Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξες να δεις μήπως υπάρχει μέσα στην Διαχείριση εφαρμογών? Αν δεν υπάρχει και εκεί πρέπει να έγινε απεγκατάσταση.

 

Υπάρχει στην σελίδα της Nokia, http://europe.nokia.com/get-support-and-software/product-support/nokia-e71/software (επέλεξε γλώσσα Αγγλικά), Advanced Call Manager.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίταξες να δεις μήπως υπάρχει μέσα στην Διαχείριση εφαρμογών? Αν δεν υπάρχει και εκεί πρέπει να έγινε απεγκατάσταση.

 

Υπάρχει στην σελίδα της Nokia, http://europe.nokia.com/get-support-and-software/product-support/nokia-e71/software (επέλεξε γλώσσα Αγγλικά), Advanced Call Manager.

 

 

Δεν υπηρχε κατι που να παραπεμπει στο ονομα της εφαρμογης, αλλα μολις την ετρεξα απο εκει που μου ειπες να την κατεβασω, τοτε με ρωτησε αν θελω να την αντικαταστησω με την υπαρχουσα. Τελος καλο ολα καλα...σε ευχαριστω πολυ φιλε μου....

 

 

 

Επισης να ρωτησω κατι ακομα

Οταν ειναι σε αναμονη, τοτε η οθονη ειναι μαυρη αλλα εχει μια γκρι λωριδα που λεει την ωρα και την ημερομηνια. Η ωρα, λογικα, θα πρεπει να συμβαδιζει με την πραγματικη. Σε μενα, αν δεν πειραξω το κινητο καθολου, τοτε μενει στην ωρα που ελεγε το ρολοι την τελευταια φορα που το πειραξα. Ετσι ειναι σε ολους? Ή μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την Nokia Hellas. Τους ανέφερα το ιστορικό και μου είπαν ότι μου είπατε κι εχθές εσείς, ότι δηλαδή το τηλέφωνο δεν είναι ελληνικό και ότι επισήμως δεν επιτρέπεται στην συγκεκριμένη συσκευή να περαστεί η ελληνική γλώσσα. Πήγα στη συνέχεια στην vodafone και άρχισε ένα παληκάρι να μου λέει θα το δώσουμε για επισκευή στο τμήμα της vodafone και θα είναι στη συνέχεια οκ. Κατ' αρχίν του λέω δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσω το κινητό που είναι 2 ημερών για service. Σαφώς και μιλάμε για αντικατάσταση γιατί δεν έχουν περάσει οι 7 ημέρες. Όχι όχι μου λέει, δεν έχει βλάβη το κινητό σας οπότε δεν θεωρώ ότι μπορούμε να το εντάξουμε στην κατηγορία αυτή. Ωραία λέω δεν έχει βλάβη αλλά δεν είναι και ελληνικό, οπότε θεωρώ ότι είναι αντίστοιχη περίπτωση. Επίσης, μπορείτε λέω να μου εγγυηθείται ότι εάν μου περάσετε τα ελληνικά στην επόμενη αναβάθμιση θα παραμείνουν; Εεεε λέει νομίζω, μάλλον... Και για να έχουμε καλό ρώτημα με ποιο πρόγραμμα θα μου περάσετε τα ελληνικά; Με το Nemesis μου λέει. Δηλαδή λέω μετά η εγγύηση της Νokia; Ε μάλλον θα ισχύει κανονικά μου απαντάει. Χώρια που και με το Nokia Updater λέει μπορείτε να χάσετε την εγγύηση καθώς κάτι τέτοιο λέει στους Όρους χρήσης...

Με τα λίγα με τα πολλά και αφού μία άλλη υπάλληλος τον προέτρεψε να πάρει μόνο τη συσκευή για επισκευή, ξεκαθάρισα ακόμα πιο έντονα ότι εγω θα διακόψω το συμβόλαιο μου στην περίπτωση που δεν μου δωθεί αντικατάσταση με ελληνικό κινητό.

Μου πήραν όλο το πακέτο και έκαναν αίτηση αντικατάστασης. Εντός 20 ημερών θα έχω νέα. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά... Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια κι ελπίζω να μου έρθει ελληνικό κινητό με τους χάρτες εγκατεστημένους.

Συγνώμη για την έκταση του post...

