Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω για το backup.Οταν έκανα backup για να κανω αναβαθμιση λογισμικου το μονο που εσωσε ηταν επαφες κ ημερολογιο.Διαφορες ρυθμισεις κλησεων , μνμ , κ διαφορα αλλα δεν τα σωζει οπως το έσωζα με το P1i... Μηπως ηπάρχει κάποιο άλλο προγραμμα να το κανω αυτο....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το backup το ιδιο εγινε και σε μενα , νομιζω ομως οτι δεν πρεπει να υπαρχει δυνατοτητα να παρουμε αντιγραφο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου (χωρις να ειμαι ειδικος) , εαν ξερει κατι καποιος θα βοηθουσε
Link to comment
Share on other sites

kκαι εγω ψηνομαι να το παρω παιδια αλλα εχω το κ850 και λεω να περιμενω την επιδοτηση της 3 και να το τσιμπησω...εχει καλυτερη καμερα απο το renoir ομως γιατι τα συγκρινα με 2 φιλους και τα δυο κ νομιζω το lg του ριχνει λογο οθονης...
Link to comment
Share on other sites

kκαι εγω ψηνομαι να το παρω παιδια αλλα εχω το κ850 και λεω να περιμενω την επιδοτηση της 3 και να το τσιμπησω...εχει καλυτερη καμερα απο το renoir ομως γιατι τα συγκρινα με 2 φιλους και τα δυο κ νομιζω το lg του ριχνει λογο οθονης...

 

Έβγαλες συμπεράσματα για την κάμερα κοιτώντας τις φωτογραφίες στις οθόνες;

Link to comment
Share on other sites

με το backup το ιδιο εγινε και σε μενα , νομιζω ομως οτι δεν πρεπει να υπαρχει δυνατοτητα να παρουμε αντιγραφο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου (χωρις να ειμαι ειδικος) , εαν ξερει κατι καποιος θα βοηθουσε

 

My phone explorer

http://www.fjsoft.at/en/downloads.php

 

Τα κανει ολα και συμφερει

(αφου ειναι..δωρεαν):):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμη πλήρως συμβατό με τη νέα πλατφόρμα 3210,δυστυχώς..Αν πας να δημιουργήσεις αντίγραφα ασφαλείας,κρασάρει το πρόγραμμα!Λογικα με τη νέα έκδοση θα υποστηρίζεται πλήρως το 905!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραθετουμε μονο τα θετικα του στοιχεια, μετα απο αρκετη χρηση του κινητου νιωθω πως τα κουμπια ειναι αξαιρετικα ακαταλληλα για σμσ οπως επισης κ η ποιοτητα συναρμολογησης κ το slide θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακόμη πλήρως συμβατό με τη νέα πλατφόρμα 3210,δυστυχώς..Αν πας να δημιουργήσεις αντίγραφα ασφαλείας,κρασάρει το πρόγραμμα!Λογικα με τη νέα έκδοση θα υποστηρίζεται πλήρως το 905!

 

Βγήκε νέα version (1.7.1) , που κάνει multisync ,backup , κ.ά.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παραθετουμε μονο τα θετικα του στοιχεια, μετα απο αρκετη χρηση του κινητου νιωθω πως τα κουμπια ειναι αξαιρετικα ακαταλληλα για σμσ

 

Πες τα Χρυσόστομε!Και νόμιζα ότι ήμουν ο τρελός της υπόθεσης που έβγαζα τα κουμπιά εντελώς ακατάλληλα για πληκτρολόγηση! :p

 

Βγήκε νέα version (1.7.1) , που κάνει multisync ,backup , κ.ά.

