και 2ο οπου ηταν jet:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι προς όσους γνωριζουν:το Google maps στις εκδόσεις λογισμικού R1BA034 και R1BA038 είναι στην ελληνική γλώσσα;Επειδή δεν είχα δωσει σημασία και στη νέα έκδση R1BA042 είναι στα ελληνικά,αναρωτιέμαι μήπως απλά μ’αυτήν την αναβάθμιση έβαλαν ως κύρια γλώσσα τα ελληνικά! :) Διότι δεν έχει κάποια διαφορά ούτε καν στις εκδόσεις π.χ. της Java ή της κάμερας.

 

Υ.Γ.:Πάντως,η ταχύτητα της κάμερας χρηζει ακόμη μιας μικρής βελτίωσης,δε συμφωνείτε;Ή εγώ είμαι παράλογος;Έχει μια πολύ μικρή καθυστέρηση όταν περιηγείσαι στις ρυθμίσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα παιδευομαι με το GPS παντως.

 

Κατεβασα το Map Loader της Wayfinder περασα τους χαρτες μεσα στο κινητο αλλα και παλι τιποτα.

 

Αν δεν συνδεθει με GPRS δεν εμφανιζει με τιποτα τους χαρτες.

 

Παντως στην καρτα μνημης φαινονται κανονικα εγκατεστημενοι :(

 

Εχει βρει κανενας καμια λυση?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

εαν γνωριζει καποιος θα ηθελα μια μικρη βοηθεια ,

 

εχω στειλει στο 19234 και αποθηκευση τις ρυθμισεις οπως πρεπει , επισης εστειλα και το μυνημα για να εχω απεριοριστη χρηση

 

ομως δεν εχω ιντερνετ με ΤΙΠΟΤΑ !!!

 

αντιθετα μεσω wifi δεν εχω καποιο προβλημα !!! απενργοποιοντας ομως το wifi , δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ !!!

 

ευχαριστω για καθε πιθανη βοηθεια !!

 

(το κινητο φυσικα ειναι το C905)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι προς όσους γνωριζουν:το Google maps στις εκδόσεις λογισμικού R1BA034 και R1BA038 είναι στην ελληνική γλώσσα;Επειδή δεν είχα δωσει σημασία και στη νέα έκδση R1BA042 είναι στα ελληνικά,αναρωτιέμαι μήπως απλά μ’αυτήν την αναβάθμιση έβαλαν ως κύρια γλώσσα τα ελληνικά! :) Διότι δεν έχει κάποια διαφορά ούτε καν στις εκδόσεις π.χ. της Java ή της κάμερας.

 

Υ.Γ.:Πάντως,η ταχύτητα της κάμερας χρηζει ακόμη μιας μικρής βελτίωσης,δε συμφωνείτε;Ή εγώ είμαι παράλογος;Έχει μια πολύ μικρή καθυστέρηση όταν περιηγείσαι στις ρυθμίσεις της.

 

Τελειομανης οπως παντα!!!!:D

 

Οσο για το Google δε μπορω να βοηθησω γιατι εχω περασει τη 042 στην οποια παρεπιπτοντος δεν εχω εντοπιση κατι ουσιαστικο περα απ τη διορθωση σχετικα με το γραψιμο με μικρα γραμματα που με το τελευταιο ψηφιο σου τα εκανε κεφαλαια!

 

Δε λεω γργγορα το εφτιαξαν,μπραβο τους:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εμένα πάντως έχει έναν μικρό τζόγο στο slider.

Επίσης όταν πιέζω τα κουμπιά στο πάνω μέρος(δίπλα από τον αισθητήρα φωτός) όλο το πάνω μέρος του κινητού κουνιέται κάπως. Το έχετε παρατηρήσει και στα δικά σας αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

κι εμενα εχει αλλα μονο οταν ειναι ανοιχτο.και σε οσους δεν εχει τοσο πολυ δεν υπαρχει περιπτωση να μην παρουσιαστει συντομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τελειομανης οπως παντα!!!!:D

 

Οσο για το Google δε μπορω να βοηθησω γιατι εχω περασει τη 042 στην οποια παρεπιπτοντος δεν εχω εντοπιση κατι ουσιαστικο περα απ τη διορθωση σχετικα με το γραψιμο με μικρα γραμματα που με το τελευταιο ψηφιο σου τα εκανε κεφαλαια!

