Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σε ακουσω γιατι σε κοβω αντικειμενικο...:p

σε αυτο που θα συμφωνησω μαζι σου ειναι στην τιμη.440 το πολυ επρεπε να το εχουν.οσο για τα υπολοιπα ασε ο καιρος να δεξει και αυτο που λες για το wifi εσυ που δεν εισαι εξοικοιωμενος με se σου φαινεται χωμενο στα βαθια.σε μενα καθολου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σχόλιό σου περί ευαγγελίου είναι άκυρο,σε μια προσπάθεια να με παρουσιάσεις ως fanboy και να φανείτε εσείς ως οι 100% αντικειμενικοί και να θάψετε "με το γάντι",πίσω απ'την "αντικειμενικότητα" που σας δίνει η ιδιότητά σας ως αποδέκτες acceptance συσκευών..Διαφορετικά,δε βρίσκω λόγο ύπαρξής του..

 

Πρωτα απο ολα δεν εχουμε καμια απολυτως "ιδιοτητα" τετοιου ειδους .

Φυσικα απο την αλλη ειδικα εγω εκνευριζομαι οταν το κοιταω μπροστα μου , λεω κατι για ενα κινητο και διαβαζω απαντησεις βασισμενες στο πως φαινεται κατι σε μια φωτογραφια , αλλα αυτο ειναι δικο μου προβλημα .

 

Ποιος ειπε οτι ειμαστε 100% αντικειμενικοι?

Προσωπικα δεν κρυβω οτι ειμαι αρνητικα προδιατεθιμενος απεναντι σε καθε συσκευη της SE γιατι πλεον δεν περιμενω κατι το εντυπωσιακο απο αυτες .

Η τελευταια τους συσκευη που συμπαθησα ηταν το C702 αλλα και αυτο το χαρησα :)

Ενα φορουμ στο ιντερνετ ειναι , δεν ειναι η Βουλη (που εκει και αν ειναι ολοι αντικειμενικοι.....) δεν χρειαζεται να αποδειξεις καποια αντικειμενικοτητα που τυχον εχεις για να μπορεις να γραψεις μια αποψη για μια συσκευη , οπως φυσικα δεν χρειαζεται να αποδειξεις οτι δεν εισαι και Fan μιας εταιρειας . Καλα κανουν οσοι κανουν ενα απο τα 2 ή και τα 2 μαζι .

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

5. Το μενου ειναι ΟΛΟΙΔΙΟ με το μενου που εχουν εδω και ΧΡΟΝΙΑ τα αλλα μοντελα!! Δλδ αν καποιος θελει παραπανω πραματα να κανει μην περιμενει τπτ επαναστατικο και φρεσκο!! Τα ιδια παντελακη μου...

 

 

 

Για να μην μακρυγορω, το κινητο πρεπει να κανει κανονικα καπου 350 και οχι 500+ που κανει τωρα!

 

 

QUOTE]

 

Σιγουρα και αυτο οπως και τα αλλα κινητα ειναι υπερτιμημενα οταν προτωβγαινουν και αναλογα με την εμπορικη τους πορεια και το χρονο αρχιζει η καθοδος εωσ και η..κατρακυλα!!

 

Και εγω πιστευω μια τιμη γυρω στα 350Ε θα ηταν πολυ καλη,αλλα και το Ν78 που εχεις οταν προτοβγηκε το πηρα 430Ε τα οποια κλαιω ακομα μια και ΕΤΡΙΖΕ ασυστολα!!Βεβαια σιγουρα μετα απο 3 μηνες και αυτο θα εχει βελτιωθει!!

