Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι σίγουρος ότι θα ειπωθεί εδώ απ'την 1η μέρα που θα εμφανιστεί νέα αναβάθμιση :rolleyes:

 

Να περιμένεις τη νέα έκδοση προς τα μέσα Φλεβάρη(χτες που κοίταξα στην Εμμα 3 λεγόταν R1CA,αλλά είναι σε τελείως beta μορφή).Όταν βγει και στην Εμμα επίσημα θα πω εντυπώσεις.Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη για πέρασμα ούτε εκεί.Υπομονή σε 2-3 βδομάδες για "επίσημα" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να είσαι σίγουρος ότι θα ειπωθεί εδώ απ'την 1η μέρα που θα εμφανιστεί νέα αναβάθμιση :rolleyes:

 

Να περιμένεις τη νέα έκδοση προς τα μέσα Φλεβάρη(χτες που κοίταξα στην Εμμα 3 λεγόταν R1CA,αλλά είναι σε τελείως beta μορφή).Όταν βγει και στην Εμμα επίσημα θα πω εντυπώσεις.Προς το παρόν δεν είναι διαθέσιμη για πέρασμα ούτε εκεί.Υπομονή σε 2-3 βδομάδες για "επίσημα" :)

 

Βασικά θέλω ένα site που να λέει συγκεκριμένα τι έχει φτιαχτεί και τι καινούργιο υπάρχει σε κάθε νέα αναβάθμιση.. για να μην μας έρθει κατακούτελα!:pαυτό!

 

Θα έχει τίποτα καινούργιο? Νομίζω κάτι πήρε το αυτί μου για το συγκεκριμένο λογισμικό που θα τον Φλεβάρη (συγκεκριμένα αρχές).

Επίσης πώς μπορώ να κάνω αντίγραφο στον υπολογιστή μου όλα αυτά που έχει η τηλεφωνική συσκευη? Εκει που έχει μια επιλογή στο Update Service (έμα μοβ εικονίδιο με μια δισκέτα πάνω) το πατάω και σε όλα βγάζει 0 και δεν μπορώ να συνεχίσω να κάνω τίποτα.

 

Ευχαριστώ!

 

EDIT Το βρήκα παιδιά οκ.. από το PC Suite.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Άστο το PC Suite!

 

Κατέβασε το MyPhoneExplorer απ'το http://www.fjsoft.at/en/ .Εκπληκτικό πρόγραμμα ;)

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερώνεσαι,δυστυχώς!

 

Η επομενη έκδοση θα βγει περί τα μέσα Φλεβάρη και θα περιέχει τα εξής:

 

-Smile shutter

-Wayfinder v.8(έναντι της 7.2 που φερει τώρα)

-Snapfish(υπηρεσία εκτύπωσης των φωτογραφιών)

-Ενσωμάτωση youtube σε όλα τα απαραίτητα μενού

-Threaded SMS/MMS

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τελευταίο. Το wayfinder είναι GPS σωστά?

πρέπει να έχω internet για να το χρησιμοποιώ?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Το wayfinder,όπως και το google maps,είναι προγράμματα που εκμεταλλεύονται τον ενσωματωμένο δέκτη για gps,που έχει το τηλέφωνο.Χρησιμοποιώντας τα μπορείς να βρεις τη γεωγραφική θέση σου,να καθοδηγηθείς για τη διαδρομή που θα κάνεις να πας κάπου κλπ,κλπ!Πληρέστερο είναι σαφώς το wayfinder που διαθέτει εκτός των άλλων πολύ μα πολύ καλύτερους χάρτες σε σχέση με το google maps,φωνητική πλοήγηση και πολλές άλλες δυνατότητες,οι οποίες καθιστούν άχρηστο το google maps ουσιαστικά!
Link to comment
Share on other sites

Ωχ,ναι!Ξέχασα ν'απαντήσω σ'αυτό!!Στην παρούσα έκδοση θέλει Ίντερνετ οπωσδήποτε!Αν και δεν κάνει καθόλου υψηλή κίνηση!Παρ'όλα αυτα,δεν το συνιστώ χωρίς πακέτο με δωρεάν όγκο δεδομένων!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που έχω Cosmote What's up καρτοκινητή, μπορώ να κάνω κάτι για να έχω ίντερνετ? η πρέπει να είναι σύνδεση η SIM μου για να έχω μόνο ίντερνετ?

