Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα, μολις πηρα και εγω το C905. Το wifi που εχει ειναι μονο για πλοηγηση στο διαδυκτιο και οχι για το gps , email ( αναφερομαι σε δωρεαν υπηρεσιες και οχι gprs η wap ); Ρωταω επειδη στην επιλογη - Συνδεση Με - δεν βγαζει την ασυρματη συνδεση στο διαδυκτιο που εχω αλλα μου λεει για Δεδομενα GPRS και GSM. Η συνδεση που εχω ειναι Vodafone, το κινητο εχει το κανονικο menu της Sony Ericsson. Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καπακι του φακου κουνιεται σε ολα το ιδιο! 1 χιλιοστο περιπου.. (ομως..ακομα δεν το πηρεσ και σου εκανε επανεκινηση?? :worry: ) ακουγεται καπως αυτο! καθε μερα λεω να παω να το παρω και ακομα το σκεφτομαι...!!! :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε, η ποιοτητα κατασκευης του κινητου ειναι αψογη.

 

καλοριζικο.ποσο το πηρες αν επιτρεπεται κ απο που?

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το σκεφτεστε και πολυ γιατι με αυτη την τιμη θα πουλησει σαν κουλουρι... προλαβετε πριν εξαντληθουν τα στοκ!

Παρα τα οσα εχουν ακουστει, η ποιοτητα κατασκευης μου φαινεται κι εμενα αψογη(οπως θα επρεπε να ειναι για ενα τετοιας κατηγοριας κινητο)! Τωρα λιγο να παιξει το slide με τη χρηση, λιγο το καλυμμα της καμερας..ενταξει, δεν τρεχει και τιποτα! Το σημαντικο ειναι να μην εχουμε θεμα με την καλωδιοταινια και το ακουστικο...

Link to comment
Share on other sites

το καπακι του φακου κουνιεται σε ολα το ιδιο! 1 χιλιοστο περιπου.. (ομως..ακομα δεν το πηρεσ και σου εκανε επανεκινηση?? :worry: ) ακουγεται καπως αυτο! καθε μερα λεω να παω να το παρω και ακομα το σκεφτομαι...!!! :p

 

ακριβως ενα χιλιοστο.τι να σου πω για την επανεκινηση?μιας μερας κινητο.αλλα πολυ πλαστικο μου φενεται.και ασ ερχομαι απο το Ν82 που δεν ειχε και την καλυτερη ποιοτητα.για 179 που το πηρα οκ.αλλα για παραπανω με τιποτα δεν αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Απο το Πλαισιο 227 ευρω με συνδεση Vodafone και αξιζει οντως τα λεφτα του, ποσο μαλλον με 199 που το εχει το Multirama ( και αν το βρεις φθηνοτερα ακομα καλυτερα ). Διορθωνω : οντως το καπακι κινεται ελαχιστα αν το κανεις πανω - κατω. Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το υλικο που ειναι φτιαγμενο ειναι απο τις καλυτερες ποιοτητες που εχω δει σε κινητο. Τοσο το καουτσουκ, οσο και η οθονη θελουν πολλη ταλαιπωρια για να φθαρουν!

Κατι αλλο τωρα.. οταν το κινητο λειτουργει μπορουμε να βαλουμε/βγαλουμε την καρτα μνημης η υπαρχει προβλημα; Επειδη συνηθιζω να μεταφερω αρχεια με το stick που ειχε μεσα και δεν θελω να γινει καμια στραβη και να χασω τιποτα...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Δεν παθαινουν απολυτως τιποτα τα αρχεια.Απλως πρεπει να κανεις ενημερωση πολυμεσων οταν ξαναβαλεις την καρτα σου ή αλλη καρτα...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο μου φαινεται ψαχνει και την παραμικρη ευκαιρια για να σε χρεωσει. Ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν στις ρυθμισεις Internet και την ασυρματη συνδεση WiFi;
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο τηλεφωνο μου φαινεται ψαχνει και την παραμικρη ευκαιρια για να σε χρεωσει. Ειναι τοσο δυσκολο να βαλουν στις ρυθμισεις Internet και την ασυρματη συνδεση WiFi;

