Jump to content

[Επίσημο] Nokia E66


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να σβήνει τις καταχωρήσεις στο Μητρώο, όχι δεν υπάρχει.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις ολόκληρο το Μητρώο.

Εαν εχω καταλάβει σωστά, μπορείς να το καθαρίσεις το Log του κινητού.

Εγω πάω ώς εξής:

 

Menu / Log / - πάω στην δεξιά καρτέλα που τα έχει όλα μαζί / options (από το αριστερό πληκτρο) / cleal log - και σβήνουν όλα....

 

Πιστεύω να λέτε για αυτό το Log.

Από ότι θυμάμαι ο καθαροσμός δεν γινόταν στα παλαιοότερα Symbian S60, όπως το 6680 και είχα αναγκαστεί τότε για να το δώσω να κάνω install saftware ξανά από την αρχη μέσω PC Nokia Suite.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλει να διαγράψει συγκεκριμένες καταχωρίσεις όχι όλες.

Εκεί είναι το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ε66 απο οταν βγηκε.Απο την αρχη η μπαταρια του δεν επαιρνε αριστα αλλα δυο τρεις μερες τωρα με 5-10 λεπτα ομιλια και 5-6 ωρες αναμονης χανει δυο γραμμες.Μετα απο 10 ωρες αναμονης εχουν μεινει 2 γραμμες μολις.

Δεν νομιζω να ειναι φυσιολογικο.

 

Αυριο λεω να το παω σε Nokia center.

 

 

Το πηγα σημερα στο κεντρο της Αθηνας (Βερανζερου) του εκαναν ενα "γρηγορο setup" οπως μου ειπαν και δειχνει βελτιωμενο. Για ελεγχο μπαταριας επρεπε να το αφησω εκει 4 μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να διαγράψει συγκεκριμένες καταχωρίσεις όχι όλες.

Εκεί είναι το πρόβλημα.

Ok, λαθος το είχα καταλάβει. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Posa gb karta mnhmhs borei n shkwsei?

 

Οτι κυκλοφορει στην αγορα ,8gb & 16gb που εχουν ξεκινησει

να κυκλοφορουν.

 

Αν δεν υπαρχει συγκεκριμενος λογος ,να χρησιμοποιεις Ελληνικους μικρους χαρακτηρες

στα μηνυματα σου!

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το παλιο μου sony ericsson?Στελνω ολες τις επαφες μου με bluetooth, τις δεχεται σε ενα μηνυμα αλλα απο εκει και περα αν κανω αποθηκευση μου αποθηκευει μονο το τηλ. της καρτας που εχω στο ericsson...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το παλιο μου sony ericsson?Στελνω ολες τις επαφες μου με bluetooth, τις δεχεται σε ενα μηνυμα αλλα απο εκει και περα αν κανω αποθηκευση μου αποθηκευει μονο το τηλ. της καρτας που εχω στο ericsson...

 

Θα κανεις συγχρονισμο της παλιας συσκευης με outlook μεσω του

sony ericsson suite και συνεχεια θα συγχρονισεις το Ε66 με το

outlook μεσω του nokia pc suite

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pcsuite/k770i?lc=el&cc=gr

http://europe.nokia.com/A4144902

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως μπορω να περασω τις επαφες μου απο το παλιο μου sony ericsson?Στελνω ολες τις επαφες μου με bluetooth, τις δεχεται σε ενα μηνυμα αλλα απο εκει και περα αν κανω αποθηκευση μου αποθηκευει μονο το τηλ. της καρτας που εχω στο ericsson...

Δεν μπορείς από Sonyericcson σε Nokia. Ο μόνος τρόπος είναι μέσω υπολογιστή με το outlook. Κάνεις συγχρονισμό με το sonyericsson και μετά με το Nokia

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. μου μερικες φορες οταν δεν το χρησιμοποιω για αρκετη ωρα το βρισκω κλειστο. Εχει τετοιο μενου το τηλ. ?? αλλιως πρεπει να εχει καποιο προβλημα!!!
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειστό...

εννοείς κλειστή την οθόνη, τότε ναι είναι λογικό.

ή μήπως εννοείς τη συσκευή γενικά και κάθε φορά το ανοίγεις από το power button. Αν ισχύει αυτό, τότε κάτι δεν πάει καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κλειστό...

εννοείς κλειστή την οθόνη, τότε ναι είναι λογικό.

ή μήπως εννοείς τη συσκευή γενικά και κάθε φορά το ανοίγεις από το power button. Αν ισχύει αυτό, τότε κάτι δεν πάει καλά.

 

 

Ναι την συσκευη , την βρισκω κλειστη θα το κοιταξω κανα δυο μερες ακομη και θα το παω να το κοιταξουν.:mad:

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Πριν πας κάνε μόνος σου hard format, ίσως στρώσει και γλυτώσεις από το κόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν πας κάνε μόνος σου hard format, ίσως στρώσει και γλυτώσεις από το κόπο.

 

Ναι μαλλον αυτο θα γινει

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Πριν πας κάνε μόνος σου hard format, ίσως στρώσει και γλυτώσεις από το κόπο.