 

Οσο για το μενου του 905 αν ειναι το ιδιο ειναι και καλο αν εχεις συνηθηση σε μενου της SE!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

to C905 einai koryfaio kinito tora kapoioi ti lene oute pou me noiazei se opoion dn aresei as mn to parei! oute to slide xalaei oute tpt auta einai vlakeies pou lene kapoioi dn kseroun tpt

 

θα δειξει συντομα το τι ειναι,αυριο η μεθαυριο θα το χω στα χερια μου κι εγω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, διαβασα ενα επικαιροποιημενο τεστ του περι ου ο λογος, κινητου, και ελεγε, οτι η ΣΕ,αλλαξε τη μοναδα φωτογραφιας, βαζοντας μια δικης της σχεδιασης μοναδα, αντι γι αυτην που ειχαν γινει τα πρωτα τεστ.

Ετσι, η ποιοτητα,βελτιωθηκε αισθητα.

Μπορειτε να βρειτε το τεστ, αμα κανετε γουγλ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτης22 περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη της συσκευης,τα θετικα και τα αρνητικα της,μολις την εχεις στα χερια σου.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα, διαβασα ενα επικαιροποιημενο τεστ του περι ου ο λογος, κινητου, και ελεγε, οτι η ΣΕ,αλλαξε τη μοναδα φωτογραφιας, βαζοντας μια δικης της σχεδιασης μοναδα, αντι γι αυτην που ειχαν γινει τα πρωτα τεστ.

Ετσι, η ποιοτητα,βελτιωθηκε αισθητα.

Μπορειτε να βρειτε το τεστ, αμα κανετε γουγλ.

Κάτι τέτοιο διάβασα κι εγώ. Οτι ο φακός δεν θα είναι της εταιρίας που προμήθευε μέχρι τώρα τη SE, αλλα Sony! Μακάρι
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο διάβασα κι εγώ. Οτι ο φακός δεν θα είναι της εταιρίας που προμήθευε μέχρι τώρα τη SE, αλλα Sony! Μακάρι

 

Aυτο συνέβη στα τέλη Αυγούστου.Λόγω του ότι η Sony δεν είχε ετοιμο το module της κάμερας,στα prototypes αλλά και σε κάποιες συσκευές acceptance είχαν βάλει ένα της Samsung που ήταν διαθέσιμο.Όμως οι τελικές μονάδες,της παραγωγής,έχουν αυτό της Sony.Οι καλές φωτό που υπάρχουν στο Διαδίκτυο από διάφορους reviewers είναι με το module της Sony και έτσι είναι και η ποιότητα στις μονάδες παραγωγής.

 

 

Υ.Γ.:Το ότι το module είναι της Sony βεβαίως δε σημαίνει και κάτι...Θα μπορούσε να είναι οποιουδήποτε άλλου κατασκευαστή και να είχε βελτιστοποιηθεί από άποψης λογισμικού για το εν λόγω μοντέλο.Θέλω να πω(και φαντάζομαι θα συμφωνούν και οι πιο πολλοί)ότι δε χρησιμοποίησε κάποια διαστημική τεχνολογία η Sony για το module αυτό,πέραν του ότι βασίζεται στην ExMOR τεχνολογία.

 

to C905 einai koryfaio kinito tora kapoioi ti lene oute pou me noiazei se opoion dn aresei as mn to parei! oute to slide xalaei oute tpt auta einai vlakeies pou lene kapoioi dn kseroun tpt

 

Έχεις πιάσει στα χέρια σου τηλέφωνα slider της SE όπως το S500,το οποίο κουνιέται απ’όλες τις μεριές μετά από μερικούς μήνες χρήσης;;Μιλάμε ότι το slider χορευει τσιφτετέλι :lol: Επομένως δεν είναι βλακεία..Η εξαίρεση στον κανόνα από slider τηλέφωνα της SE είναι ίσως το W910 το οποίο είναι αρκετά βράχος.Οπότε σίγουρα δεν είναι βλακείες οι ισχυρισμοί π.χ. των ΤΝ97 και R.I.P. περί slider.

