Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά.

Νέος χρήστης Ε66 εδώ και μια εβδομάδα και πρώτη φορά χρήστης Symbian και το forum με βοήθησε αρκετά και μου έλυσε πολλές απορρίες.

Από signing και εγκατάσταση εφαρμογών μέχρι εγκατάσταση του Garmin χωρίς κανένα πρόβλημα (Σ' αυτό βοήθησε και η προηγούμενη εμπειρία απο PDA με GPS όπου η διαδικασία είναι σχεδόν ίδια).

Τώρα βρίσκομαι σε φάση "στρωσίματος" της μπαταρίας και με τις συμβουλές απο εδώ (απενεργοποίηση 3G κλπ), ελπίζω να αυξηθεί λίγο η διάρκειά της. Με λίγη χρήση και μόνιμα συνδεδεμένο ακουστικό ΒΤ κρατάει γύρο στις 2 με 2,5 μέρες.

Δεν σκοπέυω να το "φορτώσω" με πολλά, αλλά αυτό που θα ήθελα, είναι αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό Task Manager.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά.

Νέος χρήστης Ε66 εδώ και μια εβδομάδα και πρώτη φορά χρήστης Symbian και το forum με βοήθησε αρκετά και μου έλυσε πολλές απορρίες.

Από signing και εγκατάσταση εφαρμογών μέχρι εγκατάσταση του Garmin χωρίς κανένα πρόβλημα (Σ' αυτό βοήθησε και η προηγούμενη εμπειρία απο PDA με GPS όπου η διαδικασία είναι σχεδόν ίδια).

Τώρα βρίσκομαι σε φάση "στρωσίματος" της μπαταρίας και με τις συμβουλές απο εδώ (απενεργοποίηση 3G κλπ), ελπίζω να αυξηθεί λίγο η διάρκειά της. Με λίγη χρήση και μόνιμα συνδεδεμένο ακουστικό ΒΤ κρατάει γύρο στις 2 με 2,5 μέρες.

Δεν σκοπέυω να το "φορτώσω" με πολλά, αλλά αυτό που θα ήθελα, είναι αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό Task Manager.

Ευχαριστώ.

Καλορίζικο κ καλώς ήρθες.

Για εφαρμογές υπάρχει ξεχωριστό θέμα και καλό είναι να ποστάρεις εκεί για ότι έχει να κάνει με αυτές, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.1-v9.2 - Μέρος ΙΙ.

Όσο αφορά για task manager μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο Handy Taskman, Best Taskam ή Jbak TaskMan. Oι 2 τελευταίοι έχουν πιο πολλές επιλογές για διαχείρηση της μνήμης κ των διεργασιών. Δοκιμάζεις κ όποιος σε βολεύει τον κρατάς. Εγώ για παράδειγμα έχω περασμένους τους 2 πρώτους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, στο 2 μηνών Ε66 μου, συμβαίνει το εξής απο χθες: κάθε φορά που πάω να ανοίξω ή να κλείσω το slide τα γραφικά της οθόνης παραμορφώνονται... μετά από λίγο επανέρχονται ή δεν επανερχονται για μεγάλο χρονικό διαστημα. Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά αλλά στην οθόνη εμφανίζονται κινέζικα!!!

 

έκανα επανα φορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τζίφος...

το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι σε άψογη κάτασταση.

 

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση λογισμικού μήπως στρώσει?

 

Σε περίπτωση που πρέπει να το πάω σε service point σε ποιο να το πάω που να μου το επισκευάσει σχετικά γρήγορα (παλαιότερα είχα πάει σε ένα νόκια service point στην συγγρού και ήταν άψογοι)(μένω αγία παρασκευή)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

ΑΤ

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να του κανεις αναβαθμιση μπορει να στρωσει!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, στο 2 μηνών Ε66 μου, συμβαίνει το εξής απο χθες: κάθε φορά που πάω να ανοίξω ή να κλείσω το slide τα γραφικά της οθόνης παραμορφώνονται... μετά από λίγο επανέρχονται ή δεν επανερχονται για μεγάλο χρονικό διαστημα. Το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά αλλά στην οθόνη εμφανίζονται κινέζικα!!!

 

έκανα επανα φορα εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τζίφος...

το τηλέφωνο κατά τα άλλα είναι σε άψογη κάτασταση.

 

Να προχωρήσω σε αναβάθμιση λογισμικού μήπως στρώσει?

 

Σε περίπτωση που πρέπει να το πάω σε service point σε ποιο να το πάω που να μου το επισκευάσει σχετικά γρήγορα (παλαιότερα είχα πάει σε ένα νόκια service point στην συγγρού και ήταν άψογοι)(μένω αγία παρασκευή)

 

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

ΑΤ

 

Παρόλο που έκανα αναβάθμιση λογισμικού το πρόβλημα παραμένει... ήρθε λοιπόν η στιγμή του service ακούω προτάσεις για ταχεία αποκατάσταση εντός αθηνών δεν με νοιάζει το που...

The city never sleeps...
Link to comment
Share on other sites

Καλά λόγια έχω ακούσει για το Nokia shop στη Κατεχάκη (ΚΑΤΕΧΑΚΗΣ 51) και στον Πειραιά (ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗ 81).

 

Αλλιώς κατευθείαν στο Nokia Concept Store στη Βουλιαγμένη (ΛΕΩΦ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 187).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

εψαξα αλλα χαθηκαα!!!

πως μπορω να δω την εκδοσητου λογισμικού στο ε66?

δεν εχω τα προβληματα που λετε πχ.με το πρασινο κουμπί.παρα μονο με το αδειασματης μπαταρίας...βεβαιατο εχω φορτισει μονο 2 φορες μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...

εψαξα αλλα χαθηκαα!!!

