Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πηρα ενα SE c905... και θελω να αφαιρεσω το μενου τις cosmote myview .. θελω να εχω το orignal του c905, η πρεπει να το στηλω στην εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πηρα ενα SE c905... και θελω να αφαιρεσω το μενου τις cosmote myview .. θελω να εχω το orignal του c905, η πρεπει να το στηλω στην εταιρια?

πρεπει να το κανεις μονος σου μεσω davinciteam,η να το στειλεις στο 9volto.

πτι και να κανεις..χανεις την 2ετη σου εγγυηση.

για μενα δεν αξιζει να το κανεις γιατι το κινητο δεν εχει τιποτα "κλειδωμενο" αν εξαιρεσεις το πληκτρο των συντομευσεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να το κανεις μονος σου μεσω davinciteam,η να το στειλεις στο 9volto.

πτι και να κανεις..χανεις την 2ετη σου εγγυηση.

για μενα δεν αξιζει να το κανεις γιατι το κινητο δεν εχει τιποτα "κλειδωμενο" αν εξαιρεσεις το πληκτρο των συντομευσεων.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

αν και διάβασα και τις 222 σελίδες του θέματος (χτες και σήμερα) δεν μπόρεσα

να βρω λύση σχετικά με το error message που μου εμφανίζει το wayfinder κάθε φορά που πάω να το ανοίξω..

Συγκεκριμένα μου λέει:

 

Wayfinder could not connect to the Internet.Make sure that you have selected an internet access point for GPRS

in your wayfinder settings.If the problem remains please contact your telecom operator..

 

Το θέμα είναι οτι όπως βλέπω αυτό το error message η μοναδική επιλογή που έχω να πατήσω είναι exit οπότε και κλείνει

το wayfinder και έτσι δεν έχω την δυνατότητα να μπω στις ρυθμίσεις του και να επιλέξω πιθανότατα το vodafone web

που έχω ως προεπιλεγμένη σύνδεση για το internet...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

κοιτα εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205 ειναι ενα πληρης οδηγος και πολυ ευκολος.εγω εβγαλα το vodafone λογισμικο και μπορω να πω οτι μου αρεσε πιο πολυ και νομιζω οτι το κηνιτο παει πιο γρηγορα.αν το βγαλεις το λογισμικο της cosmote και θες να το πας για service δεν τρεχει τιποτα,μπορεις να το ξαναβαλεις και ουτε γατα ουτε ζημια!!!αρκει να διαβασεις ποσεχτικα τον παραπανω οδηγο,π ρ ο σ ε χ τ ι κ α!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

αλλο παλι κ τουτο!

Πηρα το c905 απο την Cosmote τον Ιουνιο, το εκανα debrand και ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν λιγο.

Το δεξι πληκρο που κανονικα ειναι οι ᾽ἐπαφες᾽᾽ τρελαθηκε!Ενω γραφει ᾽᾽επαφη᾽᾽ το παταω και με πηγαινει στο mysic player!!

Καμια ιδεα τι συμβαινει?Καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

αλλο παλι κ τουτο!

Πηρα το c905 απο την Cosmote τον Ιουνιο, το εκανα debrand και ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν λιγο.

Το δεξι πληκρο που κανονικα ειναι οι ᾽ἐπαφες᾽᾽ τρελαθηκε!Ενω γραφει ᾽᾽επαφη᾽᾽ το παταω και με πηγαινει στο mysic player!!

Καμια ιδεα τι συμβαινει?Καμια λυση?

μηπως εχεις βαλει καταλαθος συντομευση για το συγκεκριμενο πληκτρο :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα χθες κολλησε το κινητο. μου λεει βαλτε μπαταρια ερικσον, ενω εχει την γνησια απο την μανα του, και δεν βρισκει δικτυο. αλλαξα 10 καρτες σιμ αλλα τιποτα. υπαρχει λυση η δεν το γλυτωνω το σερβις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και καθάρισε τις επαφές της. Αν και πιστεύω ότι είναι θέμα software.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και καθάρισε τις επαφές της. Αν και πιστεύω ότι είναι θέμα software.

 

το εκανα, και αναβαθμιση εκανα αλλα τα ιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

αλλο παλι κ τουτο!

Πηρα το c905 απο την Cosmote τον Ιουνιο, το εκανα debrand και ολα πηγαιναν καλα μεχρι πριν λιγο.

Το δεξι πληκρο που κανονικα ειναι οι ᾽ἐπαφες᾽᾽ τρελαθηκε!Ενω γραφει ᾽᾽επαφη᾽᾽ το παταω και με πηγαινει στο mysic player!!

Καμια ιδεα τι συμβαινει?Καμια λυση?

 

Βεβαίως. Γραμμή για το σέρβις, για αλλαγή καλωδιοταινίας. :p:lol:

 

το εκανα, και αναβαθμιση εκανα αλλα τα ιδια

 

Σέρβις, για φλασάρισμα από την ΕΜΜΑ 3

Link to comment
Share on other sites

 

Σέρβις, για φλασάρισμα από την ΕΜΜΑ 3

 

τι ακριβως ειναι αυτο γιατι δεν το καταλαβα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία, δες το σαν επανεγκατάσταση λογισμικού που γίνεται όμως μέσω του ειδικού dongle που έχουν τα εξουσιοδοτημένα service. Μάλλον κάτι τέτοιο θέλει, διαδικασία που δεν μπορεί να γίνει απ'το σπίτι!
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία, δες το σαν επανεγκατάσταση λογισμικού που γίνεται όμως μέσω του ειδικού dongle που έχουν τα εξουσιοδοτημένα service. Μάλλον κάτι τέτοιο θέλει, διαδικασία που δεν μπορεί να γίνει απ'το σπίτι!

