Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν επιτρέπεται, τι προσπάθησες να φωτογραφήσεις;

 

Ε καλά,μεταξύ μας δεν είναι και η επιτομή της τεχνολογίας στον τομέα της φωτογραφίας! :p Ότι είναι ίσως η καλύτερη πρόταση αυτήν τη στιγμή,οκ,αλλά ίσως περίμενε πιο πολλά πράγματα ο ανθρωπος!

 

 

@ Cavaradossi,

 

δεν κοίταξες στο θεμα τις φωτό που ποστάραμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε καλά,μεταξύ μας δεν είναι και η επιτομή της τεχνολογίας στον τομέα της φωτογραφίας! :p Ότι είναι ίσως η καλύτερη πρόταση αυτήν τη στιγμή,οκ,αλλά ίσως περίμενε πιο πολλά πράγματα ο ανθρωπος!

 

Το γνωρίζω αυτό. ;)

 

Απλά είμαι περίεργος να μάθω τι προσπάθησε να φωτογραφήσει και απογοητεύτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω αυτό. ;)

 

Απλά είμαι περίεργος να μάθω τι προσπάθησε να φωτογραφήσει και απογοητεύτηκε.

 

Nαι,σίγουρα είναι παράξενο που απογοητεύτηκε,καθως δεν έχει την απόδοση μιας καθαρόαιμης μηχανης αλλά για κινητό είναι ό,τι καλύτερο!

 

Μήπως προσπάθησε να βγάλει καμιά λάμπα το βράδυ; :p

Link to comment
Share on other sites

Nαι,σίγουρα είναι παράξενο που απογοητεύτηκε,καθως δεν έχει την απόδοση μιας καθαρόαιμης μηχανης αλλά για κινητό είναι ό,τι καλύτερο!

 

Μήπως προσπάθησε να βγάλει καμιά λάμπα το βράδυ; :p

 

Πιο πιθανό μου φαίνεται να προσπάθησε να τραβήξει κανά δέντρο. :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε χρειάζεται ρυθμίσεις το συγκεκριμένο!Στο αυτόματο λειτουργούν όλα πολύ καλά!Αν και καλό θα ήταν να ρυθμίζουμε π.χ. πιο πριν την ισορροπία λευκού ανάλογα το περιβάλλον που φωτογραφίζουμε,όπως και τις σκηνές,σημαντικό στοιχειο που το παραλείπουν πολλοί,θεωρώντας τις διακοσμητικές!Η κάθε σκηνή έχει ξεχωριστες ρυθμίσεις για την ταχύτητα διαφραγματος,την ταχύτητα κλείστρου,το ISO κλπ και δεν είναι απλά ενα ακόμη διαφημιστικό κόλπο!
Link to comment
Share on other sites

Αστον να λεει το χριστιανο!!

 

Ειχα και εγω μολις προτωβγηκε το Ν82 και εχω πρωτη αποψη,οντως μεχρι την ελευση του 905 ειχε τις καλυτερες φωτο που ειχα βγαλει με κινητο,αλλα πλεον ΟΧΙ...:D

 

Αχ τι μου θυμισε το ειχα παρει ολο χαρα(το Ν82) και το εστειλα οπως οπως για τη θεοσκοτεινη οθονη που ειχε και οταν το ειχα αναφερει στο τοπικ του μερικοι πως δεν ειχαν πεσει να με φανε αρνουμενοι οτι ειναι σκοτεινη!!:lol:

 

Βεβαια μετα απο ποοολυ καιρο το παραδεχτηκαν,μαζι με το SAR βεβαια!!:cry:

 

Kotsianis στο Ν82 να δεις κατι πληκτρα για υοθετηση:X

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό και στα Wind πουλιέται unbranded,σωστά? Θα έχει το κανονικό μενού και όχι τίποτα σαν της Vodafone?
Link to comment
Share on other sites

λιγο πριν γραφτηκε οτι παει πιο γρηγορα με μινι οπερα παρά με το ντεφο μπράουζερ που εχει η συσκευη.

 

δεν νομιζω οτι υπαρχει προβλημα για οποιοδηποτε άλλο προγραμμα για ιντερνετ.

το χ προγραμμα θα δει οτι υπαρχει συνδεση κ θα κανει τη δουλεια του.

δε θα εξετασει τι συνδεση ειναι, αν ειναι wi-fi ή gprs .

 

Εμένα πάλι γιατί ακόμη και σε opera mini, ενώ έχω ανοιχτό wifi μου ζητάει internet connection?

