Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι άσχετο. Όταν συνδέεις το κινητό με το καλώδιο για να μεταφέρεις δεδομένα, να χρησιμοποιείς πάντα την επιλογή Μαζική Αποθήκευση και όχι Pc Suite.

 

και για την δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί αυτό;

Για να διαβάζει την κάρτα ως εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο και να σώζεις αμέσως τα αρχεία στον φάκελο που θες.

 

και για την δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας?

Ε σε αυτή την περίπτωση θα το συνδέσεις ως PC Suite. Αλλά αν θες να κρατάς back up της κάρτας σου τότε καλύτερα να το κάνεις με copy paste, εγώ έτσι κρατώ αντίγραφα της κάρτας.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να διαβάζει την κάρτα ως εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο και να σώζεις αμέσως τα αρχεία στον φάκελο που θες.

 

 

Ε σε αυτή την περίπτωση θα το συνδέσεις ως PC Suite. Αλλά αν θες να κρατάς back up της κάρτας σου τότε καλύτερα να το κάνεις με copy paste, εγώ έτσι κρατώ αντίγραφα της κάρτας.

 

θελω κ αντιγραφα της καρτας κ το κανω με τα αντιγραφα ασφαλειας, επειδη ομως η καρτα ειναι 16 γκιγκα κανει παρα πολυ ωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πρότεινα αυτό.

Τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης καλύτερα να τα κρατάς με απλό copy-paste στον υπολογιστή.

Έτσι και το αρχείο του back up θα είναι μικρότερο και ελαφρύτερο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ποτέ δεν εμπιστεύτηκα το pc suite για κανένα λόγο. Πάντα κρατούσα τα αρχεία της κάρτας μου με απλό copy/paste και ποτέ δεν έχασα τίποτα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πρότεινα αυτό.

Τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης καλύτερα να τα κρατάς με απλό copy-paste στον υπολογιστή.

Έτσι και το αρχείο του back up θα είναι μικρότερο και ελαφρύτερο.

 

αυτο που λες για τον ογκο του αρχειου εχεις οντως πολυ δικιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω κ αντιγραφα της καρτας κ το κανω με τα αντιγραφα ασφαλειας, επειδη ομως η καρτα ειναι 16 γκιγκα κανει παρα πολυ ωρα

Το pc suite να το χρησιμοποιείς μόνο για να κρατάς αντίγραφα ασφαλείας. Για όλα τα υπόλοιπα, θα συνδέεις το κινητό με μαζική αποθήκευση.

Δεν θα το πρότεινα αυτό.

Τα περιεχόμενα της κάρτας μνήμης καλύτερα να τα κρατάς με απλό copy-paste στον υπολογιστή.

Έτσι και το αρχείο του back up θα είναι μικρότερο και ελαφρύτερο.

... συν το ότι αντιγράφεις από την κάρτα αυτά που εσύ θέλεις. Εγώ σώζω μόνο τους φακέλους images, video, sounds και others. Όλα τα υπόλοιπα, από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη οθονη πατα εναν αριθμο κ μετα το κουμπι επιλογες. μια απο τις επιλογες ειναι η λειτουργια alpha

Είναι για να επιλέξεις αν θα κάνεις αναζήτηση ονομάτων βάση γραμμάτων ή αριθμών.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι για να επιλέξεις αν θα κάνεις αναζήτηση ονομάτων βάση γραμμάτων ή αριθμών.

 

αν πατησω για παραδειγμα το 2, μου βγαζει αμεσως στην αρχικη οθονη ολες τις επαφες του καταλογου που ξεκινανε απο α απο c η που εχουν μεσα τον αριθμο 2 π.χ pexths2. δεν βρηκα καποια διαφορα αν επιλεξω την λειτουργια alpha. αν πατησω το 2 στην αρχικη οθονη παλι τα ιδια ονοματα μου βγαζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ δεν το διατύπωσα σωστά πριν. Σε αφήνει να επιλέξεις αν θες να γράφεις με γράμματα ή αριθμούς. Το αποτέλεσμα είναι ίδιο και στις 2 περιπτώσεις. Απλά κάποια στιγμή μπορεί να θυμάσαι νούμερο και όχι όνομα ή το ανάποδο και σου δίνει αυτή την επιλογή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εγώ δεν το διατύπωσα σωστά πριν. Σε αφήνει να επιλέξεις αν θες να γράφεις με γράμματα ή αριθμούς. Το αποτέλεσμα είναι ίδιο και στις 2 περιπτώσεις. Απλά κάποια στιγμή μπορεί να θυμάσαι νούμερο και όχι όνομα ή το ανάποδο και σου δίνει αυτή την επιλογή.