 

Μπορώ να συνδεθώ με Wi-Fi αλλα απ'οτι κατάλαβα στην προκειμένη φάση είναι άχρηστο.

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

k εναλλακτικα των δοκιμαστικων κλησεων για να δει καποιος τι δουλευει κ τι οχι,

γω χρησιμοποιω τις δοκιμες υπηρεσιων που υπαρχουν στο μυστικο μενου ολων των σ.ε.

για εισοδο δωστε

 

>*<<*<*

 

 

πολυ χρησιμο.

 

ουτε εκει δουλευει :(

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

μια δουλευει τελεια μια καθολου ενδιαμεση κατασταση δεν υπαρχει

και οχι αν παταω κατι ετσι απο μονο του

μαλλον δεν το γλυτωνω το service μαμωτο καινουργιο τηλεφωνο

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μήπως να αναφέρεις πότε κατασκευάστηκε;Θα βρεις την πληροφορία στο αυτοκόλλητο,κάτω απ'την μπαταρία!Θα ξεκινάει ως:08Wxx,όπου xx ένα διψήφιο νούμερο που αντιπροσωπεύει την εβδομάδα κατασκευής,π.χ.:08W46!Θα είναι χρήσιμη πληροφορία για να δούμε από ποια εβδομάδα και μετά δεν υφίσταται το πρόβλημα-AN μαζευτούν κι άλλα άτομα,που δεν το εύχομαι!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα που έχω Cosmote What's up καρτοκινητή, μπορώ να κάνω κάτι για να έχω ίντερνετ? η πρέπει να είναι σύνδεση η SIM μου για να έχω μόνο ίντερνετ?

 

Μπορώ να συνδεθώ με Wi-Fi αλλα απ'οτι κατάλαβα στην προκειμένη φάση είναι άχρηστο.

 

ΝΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΤΗΣ ERICSSON ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ!ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΡΙΘΜΗΣΕΙΣ WAP,MMS ΚΤΛ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Το βρήκα παιδιά οκ

Εκεί που λέει να επιλέξω το κινητό μου για ρυθμίσεις Internet τι να επιλέξω C905. C905a ή C905?

Και μου έχει 2 επιλογές

COSMOTE WAP

COSMOTE INTERNET

Ποια να επιλέξω απ'τις δύο?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Το βρήκα παιδιά οκ

Εκεί που λέει να επιλέξω το κινητό μου για ρυθμίσεις Internet τι να επιλέξω C905. C905a ή C905?

Και μου έχει 2 επιλογές

COSMOTE WAP

COSMOTE INTERNET

Ποια να επιλέξω απ'τις δύο?

 

C905 και COSMOTE INTERNET.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μήπως να αναφέρεις πότε κατασκευάστηκε;Θα βρεις την πληροφορία στο αυτοκόλλητο,κάτω απ'την μπαταρία!Θα ξεκινάει ως:08Wxx,όπου xx ένα διψήφιο νούμερο που αντιπροσωπεύει την εβδομάδα κατασκευής,π.χ.:08W46!Θα είναι χρήσιμη πληροφορία για να δούμε από ποια εβδομάδα και μετά δεν υφίσταται το πρόβλημα-AN μαζευτούν κι άλλα άτομα,που δεν το εύχομαι!!

 

08W44 ας ελπισουμε να γινει κατι

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

C905 και COSMOTE INTERNET.

 

Το έκανα αλλά και πάλι πρόβλημα γα$#

 

1. 1. Θα εμφανιστεί ένα μήνυμα στο τηλέφωνό σας, το οποίο θα σας ενημερώνει για τη λήψη νέων ρυθμίσεων και θα σας ρωτά εάν θέλετε να τις εγκαταστήσετε.