Link to comment
Share on other sites

wifi

δες τις ρυθμισεις του δικτυο σου , εγω που το συνδεω σε 2 δικτυα το εαν δινει αυτοματα ολες τις απαιτουμενες ρυθμισεις , το αλλο πρεπει να δωσω εγω τις ρυθμισεις με το χερι. μια δοκιμη που μπορεις να κανεις ειναι με μια αλλη συσκευη πχ φορητο , να δεις εαν συνδεεται απευθειας στο ιντερνετ , τελος εαν το εχεις πειραξει μεσα στην προσπαθεια να δουλεψει , γυρισε το στις εργοστασιακες ρυθμισεις και δοκιμασε ξανα. Σε εμενα δουλεψε αψογα , μεχρι και σε δικτυο του γειτονα συνδεθηκα!!!

 

photo

καταρχην εαν εγινε χρηση του ζουμ , εχασες εντελως την ποιοτητα της φωτογραφιας των 8mp , αρα καλα ειναι να αποφευγουμε το ζουμ ή εαν γινεται να ειναι σε μικρη κλιμακα. επισης εχει σημασια τι φωτογραφισες και τι συνθηκες επικρατουσαν , πχ το πρωι εβγαλα φωτογραφια το χιονισμενο κηπο (πρωι = 7.00) η μηχανη αναψε φλας και η φωτο ηταν χαλια , εκλεισα το φλας και παλι η φωτο δεν ελεγε , ενεργοποιησα την εξυπνη αντιθεση και το φλας και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο !!! σιγουρα δεν ειναι φωτογραφικη , ομως υπο συνθηκες και με σωστη παραμετροποιηση (κατι που διαθετει η μηχανη) βγαζει καλες φωτογραφιες. Γενικα ομως σε ολες αυτες τις μηχανες το προβλημα ειναι το μη σωστα φωτισμενο θεμα , εκει υπαρχει παντα προβλημα και το ξεπερνας δυσκολα.

 

GPS

το wayfinder οπως σας μετεφερα παραπανω την απαντηση που μου δωσανε ΑΠΑΙΤΕΙ ιντερνετ για να δουλεψει , αυτο με την κινηση πακετων το προσεξα και εγω αλλα προφανως κατι θα χρεωσει αφου το ζηταει !! το google maps , εκ φυσεως - κατασκευης του δουλευει μονο ΜΕΣΩ ιντερνετ!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο προσπαθησα να βγαλω.

εσας σας αρεσει δηλαδη αυτη η φωτο?

 

Καλά το φαντάστηκα, δέντρα ήταν, το C905 δεν τα πάει και πολύ καλά με αυτά τα θέματα... :lol:

 

Βασικά φίλε Caravadossi, το θέμα που επέλεξες δεν ήταν και από τα πιο εύκολα, αφενός γιατί έχει... δέντρα, αφετέρου γιατί υπάρχει αντίθεση φωτός. Θα είχε ενδιαφέρον, αν μπορείς, να κάνεις ένα συγκριτικό με το N82 ώστε να δούμε γιατί πιστεύεις ότι το Nokia τραβάει καλύτερες photos.

Link to comment
Share on other sites

με δεδομενη την αγνοια που εχουμε καθως δεν ειμασταν παροντες στην ληψη της φωτογραφιας και εφοσον δεν ειχες καποια αντανακλαση που δημιουργησε ή καπνος , ομιχλη κτλπ ... τοτε ειτε ο φακος ειναι λερωμενος , ειτε ο φακος εχει καποιο προβλημα , ειτε ο αισθητηρας εχει προβλημα , τα παραπανω παντα με το σκεπτικο οτι αυτη την θαμπαδα σου την κανει ΠΑΝΤΑ !!! αλλιως η αποψη μου ειναι οτι υπηρχε καποια αντανακλαση , τζαμαρια , νερα κτλπ , που δημιουργησαν το θολο , καθως εαν δεις κατω ειναι καθαρα

 

δοκιμασε και σε αλλα θεματα , ακομη και στο ιδιο , αλλη ωρα της μερας ή με αλλες συνθηκες , εαν το προβλημα παραμενει , γυρισε πισω το τηλεφωνο για αντικατασταση

Link to comment
Share on other sites

Να και εμενα μια με δεντρα..(ρυθμισεις ολα στο αυτοματο)

 

Θεωρείς καλή αυτή την φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς καλή αυτή την φωτογραφία;

 

Δεν εχω με κατι να την συγκρινω..δεν εχω ψηφιακη(πριν ειχα το ν82 αλλα δεν βλεπω διαφορες μεγαλες,οσο μπορω να καταλαβω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω με κατι να την συγκρινω..δεν εχω ψηφιακη(πριν ειχα το ν82 αλλα δεν βλεπω διαφορες μεγαλες,οσο μπορω να καταλαβω)

 

