Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TN97 thx 4 the info!

 

δεν ξερω αν υπαρχουν κ αλλες εκδοσεις εγω εχω μπροστα μου την BST-33 950mAh!!

 

Τι να σου πω φίλε μου, μπορεί να κάνω λάθος. Δεν θυμάμαι, έχω να πιάσω Κ800 πολύ καιρό. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω φίλε μου, μπορεί να κάνω λάθος. Δεν θυμάμαι, έχω να πιάσω Κ800 πολύ καιρό. :)

λογικο να μην θυμασαι αν δεν το χεις δει προσφατα...εγω το χω μπροστα μου, vodafone συσκευη κ εχει αυτη την μπαταρια.κ εχει λιγο καλυτερη αυτονομια αλλα οπως λες κ συ κ το c905 εχει μια συνηθισμενη για se αυτονομια που δεν ειναι σε καμια περιπτωση ανεπαρκης

Link to comment
Share on other sites

Paidia na rwthsw, h ekswterikh mnhmh poso mporei na epekta8ei?

 

Όσο θες πάει!Εγώ έχω την 16άρα της Sandisk(84 ευρώ από Πλαίσιο)΄,είναι γεμάτη η μισή και φορτώνει στιγμιαία!

 

μπαταρια μετρια..χειροτερη απ του κ800 αλλα ειναι κ λογικο λογω της μεγαλυτερης οθονης κ επειδη ειναι λ 930mAh

 

Συμφωνώ!Η μπαταρία δεν είναι κάτι για το οποίο θα έπρεπε να είναι υπερήφανη η εταιρία,χωρίς να είναι βέβαια για τα μπαζα,αλλά εχω την αίσθηση πως του Κ850 μου κρατάει πολύ περισσότερο..Ίδιες συνθήκες,ίδιο δίκτυο,ίδια χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη φοβηθηκα για τη μπαταρια αλλα μετα απο 2-3 μολις κυκλους μου κραταει σιγουρα 3 μερες συνεχεια ανοιχτο αλλα με καλο σημα και off το 3G.

Αυτα με κλησεις μνμ ΚΑΙ φωτο βιντεο.

 

Χωρις πολλες φωτο,βιντεο μου περασε τις 5 μερες πραγμα που ηταν εκπληξη για μενα αν αναλογιστουμε τις δυνατοτητες του!!

 

Απ την αλλη πιστευω οι φωτο(ειδικα με το φλας) και το βιντεο ξεζουμιζουν σχετικα τη μπαταρια του!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπές το!Το φλας είναι τρομερά ενεργοβόρο!Βέβαια,κάνει υπέροχη δουλειά,οπότε..παραβλέπεις την μπαταρία που ρουφαει! :)

 

Το σίγουρο είναι πως οι λειτουργίες του Wi-Fi και του GPS χρειάζονται βελτιστοποίηση,διότι είναι διακαιολόγητα υψηλά τα ποσά ενέργειας που καταναλώνουν!Σίγουρα κάτι δεν έχει υλοποιηθεί σωστά στον τομέα της μπαταρίας όσον αφορά την κατανάλωσή τους και πιθανότατα είναι θέμα λογισμικού!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπές το!Το φλας είναι τρομερά ενεργοβόρο!Βέβαια,κάνει υπέροχη δουλειά,οπότε..παραβλέπεις την μπαταρία που ρουφαει! :)

 

Το σίγουρο είναι πως οι λειτουργίες του Wi-Fi και του GPS χρειάζονται βελτιστοποίηση,διότι είναι διακαιολόγητα υψηλά τα ποσά ενέργειας που καταναλώνουν!Σίγουρα κάτι δεν έχει υλοποιηθεί σωστά στον τομέα της μπαταρίας όσον αφορά την κατανάλωσή τους και πιθανότατα είναι θέμα λογισμικού!

 

Ισως για αυτο σου φαινετε καπως μετρια η μπαταρια

Εγω που ΔΕ χρησιμοποιω καθολου το wifi και το GPS του μου φαινετε ΠΟΛΥ καλη.

 

Απ την αλλη το xenon μπορει να "καιει" λιγο παραπανω αλλα ΟΛΑ τα κορυφαια πραγματα εχουν το αναλογο αντιτημο σε ενεργεια!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όντως,το φλας είναι εξαιρετικης απόδοσης!Φωτίζει μέτρα μακρια! :) Είναι το ίδιο με τη σειρα Τ των μηχανών cyber-shot!
Link to comment
Share on other sites

[8elo na bgalo to menoy my view apo to deksi plhktro

kserete kati..

