Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία είναι η 110.07.126 (03-10-2008).

Δεν έχει βγει νεότερη.

 

Και σε προηγούμενο ποστ που αναφέρει την έκδοση 200.21.118 τι είναι; Για άλλο κινητό γράφει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σε ενδιαφέρει πολύ η ποιότητα κατασκευής το Ε66 απλά είναι κορυφή. Επίσης πολύ καλό είναι και το Ε51. Αλλά όπως έχω αναφέρει, το 5800 έχει άψογη εισαγωγή κειμένου ενώ στο word θα δεις μεγάλη διαφορά λόγω οθόνη αφής. Αν χρειαστεί να ρωτήσεις κάτι άλλο, καλύτερα να συνεχίσουμε στους διαξιφισμούς ή στο θέμα του 5800 για να μην βγούμε εκτός θέματος. :)
Link to comment
Share on other sites

Και σε προηγούμενο ποστ που αναφέρει την έκδοση 200.21.118 τι είναι; Για άλλο κινητό γράφει;

Latest available software for Nokia E66, product code 0557962

Version: 110.07.126

 

Από Device software update.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Latest available software for Nokia E66, product code 0557962

Version: 110.07.126

 

Από Device software update.

 

 

Mε την αναβάθμηση χάνονταί όλα που υπάρχουν μέσα στο τηλ???

Φιλικά Μάνος,
Link to comment
Share on other sites

Mε την αναβάθμηση χάνονταί όλα που υπάρχουν μέσα στο τηλ???

 

Ναι, χάνονται

Αλλά αν κρατήσεις backup θα τα επαναφέρεις όπως ήταν

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου υπάρχει ο μικρός τζόγος που αναφέρει ο billakosss στο #937

Ελπίζω τουλάχιστον να παραμείνει έτσι και να μην γίνει πιο έντονος.

Εν τω μεταξύ με μια σχετικά λογική χρήση για μένα,η μπαταρία κρατάει 25-26 ώρες με το ζόρι..:worry: Δεν ξέρω αν θα φτιάξει κάπως η κατάσταση με μια ενδεχόμενη αναβάθμιση αλλά τόσο μικρή διάρκεια είναι πρόβλημα..:O

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου υπάρχει ο μικρός τζόγος που αναφέρει ο billakosss στο #937

Ελπίζω τουλάχιστον να παραμείνει έτσι και να μην γίνει πιο έντονος.

Εν τω μεταξύ με μια σχετικά λογική χρήση για μένα,η μπαταρία κρατάει 25-26 ώρες με το ζόρι..:worry: Δεν ξέρω αν θα φτιάξει κάπως η κατάσταση με μια ενδεχόμενη αναβάθμιση αλλά τόσο μικρή διάρκεια είναι πρόβλημα..:O

 

 

φιλε μερικες συμβουλές για να αυξήσεις την αυτονομία του κινητου

 

1.) Απενεργοποίησε την αυτοματη αναζητηση Wlan

 

2.) Αν δεν σε πειράζει, απενεργοποίησε το 3G

 

θα δείς μια αυξηση της αυτονομίας της τάξης 30-40%

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο mixalisX, αυτά είναι απαραίτητα με το κινητό αυτό, γιατί αλλιώς δεν... λέει. Φοβερή συσκευή, αλλά δυστυχώς, πολύ χαμηλή αυτονομία. Όχι τίποτα άλλο, αν δει κανείς το διαφημιστικό με τα χαρακτηριστικά, θα πάθει... πλάκα.
Υγεία να έχουμε και προχωράμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατηγορώ την nokia στο θέμα της αυτονομίας. Στην τελική λογικό είναι. Μια τόσο μικρή συσκευή με τόσες πολές λειτουργίες σίγουρα θα έχει και μεγάλη κατανάλωση. Το να βάλεις μεγαλήτερη μπαταρία θες και περισσότερο χώρο άρα θα θα μεγαλώσει σαν συσκευή.