 

Απλά,για να απαντήσω και στον ΤΝ97:θα εκφέρω θετικά και αρνητικά σχόλια αύριο ή μεθαυριο που θα το πάρω.Το ίδιο έκανα και πέρσι για το Κ850,αν δεις στο αντίστοιχο θέμα(12 Οκτωβρίου).Αλλά σαφώς για την ποιότητα του slider δεν μπορώ να πω πολλά πράγματα για την ώρα...Και λογικό είναι πιστεύω!Εντυπώσεις και διάφορα άλλα,αυριο ή μεθαύριο! :)

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτης22 περιμενουμε αναλυτικη περιγραφη της συσκευης,τα θετικα και τα αρνητικα της,μολις την εχεις στα χερια σου.

 

αυτο εννοειται και ξερεις οτι θα πω την αληθεια οτι κι αν ειναι.μακαρι να αξιζει παντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λετε σε μεγεθος να ειναι τεραστιο?

ακουσα πως ειναι πιο μεγαλο σε παχος απο το Κ850 αληθευει????

και λιγο πιο μακρυ απο ενα Κ800..

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο δεν είναι,αλλά φυσικά δεν είναι και λεπτεπίλεπτο!Είναι μια κομψή γκουμούτσα,αν θες την άποψη μου! :p Πάνω κάτω σαν το Κ850,με λίγο περισσότερο πάχος(1,5 εκατοστό επιπλέον για την ακαρίβεια)στο τμήμα της κάμερας.Είναι λίγο γουρουνάκι,όπως και να το κάνεις!

 

Αύριο μετά τις 9 θα τό’χω!Θα ακολουθήσουν πολλές φωτό και εκτενής ανάλυση κατά το απόγευμα!Με όλα τα θετικά και τα αρνητικά για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου το εξης. Τα Σ.Ε., εχουν μπαταριες πολυμερους λιθιου νομιζω. (Σιγουρα παντως το Κ800 εχει). Εχω ακουσει (απο τον καιρο που ειχα το Τ39), οτι μια τετοια μπαταρια, δεν πρεπει να αποφορτιζεται ποτε. Ισχυει αυτο? 'Η ειναι ραδιοαρβυλα? Και εν παση περιπτωση, πως κανετε εσεις τις πρωτες φορτισεις-αποφορτισεις στα Σ.Ε.??.. Το κλασικο που κανουμε στα Νοκια π.χ. 4-5 πληρεις αποφορτισεις-φορτισεις??
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα και το ειδα και εγω σε Γερμανο στη Λαμια. Αν και το εχουν ταμπουρωμενο το κινητο μεσα σε ενα πλαστικο περιβλημα και δεν μπορεις να το περιεργαστεις...ουτε διαμαντια να ειχε πανω :mad:

Οσο μπορεσα να δω, ομολογω οτι μου αρεσε αρκετα. Περιμενω και εγω εντυπωσεις απο τους πρωτους κατοχους...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πειτε μου το εξης. Τα Σ.Ε., εχουν μπαταριες πολυμερους λιθιου νομιζω. (Σιγουρα παντως το Κ800 εχει). Εχω ακουσει (απο τον καιρο που ειχα το Τ39), οτι μια τετοια μπαταρια, δεν πρεπει να αποφορτιζεται ποτε. Ισχυει αυτο? 'Η ειναι ραδιοαρβυλα? Και εν παση περιπτωση, πως κανετε εσεις τις πρωτες φορτισεις-αποφορτισεις στα Σ.Ε.??.. Το κλασικο που κανουμε στα Νοκια π.χ. 4-5 πληρεις αποφορτισεις-φορτισεις??

 

Nα αυτο εκανα εγω τοσα χρονια σε ολα τα se κινητα μου,και οι μπαταριες παντα ηταν οκ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nα αυτο εκανα εγω τοσα χρονια σε ολα τα se κινητα μου,και οι μπαταριες παντα ηταν οκ.

 

Πρωτα πληρη φορτιση ή πληρη αποφορτιση τους κανεις?

Ευχαριστω για την απαντηση:)

Link to comment
Share on other sites

Να στο πω λιγακι πιο αναλυτικα.