 

σε ευχαριστω πολυ, τωρα το καταλαβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,

 

Εχει ερθει ενας συγγενης μου απο Αυστραλια με ενα Νοκια Ε66 κι ειναι στο δικτυο OPTUS. Εχει ενεργοποιησει με την εταιρια του την περιαγωγη αλλα στο Ντουμπαι και πολυ περισσοτερο που μας νοιαζει, εδω αθηνα, δε πιανει τιποτα.

 

Το network mode εχει dual, umts, gsm. Αυτοματη αναζητηση οταν κανει, δε βρισκει τιποτα, χειροκινητη οταν κανει, βρισκει και τους 3 βασικους μας παροχους εδω, κανει requesting αλλα σε μονιμη βαση βγαινει no access..

 

Μεχρι να ξανακανουμε ενα τηλ στον αυστραλο παροχεα, μηπως ξερει κανεις τι παιζει και γινεταια αυτο;;

Kala pas kala?????
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος απο που μπορω να κατεβασω την ελληνικη γλωσσα για την ακροαση των γραπτων μηνυματων?χωρις να εχω πειραξει καθολου την συσκευη εχει περασμενη μεσα μονο την αγγλικη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

περασα μια ταινια στο κινητο αφου την μετετρεψα σε mp4. παιζει κανονικα μονο που εχουν εξαφανιστει οι υποτιτλοι. γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν μετατρέψεις το αρχείο βίντεο, πρέπει να ενσωματώσεις τους υπότιτλους.

 

πριν το μετατρεψω υπηρχαν οι υποτιτλοι. ηταν ενσωματομενοι. απλα το μετετρεψα σε mp4 κ χαθηκαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν ενσωματωμένοι και όχι σε ξεχωριστό αρχείο srt; Γιατί μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ήταν ενσωματωμένοι και με την μετατροπή σε mp4 να χάθηκαν.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ήταν ενσωματωμένοι και όχι σε ξεχωριστό αρχείο srt; Γιατί μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ήταν ενσωματωμένοι και με την μετατροπή σε mp4 να χάθηκαν.

 

τωρα με εβαλες στα δυσκολα. πως το βλεπω αυτο?εγω απλα το κατεβασα το μετετρεψα κ χαθηκαν οι υποτιτλοι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τον φάκελο με το αρχείο της ταινίας, θα πρέπει να υπάρχει και 2ο αρχείο με τον ίδιο τίτλο και διαφορετική κατάληξη (.srt ή κάτι άλλο).
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τον φάκελο με το αρχείο της ταινίας, θα πρέπει να υπάρχει και 2ο αρχείο με τον ίδιο τίτλο και διαφορετική κατάληξη (.srt ή κάτι άλλο).

 

το αρχειο ειναι μονο ενα εικονιδιο του real player. το πατας κ αρχιζει η αναπαραγωγη.δεν ειναι σε καποιον φακελο. ηταν ζιπαρισμενο, το ξεζιπαρα κ αυτο ειναι ολο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε οι υπότιτλοι ήταν ενσωματωμένοι. Για κάποιον λόγο κατά την διαμόρφωση δεν μπήκαν οι υπότιτλοι. Τσέκαρε στον υπολογιστή σου εάν παίξεις το αρχείο (αυτό που έχεις και στο κινητό σου) εάν θα σου εμφανίσει τους υπότιτλους. Εάν όχι τότε φταίει η εφαρμογή διαμόρφωσεις και οι ρυθμίσεις της. Εάν ναι δεν ξέρω τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Τότε οι υπότιτλοι ήταν ενσωματωμένοι. Για κάποιον λόγο κατά την διαμόρφωση δεν μπήκαν οι υπότιτλοι. Τσέκαρε στον υπολογιστή σου εάν παίξεις το αρχείο (αυτό που έχεις και στο κινητό σου) εάν θα σου εμφανίσει τους υπότιτλους. Εάν όχι τότε φταίει η εφαρμογή διαμόρφωσεις και οι ρυθμίσεις της. Εάν ναι δεν ξέρω τι φταίει.

 

το αρχειο που εχει υποστει την μετατροπη παιζει κανονικα τους υποτιτλους οταν η αναπαραγωγη γινεται στον υπολογιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν η ταινια ηταν .avi? Eαν ναι μην την κανεις mp4 αλλα φερε την ταινια σε διαστασεις κινητου και ανοιξε την μεσα απο το SmartMovie.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2395150#post2395150

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...