 

Είχα περίπου 2 βδομάδες να επισκεφτώ το site και μου ειχε διαφύγει!Ευχαριστουμε για την ενημέρωση! :)

Link to comment
Share on other sites

χαχα οντως kotsianis7!! ασε σκεφτομαι να παρω μια Q να στελνω σμσ απ το κ800 μου (που μυστηριωδώς ''αυτο-επισκευαστηκε'' LoL) γιατι τα κουμπια του c905 δεν παλευονται..
Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια οπως ειχε αναφερθει πιο πανω οτι η vodafone πλεον θα εμπορευεται το c905 με 512ΜΒ καρτα μνημης ειναι εντελως αναληθες διοτι το πηρε σημερα ο κολλητος μου και ενω το κουτι εχει αυτοκολλητο που λεει 512ΜΒ ,μεσα στο πακετο εχει Κανονικοτατα την 2GB.Toυ ειχα πει να το ρωτησει επειδη το διαβασα εδω και να το προσεξει...το ειδε τους ρωτησε και τον διαβεβαιωσαν οτι ειναι λαθος το αυτοκολλητο και μαλιστα το ανοιξαν μπροστα του για επιβεβαιωση.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

To αυτοκολλητο αναφεροταν σε κινητο W302.Ηταν ολη η παρτιδα ετσι

 

Μια ερωτηση..η καρτουλα ηταν ηδη μεσα στη συσκευη οταν ανοιξατε το κουτι?αναφερομαι σε vf.live συσκευες

Link to comment
Share on other sites

οπως επισης κ η ποιοτητα συναρμολογησης κ το slide θα μπορουσαν να ειναι καλυτερα

Στην δυσκολία των κουμπιών θα συμφωνήσω, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.

Είχα το Nokia N95 για ένα χρόνο. Αυτό κι αν είναι πλαστικούρα σε αίσθηση!! Προσωπικά με το που "έπαιξα" λίγο με το slide του 905, αποκόμισα τα καλύτερα. Πολύ "στιβαρή" αίσθηση και δίνει την εικόνα μιας πολύ ποιοτικής κατασκευής, σε αντίθεση με το Ν95 (του οποίου όμως προτιμούσα τις δυνατότητες σε εφαρμογές) ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην δυσκολία των κουμπιών θα συμφωνήσω, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.

Είχα το Nokia N95 για ένα χρόνο. Αυτό κι αν είναι πλαστικούρα σε αίσθηση!! Προσωπικά με το που "έπαιξα" λίγο με το slide του 905, αποκόμισα τα καλύτερα. Πολύ "στιβαρή" αίσθηση και δίνει την εικόνα μιας πολύ ποιοτικής κατασκευής, σε αντίθεση με το Ν95 (του οποίου όμως προτιμούσα τις δυνατότητες σε εφαρμογές) ;)

 

Θα συμφωνησω με τη στιβαροτητα και τη ποιοτητα γενικα του 905

Καλα απ τη σειρα Ν της Νοκια εχω τις "καλυτερες" εντυπωσεις οσον αφορα τη ποιοτητα πλαστικων και κατασκευης:cry:

 

Το πως καταφερνει η εταιρια τους και τα φτιαχνει ετσι τριζατα(ειδικα τα πρωτα Ν95 και φετος το Ν78) θελει..ψαξιμο,και να ηθελε να κανει τοσο χαλια τις ναυαρχιδες της ΔΕ θα μπορουσε χειροτερα!!!:lol:

 

Οσο για αυτα που χρειαζετε κανεις σε καθημερινη χρηση,τηλεφωνο(αψογο),sms πολυ καλο με μεγαλη δυνατοτητα αποθηκευσης(και κατηγοροιοπηση)φωτο(νυχτα,μερα),ηχογραφηση κλησεων,δυνατοτητα αποθηκευσεις κωδικων και πολλα αλλα, μια χαρα το καλυπτει το C905 και χωρις καμια απαιτηση extra εφαρμογων(προβληματικων πολλες φορες)!!:)

 

Για τα παραπανω και ειδικα για office,GPS και πλοηγηση ας κοιταξει σε windows συσκευες που ειναι σε αλλη κλαση,το λεει και το ονομα τους αλωστε pocket pc!!:)

 

Για μενα το 905 αν ηταν λιγο ελαφρυ και πιο λεπτο και ειχε 1-2 λεπτομερειες που τις ηθελα παραπανω θα ηταν SUPER!!