Υπάρχουν άλλα κινητα με αυτές τις ιδιότητες. Τώρα έχω απενεργοποιήσει το 3g εδώ και 18 ώρες και δεν έχει πέσει ούτε μια γραμμή η μπαταρία. Για να δούμε πόσο θα κρατήσει. Πιστεύω πως το 3g ξεζουμίζει τρελά την μπαταρία. Και δεν ξέρω αν κάνω λάθος ή όχι αλλά η αυτόματη εναλαγή απο GPRS σε 3G πρέπει να είναι πολύ ενεργοβόρα. Στην τελική μη ξεχνάμε ότι όταν είναι χαμηλό το σήμα, τα κινητά πριν πάνε σε gprs καταναλώνουν περισσότερη ενέργεια πριν πέσουν σε gprs όπως και γενικά είναι γνωστή η σχέση πως όσο χειρότερο το σήμα τόσο μεγαλήτερη η κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια....

 

Aγόρασα προχτές το Νokia Ε66 και καταλάθος εγκατέστησα το καινουριο λογισμικό και δεν έχει ελληνικα. τι να κάνω????

Θέλω οπωσδήποτε ελληνικα.....

 

Please help me..........

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Θελω βοηθεια....

 

Aγόρασα προχτές το Νokia Ε66 και καταλάθος εγκατέστησα το καινουριο λογισμικό και δεν έχει ελληνικα. τι να κάνω????

Θέλω οπωσδήποτε ελληνικα.....

 

Please help me..........

Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής

 

Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το: 0557962 ;)

 

EDIT: Χρόνια πολλά, καλή χρονιά :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για την γρηγορη βοηθεια σας.....

 

Καλη χρονια με αγαπη, υγεια και επιτυχεια!!!!!

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να του βάλω πρόγραμμα πλοήγησης..το πήρε ο θείος μου ..διάβασα δω μέσα ότι παίρνει Garmin...επειδή είμαι με 56κ σύνδεση μπορεί να μου στείλει κάποιος το link απο το γνωστό λιμέρι να το πάρω?

 

ευχαριστω αδέρφια...καλή χρονια νά'χουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ καλη χρονια!μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να κατεβασω τους χαρτες της Ελλαδας??κ κατι αλλο η πλοηγηση ειναι δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο Nokia Maps, ναι η πλοήγηση είναι δωρεάν για όσο χρονικό διάστημα ισχύει η άδεια χρήσης που υπήρχε στο πακέτο αγοράς της συσκευής σου. Για το πως κατεβάζεις τους ελληνικούς χάρτες, θα διαβάσεις εδώ. Εγκαθιστώντας βέβαια την σπασμένη έκδοση αποχτάς απεριόριστη χρήση.

 

Μπορείς εναλλακτικά να εγκαταστήσεις τα Sygic και Garmin που έχουν απεριόριστη δωρεάν πλοήγηση. Για περισσότερα θα απευθυνθείς στα αντίστοιχα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο Nokia Maps, ναι η πλοήγηση είναι δωρεάν για όσο χρονικό διάστημα ισχύει η άδεια χρήσης που υπήρχε στο πακέτο αγοράς της συσκευής σου. Για το πως κατεβάζεις τους ελληνικούς χάρτες, θα διαβάσεις εδώ. Εγκαθιστώντας βέβαια την σπασμένη έκδοση αποχτάς απεριόριστη χρήση.

 

Μπορείς εναλλακτικά να εγκαταστήσεις τα Sygic και Garmin που έχουν απεριόριστη δωρεάν πλοήγηση. Για περισσότερα θα απευθυνθείς στα αντίστοιχα θέματα.

 

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μερικες συμβουλές για να αυξήσεις την αυτονομία του κινητου

 

1.) Απενεργοποίησε την αυτοματη αναζητηση Wlan

 

2.) Αν δεν σε πειράζει, απενεργοποίησε το 3G

 

θα δείς μια αυξηση της αυτονομίας της τάξης 30-40%

 

Ναι,εννοείται πως αυτά τα έχω απενεργοποιημένα.. :worry:

Η αλήθεια είναι πως μιλάω καμιά ώρα στο τηλέφωνο καθημερινά (με bt φυσικά :p),συν 5-10 sms,αλλά πολύ χρήση internet είτε μέσω του ενσωματωμένου browser είτε μέσω opera mini,μιλάμε για περίπου 2-3 ώρες συνολικά την ημέρα όταν μου παρουσίασε αυτή την διάρκεια στην μπαταρία.

