Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

5) Υπάρχει κάτι αντιστοιχο με την υπηρεσία ΒΒ και έχουν τα ίδια πάγια (μιλάω για Vodafone) . Εγώ έιχα το πάγιο με 10 Ευρω για 150 Mb, αλλά με τις νέες προσφορές πήγα στο πάγιο με 13 Ευρο για 250mb * 5. Μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Mobile email και έχεις την δυνατότητα μέχρι και 4 email accounts. Δουλεύει πάρα πολύ καλά και γρήγορα (μάλιστα το σύγκρινα και με το ΒΒ που το είχα παράλληλα με τα ίδια email accounts).

 

Και η wind έχει κάτι ανάλογο από όσο ξέρω.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά σας ευχαριστώ πολύ....είσασταν πού εξυπηρετικοί!

από όσα κυκλοφορούν πιστεύεται ότι το ε71 είναι η καλύτερη επιλογή???

 

 

αν βάλω msn μέσα στο νοκια....θα έχει όγκο δεδομένων από το εκάστοτε πακέτο?

όπως κάνω τώρα από το bb?

 

 

να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Nomizo oti to yahoo.com den exei dorean pop3 server. Dld thelei syndrom.

Sto yahoo.gr einai dorean k ston server eiserxomenon vazeis pop.mail.yahoo.com k sto server exerxomenon vazeis smtp.mail.yahoo.com

 

Οκ, ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορω να σβησω ολες τις καταχωρησεις του ημερολογιου γρηγορα ή πρεπει μια μια?

Ναί μπορείς...ανοίγεις το ημερολόγιο....Options - Delete - επιλέγεις All Entries

Link to comment
Share on other sites

Ναί μπορείς...ανοίγεις το ημερολόγιο....Options - Delete - επιλέγεις All Entries

 

Προσπαθησα αλλα δεν μου βγαζει επιλογη για all entries. Μονο μια επιλογη εχει before date και αυτην δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα αλλα δεν μου βγαζει επιλογη για all entries. Μονο μια επιλογη εχει before date και αυτην δεν κανει τιποτα.

Περίεργο μου φένεται, δεν γνωρίζω εάν παίζει ρόλο η έκδοση λογισμικού, αν και εγώ έχω ακόμα την παλαιότερη έκδοση. Μήπως σου έχει την επιλογή μέσα από το ημερολόγιο Mark All ?

Αλλίως κάνε μία επανεκίνηση μήπως κάτι έχει κολήσει.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φένεται, δεν γνωρίζω εάν παίζει ρόλο η έκδοση λογισμικού, αν και εγώ έχω ακόμα την παλαιότερη έκδοση. Μήπως σου έχει την επιλογή μέσα από το ημερολόγιο Mark All ?

Αλλίως κάνε μία επανεκίνηση μήπως κάτι έχει κολήσει.

 

Μπα ουτε mark all εχει, τι να πω θα τα κανω χειροκινητα δεν πειραζει!

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα μου παραμένει.... :( το αναβάθμισα στην 210.21.006 σε κατάστημα της Νοκια και σήμερα το πρωί ξύπνησα και ήταν αντι για πέμπτη 16 2009 ήταν Σάββατο 18 2009!!! η ώρα ήταν η σωστή.... 370e κινητό και έχω πρόβλημα στα βασικά... το χειρότερο είναι όμως οτι στην Νόκια μου είπαν οτι το κινητό είναι DE δηλαδή προορίζονταν για την γερμανία :blink: και απλός του πέρασαν τα ελληνικά για να είναι φθηνότερο... και ότι λόγο αυτού τέτοια προβλήματα μπορεί να τα έχω!!! :cry: μπράβο στο Πλαίσιο λοιπόν... :mad: τι να κάνω τώρά? κρίμα γιατί ήταν το καλύτερο απο τα πολλά κινητά που έχω πάρει... :(
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα μου παραμένει.... :( το αναβάθμισα στην 210.21.006 σε κατάστημα της Νοκια και σήμερα το πρωί ξύπνησα και ήταν αντι για πέμπτη 16 2009 ήταν Σάββατο 18 2009!!! η ώρα ήταν η σωστή.... 370e κινητό και έχω πρόβλημα στα βασικά... το χειρότερο είναι όμως οτι στην Νόκια μου είπαν οτι το κινητό είναι DE δηλαδή προορίζονταν για την γερμανία :blink: και απλός του πέρασαν τα ελληνικά για να είναι φθηνότερο... και ότι λόγο αυτού τέτοια προβλήματα μπορεί να τα έχω!!! :cry: μπράβο στο Πλαίσιο λοιπόν... :mad: τι να κάνω τώρά? κρίμα γιατί ήταν το καλύτερο απο τα πολλά κινητά που έχω πάρει... :(