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επικοινώνησα σήμερα το πρωί με την Nokia Hellas. Τους ανέφερα το ιστορικό και μου είπαν ότι μου είπατε κι εχθές εσείς, ότι δηλαδή το τηλέφωνο δεν είναι ελληνικό και ότι επισήμως δεν επιτρέπεται στην συγκεκριμένη συσκευή να περαστεί η ελληνική γλώσσα. Πήγα στη συνέχεια στην vodafone και άρχισε ένα παληκάρι να μου λέει θα το δώσουμε για επισκευή στο τμήμα της vodafone και θα είναι στη συνέχεια οκ. Κατ' αρχίν του λέω δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσω το κινητό που είναι 2 ημερών για service. Σαφώς και μιλάμε για αντικατάσταση γιατί δεν έχουν περάσει οι 7 ημέρες. Όχι όχι μου λέει, δεν έχει βλάβη το κινητό σας οπότε δεν θεωρώ ότι μπορούμε να το εντάξουμε στην κατηγορία αυτή. Ωραία λέω δεν έχει βλάβη αλλά δεν είναι και ελληνικό, οπότε θεωρώ ότι είναι αντίστοιχη περίπτωση. Επίσης, μπορείτε λέω να μου εγγυηθείται ότι εάν μου περάσετε τα ελληνικά στην επόμενη αναβάθμιση θα παραμείνουν; Εεεε λέει νομίζω, μάλλον... Και για να έχουμε καλό ρώτημα με ποιο πρόγραμμα θα μου περάσετε τα ελληνικά; Με το Nemesis μου λέει. Δηλαδή λέω μετά η εγγύηση της Νokia; Ε μάλλον θα ισχύει κανονικά μου απαντάει. Χώρια που και με το Nokia Updater λέει μπορείτε να χάσετε την εγγύηση καθώς κάτι τέτοιο λέει στους Όρους χρήσης...

Με τα λίγα με τα πολλά και αφού μία άλλη υπάλληλος τον προέτρεψε να πάρει μόνο τη συσκευή για επισκευή, ξεκαθάρισα ακόμα πιο έντονα ότι εγω θα διακόψω το συμβόλαιο μου στην περίπτωση που δεν μου δωθεί αντικατάσταση με ελληνικό κινητό.

Μου πήραν όλο το πακέτο και έκαναν αίτηση αντικατάστασης. Εντός 20 ημερών θα έχω νέα. Θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά... Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια κι ελπίζω να μου έρθει ελληνικό κινητό με τους χάρτες εγκατεστημένους.

Συγνώμη για την έκταση του post...

 

Αρκετά καλά πήγε, αλλά 20 μέρες καθυστέρηση??

Α πα πα πα....

Εγώ θα τους έλεγα: Δικόπτω το συμβόλαιό μου τώρα, σας δίνω πίσω το κινητό και μου επιστρέφετε την αξία του και τέλος να περιμένετε σύντομα την μήνυσή μου για απάτη και την αγωγή μου για ικανοποίηση ηθικής βλάβης.

Διότι, όταν σου πουλάνε ένα κινητό που δεν είναι ελληνικό αυτό είναι παράνομο.

Όταν δεν σου το λένε, αυτό είναι απάτη. Γιατί ένα μη ελληνικό τηλέφωνο δεν είναι το ίδιο με ένα ελληνικό.Ή δεν θα έχει ελληνικά ή θα έχει ελληνικά με παράνομο τρόπο και εσύ δεν θα έχεις εγγύηση. Άρα?....

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχεις δίκιο (πάντα είμαι υπομονετικός χαχα) αλλά ας ελπίσουμε ότι δεν θα το μετανιώσω. Απλά μου φάνηκε ανήκουστο να μου προτείνουν να κάνω μία επέμβαση στο κινητό μου που ουσιαστικά είναι παράνομη και με ξένο προς τη Nokia λογισμικό. Δεν ξέρω πόσες πιθανότητες υπάρχουν να ικανοποιηθεί το αίτημα μου αλλά σε περίπτωση διαφορετική θα αναγκαστώ μετά από 6 χρόνια να εγκαταλείψω την vodafone.
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχεις δίκιο (πάντα είμαι υπομονετικός χαχα) αλλά ας ελπίσουμε ότι δεν θα το μετανιώσω. Απλά μου φάνηκε ανήκουστο να μου προτείνουν να κάνω μία επέμβαση στο κινητό μου που ουσιαστικά είναι παράνομη και με ξένο προς τη Nokia λογισμικό. Δεν ξέρω πόσες πιθανότητες υπάρχουν να ικανοποιηθεί το αίτημα μου αλλά σε περίπτωση διαφορετική θα αναγκαστώ μετά από 6 χρόνια να εγκαταλείψω την vodafone.