 

Αρκετές φορές αλλάζει την ημερομηνία και μπερδεύει το ξυπνητήρι.Συνήθως πάει η ημερομηνία μια ώρα πίσω.Έχω κάνει και update αλλά τίποτα.Το ίδιο κάνει και της γυναίκας μου.Τι κάνω λάθος: Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις φίλε μου.

Πρόκειται για γενικευμένο πρόβλημα διότι έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές.

Κάνε τον κόπο να κάνεις ένα hard format. Δεν υπάρχει συγκεκριμένη λύση να σου προτείνω.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα θέμα για να το δοκιμάσω στο κινητό. Απ'ότι είδα δεν ήταν καθαρά για Ε66 αλλά γενικά για Εseries. Το στέλνω με bluetooth στο κινητό και πάω να το κάνω install αλλά μου βγάζει το μήνυμα "application error. please contact the manufacturer" κάτι. Μήπως όντως δεν κάνει για το Ε66; :wacko:

 

-Μπορείτε να μου πείτε σελίδες για θέματα του Ε66 συγκεκριμένα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό κάποιες μέρες και ακόμα είμαι στο στάδιο εξοικείωσης γιατί πάει πολύς καιρός από τότε που είχα s60 :p

Μερικές πρόχειρες απορίες μέχρι να ασχοληθώ πιο σοβαρά και να βρω άλλες..

 

-Υπάρχει τρόπος στη σύνταξη κειμένου να διαλέγω πχ Ελληνική ή Αγγλική γλώσσα μόνο;Αυτή τη στιγμή μου βγάζει πρώτα τους Ελλ. χαρακτήρες και μετά τους Αγγλικούς.Θέλω πχ να βγάζει μόνο τους Αγγλικούς.

-Από που ρυθμίζω το πως και πόσο θα ανάβει ο φωτισμός του πληκτρολογίου;Τυχαίνει σε σκοτεινό περιβάλλον αυτό να παραμένει κλειστό.

-Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα καθόλου με το κομμάτι GPS.Το μόνο που έχω κάνει για να μην χρεωθώ είναι να απενεργοποιήσω τα πάντα εκτός από το ενσωματωμένο GPS,σωστά;Από κει και πέρα (πως) μπορώ να το χρησιμοποιώ χωρίς άλλη εξωτερική εφαρμογή προς το παρών,χωρίς να χρεώνομαι;

 

Αυτά για την ώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το κινητάκι φίλε Βασίλη. :)

 

Μιας και έχεις καιρό να ασχοληθείς με series 60 γενικότερα, θα σε βοηθήσει πάρα πολύ αν διαβάσεις το S60 Platform FAQ

 

Αλλάζεις γλώσσα γραφής αν πατήσεις το πλήκτρο με το αστεράκι ή το αριστερό ειδικό και επιλέξεις αλλαγή γλώσσας.

 

Με το gps γενικά δεβ χρεώνεσαι καθώς λειτουργεί μέσω δορυφόρων. Ενεργοποιώντας και το υποβοηθούμενο gps (A-GPS) το κινητό σου μπορεί να βρει πολύ πιο γρήγορα την θέση σου. Σου προτείνω να το ενεργοποιήσεις καθώς ηχρεώση, μόνο όταν ανοίγεις μια εφαρμογή πλοήγησης, είναι μόλις ~4ΚΒ, μηδαμινή δηλαδή αναλογικά με τα κέρδη που σου προσφέρει.

 

Άρα, αν δεν έχεις κάποιο τρελό κόλλημα με την χρέωση, πχ καρτοκινητό με ελάχιστο υπόλοιπο, τότε στις ρυθμίσεις εντοπισμού θέσης τικάρεις τα πάντα πλην του bluetooth gps.

 

Για εφαρμογή, χρησιμοποιείς το nokia maps που σου προσφέρει και δωρεάν άδεια χρήσης, συνήθως για 3 μήνες. Εναλλακτικά, μπορείς να βάλεις Garmin και Sygic που έχουν πάρα πολύ καλούς χάρτες και είναι εντελώς δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα ένα θέμα για να το δοκιμάσω στο κινητό. Απ'ότι είδα δεν ήταν καθαρά για Ε66 αλλά γενικά για Εseries. Το στέλνω με bluetooth στο κινητό και πάω να το κάνω install αλλά μου βγάζει το μήνυμα "application error. please contact the manufacturer" κάτι. Μήπως όντως δεν κάνει για το Ε66; :wacko:

 

-Μπορείτε να μου πείτε σελίδες για θέματα του Ε66 συγκεκριμένα; :confused:

Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα θέματα.

Όλα τα θέματα που προορίζονται για συσκευές 3rd Edition Feature Pack 1 είναι συμβατά.

Το μήνυμα που αναφέρεις έχει να κάνει με κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο sis.

Δοκίμασε και αλλά και πες μας αν ολοκληρώνεται με επιτυχία η εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει και 2-3 άλλα προηγουμένως και μου έκανε το ίδιο πρόβλημα. Απλώς υπέθεσα ότι δεν είναι συμβατά!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και από κάποια άλλη σελίδα να κατεβάσεις και εγκαταστήσεις θέματα.

Αν συνεχίσει και πάλι το πρόβλημα, δοκίμασε να κάνεις εγκατάσταση χωρίς όμως να έχεις τη κάρτα μνήμης στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...