Αν έχεις ακόμα το Ν82, προσπάθησε να βγάλεις μια φωτογραφία με το ίδιο θέμα και ανέβασέ την εδώ, αν δεν σου κάνει κόπο βέβαια. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα το Ν82, προσπάθησε να βγάλεις μια φωτογραφία με το ίδιο θέμα και ανέβασέ την εδώ, αν δεν σου κάνει κόπο βέβαια. :)

 

Δεν το εχω πια..εχω καποιες παλιες..(στο αυτοματο παλι)

Link to comment
Share on other sites

wifi

δες τις ρυθμισεις του δικτυο σου , εγω που το συνδεω σε 2 δικτυα το εαν δινει αυτοματα ολες τις απαιτουμενες ρυθμισεις , το αλλο πρεπει να δωσω εγω τις ρυθμισεις με το χερι. μια δοκιμη που μπορεις να κανεις ειναι με μια αλλη συσκευη πχ φορητο , να δεις εαν συνδεεται απευθειας στο ιντερνετ , τελος εαν το εχεις πειραξει μεσα στην προσπαθεια να δουλεψει , γυρισε το στις εργοστασιακες ρυθμισεις και δοκιμασε ξανα. Σε εμενα δουλεψε αψογα , μεχρι και σε δικτυο του γειτονα συνδεθηκα!!!

 

Μα μπαίνω κανονικά στο internet με το C905 μέσω wifi. Όλα δουλεύουν σωστά, απλά όταν ανοίγω ένα application που να θέλει internet μου ζητάει internet account. Ενώ έχω ανοιχτό το wifi. Πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Το vodafone live μπορείς να το αφαιρέσεις πηγαινοντας στο http://www.davinciteam.com.Κοστίζει 10 ευρώ,γίνεται χρέωση της πιστωτικής σου(η συναλλαγή είναι πλήρως ασφαλής,γίνεται μέσω paypal)και επειτα,σου αποστέλεται στο e-mail σου το username και το password για τη λειτουργία του προγράμματος!Επιλέγεις το firmware που έχει τίτλο ADRIATIC.Η τελευταία έκδοση που είναι διαθέσιμη είναι η R1BA042.

 

Πάντως η Vodafone Αγγλίας λέει ότι αν αλλάξεις το original firmware της συσκευής χάνεις την εγγύηση. Μην πέσετε να με φάτε μόνο, δεν το λέω εγώ η Vodafone το λέει.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Vodafone Αγγλίας λέει ότι αν αλλάξεις το original firmware της συσκευής χάνεις την εγγύηση. Μην πέσετε να με φάτε μόνο, δεν το λέω εγώ η Vodafone το λέει.:worry:

 

Γιατί να σε φάνε, αλήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του C905 είναι κατάλληλο μόνο αν έχεις κάποιο πακέτο με δωρεάν χρήση Ίντερνετ στο κινητό,οπως το ADSM ή το Wireless Internet των Wind/Cosmote αντίστοιχα!Σε άλλες περιπτώσεις κατεβάζει χαρτες και ο χρήστης αν δεν έχει ενεργοποιημένο κάποιο πρόγραμμα δωρεάν data θα πρέπει να βγει στην ζητιανιά για να εξοφλήσει τους λογαριασμούς!

 

Δηλαδή, τους κατεβάζει με τόσο όγκο δεδομένων όσον π.χ. και η Java εφαρμογή της Google Maps; Τότε, τι διαφορά έχει από το Google Maps; Μόνο στο ότι το δεύτερο υπολογίζει "στο περίπου" πού βρίσκεσαι, ενώ το "GPS" του C905 υπολογίζει ακριβώς;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

To Google Maps σου βγάζει "στο περίπου" που βρίσκεσαι αν δεν έχεις ενεργό GPS. Αν έχεις ενεργό GPS σου βγάζει ακριβώς που βρίσκεσαι. Στο Wayfinder αν έχεις προ-εγκαταστήσει τους χάρτες δεν χρειάζεται να κατεβάσει τους ίδιους τους χάρτες αλλά μόνο κάποια λίγα δεδομένα που έχουν σχέση με την κίνηση σου στο χάρτη και τον υπολογισμό της διαδρομής.

 

Σε κάθε περίπτωση αν έχεις το C905 συμφέρει να κάνεις και μια συνδρομή Surf & Email 30 που σου δίνει 30 ΜΒ με 3,5 € το μήνα (τελική με ΦΠΑ) στην Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος πηγα και το ειδα απο το κοντα το c905 και δν μου αρεσε καθολου κε οντως τα κουμπια απαισια . Κε με κουμπια κινητων βολευομαι πολυ ευκολα καθωσ τα κουμπια του κ850ι τα θεωρουσα υπεροχα παντος εμενα δεν μ αρεσε καθολου κε εχω παρει ηδη κ750ι κ800ι κε κ850 κε αν αποφασισω να παρω camrephono παρω το samsung to innov8 . :O

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...