φιλε μου @@κιες σου λενε....δεν φταιει αυτο για το bug αυτο...οταν βγει κ νεα αναβαθμιση λογικα θα φτιαχτει...τσεκαρε κ λιγο στο ημερολογιο ποιες εχει εργασιμες κλπ αν κ δεν νομιζω να χει σχεση

Link to comment
Share on other sites

απλά μου κάνει εντύπωση που κανείς άλλος δεν έχει αναφέρει το bug αυτό... και αφού το κάνει και με τα δύο filmwear τοτε μήπως είναι κάτι άλλο που το προκαλεί? σε κάθε περίπτωση πάντως θα το πάω στην Νοκια αν και δεν νομίζω να κάνουν κάτι... :(
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για bug σε πολλές συσκευές με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού κάθε μιας.

Δεν είναι μεμονωμένο γεγονός.

Όπως καταλαβαίνεις, ουδεμία σχέση έχει με το ότι είναι γερμανική η συσκευή σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες εχω και εγω το Ε71 και μπορω να πω οτι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα. Πολυ γρηγορο, συνδεση και χρηση wifi ταχυτατη, συνδεση με itech bluetooth stereo απροβληματιστη, gps αρκετα καλο και χωρις την χρηση του Α-GPS, ποιοτητα κατασκευης κορυφαια. Ακομα και μουσικη μεσω stereo bluetooth ακουστικα αψογη που απο οσα ειχα διαβασει δεν το περιμενα.

Δεν ειχα ποτε Νοκια κινητο, ισα ισα που την εκραζα την εταιρια αλλα με το Ε71 αλλαξα γνωμη.:)

Το μονο που με χαλαει ειναι οτι αφηνει με το παραμικρο δαχτυλιες, αλλα ενταξει ειναι ατοπημα στο εξαιρετικο συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις ερωτήσεις σου μπορώ να σου απναντήσω σύμφωνα με αυτά που γνωρίζω από την χρήση του εδώ και 1 χρόνο περίπου (μάλιστα είχα παράλληλα και blackberry για 7 μήνες) :

 

1) Μπορείς να μπαίνεις Internet με 2 τρόπους (από τον παροχέα σου με gprs και με Wifi)

2) Μπορείς να λαμβάνεις email κατά επιλογή σου όποτε θέλεις εσύ (GPRS ή Wifi) Μπορείς να δοκιμάσεις το Nokia Messaging (Nokia email software) που στήνεις έως και 10 email accounts.

3) Μπορείς να κατεβάζεις (και να τα αποθηκεύεις) και να στελνεις attachements οποιαδήποτε τύπου και από την μνήμη και από την κάρτα του τηλεφώνου (εδώ μάλιστα υπερτερεί από το blackberry γιατί στο Νοκια μπορείς να κάνεις π.χ. μαρκαρισμα πολλών εικόνων ή αρχείων και να τα κανεις attached με μία κίνηση, ενω στο BB πρέπει να βάζεις το ένα αρχείο και μετα το άλλο κτλ το οποίο είναι πολύ κουραστικό εάν θες να κάνεις attached πάνω από 2 αρχεία π.χ.)