Είναι απαράδεκτο για μια μεγάλη εταιρία όπως είναι η voda να κάνει παραεισαγωγές.

Πού έχουμε φτάσει......

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα και τηλεφωνικά με την vodafone. Αυτή τη φορά σε αντίθεση με εχθές, ήταν μία πολύ ευγενική και εξυπηρετική υπάλληλος, που μου έδωσε μάλιστα και τα στοιχεία της, έτσι ώστε σε περίπτωση που δεν με εξυπηρετήσουν με αντικατάσταση να επικοινωνήσω προσωπικά μαζί της. Δυστυχώς όμως με διαβεβαίωσε ότι θα χρειαστεί από 15 έως 20 ημέρες για να ολοκληρωθεί η επεξεργασία του αιτήματος μου.
www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

και η κλασσικη m@l@ki@ της νοκια συνεχιζεται και σε αυτο το κινητο.....

 

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ τα σταθερα τηλεφωνα στις προσφατες κλησεις εχουν το μικρο-εικονιδιο του κινητου και ΟΧΙ του σταθερου τηλεφωνου?

 

ΠΑΛΙ ψαχνομαστε για να βρουμε εαν καλουμε τον σωστο αριθμο;;

 

Ενας πρωην χρηστης του Ε90 που ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

Τελευταια firmwares και στα δυο τηλεφωνα....

Link to comment
Share on other sites

και η κλασσικη m@l@ki@ της νοκια συνεχιζεται και σε αυτο το κινητο.....

 

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ τα σταθερα τηλεφωνα στις προσφατες κλησεις εχουν το μικρο-εικονιδιο του κινητου και ΟΧΙ του σταθερου τηλεφωνου?

 

ΠΑΛΙ ψαχνομαστε για να βρουμε εαν καλουμε τον σωστο αριθμο;;

 

Ενας πρωην χρηστης του Ε90 που ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

Τελευταια firmwares και στα δυο τηλεφωνα....

 

Δεν αλλάζει αυτό. Χρόνια τώρα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει αυτό. Χρόνια τώρα...

 

Σωστα, αχρηστος γεννιεσαι, δεν γινεσαι....

Link to comment
Share on other sites

και η κλασσικη m@l@ki@ της νοκια συνεχιζεται και σε αυτο το κινητο.....

 

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ τα σταθερα τηλεφωνα στις προσφατες κλησεις εχουν το μικρο-εικονιδιο του κινητου και ΟΧΙ του σταθερου τηλεφωνου?

 

ΠΑΛΙ ψαχνομαστε για να βρουμε εαν καλουμε τον σωστο αριθμο;;

 

Ενας πρωην χρηστης του Ε90 που ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα.

 

Τελευταια firmwares και στα δυο τηλεφωνα....

Σωστα, αχρηστος γεννιεσαι, δεν γινεσαι....

Δεν θα το έλεγα...

Το πρόβλημα αυτό δεν υπήρχε εξ αρχής της Series 60 πλατφόρμας.

 

Εμφανίστηκε για πρώτη φορά στις 3rd edition Feature Pack 1 συσκευές και είναι πάρα πολύ εκνευριστικό.

Το ίδιο υπήρχε και στα 5th Edition κινητά όπως 5800, N97 κλπ… αλλά σε νεότερες συσκευές διορθώθηκε.

Γιατί όχι, ίσως με κάποια αναβάθμιση διορθωθεί.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδια, γιατι ψαχνω ψαχνω και ζαλιστηκα: Ελληνικα στην αναγνωση των μυνηματων μπορουμε να βαλουμε; επισης για καποιο λογο δε θελει να συνδεθει στο WLAN του σπιτιου, παρολο που το αφησα εντελως ξεκλειδωτο.. Δεν εχει καπου να του βαλω ρυθμισεις WLAN? (πυλη, ip, κατι;)

Σορρι αν ρωταω πραγματα που εχουνε ξαναρωτηθει, αλλα αρχισε να μου φευγει η χαρα..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει....

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/text-to-speech

τα εγκαθιστάς και τα δύο!

 

Θα πας στις Ρυθμίσεις, στα σημεία πρόσβασης, θα μπεις στο σημείο πρόσβασης που αντιστοιχεί στο ασύρματο δίκτυο που θέλεις και θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις και έπειτα και πάλι Επιλογές > Προχωρημένες ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο για μια μεγάλη εταιρία όπως είναι η voda να κάνει παραεισαγωγές.