 

PS

Δε μετανοιωσα καθολου για την αγορα του πραγμα που εχει να μου συμβει πολυ καιρο σε κινητο και αυτο για μενα λεει πολλα!!

 

Α,και η μπαταρια του μου εφτασε τις 5 μερες με τη 2η φορτιση ανοικτο συνεχεια αλλα χωρις πολλες φωτο.

Θα το ξαναδω το θεμα γιατι μου εκανε μεγαλη εντυπωση καθως τη 1η φορτιση δε μου ειχε κρατηση ουτε 2 μερες!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στην δυσκολία των κουμπιών θα συμφωνήσω, αλλά εδώ θα διαφωνήσω.

Είχα το Nokia N95 για ένα χρόνο. Αυτό κι αν είναι πλαστικούρα σε αίσθηση!! Προσωπικά με το που "έπαιξα" λίγο με το slide του 905, αποκόμισα τα καλύτερα. Πολύ "στιβαρή" αίσθηση και δίνει την εικόνα μιας πολύ ποιοτικής κατασκευής, σε αντίθεση με το Ν95 (του οποίου όμως προτιμούσα τις δυνατότητες σε εφαρμογές) ;)

Ποιο ειναι το σημειο αναφορας σου? το απαραδεκτο ν95? λογικο να σου φανει ποιοτικο το c905 τοτε. Αν παρεις ως μετρο συγκρισης ομως ενα πραγματικα αψεγαδιαστο slide οπως αυτο του w910i τοτε θα δεις οτι το c905 υπολειπεται αρκετα σε ποιοτητα κατασκευης

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το σημειο αναφορας σου? το απαραδεκτο ν95? λογικο να σου φανει ποιοτικο το c905 τοτε. Αν παρεις ως μετρο συγκρισης ομως ενα πραγματικα αψεγαδιαστο slide οπως αυτο του w910i τοτε θα δεις οτι το c905 υπολειπεται αρκετα σε ποιοτητα κατασκευης

 

Επετρεψε μου να αμφιβαλο φιλε μου!Επειδη εχω και τα 2 τηλεφωνα το 1 ειναι σκετη πλαστικουρα και το αλλο πολυ στιβαρο και ποιοτικο!

 

Εκτος αν εχεις πεσει σε προβληματικο 905??

 

Τωρα αν μου συγκρινεις το σλαιντ με μερικα κορυφαια Samsung που ειχα και εχω ε,τοτε ενταξη θελει λιγη δουλεια ακομα(οχι πολυ ομως)!!:)

 

Φιλικα Μανος

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψιλομπερδευτηκα...θελω να το αγορασω αλλα μεχρις στιγμης δεν εχω βγαλει συμπερασμα...αλλοι λενε τα χειροτερα κ αλλοι τα καλυτερα...τλκ τι γινεται??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψιλομπερδευτηκα...θελω να το αγορασω αλλα μεχρις στιγμης δεν εχω βγαλει συμπερασμα...αλλοι λενε τα χειροτερα κ αλλοι τα καλυτερα...τλκ τι γινεται??

Μια χαρα ειναι το κινητο.εγω τα καλυτερα εχω :blink: εως τωρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το κινητο.εγω τα καλυτερα εχω :blink: εως τωρα.:)

 

tlk με το gps τι γινεται???χρεωεσαι??περα απο το κατεβασμα των χαρτων...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τηλεφωνο,αρκεί να μην το αγοράσει κανείς π.χ. για το GPS του!(Κι αυτό καλό είναι,αλλά όχι να εξαρτώμαστε απ’αυτό,καταλαβαίνουν όλοι νομίζω τι θέλω να πω).