4) Υπάρχει η επιλογή να λειτουργείς μόνο με Wifi (μάλιστα πριν κάθε σύνδεση υπάρχει ρύθμιση για να σε ρωτάει με τον τρόπο που θέλεις να συνδεθείς)

5) Υπάρχει κάτι αντιστοιχο με την υπηρεσία ΒΒ και έχουν τα ίδια πάγια (μιλάω για Vodafone) . Εγώ έιχα το πάγιο με 10 Ευρω για 150 Mb, αλλά με τις νέες προσφορές πήγα στο πάγιο με 13 Ευρο για 250mb * 5. Μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία Mobile email και έχεις την δυνατότητα μέχρι και 4 email accounts. Δουλεύει πάρα πολύ καλά και γρήγορα (μάλιστα το σύγκρινα και με το ΒΒ που το είχα παράλληλα με τα ίδια email accounts).

6) Για την ώρα δεν υπάρχει επισημη υπηρεσία ΒΒ με το Νοκια, αφού διεκόψε την συνεργασία με την RIM, εφόσον η Νοκια προωθεί το δικό της πακέτο Messaging που συνεχώς καλυτερεύει και θα έχει πολύ σύνοτμα και καλύτερο HTML view.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Πάνος

 

 

Για να καταλαβω κατι..μπορω να παιρνω τα mail μου απο blackberry server στο E71 ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω κατι..μπορω να παιρνω τα mail μου απο blackberry server στο E71 ??

Οχι, αυτό δεν γίνεται τώρα. Η συνεργασία NOKIA-RIM σταμάτησε εδώ και 1 χρόνο πλέον.

Εαν έχεις BES στην δουλειά σου, μόνο με Blackberry κάνεις την δουλειά σου.

 

Εάν θές όμως αντίστοιχα να κάνεις κάτι τέτοιο π.χ. με Nokia Ε71, ακολουθείς μία από τις παραπάνω λύσεις που ανέφερα...τουλάχιστον έτσι το λειτουργλω σχεδόν 1 χρόνο τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για bug σε πολλές συσκευές με τις τελευταίες εκδόσεις λογισμικού κάθε μιας.

Δεν είναι μεμονωμένο γεγονός.

Όπως καταλαβαίνεις, ουδεμία σχέση έχει με το ότι είναι γερμανική η συσκευή σου.

 

κατ'αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.. σε πολλές συσκευές Ε71? γιατι ο υπάλληλος στο Νόκια store μου είπε οτι είχε ένα Ε66 πρίν λίγες μέρες με το ίδιο πρόβλημα αλλα ήταν και αυτό "ξένη" συσκευή... Σουηδία νομίζω... αλλά πέρα απο αυτό τιποτά άλλο... το πήγα πίσω στο Πλαίσιο και θα το στείλουν στα κεντρικά τους με την υποσημειωση οτι έχει ήδη αναβαθμιστεί αλλα δεν βλέπω φώς... απο την Νοκια μου είπαν οτι ουσιαστικά δεν υπάρχει λύση!!!:( τι λέτε κατα την γνώμη σας οτι θα γίνει? και τι άλλο μπορω να κάνω εγώ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που έχουν γενικότερα προβλήματα με την ώρα (ρολόι): μεταβολή της ώρας χωρίς προφανή λόγο συνήθως 2 ώρες μπροστά ή χάσιμο της ώρας όταν έχουν τη συσκευή κλειστεί πάνω από 8ώρο. Ημερομηνία: χάσιμο της ημερομηνίας ή μεταπήδηση 2 μέρες μπροστά. Τέτοιου είδους προβλήματα παρουσιάζουν οι συσκευές N82, N95-1, N95-2 E51, E66, E71, 5800.

Το περίεργο είναι πως δεν το κάνουν όλες, αλλά η πλειοψηφία όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, αυτό το πρόβλημα παρουσιάστηκε με την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Τουλάχιστον στα περισσότερα.

Ελπίζω να το διορθώσει η Nokia στο μέλλον, διότι είναι τραγικό!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι τραγικό... στο Ε71 μου το έκανε και με το 200 και με το 210 λογισμικό που έβαλα... δεν μπορούμε κάπως να τους ενημερώσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το φόρουμ της Nokia: http://discussions.europe.nokia.com/discussions/

Αν και είναι ήδη ενημερωμένοι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι τραγικό... στο Ε71 μου το έκανε και με το 200 και με το 210 λογισμικό που έβαλα... δεν μπορούμε κάπως να τους ενημερώσουμε?
Και με τη 200?? Οντως, δεν το κανουν ολες οι συσκευες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...