2. 2. Αποδεχθείτε την εγκατάσταση αυτών των ρυθμίσεων. (εισάγοντας το PIN που εμφανίζεται παραπάνω)

3. 3. Στο τηλέφωνο θα εμφανιστεί ένα μήνυμα, το οποίο θα σας ενημερώνει για την εγκατάσταση των νέων ρυθμίσεων.

 

Τα έκανα όλα αυτά αλλά και πάλι δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ. Θέλει να περάσει κάποιος χρόνος για να μπορέσω να κάνω σύνδεση?

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητή στην Κοσμοτέ πρέπει να επιλέξεις τις ρυθμίσεις WAP.Θα σου έρθει πάλι ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις.Στη συνέχεια,θα πρέπει να ενεργοποιησεις την υπηρεσία WAP,στέλνοντας το γραπτο μήνυμα WAP στο 1333.

 

Από κει και πέρα,αν δε θες να χρεωθούν και τα μαλλιοκέφαλά σου με τις χρεώσεις του wap,μπορείς,αν θες,να ενεργοποιήσεις το πρόγραμμα my view 'n' web που έχει μηνιαίο πάγιο 4 ευρώ και επιτρέπει απεριόριστη πλοήγηση στο μενού υπηρεσιών myview αλλά και 40 mb δωρεάν όγκο δεδομένων το μήνα για πλοήγηση και χρήση οπουδήποτε αλλού θες(όπως το κατέβασμα χαρτων στο wayfinder).Την ενεργοποίηση μπορείς να κάνεις με κλήση στο 1313 ή μπαινοντας στην αρχική σελίδα του myview απ'το κινητό σου.Μπορείς να το απενεργοποιήσεις οποιαδήποτε στιγμή το θελήσεις.Μην αποπειραθείς να κατεβάσεις χάρτες χωρις το my view 'n' web!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητή στην Κοσμοτέ πρέπει να επιλέξεις τις ρυθμίσεις WAP.Θα σου έρθει πάλι ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις.Στη συνέχεια,θα πρέπει να ενεργοποιησεις την υπηρεσία WAP,στέλνοντας το γραπτο μήνυμα WAP στο 1333.

 

Από κει και πέρα,αν δε θες να χρεωθούν και τα μαλλιοκέφαλά σου με τις χρεώσεις του wap,μπορείς,αν θες,να ενεργοποιήσεις το πρόγραμμα my view 'n' web που έχει μηνιαίο πάγιο 4 ευρώ και επιτρέπει απεριόριστη πλοήγηση στο μενού υπηρεσιών myview αλλά και 40 mb δωρεάν όγκο δεδομένων το μήνα για πλοήγηση και χρήση οπουδήποτε αλλού θες(όπως το κατέβασμα χαρτων στο wayfinder).Την ενεργοποίηση μπορείς να κάνεις με κλήση στο 1313 ή μπαινοντας στην αρχική σελίδα του myview απ'το κινητό σου.Μπορείς να το απενεργοποιήσεις οποιαδήποτε στιγμή το θελήσεις.Μην αποπειραθείς να κατεβάσεις χάρτες χωρις το my view 'n' web!!!!

 

Έστειλα και WAP στο 1313 και μου ήρθε ένα αμέσως μήνυμα που λέει: ΥΠΗΡΕΣΙΑ WAP ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ... Έλεος:mad:

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

08W44 ας ελπισουμε να γινει κατι

 

Και του φίλου μας πιο πάνω την ίδια εβδομάδα κατασκευάστηκε :(

 

Διάβασε λίγες απαντήσεις πιο πάνω τι να κάνεις αν στο σέρβις σου πουν ότι θα καθυστερήσει η επισκευή :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ογκοχρεωση wap cocmote 3.2 mb πληρωσα 36 ευρο!!!