 

Κάτι άλλο σχετικά με τον τζόγο που λέγαμε,υπάρχει περίπτωση ή πρόβλεψη να κάνουν τίποτα στο service ; Κάτι σαν σφίξιμο στο slide,γίνεται;Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό,όποιο κουμπί και να πατήσω από τα soft keys όταν είναι ανοιχτό το slide,δεν κουνιέται τόσο όσο ακούγεται αυτό το τρίξιμο που σου σπάει τα νεύρα.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια κ καλη χρονια!μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να κατεβασω τους χαρτες της Ελλαδας??κ κατι αλλο η πλοηγηση ειναι δωρεαν?

 

Μπορείς να κάνεις καλύτερη δουλειά με το Destinator phone edition. έχει στο e-shop 98 ευρώ και θα έχεις την καλύτερη πλοήγηση, και αναβαθμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους !!! :)

Η προσκοπική μου γνώμη είναι ότι στο θέμα της αυτονομίας του κινητού η Νοκια είναι Επιεικώς απαράδεκτη. Τι να το κάνεις ένα κινητό με τέτοιες δυνατότητες όταν δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις γιατί μένεις από μπαταρία !!!

Αγόρασα και το 3120c το οποίο έχει την ίδια ακριβός μπαταρία.

Η αυτονομία του είναι ... (7) επτά 24ωρα !!!

 

Τελικά η Νοκια, θα έπρεπε μαζί με το Ε66 να δίνει δώρο και ένα ηλιακό φορτιστή :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά σε όλους !!! :)

Η προσκοπική μου γνώμη είναι ότι στο θέμα της αυτονομίας του κινητού η Νοκια είναι Επιεικώς απαράδεκτη. Τι να το κάνεις ένα κινητό με τέτοιες δυνατότητες όταν δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις γιατί μένεις από μπαταρία !!!

Αγόρασα και το 3120c το οποίο έχει την ίδια ακριβός μπαταρία.

Η αυτονομία του είναι ... (7) επτά 24ωρα !!!

 

Τελικά η Νοκια, θα έπρεπε μαζί με το Ε66 να δίνει δώρο και ένα ηλιακό φορτιστή :p

 

ναι ρε φίλε αλλά τι κινητό είναι το ένα και τι το άλλο. Ανάλογα με την κατανάλωση του καθενός κρατάει η μπαταρία.

 

Σαν να λές το smart μου είναι μέν αργό αλλά καίει λιγότερα απο την φεραρι μου...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φίλε αλλά τι κινητό είναι το ένα και τι το άλλο. Ανάλογα με την κατανάλωση του καθενός κρατάει η μπαταρία.

 

Σαν να λές το smart μου είναι μέν αργό αλλά καίει λιγότερα απο την φεραρι μου...

 

Δε με κατάλαβες νομίζω ... :(

Να φροντίσει η Νοκια ώστε να μη μένεις από βενζίνα στη μέση του δρόμου όπως έχει φροντίσει η Φεραρι για αυτό ...

 

και όχι να δίνει επίσημα τα παρακάτω:

Ισχύς

 

  • BL-4U 1000 mAh
  • Χρόνος ομιλίας (μέγιστος): GSM 7 ώρες 30 λεπτά, WCDMA 3 ώρες 30 λεπτά
  • Χρόνος αναμονής (μέγιστος): GSM 264 ώρες, WCDMA 336 ώρες

Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ναι,εννοείται πως αυτά τα έχω απενεργοποιημένα.. :worry:

Η αλήθεια είναι πως μιλάω καμιά ώρα στο τηλέφωνο καθημερινά (με bt φυσικά :p),συν 5-10 sms,αλλά πολύ χρήση internet είτε μέσω του ενσωματωμένου browser είτε μέσω opera mini,μιλάμε για περίπου 2-3 ώρες συνολικά την ημέρα όταν μου παρουσίασε αυτή την διάρκεια στην μπαταρία.

 

Κάτι άλλο σχετικά με τον τζόγο που λέγαμε,υπάρχει περίπτωση ή πρόβλεψη να κάνουν τίποτα στο service ; Κάτι σαν σφίξιμο στο slide,γίνεται;Αρχίζει και γίνεται ενοχλητικό,όποιο κουμπί και να πατήσω από τα soft keys όταν είναι ανοιχτό το slide,δεν κουνιέται τόσο όσο ακούγεται αυτό το τρίξιμο που σου σπάει τα νεύρα.. :worry:

 

Πάνω σε αυτό καμία πρόταση, γιατί αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα! Στο Garmin πόση ώρα κάνει να κλειδώσει δορυφόρους??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...