 

τωρα καταλαβα, σε ευχαριστω. μηπως εχεις να μου προτεινεις και καποιο σερβις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη Δωδεκανήσου. Νομίζω 21 είναι ο αριθμός, στο 2ο όροφο. Για επιβεβαίωση πάρε τηλ την εξυπηρέτηση πελατών στο 2108991919.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!γνωριζει κανεις αν θα εχουμε συντομα καμια καινουρια αναβαθμιση?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ανέβει κάτι στους servers, ούτε καν ως beta! Αλλά σίγουρα θα υπάρξει! Η SE υποστηρίζει έως και 2 χρόνια τα μοντέλα της-αρκεί να έχουν ανάγκη υποστήριξης σε θέματα λογισμικού. Αν δεν υπάρχουν εμφανείς ατέλειες και λειτουργούν σταθερά δεν υπάρχει λόγος περαιτέρω αναβαθμίσεων :)
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ακούσω σταθμούς στο ιντερνετ με το sony c 905

αλλά δεν τα κατάφερα παρόλες τις διαβεβαιώσεις της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Θα ηθελα να με βοηθησετε καπου αν μπορειτε. Ξερω οτι ειναι λιγες ως μηδαμινες οι πιθανοτητες λυσης στο ποβλημα μου, αλλα ως αισιοδοξος ανθρωπος, παντα κρυβω μια ελπιδα μεσα μου.

 

Πριν απο λιγες ωρες, δεν ειχα τι να κανω και ειπα, ας κανω μια αναβαθμιση στο κινητο μου. c905. Πανω στη βλακεια μου αποθηκευσα μονο εικονες μουσικη κτλ και ξεχασα, δεν μου πηγε καν στο μυαλο να αποθηκευσω τις επαφες μου. Με αποτελεσμα τωρα να μου εχουν μεινει μονο οι επαφες που εχω στη καρτα sim μου.

 

Ηταν σημαντικες επαφες οι κακουργες...

Εψαξα παντου για λυση.. Μονο προγραμματακια για επαναφορα επαφων σιμ η εικονων κτλ βρισκω.. Εχω γεμισει το πισι μου απο αυτα και τιποτα..

 

Μετα απο τοσες ωρες αγωνων, ταλαιπωριας, κουρασης και συνεχεις αναζητησεις , χωρις να βρισκω φως στο τουνελ, ειπα να ζητησω βοηθεια απο καπου και σκεφτηκα το φορουμ εδω..

 

Γι αυτο ας δωσει Ο Παναγαθος να βρισκεται εστω κ ενας εδω να μου δωσει τη λυση που ζηταω.. Αν δε βρισκεται, δε πειραζει.. τι να κανουμε;;

 

Κ στα του φορουμ: Πριν ανοιξω θεμα εκανα αναζητηση αλλα δε βρηκα κατι σχετικο. Αν υπαρχει και δεν το ειδα, ζηταω συγνωμη και θα εκτιμουσα καποιος να μου το υποδειξει.

 

Ευχαριστω

Καλες γιορτες σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να ακούσω σταθμούς στο ιντερνετ με το sony c 905

αλλά δεν τα κατάφερα παρόλες τις διαβεβαιώσεις της εταιρείας

 

Με τίποτα... Streaming μέσω Vodafone live! ή κάτι ανάλογο!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ας δωσει Ο Παναγαθος να βρισκεται εστω κ ενας εδω να μου δωσει τη λυση που ζηταω.. Αν δε βρισκεται, δε πειραζει.. τι να κανουμε;;

 

Δυστυχώς Θοδώρα δεν γίνεται τίποτα. Μετά την αναβάθμιση χάνονται όλα. :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Θοδώρα δεν γίνεται τίποτα. Μετά την αναβάθμιση χάνονται όλα. :(

 

Ευχαριστω παντως, ηλπιζα σε καποιο προγραμματακι οπως αυτα που βρηκα.. Τι να κανουμε ομως; Πρεπει να παθεις για να μαθεις, Αλλη δουλεια δεν ειχα τοτε να κανω :Ρ

 

Παντως δε ξερω αν εχει συμβει κ σε αλλους.. Αλλα το βισματακι που μπαινει φορτιστης κτλ δεν ειναι κ τοσο οκ. σε οσα ερικσον κ αν εχω παρει, παντα το ιδιο προβλημα ξελασκαρει κ πρεπει να φερνω γυρω το καλοδιο για να φορτισει. ξερετε αν φτιαχνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παντως δε ξερω αν εχει συμβει κ σε αλλους.. Αλλα το βισματακι που μπαινει φορτιστης κτλ δεν ειναι κ τοσο οκ. σε οσα ερικσον κ αν εχω παρει, παντα το ιδιο προβλημα ξελασκαρει κ πρεπει να φερνω γυρω το καλοδιο για να φορτισει. ξερετε αν φτιαχνεται αυτο?

 

Αρκετά συχνό φαινόμενο. Ειδικά με τα παλιότερα SE. Για αυτό όλοι φωνάζουμε για βύσμα mini USB!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για σας και απο εμενα παιδες,εχει ενα φιλαρακι το κινητο και δυστηχως δεν μπορει να μπει σε μια συγκεκριμενη σελιδα στο ιντερνετ.

Εγω ειμαι συνηθισμενος απο τα windows mobile και οταν δεν δουλευει ο ενας browser βαζεις τον αλλο.

Θα ηθελα να μαθω εαν γινετε το ιδιο και στα sony μπορω να βαλω εναν αλλον explorer sto 905 και εαν ναι ποιον?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...