Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλο κινητο καβα εχεις,γιατι προβλεπω να πηγαινει πανω απο μηνα η ιστορια...

 

πανω απο μηνα σιγουρα

τα εχω περασει και εγω αυτα και ευτυχως που ειχα αλλο κινητο για να κανω τη δουλεια μου

 

PS. εμενα μου εκαναν αντκατασταση :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα αν μου χαλασει αντε γεια! Δεν θα κατσω ν΄ασχοληθω με το service και να μου σπασουνε τα νευρα. Το κινητο αυτο το πηρα κυριως για τις καταπληκτικες φωτογραφιες που βγαζει και για παν ενδεχομενο τσιμπησα ενα δευτερο με ανταλλαγη(6700)που το εχω και καθεται! Παντως ελπιζω ο φιλος να παρει καινουργιο με αντικατασταση γιατι ισως η νεα παρτιδα ειναι απροβληματιστη.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο κινητο καβα εχεις,γιατι προβλεπω να πηγαινει πανω απο μηνα η ιστορια...

 

Ναι εχω παλι καλα το παλιο μου, και ηδη αυτο δουλευω τωρα, και εινε το K850.

Μια χαρα κανω την δουλεια μου για τωρα, τι να κανω θα περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Εκτός του καλού φακού, το κινητό έχει κάτι άλλο που να το κάνει να αξίζει; Δηλαδή τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του αξίζουν;

 

Τo WiFi είναι εντάξει; Το GPS δουλεύει μόνο με το Google maps και σύνδεση στο Internet;

Η κατασκευή του είναι αυτό που λέμε στιβαρή; Το slide δείχνει γερό;

H σύνδεση με τον Η/Υ γίνεται με το κλασσικό παλιό καλώδιο;

 

Τελικά στα λεφτά του (200€), υπάρχει κάτι άλλο που το κερδίζει σαν σύνολο;

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αξιζει οσο κανενα αλλο σε αυτα τα χρηματα. Ειναι και το θεμα βεβαια αν θα σου βγει ελαττωματικο η οχι. Με γνωμονα λοιπον την καινουργια παρτιδα και την ελπιδα να εχουν διορθωσει τα προβληματα, ειναι η καλυτερη αγορα!

Προσωπικα το βρισκω πολυ καλη κατασκευη με ελαχιστα τριξιματα και τζογο, ευχρηστο σε ολα του και φυσικα με μια απο τις καλυτερες καμερες της αγορας!

Προσωπικα δεν εχω δουλεψει το GPS, αλλα εφοσον ειναι ενσωματωμενο θα υπαρχει πλοηγηση χωρις χρεωση απο το ιντερνετ. Ας πουν τα παιδια που ξερουν.

Οσο αφορα το wi-fi, μεχρι τωρα μου δουλευει απροβληματιστα και ειναι γρηγορο. Υπαρχει και καλωδιο usb-το κλασσικο της S.E.-για συνδεση στο pc, αλλα εγω μεταφερω αρχεια μεσω bluetooth η βαζω κατευθειαν την καρτα μνημης με το usb stick(υπαρχει και αυτο στη συσκευασια)και περναω μεσα ο,τι θελω!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα αξιζει οσο κανενα αλλο σε αυτα τα χρηματα. Ειναι και το θεμα βεβαια αν θα σου βγει ελαττωματικο η οχι. Με γνωμονα λοιπον την καινουργια παρτιδα και την ελπιδα να εχουν διορθωσει τα προβληματα, ειναι η καλυτερη αγορα!

Προσωπικα το βρισκω πολυ καλη κατασκευη με ελαχιστα τριξιματα και τζογο, ευχρηστο σε ολα του και φυσικα με μια απο τις καλυτερες καμερες της αγορας!

Προσωπικα δεν εχω δουλεψει το GPS, αλλα εφοσον ειναι ενσωματωμενο θα υπαρχει πλοηγηση χωρις χρεωση απο το ιντερνετ. Ας πουν τα παιδια που ξερουν.

Οσο αφορα το wi-fi, μεχρι τωρα μου δουλευει απροβληματιστα και ειναι γρηγορο. Υπαρχει και καλωδιο usb-το κλασσικο της S.E.-για συνδεση στο pc, αλλα εγω μεταφερω αρχεια μεσω bluetooth η βαζω κατευθειαν την καρτα μνημης με το usb stick(υπαρχει και αυτο στη συσκευασια)και περναω μεσα ο,τι θελω!

