Jump to content

[Επίσημο] Nokia E71


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου εγώ παρατηρώ άλλο μεγάλο πρόβλημα το οποίο το αναφέρουν και στα ξένα φόρουμ. Μαζεύει (μπαίνουν) σκουπιδάκια και σκόνη κάτω από το εξωτερικό μπροστινο καπάκι στην εσωτερική οθόνη. εγώ έχω το άσπρο Ε71 εδώ και τρείς μήνες και το έχω πάει για καθάρισμα δυο φορές. Να σημειωθεί ότι το προσέχω πως και πως πάντα μέσα σε θήκη, η δουλειά μου είναι γραφείου κτλ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ κατάσταση η παραπάνω για ένα τέτοιο κινητό. Σίγουρα μόλις βγεί το Ε72 το χτύπησα, γιατί φαίνεται και από τα λεγόμενα σε ξένα φόρουμ δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

 

ευχαριστώ

Αυτό με την σκόνη μέσα στην οθόνη το έχω και εγώ αλλά και ένας φίλος μου. Έχω την εντύπωση πως εισχωρεί λόγω του κενού που υπάρχει μεταξύ οθόνης και πληκτρολογίου... (αν προσέξετε λίγο το πληκτρολόγιο μετακινείται πάνω κάτω)

Εσύ φίλε το πήγες σε nokia shop και στο καθαρίσαν χωρίς χρέωση? Κάνουν καλή δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν με χρέωσαν και η δουλειά που κάνουν είναι καλή. το θέμα είναι ότι πολύ γρήγορα θα πάρει πάλι σκόνη, για αυτό το αφήνεις να πιάσει πολύ σκόνη και μετά το πας για να μην τρέχεις καθε λίγο και λιγάκι. Βασικά είναι ο κύριος λόγος για τον οποίο περιμένω πως και πως να ξεκινήσει η παραγωγή του Ε72 για να το πάρω και να αλλάξω το Ε71. όπως είπα και παραπάνω η κατάσταση είναι απαράδεκτη για κινητό τέτοιας κατηγορίας και για το κοινό στο οποίο απευθύνεται. οκτώ στα δέκα άτομα που έχω ρωτησει έχουν παρατηρήσει το πρόβλημα νομίζω ότι το έχουν και οι άλλοι αλλά ή δεν το έχουν προσέξει ή είναι σε μικρότερο βαθμό.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά που έχω ανοίξει το τζαμάκι της οθόνης είναι κολλημένο στην πρόσοψη με κόλλα που λειτουργεί και σαν μόνωση.

 

Είναι πολύ περίεργο που μπαίνει σκόνη κάτω από το τζαμάκι.

Προσωπικά δεν έχω τέτοιο πρόβλημα εδώ και 4 μήνες που έχω το κινητό.

Μήπως η πρόσοψη είναι προβληματική και θέλει αλλαγή??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η σκόνη δεν μπαίνει απο το τζαμακι όπως ανέφερε και ο φίλος ποιο πάνω μπαίνει από το κενό που αφήνει το πολυπλήκτρο με την οθόνη και με τα διαφορα κουνήματα προχωράει πιο μέσα γιατί το αφρολέξ που έχει κάτω από το εξωτερικό περίβλημα είναι πολύ μαλακό. ακόμα και αυτό το αφρολέξ πολλες φορές αφήνει διάφορα κομματάκια του σαν σκουπιδάκια με τα διάφορα κουνήματα. Στη νόκια το γνωρίζουνε το πρόβλημα και δεν αφορά ελατωματικές παρτίδες όλα έτσι είναι, ιδίως όταν γλιστρα το πληκτρολόγιο λίγο πιο κάτω (είναι γνωστό ότι κουνιέτε) τότε μπαίνει ότι θέλεις μέσα. Για αυτό και το Ε72 έχει άλλη σχεδίαση στο συγκεκριμένο σημείο όπως και τα άλλα κινητά νόκια μόνο το Ε71 έχει αυτό το πρόβλημα. Εσύ που λες ότι δεν έχεις πρόβλημα κούνησε λίγο πιο κάτω το πληκτρολόγιο (πάνω σε καθημερινή έντονη χρήση γλιστρα μόνο του) χρησιμοποίησε το μια βδομάδα το πολύ και μετά θα δεις αν πιάσει σκόνη ή όχι. Ακόμη και το ίδιο το αφρολέξ βγάζει αν το κινητό σου πέσει ή το κουνήσεις δυνατά.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