Πού έχουμε φτάσει......

 

Εγώ πάλι έχω να πω ότι είναι και γελοιότητα της ΝΟΚΙΑ.

Τι θα πει δεν είναι ελληνικό. Η εταιρία ΝΟΚΙΑ το έφτιαξε. Απαράδεκτο να μην έχεις εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως σε ένα μήνυμα (SMS) που θέλω να έχει ταυτόχρονα ελληνικό και αγγλικό κείμενο αλλάζω το πληκτρολόγιο χωρίς να πάω σε ρυθμίσεις γλώσσας (εννοώ με συνδιασμό πλήκτρων ή κάτι αντίστοιχο);

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως σε ένα μήνυμα (SMS) που θέλω να έχει ταυτόχρονα ελληνικό και αγγλικό κείμενο αλλάζω το πληκτρολόγιο χωρίς να πάω σε ρυθμίσεις γλώσσας (εννοώ με συνδιασμό πλήκτρων ή κάτι αντίστοιχο);

 

Ευχαριστώ

 

Πατας, το, τερμα αριστερα και κατω, πληκτρο, εκεινο που ειναι αριστερα απο το shif συν το space:)

Link to comment
Share on other sites

Πατας, το, τερμα αριστερα και κατω, πληκτρο, εκεινο που ειναι αριστερα απο το shif συν το space:)

 

Ή για λιγο πιο γρηγορα ακομα πατας shift + ctrl.

 

ΥΓ: shift είναι το πλήκτρο με το πάνω τοξάκι.

Link to comment
Share on other sites

Επισης να ρωτησω κατι ακομα

Οταν ειναι σε αναμονη, τοτε η οθονη ειναι μαυρη αλλα εχει μια γκρι λωριδα που λεει την ωρα και την ημερομηνια. Η ωρα, λογικα, θα πρεπει να συμβαδιζει με την πραγματικη. Σε μενα, αν δεν πειραξω το κινητο καθολου, τοτε μενει στην ωρα που ελεγε το ρολοι την τελευταια φορα που το πειραξα. Ετσι ειναι σε ολους? Ή μονο σε μενα?

 

 

Πάνω σ'αυτό, έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι? :(

Link to comment
Share on other sites

Πάνω σ'αυτό, έχει να μου προτείνει κάποιος κάτι? :(

 

Παλιότερα είχε ξαναειπωθεί το ίδιο πρόβλημα.

Δεν είχε λυθεί με αναβάθμιση?

Ποιά έκδοση έχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε ξαναειπωθεί το ίδιο πρόβλημα.

Δεν είχε λυθεί με αναβάθμιση?

Ποιά έκδοση έχεις?

 

300.21.012

18.6.2009

RM-346

 

αυτη ειναι η τελευταια ε?

Link to comment
Share on other sites

300.21.012

18.6.2009

RM-346

 

αυτη ειναι η τελευταια ε?

 

Νομίζω.

Ποιά επιλογή screensaver έχεις? το "παίζονται τώρα" ?

Για να τσεκάρω και στο δικό μου.

 

EDIT μου λειτουργεί κανονικά. Έχω τη 210 (νομίζω ευτυχώς που δεν έχω κάνει αναβάθμιση, μιας και το τηλέφωνο λειτουργεί πραγματικά άψογα, χωρίς κανένα πρόβλημα και πρέπει να έχει και 6 μήνες να κολλήσει....)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω.

Ποιά επιλογή screensaver έχεις? το "παίζονται τώρα" ?

Για να τσεκάρω και στο δικό μου.

 

EDIT μου λειτουργεί κανονικά. Έχω τη 210 (νομίζω ευτυχώς που δεν έχω κάνει αναβάθμιση, μιας και το τηλέφωνο λειτουργεί πραγματικά άψογα, χωρίς κανένα πρόβλημα και πρέπει να έχει και 6 μήνες να κολλήσει....)

 

 

Το "καμία" :)

Link to comment
Share on other sites

Το "καμία" :)
Στο "καμία" εμένα η οθόνη είναι μαύρη, χωρίς καμία λωρίδα. Δεν δείχνει τίποτα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο "καμία" εμένα η οθόνη είναι μαύρη, χωρίς καμία λωρίδα. Δεν δείχνει τίποτα.

 

 

Αντε να βγαλουμε ακρη τωρα.......τι να πω.. :(

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγαλουμε ακρη τωρα.......τι να πω.. :(

 

Για το Ε71 λέμε ε? όχι το Ε51 που έχεις avantar

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...