Σε ευχαριστώ! Kαι προφανώς η μπαταρία είναι αξιοπρεπής;

Edited by DimBoud
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπεστατη ειναι η μπαταρια... σου βγαζει 3 μερες ανετα με κανονικη χρηση, για να μην πω και παραπανω! Απαραιτητη προϋποθεση γι΄αυτο ειναι να εχεις σβηστο το 3G που ουτως η αλλως αχρηστο ειναι, αν δεν κανεις βιντεοκλησεις και μπαινεις στο ιντερνετ με wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορω να περασω στο κινητο το garmin και αν οχι πιο αλλο καλο θα μπωρουσα να βαλω

δυστηχως δεν μπορεις να περασεις τετοια προγραμματα! μονο σε java μπορεις να περασεις.(οπως google maps)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! ηθελα να δω κατι βιντεακια που εχω στο κινητο μου στην τηλεοραση με το καλωδιο tv out.... εκανα τη συνδεση,εβαλα το καταλληλο καναλι στην τηλεοραση,ακουγα ηχο πολυ καλα αλλα δεν εβλεπα εικονα.....

 

μπορει να βοηθησει καποιος???

Link to comment
Share on other sites

Στο κανει αυτο επειδη το c905 δεν υποστηριζει αναπαραγωγη video μεσω tv-out..μονο φωτογραφιες...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχει μερικα παραδοξα το κινητο τα οποια αφορουν το βιντεο...

1)Δεν φαινονται τα βιντεο στην TV..ακους μονο ηχο και βλεπεις μονο τις φωτογραφιες σου!

2)Η αναλυση του βιντεο ειναι QVGA, ενω λενε οτι υποστηριζε VGA και υπηρχε δοκιμαστικο μοντελο με αυτη την αναλυση(προτου κυκλοφορησει)!

3)Δεν υπαρχει μεσα στο μενου επιλογη για να αλλαζεις απο φωτο σε βιντεο και αντιστοιχα, παρα γινεται μονο με το κουμπι(αρα ευχεσαι να μην σου χαλασει)!

 

Απ΄οτι φαινεται η εταιρια δεν προσεξε αυτο το μοντελο οσο του αξιζε και ειναι κριμα γιατι θα μπορουσε να ειναι το πιο πληρες φωτο-κινητο!

Ωστοσο στις φωτογραφιες για μενα παραμενει αξεπεραστο στα 8 megapixel!

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχει μερικα παραδοξα το κινητο τα οποια αφορουν το βιντεο...

1)Δεν φαινονται τα βιντεο στην TV..ακους μονο ηχο και βλεπεις μονο τις φωτογραφιες σου!

2)Η αναλυση του βιντεο ειναι QVGA, ενω λενε οτι υποστηριζε VGA και υπηρχε δοκιμαστικο μοντελο με αυτη την αναλυση(προτου κυκλοφορησει)!

3)Δεν υπαρχει μεσα στο μενου επιλογη για να αλλαζεις απο φωτο σε βιντεο και αντιστοιχα, παρα γινεται μονο με το κουμπι(αρα ευχεσαι να μην σου χαλασει)!

 

Απ΄οτι φαινεται η εταιρια δεν προσεξε αυτο το μοντελο οσο του αξιζε και ειναι κριμα γιατι θα μπορουσε να ειναι το πιο πληρες φωτο-κινητο!

Ωστοσο στις φωτογραφιες για μενα παραμενει αξεπεραστο στα 8 megapixel!

 

Ας τα πάρουμε ένα- ένα: :)

 

1. Στα βίντεο όντως μόνο ο ήχος ακούγεται, η εικόνα δε φαίνεται.

2. Δοκιμάστηκε με VGA ανάλυση και προφανώς απορρίφθηκε για... κάποιους λόγους

3. Όντως, και αυτό είναι μειονέκτημα αν χαλάσει το κουμπί εναλλαγής( νομίζω πως σε κάποιον συμφορουμίτη είχε συμβεί μάλιστα :cry: )

 

Για το πιο πλήρες φωτο-κινητό συμφωνώ. Αλλά το λες και μόνος σου: φωτο-κινητό. Όχι καμερο-κινητό :)

 

Υ.Γ.: Όχι ότι θα με χαλούσε η VGA ανάλυση στο, κατά τα άλλα, πολύ καλό του βίντεο ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις πληροφοριες....

το κινητο το εχω 2 εβδομαδες περιπου,εως τωρα πολυ ευχαριστημενος...πολυ καλες φωτο,πολυ καλο βιντεο,αλλα θεωρω απαραδεκτο να μην μπορεις να δεις τα βιντεο στην τηλεοραση....

 

μια ερωτηση ακομη... οταν συνδεομαι σε ενα δικτυο μεσω wi-fi χρεωνομαι????αν οχι,αν καποια στιγμη με πεταξει το δικτυο για λιγο τοτε με συνδεει η κοσμοτε που εχω αυτοματα αρα χρεωνομαι????