οντως ετσι ειναι.γι'αυτο πρεπει να φτιαξεις ψευτικο προφιλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Raver, φυσικα και δεν εχω κατεβασει τιποτα απο τις ρυθμισεις Vodafone ( email - mms - internet ) και ετσι δεν χρειαζεται να βαλω ψευτικο προφιλ για την χρεωση. Το θεμα ειναι εκει στην Sony Ericsson να ξαναδουν τα δεδομενα που υπαρχουν για την πληρη αξιοποιηση του WiFi. Παντως πρεπει να ειναι οντως το καλυτερο φωτογραφικο κινητο που κυκλοφορει μαζι με το w995.
Link to comment
Share on other sites

τι ρυθμισεις εχετε στην καμερα?γιατι εμενα μου φενεται οτι στο αυτοματο που το εχω τραβαει χειροτερα απο το Ν82 που εχω
Link to comment
Share on other sites

Tolispao13, ολα στο αυτοματο τα εχω και μου φαινεται καλη η ποιοτητα. Δεν ειχα το Nokia N82 για να συγκρινω αλλα απο κατι αλλα κινητα τηλεφωνα που ειχα σιγουρα ειναι καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄εμε το μονο κοινο που εχει με το W995 ειναι τα megapixel. Οι φωτογραφιες που βγαζει το C905 ειναι πολυ καλυτερες και για τη νυχτα δεν το συζηταμε καν! Το μονο που με χαλαει ειναι οτι η επιλογη για κοκκινα ματια δεν κανει και πολλα, ενω δεν υπαρχει και καποιο προγραμματακι μεσα στο κινητο που να τα διορθωνει. Ετσι τις περναω στο pc και τις φτιαχνω εκει. Προσωπικα θεωρω οτι ειναι καλυτερο απο το N82 και απο πολλα αλλα Nokia(χωρις να εχω κατι με την εν λογω εταιρια)! Στο θεμα της φωτογραφιας παντα, ετσι; Γιατι στο βιντεο, ακομα και τα πιο "φτωχα" Nokia εχουν μια αναλυση VGA(640x480). Βεβαια αυτο στην QVGA τραβαει αψογα και με στερεοφωνικο ηχο, οποτε του το συγχωρουμε!

Οριστε μερικα τοπια απο την πασχαλινη μου εξορμηση στο παραλιο Αστρος(Κυνουριας)...

http://img172.imagevenue.com/loc54/th_87869_DSC00108_122_54lo.JPGhttp://img132.imagevenue.com/loc140/th_87938_DSC00095_122_140lo.JPGhttp://img42.imagevenue.com/loc231/th_88020_DSC00101_122_231lo.JPG

Link to comment
Share on other sites

οταν τραβαμε φωτο αναβει πρωτα το φωτακι και μετα μια φορα το xenon?η 2 φορες?

Αναβει μια φορα το ledακι για να εστιασει και μετα αναβει το xenon! Αν εχεις επιλεξει κοκκινα ματια, το xenon αναβει δυο φορες. Παντως δεν το συνιστω γιατι καταναλωνει πολλη ενεργεια και οπως ειπα παραπανω δεν κανει ιδιαιτερη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Στην κοινη χρηση δικτυου σας δειχνει κανονικα τα δεδομενα απο το κινητο στο pc και το αντιστροφο ( μεσω WiFi και λειτουργικο συστημα Windows 7 ); Edited by Septagram
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

το κινητο το πηρα το Σαββατο και δεν εχω κατσει να το ψαξω.

σαν πρωτη εντυπωση,δειχνει καλο-κατασκευασμενο και χωρις τριξιματα.

διαβασα σχεδον ολο το θεμα και ειδα οτι υπαρχουν αρκετα προβληματα με το τηλεφωνο,οποτε και κραταω μια καβατζα επιστροφης αφου εχω το δικαιωμα αυτο.

η συσκευασια ηταν σε κουτι "κυβου" και φοραγε την τελευταια ενημερωση λογισμικου.(εαν λεει κατι αυτο).

του εκανα εχθες το απογευμα την πρωτη φορτιση και αυτο που μου εκανε εντυπωση,ειναι οτι σημερα εχει πεσει στο 50% χωρις να εχω μιλησει ιδιαιτερα(5-10 λεπτα),5-6 φωτο και χωρις να το σκαλισω.λογικο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

το κινητο το πηρα το Σαββατο και δεν εχω κατσει να το ψαξω.