 

Η κάμερά του που είναι και το βασικό στοιχείο το οποίο προμοτάρεται είναι εκπληκτική(και αυτό όχι λόγω ανάλυσης,αλλά κυρίως λόγω αλλαγής αισθητήρα και λογισμικού επεξεργασίας των φωτό).Στα συν της το πραγματικά εκπληκτικό xenon flash,δανεισμένο από τη σειρά T των Cyber-shot μηχανών. :) Κάνει άψογη δουλειά(π.χ.:το φλας του Renoir είναι λεντάκι μπροστά του.Με το χόρι φωτίζει τα 70 εκατοστά,ενώ του 905 φωτίζει ανετότατα μέχρι και τα 4 με 5 μέτρα,χωρίς υποβάθμιση της ποιότητας)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ψιλομπερδευτηκα...θελω να το αγορασω αλλα μεχρις στιγμης δεν εχω βγαλει συμπερασμα...αλλοι λενε τα χειροτερα κ αλλοι τα καλυτερα...τλκ τι γινεται??

 

Αν θες το καλυτερο καμεροφωνο...ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ!!:D

Αν θες κυριως η σε υψηλη προτερεοτητα λειτουργιες GPS...ε τοτε κοιτα και αλλου;)

 

Απλα πραγματα:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν θες το καλυτερο καμεροφωνο...ΤΟ ΒΡΗΚΕΣ!!:D

Αν θες κυριως η σε υψηλη προτερεοτητα λειτουργιες GPS...ε τοτε κοιτα και αλλου;)

 

Απλα πραγματα:):D

 

το gps ειναι δλδ τελειως ....χαλια¨??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

το gps ειναι δλδ τελειως ....χαλια¨??

 

Αν το θες για σοβαρη χρηση μεσα στο ορια βεβαιως που θετουν οι mobile συσκευες τοτε ΝΑΙ,ΔΕ κανει,και αυτο γιατι απλα ΣΕ ΧΡΕΩΝΗ για να κατεβαση τα απαραιτητα data για τη λειτουργια του,χωρια που και λεφτα να εχεις να σκορπας εχει αλλα μειον.

Π.Χ.

Οθονη που απλα ΔΕ κανει για πλοηγηση.Λογο μεγεθους πρεπει να βγαζεις τα ματιας σου να διακρινεις τι λεει,ειδικα ΑΝ ΟΔΗΓΗΣ!!

Ευαισθησια δεκτη(GPS)

Ταχυτητα κλειδωματος και αξιοπιστια σηματος

Οχι touch screen που σε πλοηγηση ειναι μειον

Και πολλα αλλα να μη κουραζω

Αυτα σε συγκριση με κινητα(κυριως ppc) που ΚΑΝΟΥΝ για πλοηγηση

 

Απ την αλλη τελειως ....χαλια οπως λες δεν ειναι.

 

Προταση μου μια και τα εχω περασει σχεδον ολα τα κορυφαια κινητα.

Για κινητο ευχρηστο ΚΑΙ πλοηγηση ΚΑΙ καμερα ικανοποιητηκη κοιτα προς N series

N85,95 κ.α. θα σε καλυψουν απολυτα με αλλα ομως μειον.

 

Κυριως για GPS κοιτα σε windows mobile με τους κορυφαιους δεκτες και τις τεραστιες οθονες με το μειον οτι ειναι αφης και πρεπει να εισαι εξοικιωμενος για τη καθημερινοτητα μαζι τους.

 

Αν ομως ΔΕ σε πολυενδιαφερει το GPS η αν εχεις ξεωριστο ΡΝΑ (η καλυτερη λυση) για το αυτοκινητο τοτε το 905 ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ και μαλιστα μεχρι τωρα ΑΠΑΛΑΓΜΕΝΟ απο τα διαφορα bugs που μας ταλαιπωρουσαν στα προηγουμενα SE.:D

 

Aυτα και ελπιζω να βοηθησα.

Φιλικα Μανος:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...