την :food: καλα :lol:

 

Τωρα στο θεμα μας,ενος φιλου μου το κινητο του επεσε απο το κομοδινο,και εχει προβλημα το ακουστικο,τριζει στην συνομιλια και γενικοτερα δεν μπορεις να μιλησεις.

αποτελεσμα θελει 3 βδομαδες η vodafone για να το επιδιορθωσει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και WAP στο 1313 και μου ήρθε ένα αμέσως μήνυμα που λέει: ΥΠΗΡΕΣΙΑ WAP ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ... Έλεος:mad:

 

Όχι 1313..Στο 1333 λέω πιο πάνω να το στείλεις :) Αν και πάλι σου έρθει η ίδια απάντηση τηλέφωνο στο 1313 για ενεργοποίηση wap και my web and view

Link to comment
Share on other sites

Όχι 1313..Στο 1333 λέω πιο πάνω να το στείλεις :) Αν και πάλι σου έρθει η ίδια απάντηση τηλέφωνο στο 1313 για ενεργοποίηση wap και my web and view

 

Ααα λάθος μου σόρρυ:lol:

Έστειλα και στο 1333 και όπως σωστά είπες έγραφε το μήνυμα να πάρω τηλ στο 1313 και να το κάνω. Ευχαριστώ πολύ γείτονα Συκεώτη:)

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητή στην Κοσμοτέ πρέπει να επιλέξεις τις ρυθμίσεις WAP.Θα σου έρθει πάλι ένα μήνυμα με τις ρυθμίσεις.Στη συνέχεια,θα πρέπει να ενεργοποιησεις την υπηρεσία WAP,στέλνοντας το γραπτο μήνυμα WAP στο 1333.

 

Από κει και πέρα,αν δε θες να χρεωθούν και τα μαλλιοκέφαλά σου με τις χρεώσεις του wap,μπορείς,αν θες,να ενεργοποιήσεις το πρόγραμμα my view 'n' web που έχει μηνιαίο πάγιο 4 ευρώ και επιτρέπει απεριόριστη πλοήγηση στο μενού υπηρεσιών myview αλλά και 40 mb δωρεάν όγκο δεδομένων το μήνα για πλοήγηση και χρήση οπουδήποτε αλλού θες(όπως το κατέβασμα χαρτων στο wayfinder).Την ενεργοποίηση μπορείς να κάνεις με κλήση στο 1313 ή μπαινοντας στην αρχική σελίδα του myview απ'το κινητό σου.Μπορείς να το απενεργοποιήσεις οποιαδήποτε στιγμή το θελήσεις.Μην αποπειραθείς να κατεβάσεις χάρτες χωρις το my view 'n' web!!!!

 

Τους πήρα τηλ, ενεργοποίησα το WAP και τους είπα να γίνει ενεργοποίηση και το my view and web και μου είπαν ότι είναι το ίδιο με το myview. Έτσι είναι? Αν κατάλαβα καλά, γιατί αυτή που το σήκωσε μιλούσε και πολύ γρήγορα και άντε να καταλάβεις τπτ..

Μπορώ να δω αν έχει γίνει η ενεργοποίηση του my view and web? Φοβάμαι να κατεβάσω τους χάρτες απ'το wayfinder :p

Nokia N95

Sony Ericsson C905

Samsung SGH-i900 OMNIA

Sony Ericsson W995

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο μενου υπηρεσιών myview απ'τον browser του κινητού(Ίντερνετ-->Επιλογές-->Μετάβαση-->Cosmote-ή όπως αλλιώς το αναφέρει) και επέλεξε ενεργοποίηση του μηνιαίου πάσου my web and view(έτσι το αναφέρει),μέσα απ'το μενού υπηρεσιών.Αν είναι ήδη ενεργοποιημένο,θα σου εμφανίσει σχετικό μήνυμα.Αν δεν είναι,θα σε ενημερώσει για τη χρέωση των 4 ευρω και θα στα αφαιρέσει απ'την κάρτα!Ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα και όποτε θες το απενεργοποιείς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...