 

Δε λεω γργγορα το εφτιαξαν,μπραβο τους:D

 

Είμαι λίγο τελειομανής,ναι :p Αλλά,δεν είναι λίγο εκνευριστικό όταν παρατηρείται αυτή η μικρή καθυστέρηση στις ρυθμίσεις κάμερας;Σύγκρινε π.χ. το Κ800 και μετά το C905 και θα παρατηρήσεις καθυστερηση...Δεν είμαι εγώ τελειομανής,οι προγραμματιστές της εταιρίας είναι στην κοσμάρα τους! :p

 

Υ.Γ.:Εμένα,όταν γράφω με Τ9 και μικρά γράμματα,πάλι κεφαλαία τα εμφανίζει :confused: Βασικά,του άλλαξαν τα φωτα του Τ9....Τι ήθελαν και το πείραζαν;Καταρχήν,δεν μπορείς να βάλεις τελικό σίγμα ενώ γράφεις με Τ9!Δοκίμασε με το W910 σου,μπορείς να βάλεις τελικό σίγμα με Τ9,με το C905 πρέπει να απενεργοποιησεις το Τ9!Για να μην αναφέρω ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λέξη με μικρά γράμματα,παρά μόνο με κεφαλαία!Τελος,όταν προσθέτεις animation,αντί το μήνυμα να γίνει ems,μετατρεπεται σε mms....Έκαναν τρομερή πατάτα και έβαλαν τον ίδιο message editor με τα live! κινητά!Είναι απείρως πιο εύχρηστη η εισαγωγή και η διαχειρηση μηνυμάτων σε προηγούμενα κινητά της...Και φημιζόταν η εταιρία γι’αυτό....Τώρα όμως.... :X

Link to comment
Share on other sites

και που να δεις τι καθυστερηση εχουν τα symbian κινητα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά αυτό δε δικαιολογεί σε καμία περίπτωση την εταιρία....

 

Είμαι υπερ-ευχαριστημένος με το κινητό,την απόδοση,την κάμερα,τις δυνατότητες,όλα καλά μέχρι εδώ.Αλλά κάποιες λεπτομέρειες ήθελαν/θέλουν περισσότερη προσοχή.Το λογισμικό είναι σχεδόν 100% απροβλημάτιστο και δεν ταλαιπωρεί κανέναν,αλλά κάποιες μικροβελτιωσούλες εδώ κι εκεί,τις χρειάζεται!Ιδίως στην ταχύτητα της κάμερας,που είναι και το κύριο χαρακτηριστικό του! :)

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.:Εμένα,όταν γράφω με Τ9 και μικρά γράμματα,πάλι κεφαλαία τα εμφανίζει :confused: Βασικά,του άλλαξαν τα φωτα του Τ9....Τι ήθελαν και το πείραζαν;Καταρχήν,δεν μπορείς να βάλεις τελικό σίγμα ενώ γράφεις με Τ9!Δοκίμασε με το W910 σου,μπορείς να βάλεις τελικό σίγμα με Τ9,με το C905 πρέπει να απενεργοποιησεις το Τ9!Για να μην αναφέρω ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λέξη με μικρά γράμματα,παρά μόνο με κεφαλαία!Τελος,όταν προσθέτεις animation,αντί το μήνυμα να γίνει ems,μετατρεπεται σε mms....Έκαναν τρομερή πατάτα και έβαλαν τον ίδιο message editor με τα live! κινητά!Είναι απείρως πιο εύχρηστη η εισαγωγή και η διαχειρηση μηνυμάτων σε προηγούμενα κινητά της...Και φημιζόταν η εταιρία γι’αυτό....Τώρα όμως.... :X

 

Εμενα παλι αυτο εστρωσε και το κατα ευχαριστηθηκα,ΟΛΑ τα δειχνη μικρα και σωστα!!

Μου ειχε σπαση τα νευρα πριν με το τελευταιο γραμμα να εμφανιζετε μεγαλο!!

 

Επισεις εμενα μου βγαζει επισεις κανονικα το τελικο ς οταν γραφω με το το Τ9,αλλα οταν θες να το προσθεσεις π.χ. εχεις αποθηκευμενη τη λεξη παπαρα και θες να της βαλεις το ς μη απενεργοποιης το Τ9 απλα οπως γραφεις αν θελεις να προσθεσεις το τελικο ς πατα επιλογες ορθογραφια και θα σου το εμφανιση κανονικα να το προσθεσεις και να αποθηκευσεις τη λεξη σου!:)

 

Οσο για το 1 απ τα 2 w910 που εχω(το αλλο μου το ειχε παρει η γυναικα μου,μου βγηκε προβληματικο και ολο ρισταρτ στα καλα του καθουμενου μου εκανε οποτε..αποσυρθηκε!!:lol:

 

Ευχομαι το 905 να ειναι οΚ αν και μεχρι τωρα ΔΕ μου εχει δψσει κανενα δικαιωμα να το αμφισβητησω:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...