η σκόνη δεν μπαίνει απο το τζαμακι όπως ανέφερε και ο φίλος ποιο πάνω μπαίνει από το κενό που αφήνει το πολυπλήκτρο με την οθόνη και με τα διαφορα κουνήματα προχωράει πιο μέσα γιατί το αφρολέξ που έχει κάτω από το εξωτερικό περίβλημα είναι πολύ μαλακό. ακόμα και αυτό το αφρολέξ πολλες φορές αφήνει διάφορα κομματάκια του σαν σκουπιδάκια με τα διάφορα κουνήματα. Στη νόκια το γνωρίζουνε το πρόβλημα και δεν αφορά ελατωματικές παρτίδες όλα έτσι είναι, ιδίως όταν γλιστρα το πληκτρολόγιο λίγο πιο κάτω (είναι γνωστό ότι κουνιέτε) τότε μπαίνει ότι θέλεις μέσα. Για αυτό και το Ε72 έχει άλλη σχεδίαση στο συγκεκριμένο σημείο όπως και τα άλλα κινητά νόκια μόνο το Ε71 έχει αυτό το πρόβλημα. Εσύ που λες ότι δεν έχεις πρόβλημα κούνησε λίγο πιο κάτω το πληκτρολόγιο (πάνω σε καθημερινή έντονη χρήση γλιστρα μόνο του) χρησιμοποίησε το μια βδομάδα το πολύ και μετά θα δεις αν πιάσει σκόνη ή όχι. Ακόμη και το ίδιο το αφρολέξ βγάζει αν το κινητό σου πέσει ή το κουνήσεις δυνατά.

Το ότι το πληκτρολόγιο κουνιέται πάνω κάτω το είχα πεί πρώτος εγώ πολλά πολλά πόστ πιο πίσω.

Αλλά σκόνη δεν έχει η οθόνη.

Βέβαια, το κινητό το έχω σε θήκη σχεδόν πάντα και το καθαρίζω συχνά με πανάκι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας γι'αυτο το κινητο πιστευεται αξιζει τα λεφτα του? Γιατι μου γυαλιζει πολυ αυτο τον καιρο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας γι'αυτο το κινητο πιστευεται αξιζει τα λεφτα του? Γιατι μου γυαλιζει πολυ αυτο τον καιρο!!!

 

 

Πλακα κανεις ετσι? :)

Παρτο με κλειστα ματια, ειναι απλα κορυφαιο.

 

Παντως παιδια το εχω ακουσει και εγω αυτο το προβλημα απο ξενα forums, αλλα ευτυχως ουτε σε μενα εχει συμβει ακομα. Βεβαια παντα σε θηκη και το προσεχω αρκετα (δεν ξερω αν παιζει ρολο).

Link to comment
Share on other sites

Ψανχω στις ρυθμισεις συσκευων για mms και internet στην Cosmote αλλα δεν βρισκω το συγκεκριμενο μοντελο. Πως μπορω να τις περασω στο τηλεφωνο ?
Link to comment
Share on other sites

Ψανχω στις ρυθμισεις συσκευων για mms και internet στην Cosmote αλλα δεν βρισκω το συγκεκριμενο μοντελο. Πως μπορω να τις περασω στο τηλεφωνο ?

Θα πας Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία Πρόσβασης, εκεί θα πατήσεις Επιλογές > Νέο σημείο πρόσβασης και θα βάλεις εσύ χειροκίνητα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για τα MMS.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Θα πας Ρυθμίσεις > Σύνδεση > Σημεία Πρόσβασης, εκεί θα πατήσεις Επιλογές > Νέο σημείο πρόσβασης και θα βάλεις εσύ χειροκίνητα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις για τα MMS.

 

Ok, ελεγα μηπως υπηρχε καποιος αυτοματος τροπος αλλα αφου δεν...θα τις δω απο το προηγ. τηλεφωνο τοτε και θα τις περασω με το χερι.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ελεγα μηπως υπηρχε καποιος αυτοματος τροπος αλλα αφου δεν...θα τις δω απο το προηγ. τηλεφωνο τοτε και θα τις περασω με το χερι.

Συγνώμη αλλά κατάλαβα ότι θες να τις περάσεις μόνος σου. Υπάρχει και ο Οδηγός Ρυθμίσεων. Θα το βρεις ή στον Φάκελο Εργαλεία ή στον φάκελο Βοηθήματα. Δεν θυμάμαι που ακριβώς είναι. Τρέξε τον οδηγό ρυθμίσεων, επέλεξε το Φορέας δικτύου και θα κατεβάσει μόνο του τις ρυθμίσεις που θες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο: Θα το παρω σημερα απο το Πλαισιο το απογευμα, τι να προσεξω στην συσκευασια ετσι ωστε η συσκευη να προοριζεται οντως για Ελλαδα κι οχι Γερμανια η κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο: Θα το παρω σημερα απο το Πλαισιο το απογευμα, τι να προσεξω στην συσκευασια ετσι ωστε η συσκευη να προοριζεται οντως για Ελλαδα κι οχι Γερμανια η κατι αλλο ?