 

Θα χρειαστεί να μπεις στο www.davinciteam.com

 

Η διαδικασία απαιτεί τη χρήση πιστωτικής για την αγορά μονάδων,ωστε να βάλεις το αυθεντικό λογισμικό της SE!Η πληρωμή είναι απολύτως ασφαλής,γίνεται μέσω paypal!Κοστίζει 10 ευρώ!Δωρεάν τρόπος προς το παρόν δεν υπάρχει!Πρέπει να επιλέξεις BUY απʼτην κεντρική σελίδα του site,στη συνεχεια θα σου βγάλει διαφορες τιμές και έπειτα θα επιλέξεις αυτήν που λέει : Debrand Sony Ericsson phone ή κάτι τέτοιο!Θα ανακατευθυνθείς έπειτα στη σελίδα του paypal,όπου θα κάνεις την πληρωμή και θα δώσεις και μια διεύθυνση e-mail για να σου αποσταλλούν το username και το password που χρειάζεσαι για τη διαδικασία!Έπειτα,θα κατεβάσεις το πρόγραμμα,εισαγεις τα στοιχεία που σου απεστάλησαν στο mail,συνδέεις το κινητό κρατώντας πατημένο το c(όπως κάνουμε και με την Υπηρεσία αναβάθμισης της SE),επιλέγεις update software απʼτη λίστα επιλογών που θα εμφανιστεί και στη συνέχεια επιλέγεις μια έκδοση λογισμικού,η οποία να αναγράφει πως είναι η ADRIATIC!Επίσης,απʼτις διαθέσιμες επιλογές πιο κάτω,τσεκάρεις το κουτάκι που λέει Finalize!Μην το ξεχάσεις!Είναι βασικό!!!!Έπειτα,πατάς GO και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία,περίπου 15 λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενεργοποιειται την καμερα, καθυστερει λιγο και σε εσας να παρει φωτογραφια λογω φορτισης του φλας??
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα!Συνήθως όχι!2-3 φορες όμως χρειάστηκε να περιμένω για 1-2 δευτερόλεπτα πριν τραβήξω φωτό!
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να μπεις στο www.davinciteam.com

 

Η διαδικασία απαιτεί τη χρήση πιστωτικής για την αγορά μονάδων,ωστε να βάλεις το αυθεντικό λογισμικό της SE!Η πληρωμή είναι απολύτως ασφαλής,γίνεται μέσω paypal!Κοστίζει 10 ευρώ!Δωρεάν τρόπος προς το παρόν δεν υπάρχει!Πρέπει να επιλέξεις BUY απ’την κεντρική σελίδα του site,στη συνεχεια θα σου βγάλει διαφορες τιμές και έπειτα θα επιλέξεις αυτήν που λέει : Debrand Sony Ericsson phone ή κάτι τέτοιο!Θα ανακατευθυνθείς έπειτα στη σελίδα του paypal,όπου θα κάνεις την πληρωμή και θα δώσεις και μια διεύθυνση e-mail για να σου αποσταλλούν το username και το password που χρειάζεσαι για τη διαδικασία!Έπειτα,θα κατεβάσεις το πρόγραμμα,εισαγεις τα στοιχεία που σου απεστάλησαν στο mail,συνδέεις το κινητό κρατώντας πατημένο το c(όπως κάνουμε και με την Υπηρεσία αναβάθμισης της SE),επιλέγεις update software απ’τη λίστα επιλογών που θα εμφανιστεί και στη συνέχεια επιλέγεις μια έκδοση λογισμικού,η οποία να αναγράφει πως είναι η ADRIATIC!Επίσης,απ’τις διαθέσιμες επιλογές πιο κάτω,τσεκάρεις το κουτάκι που λέει Finalize!Μην το ξεχάσεις!Είναι βασικό!!!!Έπειτα,πατάς GO και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία,περίπου 15 λεπτά!

===========================================================pio c905 na dialekso a c i h --c905i??????????

:D
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα???:D:D:D:D

 

Μέχρι και πέρσι,το επίθεμα i χρησιμοποιούνταν για να καθοριστούν τα international μοντέλα(αυτά που κυκλοφορούσαν εκτός Αμερικής και Κινας).Πλέον,το i δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθεί.Η Vodaone π.χ. που ονομάζει το μοντέλο C905i είναι εντελώς λάθος!Το a όμως(Αμερική)και το c(Κίνα)θα χρησιμοποιούνται κανονικά!Άρα,έχουμε C905,C905a,C905c.