Καθε φορα που επαιρνα νεα συσκευη,συνηθιζα να την ανοιγω αμεσως,να ξοδευω οση μπαταρια ειχι,μεχρι να σβησει απο μονο του το τηλεφωνο.Ετσι το εβαζα στην πριζα και το αφηνα στην πρωτη φορτιση για 7 ωρες.Μετα το επαιρνα και για καμια 5-6 φορες στην αρχη συνηθιζα να ακολουθω αυτην την τακτικη.Και δεν ειχα ποτε προβλημα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο ΤΝ97 δεν αποτελεις στατιστικο δειγμα , ουτε το οτι δεν εχει τυχει σε εσενα μπορει να εγγυηθει σε οποιονδηποτε οτι δεν θα συμβει και σε αυτον .

 

Με αυτη την λογικη , αφου απο τα κινητα που εγω εχω αλλαξει τα 3 τελευταια χρονια εχει παρουσιασει προβλημα μονο ενα απο αυτα , πρεπει ειτε να πω οτι ειναι αντιπροσωπευτικο το δειγμα ή να αρχιζω να φωναζω και να χτυπιεμαι για την μια συσκευη που τελικα παρουσιασε προβλημα και αναγκαστικα να επισκευασω .

Δεν ειναι λογικη αυτη .

 

Πιασαμε ενα κινητο στα χερια μας , ειναι στιβαρο δεν τριζει αρα ειναι και ποιοτικο και αξιοπιστο , οχι δεν ειναι ετσι σε καμια περιπτωση .

 

Το W880 , εμενε απο ηχειο και αλλαζε σε ενα ανταλλακτικο μπροστα πισω καμερα , ακουστικο και ηχειο , το W910 επισης εμενε χωρις ηχειο , τα Κ800 εσβηναν χωρις λογο και αιτια , χρειαζονταν αναβαθμιση για να ξυπνησουν και παλι , τα Κ850 απο τα πληκτρα της οθονης "αφης" μεχρι το shutter της καμερας , τα S500 και W580 με το πληκτρολογιο , τα Κ750 που απο εντονο κραδασμο "ξεκουμπωναν" το flex της καμερας και επρεπε να το κανεις βιδες απλα και μονο για να κουμπωσεις μια καλωδιοταινια , και η λιστα εχει συνεχεια οπως φυσικα εχει και για πολλους ακομα κατασκευαστες μεταξυ των οποιων και η Νοκια .

Απο που και ως που η αισθηση που αφηνει μια συσκευη στο χερι εγγυαται και την ποιοτητα κατασκευης και ακομα πιο πολυ την ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ της ?

Γι αυτο κι εγω, θα μεινω σταθερος στο S700i,μεχρι τελικης πτωσεως.

Η δικης του, ή δικης μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μετά τις 9 θα τό’χω!Θα ακολουθήσουν πολλές φωτό και εκτενής ανάλυση κατά το απόγευμα! Με όλα τα θετικά και τα αρνητικά για μένα.

 

Καλορίζικο :).. Αναμένουμε τις φωτογραφίες :rolleyes:!!

Link to comment
Share on other sites

κι απο μενα αυριο θα χετε τις πρωτες μου αποψεις σχετικα με το κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ταξιδιώτη!! Και αναμένω -αύριο- το κλασικό σου Review :rolleyes:!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει κ πιάσει στην Πάτρα πριν κανά 2 εβδομάδες που το πηγαινοέφερναν κάτι παιδιά της έρικσον. Είμαι νοκιάκιας όμως κι έτσι μην περιμένετε να σας πω ότι ξετρελάθηκα κι όλας. :p Η οθόνη έπαιζε ανάλογα πως κούναγες το κινητό και φυσικά η κάμερα ήταν άψογη (αν κι όταν περνάς τις φώτος στο pc βλέπεις την πραγματική διαφορά).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...