Μπορείς να ζητήσεις να στο ανοίξουν και να δεις αν τα πλήκτρα του Ε71 έχουν και Ελληνικούς χαρακτήρες επάνω τους, εκτός από τους Αγγλικούς. Επίσης δες το αυτοκόλλητο που σφραγίζει το κουτί να γράφει πάνω Nokia και και να είναι ιριδίζον και από κάτω ακριβώς να γράφει SEALED. Όπως δείχνει η φωτογραφία:

 

[/url]http://img231.imageshack.us/img231/6751/24062009007.th.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο: Θα το παρω σημερα απο το Πλαισιο το απογευμα, τι να προσεξω στην συσκευασια ετσι ωστε η συσκευη να προοριζεται οντως για Ελλαδα κι οχι Γερμανια η κατι αλλο ?

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 3rd Edition Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2839615#post2839615

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΟΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΟ GPS ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ για να πάρεις τις βασικές γνώσεις.

Επίσης θα σε καλύψει σε αυτό που ρωτάς.

 

Τέλος για να κατατοπιστείς στην ενότητα δες και τα *** ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ & ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ***.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι αν βάλω ξυπνητήρι και κλείσω το κινητό το βράδυ, το πρωί που χτυπάει αν πατήσω αναβολή δεν είναι σίγουρο ότι θα χτυπήσει πάλι σε 5 λεπτά. Μερικές φορές ξαναχτυπάει αλλά άλλες φορές πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα και χτυπάει με το που ανοίξει!
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα μερικα θεματα απο το xxxxxxxxxxxxx φορουμ και δεν τα κανει ινσταλλ στο ε71 ξερει καπιοις γιατι . τα θεματα ειναι συμβιαν 9 αυτο που ειναι για το ε71

 

 

επισιης κατεβασα το προγραμμα mobilex που εχετε εδω στο φορουμ και δεν το κανει ινσταλλ ξερει καπιοις γιατι? βοηθηστε με σε παρακαλω

 

 

ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΕΠΟΙΚΗΝΩΝΗΣΤΕ ΜΕ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ βοηθεια πλις

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα μερικα θεματα απο το xxxxxxxxxxxxx φορουμ και δεν τα κανει ινσταλλ στο ε71 ξερει καπιοις γιατι . τα θεματα ειναι συμβιαν 9 αυτο που ειναι για το ε71

 

 

επισιης κατεβασα το προγραμμα mobilex που εχετε εδω στο φορουμ και δεν το κανει ινσταλλ ξερει καπιοις γιατι? βοηθηστε με σε παρακαλω

 

menu--εγκατ/ση -->διαχειριση εφαρμοφων--επιλογες-ρυθμισεις-εγκατ/ση λογισμικου--ολα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι αν βάλω ξυπνητήρι και κλείσω το κινητό το βράδυ, το πρωί που χτυπάει αν πατήσω αναβολή δεν είναι σίγουρο ότι θα χτυπήσει πάλι σε 5 λεπτά. Μερικές φορές ξαναχτυπάει αλλά άλλες φορές πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα και χτυπάει με το που ανοίξει!

 

Απότι έχω καταλάβει όλα τα series 60 έχουν ένα πρόβλημα σε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

@ Replay

 

Στο είπα και τη προηγούμενη φορά...

 

Διάβασε το S60 3rd Edition Platform FAQ για να πάρεις τις βασικές γνώσεις.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Απότι έχω καταλάβει όλα τα series 60 έχουν ένα πρόβλημα σε αυτό...

Ναι, είναι γεγονός πως αρκετά από τα 3rd FP1 & FP2 έχουν το εν λόγω πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ανοιγω τ κινητο μ λεει παντα εγκατασταση απετυχε απο καρτα μνημης κ κατι τετοια..αρχικα προσπαθει να κανει κατι κ μετα π βγαζει αυτο το μνμ..ξερετε τ γινεται η τι πρεπει να κανω;δν εχω προσπαθησει να κανω κατι εγω
Link to comment
Share on other sites

Ευθύνεται κάποιο θέμα ή/και εφαρμογή που έχεις εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης.

Για αρχή διέγραψε όλα τα θέματα από τη κάρτα μνήμης.

Αν δεν σταματήσει προχώρα και στις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσέξει ότι αν βάλω ξυπνητήρι και κλείσω το κινητό το βράδυ, το πρωί που χτυπάει αν πατήσω αναβολή δεν είναι σίγουρο ότι θα χτυπήσει πάλι σε 5 λεπτά. Μερικές φορές ξαναχτυπάει αλλά άλλες φορές πρέπει να το ανοίξω χειροκίνητα και χτυπάει με το που ανοίξει!

 

Έχεις δίκιο, το έχω παρατηρήσει και εγώ.

Φαίνεται ότι τους είναι υπερβολικά δύσκολο να διορθώσουν τα προβλήματα στην αφύπνηση, προβλήματα που υπάρχουν χρόνια ολόκληρα. (με τη μια ή την άλλη μορφή).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...