σαν πρωτη εντυπωση,δειχνει καλο-κατασκευασμενο και χωρις τριξιματα.

διαβασα σχεδον ολο το θεμα και ειδα οτι υπαρχουν αρκετα προβληματα με το τηλεφωνο,οποτε και κραταω μια καβατζα επιστροφης αφου εχω το δικαιωμα αυτο.

η συσκευασια ηταν σε κουτι "κυβου" και φοραγε την τελευταια ενημερωση λογισμικου.(εαν λεει κατι αυτο).

του εκανα εχθες το απογευμα την πρωτη φορτιση και αυτο που μου εκανε εντυπωση,ειναι οτι σημερα εχει πεσει στο 50% χωρις να εχω μιλησει ιδιαιτερα(5-10 λεπτα),5-6 φωτο και χωρις να το σκαλισω.λογικο?

η αποδοση της μπαταριας θα αυξηθει μετα απο 5-10 πρωτες φορτισεις.επισης οταν το φορτιζεις μην το αφηνεις περισσοτερη απο μια,μιαμιση ωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν το πηρα την πρωτη φορα το αφησα 2 ωρες χωρις να του αδειασω την μπαταρια πριν. Και αλλες φορες το εχω αφησει 2-2,5 ωρες...πειραζει να μενει στο ρευμα λιγο παραπανω;

Προσωπικα μου αντεχει ενα 3-4 μερες με 5-10 λεπτα ομιλια και καμια 10ρια φωτογραφιες ανα ημερα. Σημερα του ανοιξα το GPS και οπως ειναι φυσικο η μπαταρια "επεσε" γρηγορα. Ομως του εχω την οθονη στη μικροτερη φωτεινοτητα(50%)πραγμα που επισης παιζει ρολο. Και φυσικα εχω το δικτυο στο GSM γιατι το 3G τρωει τη μπαταρια για πλακα!

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Απ΄οσο γνωριζω η μπαταρια στο c905 κραταει 2 μερες με μετρια χρηση και ανοιχτο το βραδυ. Δεν φημιζεται για την μπαταρια του.. αλλα για την ποιοτητα οθονης που ειναι φωτηνη με πλουσια χρωματα και απο γυαλι(!!!) , για το βολικο και γρηγορο μενου.. και πανω απο ολα για το designe του! Μαυρο, κομψο και σοβαρο. Για μενα και για πολλους... μα πολλους σε ολο το κοσμο ανθρωπους.. ειναι το ποιο ομορφο τηλεφωνο. Τωρα τα προβληματακια σε διαφορες συσκευες καλος η κακος.... τα εβγαλε. :O

 

Η φωτηνοτητα στην οθονη του κινητου (οποιο κι ανα ειναι αυτο), παιζει σχεδον το μεγαλητερο ρολο στην καταναλωση ενεργειας της μπαταριας του. (Δηλαδη συνολικα και στον χρονο αναμονης του!) Εχω δει μετρισεις με προγραμμα. Στα Sonyericsson η διαφορα φωτηνοτιτας απο το 50% στο 100% εχει μεγαλη διαφορα στην καταναλωση της μπαταριας.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Chris για να ειμαι ειλικρινης οταν ειχε κυκλοφορησει το ψιλοσνομπαρα και ελεγα πως ειναι γκουμουτσα. Μετα που το ειδα απο κοντα εξακολουθουσα να υποστηριζω πως ειναι γκουμουτσα..αλλα πιο πολυ επειδη ζηλευα που εβγαζε καλυτερες φωτογραφιες απο το δικο μου!:p

Υστερα απο τοσα και τοσα κινητα αποφασισα να το παρω γιατι ειχα πειστει οτι μονο αυτο θα μπορουσε να με καλυψει πληρως στο θεμα φωτογραφια!

Ειμαι ικανοποιημενος απο τη μπαταρια και μ΄εξυπηρετει αφανταστα η ενδειξη % που δεν βρισκω πουθενα αλλου! Α και δεν το αφηνω ανοιχτο το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...