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι συνδεδεμένος με wifi δεν χρεώνεσαι. Αντίθετα αν συνδεθείς με τον οποιοδήποτε τρόπο (αυτόματα ή μη) με το δίκτυο του παροχου σου ναι, χρεώνεσαι.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρουσιασει σε κανεναν προβληματακια το C905 της νεας παρτηδας? (Δηλαδη αυτα που ξανα κυκλοφορισαν τωρα τον τελευταιο καιρο στην τιμη των 200e κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου οχι αν και δεν το εχω λιωσει στη χρηση για να ειμαι ειλικρινης! Μακαρι να βγει σκυλι... Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι συνδεδεμένος με wifi δεν χρεώνεσαι. Αντίθετα αν συνδεθείς με τον οποιοδήποτε τρόπο (αυτόματα ή μη) με το δίκτυο του παροχου σου ναι, χρεώνεσαι.

 

εαν παρω τηλεφωνο στο τμημα εξυπηρετησης πελατων της κοσμοτε και τους ζητησω να απενεργοποιησουν τελειως το ιντερνετ μεσω κοσμοτε(αλλα εγω μεσω wi-fi να μπαινω οταν βρισκω δικτυο χωρις να εχω το φοβο μηπως με πεταξει για δεπτερολεπτα το wi-fi με αποτελεσμα να με συνδεσει αυτοματα η κοσμοτε)...αυτο που λεω γινεται η λεω μπουρδες????

 

οχι τιποτα αλλο.απλα ειναι κριμα να χρεωνομαι χωρις λογο,για 1 δεπτερολεπτο να σε συνδεσει η κοσμοτε χρεωνομαι 50 λεπτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

το απολυτο κλεψιμο...........

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται φίλε μου να πάρεις τηλέφωνο. Απλά κάνε αυτά που λεει εδώ. Φτιάξε έναν λογαριασμό με λάθος ρυθμίσεις, κάντον default και είσαι έτοιμος. Όταν το κινητό θα πηγαίνει να συνδεθεί απλά θα πετάει σφάλμα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται φίλε μου να πάρεις τηλέφωνο. Απλά κάνε αυτά που λεει εδώ. Φτιάξε έναν λογαριασμό με λάθος ρυθμίσεις, κάντον default και είσαι έτοιμος. Όταν το κινητό θα πηγαίνει να συνδεθεί απλά θα πετάει σφάλμα!

 

με wi-fi θα μπορω να μπαινω τοτε ομως η θα πεταει και τοτε σφαλμα??

 

στον τομεα <ρυθμισεις ιντερνετ>εχει τις επιλογες <συνδεση με...>και μεσα εκει μου λεει <λογαριασμος δεδομενων...κανενας>και απο κατω μου λεει προσθηκη.

παταω λοιπον προσθηκη <δεδομενα GPRS>και μου εχει τις επιλογες <ονομα> και <ΑΡΝ>. εκει βαζω ενα ονομα οτι να ναι? στο ΑΡΝ τι γραφω...???.

 

επισης με το που παταω ρυθμισεις ιντερνετ εχει αλλη μια επιλογη <τοπικη συδεση επιτρ.> και εκει λες ναι η οχι...τι βαζω?

 

γινομαι λιγο κουραστικος αλλα οποιος ειναι ασχετος αναγκαστικα τα κανει νια νια....

Link to comment
Share on other sites

με wi-fi θα μπορω να μπαινω τοτε ομως η θα πεταει και τοτε σφαλμα??

 

Θα μπορείς χωρίς να πετάει τίποτα.

 

εκει βαζω ενα ονομα οτι να ναι? στο ΑΡΝ τι γραφω...???.

 

Ότι θες. Είπαμε, οι ρυθμίσεις πρέπει να είναι λάθος!

 

γινομαι λιγο κουραστικος αλλα οποιος ειναι ασχετος αναγκαστικα τα κανει νια νια....

 

Καθόλου κουραστικός, απόλυτα κατανοητό! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα αυτα....

επειτα,πηγα μενου,πατησα το εικονιδιο με τον πλανητη,μπηκε κανονικα στη σελιδα που εχει εκει <google> (οποτε αφου μπηκε εκει χρεωθηκα παλι...)πατησα μια διευθυνση στο google και μου πε οτι λειπουν ρυθμισεις ιντερνετ με ρωτησε να τις κατεβασει του πα ναι και μετα απο 2 δεπτερολεπτα μου πε δε γινεται και να επικοινωνησω με τον παροχο...

την ιδια διαδικασια την εκανα και συνδεδεμενος με wi-fi με το ιδιο ακριβως αποτελεσμα...

τι πιστευεις οτι συμβαινει??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...