πως μπορω να δω την εκδοσητου λογισμικού στο ε66?

δεν εχω τα προβληματα που λετε πχ.με το πρασινο κουμπί.παρα μονο με το αδειασματης μπαταρίας...βεβαιατο εχω φορτισει μονο 2 φορες μεχρι τωρα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253382#post2253382

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Είμαι και εγω κάτοχος ενος Ε66 απο το οποίο ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

 

Θα ήθελα μια φτηνη λυση για αγορά βάσης προκειμένου να μπορώ να το τοποθετήσω στο αυτοκίνητο.

 

Το βασικό πρόβλημα πάντως που αντιπετωπίζω πλέον είναι η ακρίβεια που δεν έχει το σήμα του gps (χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της garmin).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Είμαι και εγω κάτοχος ενος Ε66 απο το οποίο ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές.

 

Θα ήθελα μια φτηνη λυση για αγορά βάσης προκειμένου να μπορώ να το τοποθετήσω στο αυτοκίνητο.

 

Το βασικό πρόβλημα πάντως που αντιπετωπίζω πλέον είναι η ακρίβεια που δεν έχει το σήμα του gps (χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της garmin).

 

Μια λυση για βαση ειναι κατι τετοιο

 

ή τα αυτοκολητα ... χρτας χρουτς (δεν ξερω πως τα λενε...).

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό πρόβλημα πάντως που αντιπετωπίζω πλέον είναι η ακρίβεια που δεν έχει το σήμα του gps (χρησιμοποιώ το πρόγραμμα της garmin).

Γι αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός και αν αλλάξεις πρόγραμμα πλοήγησης όπως πχ Sygic.

Περισσότερα πάνω σε αυτό, στα αντίστοιχα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν μπορείς να κάνεις κάτι, εκτός και αν αλλάξεις πρόγραμμα πλοήγησης όπως πχ Sygic.

Περισσότερα πάνω σε αυτό, στα αντίστοιχα θέματα.

 

κάπου το διάβασα αυτό και ήδη έχω μπει στο αντίστοιχο topic και διαβαζω

 

το θεμα ειναι οτι μόλις πριν 2 μερες αγκάρεψα ενα φίλο μου να μου βάλει το garmin (δεν πολυκατέχω απο τέτοια πράγματα) και τώρα πάλι απο την αρχή

 

ειδικα για την εγκατάσταση του και που θα το βρώ δεν έχω καταλάβει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κ εγω καινουριοσ κατοχοσ του ε66 κ θα ηθελα να κανω 3 ερωτησεισ.

1) μεχρι ποσα gb καρτα μνημησ δεχεται η συσκευη?

2)απο που ρυθμιζω το κινητο για να σταματησει να περιστρεφεται η οθονη?

3)απο που ρυθμιζω το κινητο για να σταματησει να αναβοσβηνει το κεντρικο κουμπακι στην κατασταση αναμονησ?

ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σασ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Θεωρητικά μέχρι 32GB. Πρακτικά 16GB χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν πάρεις να προτιμήσεις κάρτες SanDisk.

2 & 3) Μέσα από το εικονίδιο Ρυθμίσεις στο μενού. Ψάξε το λίγο ώστε να εξοικειωθείς. Το πρώτο είναι στην επιλογή Αισθητήρες και Αναπνοή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

1) Θεωρητικά μέχρι 32GB. Πρακτικά 16GB χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Αν πάρεις να προτιμήσεις κάρτες SanDisk.

2 & 3) Μέσα από το εικονίδιο Ρυθμίσεις στο μενού. Ψάξε το λίγο ώστε να εξοικειωθείς. Το πρώτο είναι στην επιλογή Αισθητήρες και Αναπνοή.

 

ολα τα βρηκα εκτοσ απο την ρυθμιση για την περιστροφη τησ οθονησ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα τα βρηκα εκτοσ απο την ρυθμιση για την περιστροφη τησ οθονησ

Ρυθμίσεις > Γενικές > Προσωπικές ρυθμίσεις > Προβολή > Περιστροφή εμφάνισης > Ναι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δυστυχως ειναι μαυρο χαλι,κανω τουλαχιστον 3-4 επανεκκινησεις την ημερα γιατι μπλοκαρει σε σημειο να πρεπει να βγαζω μπαταρια για να κλεισει,επισης εχει προβλημα ληψης.Καλο θα ηταν να κανουμε και καποιο τεστ για τον δεκτη των κινητων γιατι νομιζω οτι ο κυριοτερος λογος ειναι για να τηλεφωνουμε.Τωρα δεν ξερω αν πρεπει να το παω σε Νοκια η vodafon
Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα κρατουσα οτι μου χρειαζεται επαφες κ.τ.λ.π. θα περνουσα την τελευταια αναβαθμιση και μετα θα εκανα hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης. Μπορει να στρωσει..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στην θεση σου θα κρατουσα οτι μου χρειαζεται επαφες κ.τ.λ.π. θα περνουσα την τελευταια αναβαθμιση και μετα θα εκανα hard format στην συσκευη και format στην καρτα μνημης. Μπορει να στρωσει..

 

Το κακο ειναι οτι vodafone live και δεν ξερω που να κανω την αναβαθμηση .Δεν μου εφθανε ο μπελας με το service Nokia τωρα εχω και την vodafone.Παντως σε συγκριση με το65 υπολειπεται και σε ποιοτητα κατασκευης και σημα,εκεινο στα 2 χρονια δεν εκανε παρα 1-2 μπλοκαρισματα και χωρις αναβαθμηση μετα την αναβαθμηση κανενα

Link to comment
Share on other sites

Όχι και υπολείπεται σε ποιότητα κατασκευής...

 

Η αναβάθμιση γίνεται κανονικά όπως σε όλες τις συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...