 

Επίσης,κατ’εξαίρεση θα χρησιμοποιείται και το επίθεμα u για μοντέλα που προωθούνται μέσω δικτύων gsm τα οποία επιτρέπουν τη χρήση της τεχνολογίας UMA,με την οποια όταν κάποιος βρίσκεται εντός Wi-Fi δικτύου,να κάνει μετάβαση η κλήση του απ’το gsm δίκτυο στο wi-fi και να συνεχίζεται από κει!Π.χ. το G705u,το οποίο δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα,αφού κανείς operator δεν έχει την τεχνολογία UMA.Το συγκεκριμένο προωθείται μόνο από την Orange.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα.ξαφνικα στις ρυθμισεις ιντερνετ εξαφανιστηκαν οι ρυθμισεις wind wap απο τις ρυθμισεις ιντερνετ. τις βρισκω τις αποθηκευω και δεν αποθηκευονται.εκανα επαναφορα τα παντα και τιποτα.τι να συμβαινει???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πέρσι,το επίθεμα i χρησιμοποιούνταν για να καθοριστούν τα international μοντέλα(αυτά που κυκλοφορούσαν εκτός Αμερικής και Κινας).Πλέον,το i δεν πρόκειται να ξαναχρησιμοποιηθεί.Η Vodaone π.χ. που ονομάζει το μοντέλο C905i είναι εντελώς λάθος!Το a όμως(Αμερική)και το c(Κίνα)θα χρησιμοποιούνται κανονικά!Άρα,έχουμε C905,C905a,C905c.

 

Επίσης,κατ’εξαίρεση θα χρησιμοποιείται και το επίθεμα u για μοντέλα που προωθούνται μέσω δικτύων gsm τα οποία επιτρέπουν τη χρήση της τεχνολογίας UMA,με την οποια όταν κάποιος βρίσκεται εντός Wi-Fi δικτύου,να κάνει μετάβαση η κλήση του απ’το gsm δίκτυο στο wi-fi και να συνεχίζεται από κει!Π.χ. το G705u,το οποίο δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα,αφού κανείς operator δεν έχει την τεχνολογία UMA.Το συγκεκριμένο προωθείται μόνο από την Orange.

 

.............Ευχαριστω για την ομολογουμενως κατατοπιστικοτατη πληροφοριση...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να μπεις στο www.davinciteam.com

 

Η διαδικασία απαιτεί τη χρήση πιστωτικής για την αγορά μονάδων,ωστε να βάλεις το αυθεντικό λογισμικό της SE!Η πληρωμή είναι απολύτως ασφαλής,γίνεται μέσω paypal!Κοστίζει 10 ευρώ!Δωρεάν τρόπος προς το παρόν δεν υπάρχει!Πρέπει να επιλέξεις BUY απ’την κεντρική σελίδα του site,στη συνεχεια θα σου βγάλει διαφορες τιμές και έπειτα θα επιλέξεις αυτήν που λέει : Debrand Sony Ericsson phone ή κάτι τέτοιο!Θα ανακατευθυνθείς έπειτα στη σελίδα του paypal,όπου θα κάνεις την πληρωμή και θα δώσεις και μια διεύθυνση e-mail για να σου αποσταλλούν το username και το password που χρειάζεσαι για τη διαδικασία!Έπειτα,θα κατεβάσεις το πρόγραμμα,εισαγεις τα στοιχεία που σου απεστάλησαν στο mail,συνδέεις το κινητό κρατώντας πατημένο το c(όπως κάνουμε και με την Υπηρεσία αναβάθμισης της SE),επιλέγεις update software απ’τη λίστα επιλογών που θα εμφανιστεί και στη συνέχεια επιλέγεις μια έκδοση λογισμικού,η οποία να αναγράφει πως είναι η ADRIATIC!Επίσης,απ’τις διαθέσιμες επιλογές πιο κάτω,τσεκάρεις το κουτάκι που λέει Finalize!Μην το ξεχάσεις!Είναι βασικό!!!!Έπειτα,πατάς GO και περιμένεις να ολοκληρωθεί η διαδικασία,περίπου 15 λεπτά!

===================================================

pio programa na katebaso????

:D
Link to comment
Share on other sites

===================================================

pio programa na katebaso????

 

Απ’το www.davinciteam.com θα κατεβάσεις τον client 22.42

Link to comment
Share on other sites

Απ’το www.davinciteam.com θα κατεβάσεις τον client 22.42

==================================================

 

META MPORO KAI PALI NA KANO UPDATE APO THN SONY????

SE EYXARISTO POLI GIA THN YPOMONH SOY!!!!!!

:D
Link to comment
Share on other sites

META MPORO KAI PALI NA KANO UPDATE APO THN SONY????

 

:rolleyes: Ναι θα μπορεις χωρις κανενα προβλημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απ’το www.davinciteam.com θα κατεβάσεις τον client 22.42
=

======================================================================================================

 

to katebasa to ekana to setup alla tzifos pali cosmote einai......ska.....es

 

ti na po 10 euro xamena............................

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...